La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 956 Culés

Bonus na start aż 3755 zł! Załóż konto i zyskaj aż dwa freebety na początek.

18+. Superbet to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi. Graj odpowiedzialnie.

24

Komuś chyba sufit na łeb spadł. Nie ma w Krakowie nikogo kto mógłby przywrócić normalność?


1

@Hrzan Maczety w górę

64

@Hrzan A co Ci to przeszkadza?

13

@Hrzan I dobrze niech se śpiewają żeby ukrofile miały ból dupy

7

@TR3YWAY Śpi kilkanaście metrów dalej.

76

@Hrzan dupa Cię boli bo przyszła garsta ludzi z dziećmi zaśpiewać kilka zwrotek? Bo w ich kraju trwa wojna, myślisz, że nie woleliby być teraz u siebie? Piszesz jakby palili tam Polskie flagi.

38

@Hrzan Ty ale wiesz, że w polsce można mieszkać nie będąc polakiem nie? W ich kraju trwa wojna, a to gest solidarności z ich ojcami, bratami wujkami, którzy ginął byś ty mógł spokojnie spać. Krzywdzą kogoś tym że zaśpiewają hymn swojego kraju? Jest to gdzieś zabronione? Czy chcesz od tak zabraniać komuś wolnosci?

1

@VbamboeB Nazwy własne piszemy z dużej litery jak coś.

11

@Hrzan a co Ci to przeszkadza że sobie ktoś hymn spiewa?

31

@Hrzan Chciałbym mieć takie problemy jak ty.

9

@Bezhistorii @TR3YWAY Jak gość przyjeżdża to wymaga się od niego szacunku na terenie gospodarza, a oni odstawiają szopki z mikrofonami wieczorami, gdzie część osób pracujących m.in. na tych Ukraińców chciałaby odpocząć. Takie szopki z banderowskimi flagami (oni dobrze wiedzą, że w Polsce nie są mile traktowane) to też brak elementarnego szacunku.
https://wykop.pl/wpis/70759359/tyle-wlasnie-z-bochaterstwa-celowo-z-bledem-ukrain

0

@RafiVeB spoko ja sobie tutaj celowo napisałem z malej, by podkreślać patologię takiego myślenia, że ktoś jest POLAKIEM Z POLSKI a z innych krajów ludzie to już są bee

33

@Hrzan A gdzie ty tu widzisz brak szacunku dla Polaków?

2

@Hrzan tak z ciekawości - na kogo głosujesz? ;)

2

@Hrzan nie ma to jak przedstawić garstkę osób jako 2mln grupę przybyłych tu osób.
To ja Ci powiem więcej, wiesz ile Polaków patriotów nie potrafi wykazac elementarnego szacunku np do osób trans? Znacznie więcej, ich też piętnujesz?

4

@VbamboeB Co ty próbujesz mi wmówić, jakiego myślenia patologicznego? Jakby Ci Niemiec wbił na rynek w Krakowie z flagą, na której jest swastyka i by się tym obnosił to też byś udawał, że deszcz pada kiedy na ciebie plują?

1

@VbamboeB Co ty mi człowieku wmawiasz? Nie generalizuje, tylko mówię, że takie zachowania nie powinny być na porządku dziennym. Można to robić w inny sposób i w innym czasie.

0

@VbamboeB No to nie wiem komu robisz na złość na forum piłkarskim.

Widzę, niby dorośli a kłócą się jak małe dzieci xD

25

@Hrzan jak całe lato nayebani angole drą pi..dę na rynku w Krakowie i każdym dużym mieście u nas to jakoś z tym widzę nie masz problemow.

0

@RafiVeB jak widać Tobie.
Chyba nie rozumiesz czym jest kłótnia... No wybacz interweniuję kiedy ktoś wykazuje się ksenofobią, bo to dla mnie patologiczne

1

@Hrzan No to odpowiedz mi dlaczego nie? Jaki przepis został złamany? Dlaczego nie zglosiłeś tego na policje? Chyba że jest tak że tylko Tobie i garsce osób z ksenofobicznym uwarunkowaniem to przeszkadza

1

@Azi Masz wątpliwości? :)

1

@JacekM żadnych niestety.

0

@Hrzan a czy kiedyś wbił? Bo jak nie to przykład klasycznie z nikąd. I tak bandera był zbrodniarzem wojennym, ale czy Polacy nie czczą chociażby Pilsudzkiego, którego metody nie zawsze były etyczne? A akcja wisła chociażby i bezpodstawne wysiedlenia Łemków? Nie myśl sobie że Polska nie ma czarnych postaci w swojej historii, którzy są uważani za bohaterów a na sumieniu mają wiele istnień. I nie nie ma zgody na wychwalanie bandery, ale UPA toteż nie sam bandera, ogólnie to skomplikowane bardziej niż byś chxiał

0

@VbamboeB Art. 256

§ 1. Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto w celu rozpowszechniania produkuje, utrwala lub sprowadza, nabywa, przechowuje, posiada, prezentuje, przewozi lub przesyła druk, nagranie lub inny przedmiot, zawierające treść określoną w § 1 albo będące nośnikiem symboliki faszystowskiej, komunistycznej lub innej totalitarnej. (utracił moc, w części obejmującej wyrazy "albo będące nośnikiem symboliki faszystowskiej, komunistycznej lub innej totalitarnej).
Jeśli masz fundamentalne problemy z określeniem czym była UPA to odsyłam do źródeł historycznych. Może wtedy będzie tobie łatwiej połączyć kropki.

1

@Hrzan hmm a zgłosiłeś to do prokuratury? Czy tylko tutaj wrzucasz? Jak nie zgłosiłeś to powiedz dlaczego nie?
Może wtedy zrozumiesz

5

@Hrzan Z tego co widzę na zdjęciu, nikt tego artykułu nie złamał. Gdzie tam masz flagi banderowskie?

0

@VbamboeB Nie wiem czy wbił czy nie. Gdyby wbił to zaraz pewnie dostał by po twarzy bo każdy Polak wie co znaczy w tym kraju swastyka. Ksenofobiczne myślenie zachowałbym do określania myślenia osób, które znasz. Bo takich słów nie rzuca się na wiatr. Mnie nie znasz absolutnie. Na co dzień pracuję z osobami z Ukrainy i nie tylko. Darzę ich szacunkiem ponieważ widzę jak się zachowują. Natomiast wiele Ukraińców zachowuje się zgoła odmiennie i to należy piętnować bez względu na to czy na Ukrainie jest wojna.

0

11

@Hrzan Mem z wykopu. Zajebiste źródło.

0

@TR3YWAY biedny Mickiewicz chyba się w grobie przewraca widząc jakie flagi okupują jego pomnik :)

0

@Hrzan Patrząc po tym co wrzuciłeś, masz jak najbardziej ksenofobiczne poglądy, bo boli CIebie to że ktoś zaśpiewał hymn ukrainy na rynku, która jest przestrzenią publiczną nie łamiąc przy tym żadnego prawa. Jeszcze ten komentarz, że kto z tym zrobi porządek? z czym konkretnie?
Tak bo przemoc to z pewnością to co jest najlepszym wyjściem. Ja bym był za wezwaniem policji a nie samosądem...
Ja tylko Ci przypomnę że firma BAYER, która produkuje Ci większość leków produkowała dla nazistów cyklon b, czy też ich tak piętnujesz? zobacz do apteczki

aa no i odpowiedź dlaczego tego nie zgłosisz do prokuratury? brakuje odwagi czy jak?

1

@Hrzan
A w czym Ci to przeszkadza
Jakbyśmy my walczyli z Ruskimi i byś wyjechał do np Francji tez byś być może wychodził i śpiewał
Weź się zastanów co Ci to przeszkadza

0

@VbamboeB Nie boli mnie to, że ktoś sobie śpiewa hymn. Wolność człowieka kończy się tam gdzie zaczyna wolność drugiego. Słyszałeś o czymś takim? Wybierając taką a nie inną porę dnia oraz użycie mikrofonów i głośników sprawia, że po prostu zakłócają spokój innych. Tak ciężko ci to zrozumieć? Wszędzie chcesz wpasowywać słowa, których znacznie jest jednoznaczne i bardzo dosadne? Ich użycie wiąże się z odpowiedzialnością, a mam wrażenie, że tej odpowiedzialności za słowo mówione/pisane ci brakuje.

4

@Bezhistorii
Dokładnie
Nic nikomu nie robią

0

@Hrzan To dlaczego nie zadzwoniłeś na policję? Skoro było po 22 drugiej i nie było to zaplanowane to z pewnością by interweniowali... Jak było wcześniej to już niestety twój problem.
Strasznie się wykręcasz od odpowiedzi na proste pytania.

0

@VbamboeB Kto się wykreca? Podałem Ci przepis który został złamany to nagle przyczepiłeś się jak rzep psiego ogona, że mam dzwonić na policję (tak jakbyś był osobą, która wyznaje wolność człowieka ale jednocześnie mówi innym co mają robić), a przyszło ci do głowy, że może jestem spoza Krakowa? Czy na ten genialny pomysł już nie wpadłeś? A może trzeba było zadzwonić na policję to oni by tobie powiedzieli, że jest taka możliwość.

konto usunięte

3

@Hrzan Pisz do Berkowicza, on jest z Krakowa skrzyknie prawilnych chłopaków z Konfy i zrobicie happening choinka 2.0, bez choinki. Moim zdaniem nie da się tego inaczej załatwić i tak należy żyć.

1

@ChessInfo Dobrze, że humory dopisują. Cieszę się w ten piękny niedzielny dzień z tego powodu. Myślę również, że Polak ma jednak prawo wyrażać niezadowolenie z tego co robią czasem niektórzy Ukraińcy - wbrew powszechnej opinii, że jesteśmy już ich sługami.

2

@Hrzan Chłopie taka ładna niedziela a Ty musisz nam z ruską ideologią wyjeżdżać? Weź już daj pan spokój.

0

@Hrzan no do prokuratury zawsze możesz zadzwonić skoro uważasz że złamali prawo, bo tylko ty tak uważasz. Bo to co przytoczyłeś nijak się ma do sytuacji którą przedstawiłeś. Ja ci niczego nie każę, tylko pytam skoro masz z tym problem to dlaczego tego nie zgłaszasz do prokuratury tylko piszesz na forum kibiców z tekstem ,,niech ktoś zrobi porządek" xd w jakim celu?

0

@VbamboeB Po raz kolejny próbujesz mi w tej dyskusji coś wmówić. Pokaż mi zdanie w którym napisałem "niech ktoś zrobi porządek". Jeśli coś moim zdaniem jest nieporządku to czuję się swobodnie pisać o tym choćby tutaj na forum. Czy ty myślisz, że nie mam swojego życia, że będę się uganiał po prokuraturach? Jeśli widzę naocznie podobne zdarzenia to zawsze reaguję. Tobie też to polecam. Skąd wiesz, że tylko mi to przeszkadza, tak w tvnie mówili?

0

@Hrzan ,,Nie ma w Krakowie nikogo kto mógłby przywrócić normalność?" udostępniasz takie treści

0

@VbamboeB no mi tak bo znam język polski i jak pisać prawidłowo, natomiast nie rozumiem specjalnie pisać z błędami xD ale to może w związku z moim wykształceniem i kulturą xD

No to życzę miłego dnia kłócąc się z randomowymi osobami w Internecie. Nie ma to jak dobrze spędzony weekend xD

0

@RafiVeB no widzisz ani wykształcenie ani kultura nie determinuje tego jak ktoś ma pisać. Czasami nie stosuje się zasad poprawnej polszczyzny by coś uwypuklić np. popularne ostatnio zwroty wyśmiewające czyjeś wypowiedzi w stylu "DzwOnIę nA PrOkUraTurę". Inny przykład to chociażby wiersze białe. A moje polacy z polski miało na celu wyśmianie ksenofobów uważających się za patriotów. Kto inteligentniejszy to zrozumiał.

0

@Hrzan Jeśli znasz, to możesz odśpiewać na rynku w Krakowie nawet hymn Zimbabwe i nikt Cię za to nie ukaże. Ich sprawa co robią w wolnym czasie.

0

@Hrzan w wakacje też puszczali wiem bo sam słyszałem, to nie jest pierwszy raz

0

@Hrzan Które symbole za przytoczonym przez Ciebie zdjęciu są w PL zakazane, że nawiązujesz do swastyki ?

0

@FcBarcelonaFanMSN Ukrofile? Chyba ukrofoby?????

0

@TR3YWAY
A ty znasz tekst hymnu Ukrainy?
Chyba nie.
Gdybyś znał, to byś wiedział, że śpiewanie takiego tekstu w byłej stolicy Polski, to prowokacja.

konto usunięte

0

@Bezhistorii polskie flagi*

konto usunięte

0

@VbamboeB *znikąd, *Piłsudskiego - do słownika, marsz!

1

@VbamboeB Wszystko się zgadzam ale weź nie powtarzaj głupot że "ginął byś ty mógł spokojnie spać". Ukraińcy walczą za swój kraj i dla swoich bliskich nie dla Polski. Dziękujmy Bogu że nie daliśmy się wciągnąć w ten konflikt gry Ukraina tego chciała i mówiła że te rakiety co zabiły tych ludzi na naszym terytorium to Rosja wystrzeliła.

konto usunięte

0

@Hrzan jak nie fałszują to ok.

1

@Kamil689 głupot? To chyba sobie nie zdajesz sprawy jak ten konflikt i jego rezultat wpłynie na Polskę

1

@Kamil689 Najbardziej naszego krwawego udziału w konflikcie chce Waszyngton i jego lokaje w Knesejmie. Jak to mówił brzeziński? Do wojny z Rosją najbardziej nadają się Polacy. Projekt mitteleuropa wciąż żywy.

0

@Hrzan
Masz racje. Spadł. M.in tobie. Jak tak bardzo tęsknisz za ruskim mirem to szybciutko zasuwaj do razzzzziji, przyjmij obywatelstwo i będziesz mógł jak putler "przywrócić normalność" i ruzzzki mir.
ps. Przeżyłem 23 lata w prl, w tym najgorsze z możliwych lata 80-te. Nie chciałbyś tak żyć. Jak ruzzja upora się z Ukrainą, następni w kolejce jesteśmy my i kraje nadbałtyckie. Pomyślunku troszkę

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Czy klub powinien sprzedać Alejandro Balde?