La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 988 Culés

24

Pięknie


0

@draxidox Mają rozmach skuhwysyny.

0

@draxidox Słodko z ich strony

1

@draxidox przecież to jest jawny policzek dla Polski, pisiory nie mogą być aż tak głupie, nie mogą chcieć być aż tak dymani, ukraincy muszą mieć jakieś haki na pisiorów zapewne związane z tą aferą podkarpacką....
a naród za to płaci

13

@Seba_89_ W naszym zakichanym interesie jest żeby to Ukraińcy ginęli zamiast nas. PiS, to rozumie, wszyscy geopolitycy są co to tego zgodni(wyłączając opcje rosyjskie) Taka jest brutalna prawda. Chwilowa "amnezja" to niska cena za taki stan rzeczy. Deal jest prosty, my staliśmy się hubem oraz dajemy co możemy, oni walczą.

1

@Seba_89_ nie wiem gdzie widzisz policzek dla Polski. Bandera jest dla Ukraińców symbolem walki o niepodległość a nie osobą odpowiedzialna za tworzenie organizacji, która dokonała ludobójstwa. I nie ma się co dziwić że jako taka osoba jest w pewien sposób odznaczona.

26

@Azi No wiesz - Hitler też stworzył potężne państwo niemieckie, a jakoś Niemcy go nie czczą i nie hołubią. To jest ta różnica.

3

@hayek tylko zobacz jak rozwinie się kult bandery jak pogonią ruskich od siebie, wtedy poparcie dla banderyzmu nie będzie na poziomie 5-10% a dużo więcej i to będzie już groźne dla nas, a chcę przypomnieć że ukraina ma jednak do nas pretensje terytorialne.
Natomiast w interesie ukrainy jest żeby ta pomoc szła do nich i idzie zapewne w 90% przez nasze terytorium, mamy taki kij w ręku i powinniśmy powiedzieć oficjalnie przed wojną jak dla nato taki i dla zelenskiego, pomożemy ukrainie o ile siłą napędową waszej obrony nie będzie kult bandery i upa bo w przeciwnym razie każdego fanatyka bandery jeśli złapiemy wyślemy od razu do putina a on niech robi z nim co chce

3

@Azi to jak ukraińy mogą czcić banderę mimo że na sumieniu na setki tysięcy ofiar, to ruscy mogą tak samo czcić, szanować putina rozumiem? Czy to czy ktoś może czy nie jest uznaniowe?

6

@maroon gościu co to jest za porównanie? Skąd wiesz, co by było, gdyby Hitler osiągnął swój cel? Wygrał wojnę? Może teraz mieszkałbyś na ulicy Adolfa Hitlera. Dla Ukrainy Bandera jest symbolem walki o niepodległość, a o jego ciemnej stronie wolą zapomnieć, ponieważ ważny jest symbol. My mamy Piłsudskiego, który też nie był krystaliczny. Ok, nie miał tego typu czynów na sumieniu, ale również można krystaliczny nie był.

2

@maroon wierz mi że wielu Niemców go czci niestety...

@Seba_89_ wielu ruskich czci putina. Ba - stalina też mimo że odpowiada za wielomilionowe zgony samych ruskich...

Tylko jedna rzecz: Bandera to nie jest ani Hitler ani Stalin ani Putin...

0

@Azi Ale nieoficjalnie. Ba - jak poszukasz to znajdziesz tez Polaków którzy go czczą.
@qchulainn Racja - historię piszą zwycięzcy, ale państwo polskie powinno zwłaszcza teraz podjąć tę kwestię i rozpocząć dialog ze stroną ukraińską aby to wyjaśnić.

2

@maroon brawo za użycie "tę", 99% ludzi napiałoby "tą".
Niczego nie wyjaśnimy, ponieważ dla nich to bohater, a dla nas zbrodniarz. Oni nie zmienią swojego nastawienia, no bo nie pozbawią nagle Ukrainy swojego "wyzwoliciela", a my nie zapomnimy o jego zbrodniach. Trzeba po prostu ten temat ominąć. Nie ma sensu psuć relacji między nami, zwłaszcza w tym czasie, z takiego powodu.

1

@qchulainn A moim zdaniem to właśnie teraz jest najlepszy czas na podjęcie tej kwestii, bo to oni stoją pod ścianą.

0

@maroon i co? wyobrażasz sobie, że uznają Banderę za zbrodniarza wojennego?

1

@qchulainn Na początek warto by było aby chociaż próbowali zrozumieć nasz punkt widzenia.

3

@hayek Jakbyśmy im zaczęli wypominać Wołyń, to nagle przestaną walczyć za swój kraj?

1

Koledzy @Azi i @qchulainn niesamowicie się gimnastykują, żeby usprawiedliwić miłość Ukraińców do tak paskudnej postaci typu Bandera.

0

@skubi99 może po prostu niektórzy ludzie myślą zamiast bezrefleksyjnie oceniać? Wiem że dla Ciebie myślenie może być czymś niepojętym :D

Komentarz usunięty przez użytkownika

2

@Azi "nie wiem gdzie widzisz policzek dla Polski" Piękne owoce tego twojego myślenia powstają ;)

0

@skubi99 wystarczy się zastanowić co jest nie tak z narracja gdzie jedni nazywają człowieka kimś odpowiedzialnym za ludobójstwo a inni za bohatera. Ale skoro jedyne co potrafisz to łykać jak leci to rób tak dalej :)

1

@Azi pewnie że bandera to ani putin ani hitler, ale tylko temu że nie miał takiej władzy

1

@skubi99 nie chodzi o usprawiedliwianie. Chodzi o postawienie się w ich sytuacji. To wszystko. Ja wiem kim był Bandera i do czego doprowadził i nigdy nie będzie dla mnie postacią godną pochwał. Z ich punktu widzenia jest bohaterem i tego nie zmienimy.
Dla nas bohaterem jest Piłsudski, którego Litwini nienawidzą, podobnie rodziny ofiar Berezy Kartuskiej. Wszsytko zależy, jakie buty nosisz.

2

głupcami jesteście i tyle, nie znacie historii, nie macie pojęcia o sytuacji geopolitycznej tamtych lat (można wywnioskować, że teraźniejszych też). Nieistotne, dalej, pozwalajcie by wydarzenia sprzed 100 lat kreowały naszą rzeczywistość.
Idąc tym tokiem rozumowania, nie powinniśmy mieć stosunków dyplomatycznych z niemcami, szwecją, turcją, austrią i rosją. Możemy dorzucić też Mongolię.
Później się dziwić, że politycy rozkradają hajs publiczny codziennie tysiącami, ale nikogo to nie interesuje, bo ważniejszy jest np. Wołyń sprzed 100 lat, głupi naród.
Ręce opadają.

4

@Mistrzu888 ukraińcy nie biją się za nas, biją się za siebie a my przy okazji mamy z tego profit, ale z racji naszego położenia moglibyśmy wywrzeć odpowiedni nacisk na władze ukrainy, na ukierunkowanie ich patriotyzmu, (np tak jak niemcy ukierunkowują nasz patriotyzm i nikomu to nie przeszkadza) nikt nie mówi że od razu mają znienawidzić bandery i pluć na niego, ale samo wyciszenie jego kultu jest dla nas korzystne i po wygonieniu ruskich do siebie postawienie jakiś nowych bohaterów, to było spokojnie do zrobienia i nawet we w miarę prosty sposób. To nie jest tak że jak my powiemy że nie podoba nam się kult bandery ukraincy od razu wywieszą białą flagę i powiedzą ruskim, dawajcie na zachód, teraz lejcie Polskę, oni biją się za siebie i w końcu trzeba to zrozumieć.

To jest ta logika, jak ruscy dalej uwielbiają stalina i lenina to jest źle, a jak ukraińcy uwielbiają bandere to jest dobrze, różnica jest tylko taka że pierwsza dwójka miała władzę o jakiej bandera nie mógł pomarzyć, stąd tylko różnica w ofiarach. Przecież skąd się wzięły działania upa, stąd że zobaczyli jak niemcy traktują żydów, jak łatwo można się pozbyć niechcianego elementu i poszli podobną drogą. Wymordować. To że upa nie była jakoś proniemiecka (w odróżnieniu od ss gallizien) ale metody wzięła z najgorszych wzorców III rzeszy

My tu w Polsce mówimy o rzekomych zbrodniach ak czy wyklętych które były co najwyżej epizodami i to mamy potępiać, a o zbrodniczej organizacji jaką była upa i jej przywódcy mamy mówić dobrze albo wcale? Mamy nie mieć pretensji do ukraińców za to że czczą takich ludzi?

1

@Seba_89_ pomijając słuszność uznawania jednego czy drugiego za bohatera, to w jaki sposób niby chcesz wpływać na szarych ludzi i ich poglądy na ten temat? Dyplomacja z rządem ukraińskim niczego nie zmieni

1

@lukasz222 teraz już późno bo pis tego już nie zrobi, może to zrobić tylko nowy rząd, to pis robiąc to pokazałby jak bardzo się wygłupił.

Mianowicie, pomoc jak najbardziej, wysyłanie sprzętu, tranzyt przez nas kraj, ale warunkiem jest wyciszenie kultu bandery, póki tego nie będzie, póki nie zobaczymy wystarczających ruchów na jakich nam zależy wszystko co słane jest na ukrainę trzymamy na granicy pod pretekstem jakiś kontroli itd Myślę że momentalnie zmieniliby narrację bo zwyczajnie potrzebują sprzętu wojskowego

Póki kult bandery nie zniknie dokładne kontrolowanie każdego na granicy, żeby przepływ ukraińców był możliwie minimalny póki nie zmienią swojego stanowiska

I gadki że to nie eleganckie, że tam giną ludzie, a nich gadają, niech giną bo hodując banderowskiego raka za swoją granicą robimy sobie jeszcze większą krzywdę

Kolejną rzeczą jest to, że jak Polskie służby złapią kogoś probanderowskiego z ukraińskim paszportem to razu wysyłamy go nie na ukrainę, a do putina, on już będzie wiedział co z nimi zrobić, to skończyłyby się wykłady chwalące, tłumaczące upa i bandere, nagrody dla takich ludzi, te cholerne czerwono czarne flagi

Miejsce na mapie daje nam trochę możliwości

0

@qchulainn O mów za siebie, że bohaterem Polaków jest Piłsudski. Wręcz przeciwnie, antybohater 2 RP.

2

@skubi99 pisząc Polaków miałem na myśli ogół. A dla ogółu jest. Tak samo jak Kościuszko czy Wałęsa. Myślałem, że tego typu oczywistości nie trzeba tłumaczyć.

0

@Seba_89_ czyżbyś nie pamiętał z historii, że praktycznie zawsze skutek jest odwrotny od oczekiwań w takich przypadkach?

0

@qchulainn No to, że my nie znamy swojej historii to inna sprawa, ale żeby tym grać usprawiedliwiajac Ukraińców to już trzeba mieć nieźle zryty beret.

5

@Azi Gdzie policzek dla Polski? Pewnie tam, że Polska im pomaga ponad miarę a oni gloryfikują ludobójców Polaków z Wołynia i nadają ich imieniem nazwy ulic. Podobnym policzkiem jest mianowanie do MSZ andreja śmietnika i wiele innych. Polskie MSZ powinno jasno zająć stanowisko.

jeb... upa i bandere!

0

@skubi99 o mam zryty beret :D tylko dlatego, że nie rozumiesz co napisałem (i to jest zabawne). A napisałem wyraźnie, że nie usprawiedliwiam, tylko zaznaczyłem, że z ich perspektywy wygląda to inaczej.
Ale kumam, należysz do tych osobników, którzy za nic w świecie nie zrezygnują ze swojej narracji, nawet gdy sam już zdajesz sobie sprawę, że błądzisz... A jeśli jeszcze tego błądzenia nie zauważyłeś, to nawet nie jest mi już przykro - nie możliwym jest, żeby wszyscy sprawnie myśleli.

0

@lukasz222 czyli myślisz że ukraińcy poświęciliby tylu swoich żołnierzy, tylu swoich ludzi, tyle swojego terytorium i to najlepiej uprzemysłowionego tylko po to żeby bandera był dalej dla nich bohaterem, może ale to pokazywałoby że tym bardziej nie wolno im ufać

myślisz że nato by im pozwoliło na to? przecież ta wojna jest w interesie nato i żeby jak najdłużej się ciągnęła, żeby wykrwawić ruskich na tyle na ile jest to możliwe nie uczestnicząc w tym osobiście

0

@against_modern_football A spróbuj pomyśleć i podejść do zagadnienia na spokojnie.

0

@Seba_89_ NATO przede wszystkim nie pozwoli na uzależnianie czegokolwiek od polskich protestów w takiej błahej w skali konfliktu sprawie. Nawet dla samej Polski granie va banque jest strzałem w stopę. Kiedy przychodzi wojna wiele rzeczy traci znaczenie

0

właśnie pokazując że nie potrafimy postawić na swoim w błahej sprawie to i w wielkiej nie zrobimy nic, dajemy się dymać i jeszcze jesteśmy z tego zadowoleni,
pytanie kto bardziej ryzykowałby my czy ukraina w takim przypadku, a mając możliwość rozgrywania ukrainy w związku z ich możliwościami obronnymi powinniśmy to cynicznie wykorzystać dla naszych interesów.

Też jestem za tym żeby wojna jak ma być była na ukrainie a nie u nas, ale mogąc decydować o losie ukrainy, mogąc wpływać na ich decyzje nie robimy tego, a w polityce nie ma przyjaźni, skończy się wojna ukraina tradycyjnie się wypnie na nas i albo niemcy albo usa albo i ruscy będą ją odbudowywać i mieć z tego kasę, a my zostaniemy z naszą moralną postawą która nie da nam nic

0

@Seba_89_ widzę, że nadal nie rozumiesz różnicy między czasem pokoju i czasem wojny. Tutaj każdy zły ruch jest wodą na młyn dla ruskiej propagandy i zadrą dla sojuszników, a i tak nie zmieniłbyś postawy szarych ludzi

1

@draxidox pisowscy wchodzą w dupsko ukraińcom aż piszczy więc siedzą cicho jak myszka

0

@lukasz222 czyli wpisujesz się w retorykę żeby nie robić nic przeciw ukrainie nawet jeśli to jest zgodne z naszym narodowym interesem, bo inaczej jesteś ruskim trolem agentem czy bóg wie czym. Pewnie, przejmować się tym co ruscy mówią, już przecież Lwów prawie zajęliśmy, zaraz i Kijów będzie nasz. Nie można powiedzieć złego na ukrainę bo co? to jakieś państwo specjalnej troski? bo prowadzi wojnę? a co oni pierwsi? Nie można ugrać coś dla siebie bo co? bo zełensky będzie zły. Róbmy dalej dobrze ukrainie a będziemy kolejną ofiarą tej wojny.
W czasie pokoju jaki nacisk na urkraińców byś miał żeby wyciszyli ten kult bandery, no jaki?
Nie uczymy się na błędach, anglicy i francuzi wykorzystali nas cynicznie tylko po to żeby zyskać czas a w nagrodę dostaliśmy sowiecką czapę na 40 lat... szkoda gadać... myślisz że inaczej teraz będziemy potraktowani, bez względu na wynik tej wojny

0

@Seba_89_ nie wiem czy specjalnie, czy przez zaślepienie własną perspektywą czytasz to co chcesz i dodajesz od siebie, więc wyjaśnijmy pewne sprawy - nie wpisuję się w żadną retorykę o której wspominasz. W interesie Polski jako państwa jest bardziej to, żeby Ukraina dokopała ruskom, niż wnikanie jakie nazwy ulic są na Ukrainie. Mityczny 'interes narodowy' mnie nie interesuje. Zacznijmy od tego, że Ty nie chcesz rozmawiać, tylko szantażować i szachować dostawy z krajów NATO, żeby ugrać odejście od kultu Bandery, co jest awykonalne, bo nie wpłyniesz na zwykłych obywateli, co najwyżej trochę się z nimi ich władza centralna poprzepycha i paradoksalnie przysporzy Banderze rozgłosu i zradykalizuje nastroje społeczne. Chcesz ugrywać coś na tej wojnie, tylko zapominasz o jednym - Polska jest tutaj jako przedstawiciel NATO, a skoro działa się w ramach sojuszu, to grę się prowadzi tak, jak jest to przez wszystkich przyjęte, inaczej tracisz wiarygodność. A wątpię, żeby Londyn czy Waszyngton interesował teraz czy w przyszłości Bandera. Nikt Ci nie każe "robić dobrze", bo można dyplomatycznie rozmawiać, ale robić z siebie rozgrywającego, jak to proponujesz, kiedy faktycznie się nim nie jest, to głupota.
Odnoszenie się tu do mitycznej zdrady aliantów z 39r to jak rozumiem brak zrozumienia tamtej sytuacji i jednostronne spojrzenie na zobowiązania (polecam zapoznać się z tym, do czego zobowiązała się Polska w razie wybuchu konfliktu) wynikające z braku szczegółowej wiedzy o tamtym okresie. Zachęcam by spojrzeć szerzej i bez emocji

0

@qchulainn Narrację to tworzysz ty, ja trzymam się prawdy.

0

@draxidox tak samo piekne jak czczenie Lupaszki albo zmowa milczenia w sprawie pogromu w Jedwabnem ;) ale o tym nigdy bys nie napisal ze piekne

0

@draxidox
A na tym zdjęciu na banerze to nie młody Putin? ;)
Oczekują przyjazdu, czy jak? ;)

@maroon
Niemcy Hitlera nie lubią, bo to Austryjak był. ;)

@Seba_89_
A co my jako Polska możemy? Nic. W NATO - nic, we władzach UE - nic. Trochę ludzi w Polsce się utuczy na tej wojnie, a reszta będzie klepać biedę. Bo ta wojna będzie kosztowała nas coraz więcej.

W piątek Liga Państw Arabskich i Chiny podpiszą porozumienie, które zmienia porządek gospodarczy na następne lata. Następuje zmiana osi gospodarczych. Tzw. "Zachód" staje się mniej potrzebny dla Chin. Nie oszukujmy się, dzisiaj chińska technologia już dogoniła amerykańską. Każdy kraj może podać dziedzinę, w której wyprzedził konkurenta. Ale najważniejszy wskaźnik innowacyjności, od trzech lat należy do Chin. I przewaga z każdym rokiem rośnie.

0

@Vampir707 Czczenie Łupaszki? Wymienisz jakieś nazwy ulic jego imienia? A co do Jedwabnego to zdaje się prezydent RP zabrał głos w tej sprawie i wystosował oficjalne przeprosiny. Czy kiedykolwiek doszło do podobnych kroków ze strony ukraińskiej dotyczących sprawy Wołynia?

0

@maroon Oczywiscie ze byla ulica imienia Lupaszki w Bialymstoku. Istniala przez 2 lata dopoki PiS nie stracil wiekszosci w radzie na rzecz KO ktora odwrocila ta obrzydliwa decyzje.

Co do Jedwabnego, nikt od dawna z naszych ugrupowań politycnzych tam sie nie zjawil w rocznice tragedii, nie pamietam tam politykow PiS, PO, Konfederacji, PSL i kogo tam jeszcze mamy w sejmie

0

@Vampir707 Ponawiam pytanie - czy strona ukraińska choć raz odniosła się oficjalnie do rzezi na Wołyniu?

0

@maroon a czy ja mowie ze strona ukrainska zachowuje sie godnie? Zelenski to dzban on chce sprywatyzowac cala ukraine po wojnie i zrobic tam jakies eldorado dla bogatych

ja tylko mowie ze Polacy nie sa odpowiednim narodem do wywyzszania sie bo daleko brakuje im do bycia porzadnym narodem

« Powrót do wszystkich komentarzy