La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1666 Culés

11

No chyba nie. 40 km/h w mieście jest jeszcze optymalne. 30 to już za wolno jak dla mnie :P


@Kondziubarca @tomek8756 @Barca1992 @Przemek2323 @michal26

46

@Kgorecki2500
Zacznijmy od tego, że większość ludzi jeździ po mieście 60-70 :D

Komentarz usunięty

87

@Kgorecki2500 Takiego ograniczenia, to mogą chcieć chyba tylko osoby, które nigdy auta nie prowadziły.

1

@Deviler Ja tam właśnie taką 40 w większości przypadków :D Tak, żeby nie zamulać ale też mam dużo ograniczeń w mieście więc no ¯\_(ツ)_/¯

1

@Deviler Ciekawe w jakim mieście, bo ja w większych jeździć muszę za jakimiś ślimakami 30/35

56

@Kgorecki2500 i co będziesz na dwójce po Warszawie jeździł?

59

@Kgorecki2500 Kuwa to ja na rowerze szybciej jeżdżę... Bez przesady, mniej niż 50 to już zawalanie drogi i powodowanie korków.

0

@Medium
Po Elblągu normalnie tyle można pyknąć

29

@Kgorecki2500 Na moim rowerze z komunii szybciej jeździłem xD szkoda auta żeby tak zamulać na drodze, 30 to na parkingu se można jechać ale nie po mieście, od razu mi ciśnienie mi skacze gdy widze takie pomysły ale cóż "mencwel" mówi wszystko.

2

@Kgorecki2500 inna sprawa, takie ograniczenie w Polsce pozwoliłoby na dzień dzisiejszy poruszać się po jezdni hulajnogom elektrycznym, co wg mojej opinii przyczyniałoby się do wzrostu zdarzen drogowych

39

@Kondziubarca
Ja się zastanawiałem czy nie lepiej by było żeby normalnie można było 60 jeździć po mieście, kiedyś przynajmniej między 23 - 5 przepisowe było 60. Ten kto pisze o 30 nigdy nie kierował autem

0

@Marcelinho99 nienawidze praktycznie każdego kto się tym porusza :D większości osób totalnie wyłącza prąd podczas korzystania z tego

5

@Kgorecki2500 Dla chłopa sie odkleiło, trzeba takich psychopatów izolować

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

@Kgorecki2500 źródło danych: standardowo - czyjaś wyobraźnia.

1

@Kgorecki2500 30tka to po progach się jeździ :p

0

@Deviler czekaj, to już nie ma tego że 23-5 jest 60? :D

3

@Kgorecki2500 chyba, żeby spalanie wzrosło w aucie

1

@Striker nie ma od jakiegoś czasu właśnie i można się naciąć zupełnie nieświadomie, ale jak to niebiescy mówią "nieznajomość przepisów nie zwalnia z ich przestrzegania"

1

@chojecky Ło to dobrze wiedzieć :P

1

@Kgorecki2500 a wiesz, ze jeszcze kilka lat temu w terenie zabudowanym ograniczenie było do 60km/h. Teraz jacys idioci chca 30km/h a za chwile tylko rower.

0

@Kgorecki2500
Podwyższenie mandatów spowodowało wolniejszą jazdę w Polsce. I to już jest plus.

Sama idea 30 km/h w aglomeracjach nie jest zła, biorąc pod uwagę, że kierowcy jadą zawsze +10 km/h. Tylko jest jeden warunek - poprawienie oznakowania w mieście, tak , aby w miejscach dróg szybkiego ruchu, stały znaki z wyższymi prędkościami. Bruksela też nie ma na całym obszarze 30-stki.

1

@Kgorecki2500 przeciez to jest chore, nawet 40 nie jest wcale optymalne. Najlepiej przesiadzmy sie na taczki bo zaraz z buta szybciej bedziemy sie poruszac niz autami. A chyba auta sa po to by przyspieszyc przemieszczanie sie? Czy cos mi sie pomylilo?

0

@malicinho Auta są po to, żeby zakupy z Lidla przewieźć. Ale zawsze można je zastąpić wielbłądami :)

A tak na poważnie to nawet jeśli te statystyki są prawdziwe, to powodu szukałabym gdzieś indziej.

0

@Awtameok_Klana zarówno po pierwszym, jak i po drugim podniesieniu ostro mandatów w górę, efekt psychologiczny trwał miesiąc, po czym większość jeździ jak jeździła, nadal nierzadko w zabudowanym jeżdżą po 80km/h, a dawcy na motocyklach urządzają sobie tory wyścigowe na drogach osiedlowych. Żeby osiągnąć efekt, nie trzeba podnosić mandatów, tylko zwiększyć karalność, ale jak policja całymi hordami pilnuje Kaczyńskiego, a na drogach ich nie widać, to jest jak jest

0

@Kgorecki2500 a ty przypadkiem nie zdawałeś prawka nie dawno?

0

@Kgorecki2500 żadne ograniczenia w stylu 20,30,40 km/h nie zastąpią wyobraźni i zdrowego rozsądku. Przecież ruszając z miejsca można kogoś zabić nie jadąc nawet 20 km/h. Wystarczy gwałtownie ruszyć. Zatem nie szybkość zabija, a brak wyobraźni i umiejętności. Moim zdaniem 50-60 km jest ok, tylko prawo jazdy ma człowiek odpowiedzialny. Przejechałem już ponad milion kilometrów i jeździłem różnie, raz szybko, raz wolno, ale zawsze starałem się dostosować prędkość do warunków na drodze, do otoczenia, czy jadę w terenie zabudowanym, czy nie. Rzadko zwracałem uwagi na znaki, a bardziej na otoczenie i miejsce w którym się poruszam i do tego dostosowywałem prędkość. I jakoś, odpukać, nikogo nie potrąciłem, nikogo nie zabiłem.

0

@Janas11224 Tak i już nawet tak dla siebie zdarzyło mi się jeździć więc jakieś zdanie mogę mieć.

0

@Kgorecki2500 Takie ograniczenia to dobre dla dróg wewnątrz osiedlowych albo wichur jakiś zabitych dechami a nie dla miast które mają pełno 2,3 pasmowych dróg gdzie 50 to jest za mało i często jest tam podwyższenie prędkości.

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

@Kgorecki2500 to pogadamy jak będziesz miał prawko dwa lata

0

@Janas11224 W sensie? Że twierdzisz, że 30 km/h jest git czy, że jak jeżdżę 40km/h w mieście (czyli tak jak często stanowią znaki) jest za wolno?

0

@Kgorecki2500 40 km/h to jest tragedia. Złapiesz doświadczenie i pewność siebie to będziesz się tak samo wkurzał na takie prędkości. 50 to jest bardzo mało

0

@Barcanajlepszyteam
Kolego w mieście jak są korki i tak się jeździ wolniej :)
W mieście tez są drogi przelotowe z wjazdami i zjazdami bez skrzyżować i przejść na takich drogach masz 70-90

Przecież to ogr 30 jest w miejscach z mnóstwem skrzyżowań, przejść itp
W godzinach szczytu i tak jedziesz tam 0-30 :)
I chodzi o to aby po tych godzinach nie jeździć tam 70 ! Bo można kogoś zabić

0

@Deviler
Jak nie ma korków !

0

@Kgorecki2500
Jak są obwodnice i drogi przelotowe z prędkościami 70-120 to Ok !

Wtedy w centrach ścisłych albo zakaz wjazdu albo 30

0

@AbelKabel Ta, świetny pomysł xD

0

@AbelKabel 50 w mieście jest jak najbardziej ok. Jeżeli jeździsz 30, to dlatego że jest to wymuszone przez sytuację na drodze (korki). Nie wierzę, że ktokolwiek pojedzie te 30 kilometrów mając mały ruch, chyba tylko starsi ludzie albo tacy, którzy dopiero dostali prawo jazdy i boją się jeździć.

0

@Barcanajlepszyteam
Przecież nie w całym mieście kolego
Zależne od drug itp

0

@Kgorecki2500
Jak jest dobrze miasto zorganizowane to tych drug z 30 masz kilka :)

« Powrót do wszystkich komentarzy