La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1637 Culés

1

Dziś mam operację u psa, TPLO dość drogą, bo około 4,000zł. Jest to operacja zerwanego więzadła. Myślę, żeby pójść do lekarza po chorobowe. Ponieważ mój pies nie lubi zostawać sam w domu i trzeba go bedzie pilnować w tym początkowym okresie, a ja mieszkam sam. Myślicie, że lekarz pójdzie na takie coś? Nie chciałbym zostawić psa w domu i z powodu mojej nieobecności ten sobie coś zrobi, a dodatkowo ja będę musiał wydac kolejne tysiące przy operacji, którą no już nie łatwo poprawić po pierwszym zabiegu.

1

@koksik2700 Żaden lekarz Ci nie da takiego zwolnienia. Możesz sobie jedynie wziąć urlop na żądanie albo ściemnić lekarzowi, że Ci coś przeskoczyło w plecach.

2

@koksik2700 Kurde, ciężki temat... A nie możesz wziąć urlopu ? Wiesz jak to z lekarzami, wątpię żeby Ci poszło na rękę. Ich nie obchodzi twój pies. Swoją drogą ja też rok temu, operowałem psa, tylne łapy jej siadły. Po czym, kilka dni po operacji wszystko chu** strzelił, brała leki, dostała kolagen i śmiga do tej pory jak szalona. Oczywiście twój przyaldek jest inny ;)

0

@MesQueUnClub_87 No wiesz, różni są lekarze. Takie miernoty czasami ciągną chorobowe miesiącami u mnie w pracy i skąd oni to biorą? A jak człowiek potrzebuje na serio, to wiadomo, że to absurdalne poniekad na opiekę nad zwierzakiem, ale ja rzadko choruje.

1

@jutroIV Wczoraj bylem na krwi, więc dziś mam wolne jeszcze za krew. Jutro i piątek wolne bez problemu. Natomiast dalej może być problem. Na szczęście jeszcze poniedziałek wolny. To super, że Twój piesek wrócił do zdrowia. :) Mnie strasznie stresuje już fakt, jak ją przetransportuje po operacji, gdy nie może obciążać nogi, a w aucie stoi na czterech.

0

@koksik2700 Jaki lekarz by nie był to nie da Ci zwolnienia dla zwierząt, (chyba, że znajomy albo z rodziny) jak Ci wymyślą na papierku jakąś chorobę. Te miernoty od Ciebie ciągną L4 bo mu cisną kit, że są jeszcze chorzy (ale oni, nie zwierzę) :D

0

@MesQueUnClub_87 No wiesz, ja nie mówię, że taki miałby wpisać powód, bo mógłby wpisać nawet stres. Chodziło mi bardziej o uczciwe podejście i brak ściemy względem lekarza. :P

0

@koksik2700 Rozumiem, ale jak będziesz z nim szczery to niestety się rozczarujesz. Jak chcesz wolne to powiedz, że coś podnosiłeś i Ci strzeliło w plecach to dostaniesz na kilka dni wolne.

1

@koksik2700 Serio pytasz? Wiem, że być może lekarz słyszał już wiele dziwnych historii, ale takie coś mogłoby go co najmniej rozbawić.
Edit - skoro chcesz być uczciwy to powinieneś wziąć urlop, a nie wyłudzać L4 bo ono nie służy do takich rzeczy, choć wielu je tak wykorzystuje.

1

@koksik2700 To zdrowia dla psa i siły dla Ciebie.Co do zwolnienia,to ja bym se ogarnął na kręgosłup lub coś podobnego.Jak będzie lekarz który jest do zwierząt nastawiony pozytywnie,to myślę, że by zrozumiał i Ci dał zwolnienie.Ale jak będzie jakaś maruda, która nie trawi zwierząt,to jeszcze dostaniesz ochrzan.Zawsze idzie pościemniać.Kregosłup, grypa żołądkowa,a nawet jakieś lekkie załamanie idzie posciemniac.Zależy też jaką Ty masz pracę i o co mogą się pruć...

1

@koksik2700 dzwoń do rodzinnego, ze masz goraczke od 1 w nocy czy cos.
Da Ci L4 1-3dni

0

@maroon napisałem. Krew i 2 dni wolnego teraz. Więcej już niestety nie mam. Gdyby byla możliwość wziąłbym nawet bezplatny, ale nie ma takiej.

0

@koksik2700 nasciemniaj, że Cię kręgosłup boli

1

@koksik2700 wiesz co moja nie chciała się obudzic po wszystkim. Kazał mi uderzać ręką o ten stół na którym leżała, w końcu sam jakoś tam ja obudził, później 40kg psa na ręce i do bagażnika. Następnie na 4 pietro do domu :D było ciężko, później na spacery też musiałem ją znosic i wnosić przez kilka dni. Myślę że kilka dni ci wystarczy wolnego

0

@jutroIV Nie no, tu nie wypuszczą dopóki pies nie wyjdzie o własnych siłach. :) ale wolałbym nawet wziąć w trakcie narkozy i zawieźć bezpiecznie do domu. Moja waży 22 kg. :) To o połowe mniej. xD

1

@koksik2700 No spoko. Nie musisz się tłumaczyć i przynajmniej ja cię nie oceniam. Sam jednak piszesz że chcesz być uczciwy i jeśli jesteś dorosły i funkcjonujesz na rynku pracy to powinieneś zdawać sobie sprawę, że to o czym piszesz to zwykłe wyłudzenie L4. Takie masz okoliczności, ale one tego nie zmienią.

1

@koksik2700 dążę do tego że wystarczy Ci w zasadzie kilka dni wolnego. Na pewno nie tygodni ;) Powodzenia! Daj znać jak się wyjansila ta sprawa :D

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Które miejsce zajmie Barcelona w zbliżającym się sezonie LaLigi?