La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 2438 Culés

50

Joan Laporta Masterclass

42

@MrPGG Odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu

33

@MrPGG A i tak będzie zapamiętany głownie z tego że okłamał z Messim xd

5

@MrPGG ale Laputa zły, bo Messiego pogonił.

12

@MrPGG jak się pozbędą Longleta i Umtitiego, to będzie master-class. Myślę, że zaaranżowanie odejścia niektórych zawodników, to będzie większe wyzwanie, niż sprowadzanie nowych.

11

@MrPGG najlepszy prezydent w historii klubu

1

@MrPGG "Laporta to polityk, w nic mu nie uwierzę"

1

@MrPGG eee ale Messi przez niego odszedł!!!!

0

@MrPGG Roberto brakuje

2

@MrPGG to już 1,7mld długu? Rok temu było chyba 1,3. Przy tych wszystkich obniżkach coś szybko to rośnie

2

@Jakchcesz tak to przedstawiły media, konsensusu moedzy Messi, a klubem nie było. Opowieści o tym, że Messi zszedł z wynagrodzenia do absolutnego maksimum, są dla mnie trochę mało wiarygodne, tym bardziej jak weźmie się pod uwagę fakt gdzie pozniej wylądował. Messi dał bardzo wiele, ale przy wcześniejszym zarządzie stał się on kulą u nogi. Jego wynagrodzenie przyczyniło się w dużym stopniu do obecnej sytuacji klubu. Kiedy inni sprzedawali pilkarzy zarabiających za dużo, my podnosiliśmy jego wynagrodzenie. Jeśli ktoś myślał, że da się Barcelone odbudować z Messim na pokładzie, to raczej nie ma pojęcia w jakiej sytuacji był klub.

0

@Marcin91fcb Wiesz ludzie mają powody aby mu nie ufać, Warto sobie przypomnieć trochę krótkiej historii ( https://9campnou.com/pl/nowy-stary-laporta/ ) jednak koniec końców kierują się tym co najlepsze w obecnej chwili dla klubu. Niewątpliwie Laporta jest na odpowiednim stanowisku. Liczy się teraz a nie przeszłość oby dobrze mu się wiodło.

0

@VandaI Co za bzdury. Tak to na pewno Messi i jego pensja były problemem. Wcale nie chodziło o to że średniacy dostawali pensje jak gwiazdy w takim Realu na przykład. Messi, najlepszy piłkarz świata, najwięcej goli+asyst w kilkunastu sezonach, tak tu na pewno był problem.
No a gdzie wylądował? Co miał iść do Lazio albo Lyonu?

0

@Nano22 lwia część nakładu pieniędzy na pensje wędrowała do niego, faktycznie to nie był problem. Faktycznie nawet jeśli prawda okazało się, że obniżył ją maksymalnie, a i tak nie mieścił się w limicie płac, to też nie jest dowod, że pensja była problemem. Człowieku trzeba nie mieć głowy na karku, żeby twierdzić, że wydawanie kilkudziesięciu milionów netto rocznie nie jest obciążeniem dla budżetu, na które jak się okazało pozniej, Barcelony nie było stać. Jak mamy dyskutować, to na jakieś sensowne argumenty, bo póki conto chyba funboy Messiego się odpalił. A co do tego gdzie wylądował, to czytaj ze zrozumieniem, poszedł tam gdzie było stać klub zapłacić najwięcej.

0

@VandaI Okej czyli miliony dla Messiego to większy problem niż pensje Umtitiego, Pjanica, Roberto, Dembele, Coutinho, Griezmanna? Patrząc na to ile dawali na boisku, a ile zarabiali. Na jakie argumenty chcesz dyskutować? Widzisz miliony płacone Messiemu, a nie widzisz tych milionów które dzięki niemu zarabialiśmy? Czy to jest takie dziwne że najlepszy piłkarz świata zarabia najwięcej na świecie?
No i co z tego że wylądował w bogatym klubie? Powtórzę, najlepszy piłkarz świata gdzie ma grać? Tam gdzie będzie zarabiał grosze? Co to w ogóle ma za znaczenie?

0

@Nano22 nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, a to zakres szkoły podstawowej. Wypowiedź dotyczyła Messiego I tylko jego, gdybyśmy mówili w dyskusji również o innych elementach całej tej wtopy, wtedy można odnieść się również do pensji pozostałych pilkarzy, wysokości i słuszności takich wypłat. Dziwne, bo skoro klubu nie było na to stać, to nie powinien takich pieniędzy płacić. Negocjacje co dwa lata przedłużenia kontraktu itd. To była jedna ze składowych tego w jakiej kondycji jest dzisiaj klub. Natomiast co do przenosin, poszedł tam, gdzie dobrze posmarowali, nie tam gdzie piłkarsko mógłby dalej być na szczycie. Potwierdza to jedynie mrzonki i błahe historie, jak to nie zależy piłkarzowi na pieniądzach, stąd też twierdzę, że całe te opowieści o chęci obniżenia pensji do maksimum to zwykle bajanie. Uwielbiam Messiego jako piłkarza na boisku, ale poza boiskiem święty nie jest jak go malują. Dobrze, że odszedł.

0

@VandaI Mówisz o finansach klubu, a skupiasz się jedynie na Messim :D To tylko on tam pobierał pensję czy co? Jego zarobki były adekwatne do tego co dawał nam na boisku jak i poza nim. Problemem były pensje dla innych zawodników. Bartomeu tak zarządzał finansami że było nas stać na płacenie tych pensji, ale to wszystko było na limicie. Przyszła niespodziewana pandemia i to wszystko pękło. I tak by pękło później, ale przez pandemię to było takie gwałtowne.
A niby gdzie poza PSG miał iść? Do City, ale tam też by przecież zarabiał podobne pieniądze.

0

@Nano22 2020 rok 400 mln brutto na pensje, z czego 80 mln brutto to pensja Messiego. Człowieku, gdyby Messi rok w rok zarabiał na siebie i generował takie przychody, to dzisiaj by tu grał i nie byłoby problemu, że odszedł. Inni zawodnicy swoimi pensjami dołożyli cegiełkę do tego wszystkiego, ale powtórzę się, lwia część pieniędzy na wynagrodzenia trafiała do Leo, a ten nie generował aż tyle rok rocznie. Skupiam się na nim, bo o nim jest rozmowa, zresztą napisałem Ci to wczesniej, ale nie załapałeś czemu pisze o nim, a nie o innych. Odnośnie samej adekwatności, na jakiej podstawie wyceniłeś, że to co nam dawał było warte 80 mln rocznie? Od 2020 roku nie przypominam sobie żebyśmy dzięki Leo wygrali jakąś masę trofeów? Żaden zawodnik nigdy nie powinien być wyżej niż klub I zarabiać sam tyle co 10 innych zawodników w tym samym zespole. Jak tego nie rozumiesz i nadal uważasz, że dobrym rozwiązaniem było płacenie pomimo tego, że nie było klubu na to stać, to raczej masz zaburzenie pewnych procesów logicznego myślenia.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Liga typerów

1 KOLAKM 20 pkt
2 norbi77 17 pkt
3 DESPac 17 pkt
4 boronez 16 pkt
5 tribo 16 pkt
Zobacz tabelę

Sonda

Czy Barcelona powinna starać się jeszcze o podpis Ousmane'a Dembele pod nową umową?