La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1341 Culés

10Dla mnie jednak Ronaldo top 2. Jako jedynym z Messim potrafili być na TOP poziomie przez kilkanaście lat. Jednak do Leo trochę mu brakuje

1

@Momals11 a dla mnie każdy może mieć prawo do własnego zdania i ci którzy dają go na 1 miejscu i ci którzy nie widzą go nawet w pierwszej dziesiątce.
To jest czysto subiektywna opinia.

2

@Momals11 I ma rację :) Ronaldo jest dobry ale nigdy nie był najlepszy na świecie i nie miał pierwiastka magii jak Panowie powyżej.

6

@Momals11 Ja zawsze tak to traktowałem (cała kariera)
1.Messi
przerwa
2.Ronaldo
przerwa
3.Reszta piłakrzy.

4

@kuz Jak nie miał pierwiastka magii jak w United czarował konkretnie

1

@kuz W United czyścił ostro cała ligę

1

@kuz ale to nie magia decyduje czy jesteś lepszym piłkarzem. Ronaldo dał więcej drużynom w których grał niż ci panowie.

0

@Momals11 ja się z Tobą zgadzam. Również uważam, że Ronaldo to top 2, Messi jest jednak bardziej kompletny, zwłaszcza jeśli chodzi o grę w środku pola, powiedziałbym, że jest piłkarzem najbliżej doskonałości z wszystkich których miałem okazję oglądać.

2

@Momals11 Nie rozumiem jak można porównywać Pele czy Maradonę nawet do Ronaldo a już nie wspomnę o CR7 czy Messim ...
Czasy w których Pique wkręcał by obrońców przeciwników w beton są porównywalne z czasami gdzie piłka chodzi szybciej niż nie jeden myśli... a technika jest na poziomie który w tamtych czasach mógł wydawać się magią z Hogwartsu. Już nie wspomnę o przygotowaniu fizycznym ... mało kto wtedy do takiego Crisa by nawet wystartował a co dopiero dogonił ...

Rozumiem że można mieć szacunek i podziwiać legendy ale nie ma co porównywać Mercedesa z lat 70 do aktualnych modeli ...
Oni byli legendami w swoich czasach i zostaną zapamiętani na zawsze ale nie można mówić że legendy z naszych czasów są gorsze od legend sprzed lat przy tak obrzydliwie ogromnym rozwoju piłki ...
IMO

2

@Encore @Esteban_ no właśnie problem w tym, że jego czarowanie skończyło się w United

0

@Mr8lack No ale to był wybitny prime dryblingu i szybkości

2

@Momals11 Nie lubię na siłę umniejszania obu piłkarzom. Ronaldo moim zdaniem jest gorszym piłkarzem niż Messi, ale nie zmienia to faktu, że wraz z Messim wzbili się na poziom nieosiągalny praktycznie dla nikogo. Te jego rekordy nie wzięły się znikąd i fakt, że potrafił się utrzymać tyle lat na absolutnym topie czyni go piłkarzem wybitnym. A to, które miejsce zajmuje w czyimś rankingu nie ma żadnego znaczenia. Zresztą ogólnie do tych dywagacji i rankingów raczej podchodzę z rezerwą; chociaż dla mnie z powodu jego regularności jest on drugim najlepszy piłkarzem w historii, bo te jego liczby są naprawdę niebotyczne

1

@Encore Owszem. Jednak to za mało, żeby stawiać go przez to jako top 2 wszechczasów

1

@Mr8lack Ja go stawiam jako top2 za całą karierę czyli mase rekordów,statystyk,trofeów,nagród itp.Dla mnie to się najbardziej liczy czyli regularnośc.Ronaldo praktycznie od ponad 15 lat jest na najwyższym poziomie.Takie coś tylko Messi potrafił utrzymac.

1

@Encore W sumie racja, ale czysto piłkarsko było od niego paru lepszych technicznie.

0

@Mr8lack No zgadza się

0

@Mr8lack Ale to nie technika czyni z ciebie lepszego piłkarza. Okocha też miał bajeczną i nikt z niego goata nie robi. Ronaldo ma gorsza technikę niż Maradona czy Cruyff ale nie jest gorszym piłkarzem.

0

@Momals11 Dla mnie ogólnie porównywanie Messiego, C.Ronaldo z Pele i Maradoną to jakaś abstrakcja. Gdyby tych drugich w swoim prime wsadzić do dzisiejszych czasów i dzisiejszej piłki to pewnie by nawet w top20 nie byli, ot zwykli piłkarze.

1

@against_modern_football Albo by byli dużo lepsi.
Teraz są diety,specjalne treningi nowe sprzęty z takim talentem byli by jeszcze lepsi

3

@Encore Ronaldo w "prime" dryblingu, miał mniej udanych dryblingów/90 minut niz 34-letni Messi :D

0

@Esteban_ macie prawo mieć swoje zdanie. Dla mnie zwody i machanie nogami nad piłka plus czasami kiwanie z samym sobą to żadna magia i w porównaniu z balansem Messiego, klejem Ronaldinho czy dryblingiem Maradony wypada blado.

« Powrót do wszystkich komentarzy