La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 875 Culés

52Tu z Panem Grzegorzem w pełni się zgadzam :)

15

@DonMatteo901 Ladnie pieknie, tylko nadal nie slysze od tych panow z Konfy, jak inaczej walczyliby z Covid. Caly swiat sie zamykal, na krocej, dłużej itp. Ale Konfa wszystko i wszystkich krytykuje ( co jest najłatwiejsze ), to jak inaczej?. Odpowiedzi brak.

12

@DonMatteo901 Wolność i konfederacja wybierz jedno^^

19

@tbas Na pewno nie powinno się ograniczać możliwości pracowania w takim stopniu w jakim to było zrobione. Zapaść gospodarcza ma tragiczne skutki w późniejszym czasie. W leczeniu też priorytet covidowy i nadmierna panika zwiększyła problemy w innych chorobach (diagnoza, leczenie itp). Nie można tak postępować.

@Rastafarnianin Gospodarcza jak najbardziej tak :)

41

@tbas Przecież Konfederacja była za krótkim lockdownem i uwarunkowaniem PRAWNYM tego stanu rzeczy. Mają pretensje o brak logiki w wyborze środków zapobiegawczych. Np. maseczki na zewnątrz, czy lockdown w siłowniach, to absurd. O lasach nawet nie piszę.

3

@michal26 nie byla za lockdownem. Lasy ile byly zamkniete miesiac? Te obostrzenia rzadu byly absurdem, ale przez lasy rozumiem ludzie mieli jak ten pan mowi problemy z psychika? Prawny stan rzeczy? Stan wyjatkowy mówisz? To odszkodowania bysmy splacali my i 4 twoje pokolenia, to jest pomysl na covid? Gratuluje wyboru.

2

@DonMatteo901 Czyli co mieli zrobic, bo juz wszyscy wiemy ze rzad to zjeb.. Czyli co innego zrobila by Konfa?. Nadal puste pierdzielenie. Czy otwarcie siłowni na 1/4 powiedzmy uratowaloby branze?

1

@DonMatteo901 ja również. Pytanie co zrobiłby Braun będąc prezydentem Rzeszowa jak przyszłyby wytyczne z Warszawy?

18

@DonMatteo901 A ja tam nie wiem jak komuś może podobać się taka wypowiedź nie na temat... Pytanie przyszłościowe o działania dla mieszkańców miasta a ten pieprzy swoje kocopoły o covidzie

6

@DonMatteo901 przykro się tego słucha. Konfederaci są jak dzieci, które nie mają pojęcia jak funkcjonuje świat. Jedyne co mi pozostaje to cieszyć się, że nie byli teraz u władzy bo kto wie czy nie byłbym martwy.

3

@Bykunn Przecież ta wypowiedź mówi o przyszłości mieszkańców xD

28

@DonMatteo901 Z panem Braunem można się zgadzać, czy nie zgadzać, ale jego polszczyzna rozpieszcza uszy

6

@DonMatteo901 Boże znów ten spam polityką i prowokacje? Nie może moderacja czegoś z tym zrobić?

2

@tbas Jak już o siłowniach mówisz, to poziom sanitarny był tam wysoki i nie powinno się ich zamykać. Może maksymalnie ograniczyć ilość ludzi.

0

@Bykunn no w obliczu pandemii jednak to jest przyszłość miasta ;)

4

@tbas Oczywiście, ze była w kwietniu rok temu, tylko uwarunkowanym prawnie.

Aha L. Czyli nie wprowadzamy, by odszkodowań nie płacić? Zarąbiste podejście.

Nieważne, że miesiąc. Był to absurd i poddawać można śmiało powagę ekspertów.

3

@michal26 Jakich ekspertów, hm? Nie ma eksperta na tym świecie który ci dokładnie powie co powinno się zrobić, bo jedni zamykać , drudzy nie. Ale Konfa wie najlepiej, nigdy nie podając co dokładnie trzeba by zrobić. Chyba, że nic nie robienie spowodowałoby, że ludzi w szpitalu byłoby mniej. Ale to chyba raczej mało realne.

3

@tbas No akurat od początku wszyscy mówili, że zakaz lasów jest debilnym pomysłem. Zwykły Kowalski miał rację a doradca premiera nie.

2

@michal26 Tylko co to zmieniło w twoim życiu, co? Gospodarka się zawaliła? Jak czesto do lasu łazisz? Debilny to debilny, ale w wyborach na Prezydenta Rzeszowa istotny? Zwykłe krytykowanie dla krytyki bo taki mają styl. A krytykować to ja też potrafię.

2

@DonMatteo901 już wczoraj była wałkowana wypowiedź tego hipokryty . Co to udaje że jest taki fajny a to przez takich ludzi jak on bo to nie jest tylko jego wina jego wpływ na woich wyborców akcje podważające covid ludzie trafiali do szpitala.Zrobiono lockdawn i zamykano biznesy.Właśnie przez tego typu osoby jak Braun.Jeśli komuś zamknęli biznesy to takim ludziom jak on bagatelizujących covid można podziękować.Bardzo szkodliwy człowiek

0

@Bykunn gdzie on się wypowiedział o covidzie?

3

@Borneo Bagatelizuje covid od początku, nie przestrzegam niczego, ani nie noszę maski, ani nie siedzę w domu, ani nie trzymam dystansu który nie jest poparty niczym, pracuje w grupie 100 osób na jednym piętrze dzień w dzień, trenuje w grupie 20 osób dzień w dzień, wychodzę ciągle czy to weekend czy jakaś inna okoliczność w większej grupie osób, wytłumacz mi więc ekspercie do spraw covida jakim cudem nikt z mojej rodziny, bliskich, kolegów z pracy nie spędził ani jednego dnia w szpitalu?

3

@CuttingHead widzisz a ja sprawny facet trenujący piłkę poszedłem na imprezę 500 osobowa gdzie 20 osób w Polsce nie było zarażonych covidem i ja i jeszcze jeden kolega się zarazili.Oprócz tego zaraziłem całą rodzinę.Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.Niedawną minutą ciszy pożegnaliśmy kolegę zajęło mu płuca 3 dni zdychał bo się dusił.Swoją drogą skąd wiesz czy nie byłeś bez objawowy mogłeś też zarażać nie masz żadnej gwarancji.Mogłeś być nosicielem.

2

@Borneo Super, zdiagnozowali Ci covida testami które nie są przeznaczone do diagnostyki, to tak jakbyś nie chciał zapłodnić kobiety a używał zamiast prezerwatywy woreczka foliowego ze sklepu.

2

@CuttingHead chlopie byłem jednym z najbardziej sprawdzonych osób w polsce zanim się wypowiesz sprawdź.
Po pierwsze nigdy poza odrą nie byłem na nic chory jestem z początków marca czyli 1 z pierwszych osób które w Polsce miały covid.Związku z tym testowano mnie na wiele sposobów.Miałem 5 prześwietleń płuc.Mówłem po 4 testy.Wymazy z 3 miejsc a nie z 1 jak mają często niektórzy testowani i miałem pobieraną krew.Mój lekarz sprawdzał czy mam antyciała bo jeszcze wtedy to nie funkcjonowało.Dalej spędziłem miesiąc czasu przechodząc to ciężko i o ile miałem jakieś przeziębienia czy stany grypiwe ale do chorób tego co miałem nie zaluczam to z takiego przeciwnika jak covid nie miałem.
Dalej eksperymentalnie podano mi leki na hiv i malarię aby sprawdzić czy coś działa.Uwierz mi nie chciałbyś być na moim miejscu bo wtedy kompletnie nic nie widziano teraz wiadomo mniej więcej jak jest.
Jeśli chodzi o sprawdzenie to przez to że byłem jednym z pierwszych to byłem mega przebadany.

1

@Borneo weź skończ człowieku się kompromitować, udajesz znawcę wszystkiego, chwalisz się uczelnią, na którą dostanie się każdy kto zda maturę, a nie potrafisz poprawnie napisać zdania xD

0

@Borneo Ale gościu Ty nawet nie wiesz co Ty piszesz, zresztą nie pierwszy raz. Ale postaram się krótko i prosto, wykryli Ci chorobę covid19 (której do tej pory nie wyizolowano) testem który nie służy do diagnostyki (pozytywny wynik, kozy, papaji, oleju silnikowego czy piwa żubr) a Ty będziesz udawał mądrego i wszechwiedzącego.

0

@CuttingHead nie wiem czy umiezz czytać zrobiono mi też testy krwi i zdiagnoziwano antyciała wiec nie ośmieszaj się chlopaku

0

@CuttingHead to, że on był chory to jedno, no mógł zachorować, ciężko negować kogoś chorobę, ale on się zachowuje jakby był jakimś eksperem. Podaje jakieś statystyki zgonów,700/ 800 dziennie, szkoda że przed covidem nie podawał że ponad 1000 umiera.

0

@Borneo I jak to się ma do tego, że covid19 nie został wyizolowany? A może masz przeciwciała wirusa koronnego którego znamy od 100 lat?

3

@Prawak Tak ale w 21 wieku nie jest żadną tajemnicą, że ludzie każdego dnia na coś chorują i umierają, problem polega na tym, że przez takich ludzi jak on mamy nadmiarowa liczbę zgonów, zastój służby zdrowia i bagatelizowanie naprawdę ciężkich chorób. Przez takich ludzi jak on rząd zamiast przeznaczyć pieniądze na np onkologię to organizuje loterie pieniężna dla osób zaszczepionych, a oni dalej jak stado baranów idą i głoszą swoje durnoty które nie mają żadnego pokrycia z rzeczywistością.

0

@Prawak jestem dyslektykiem jak wiele normalnych ,znanych czy wykształconych osób.Normalna rzecz.Za to wyszkolony jestem w dykcji w przeciwieństwie do większości osób w Polsce, którzy własnym jęz nie potrafią mówić i tu ja się mogę czepiać ,choć tego nie robię bo rozumiem że każdy coś tam może mieć i jest to normalne.Zawsze ma się plusy i minusy.Uczelnia jest bardzo dobra polecam.Jak ktoś nie ma do czego się przyczepić to czepia się dyslekcji:)dobrze co piszesz odbieram nie masz argumentów.

1

@CuttingHead znany jest genom wirusa:)na podstawie którego opracowano szczepionkę czyli dna.Nie wiem czy potrzeba ci więcej informacji niz czyjeś dna:)

Komentarz usunięty

0

@Borneo Ja też Ci źle nie życzę i obyś nie musiał się przekonywać, że kiedy będziesz pilnie potrzebował pomocy to nie dostaniesz się do szpitala albo będzie już za późno na pomoc bo będą Cię wozić od jednego do drugiego. Ale poddaje się, ta rozmowa nie ma sensu, więc trzymaj się w zdrowiu.

0

@CuttingHead ale co ty gadasz to ja namawiam do tego aby się szczepić .Więcej zaszczepionych to mniej osób chorych na covid to więcej lekarzy dla osób chorych na raka.Nie możesz wypuścić ze szpitali chorych na covid bo zaraża innych a na raja nie zarażają i sumarycznie więcej umrze.Jedyna obcja to szczepionka.

0

@Borneo tak tak nikt nie ma argumentów oprócz Ciebie xD, dyslekcja? Kiedyś to nazywali lenistwem.

0

@Prawak sorry ale używanie dyslekcji to nie jest przedmiotem dyskusji.Wyciąga się coś nie z tej bajki aby podważyć osobę nie dyskutuję się o sprawie.Słabe to i wynika z braku argumentów:)

1

@Borneo Ostatnia wiadomość bo nie chce mi się kopać leżącego bo to nie sprawia mi przyjemności. Pokaż mi kto i w jaki sposób wyizolował wirusa, jaka metoda, nazwiska, czy prawo koha potwierdza całość genomu czy tylko cząstkę która nic nie daje. A co do szczepień to większych durnot już od Ciebie nie przeczytam. Więc zadam kolejne pytanie, kto Ci powiedział, że szczepienie chroni przed zarażeniem?

0

@CuttingHead leżącego śmiechlem ,skończ z tą żenującą socjotechniką. jeśli chodzi o genom to na podstawie którego opracowali szczepionki opracowali to chińczycy i zrobili to przy użyciu super szybkiego komputera za nim wirus dotarł do Polski.Od tego zaczęto robić szczepionki.Wygoglaj sobie kto wyizolował i co bo masę osób to zrobiło .Jak jesteś ciekawy jak to zrobili to zwyczajnie napisz do nich:)no ale widzę że bez obrazy płaskoziemca jesteś skoro podważasz korona wirusa które są znane od dawna jak sars i mers.robi się ciekawie;)

Komentarz usunięty

0

@Abominacja a co niby Ciebie uratowało ? Maseczka czy płyn do dezynfekcji.

2

@robert os to + brak konieczności spotkania się z ludźmi którzy mogli mnie zarazić

0

@Prawakblagam cię prawaku uwierzyłeś pewnie w Brauna i innych i podważasz naukę.Tylko wszystko zależy od punktu siedzenia bo raz ze spędziłem miesiąc ciężkich przeżyć w szpitalu z covidem i nie jest to kwestia wiary;)tylko mocnego doświadczenia.Nie biorę też wiedzy z mediów a mam dostęp do rzetelnej wiedzy w postaci podwójnego profesora który prowadzi loboratorium odpowiednik wuchan i prowadzi badania nad korona wirusem .Jest byłym wykładowcą na uj czy UW.Jest odznaczona przez Polskę za pomoc dostarczaniu leków i sprzętu bo jest też prof francuskim.Bo nadanie ma przez francję i Polskę.Czytam jej czasem wypowiedzi niektórych ananasów.To kulturalnie wczoraj mi odpowiedziała że dostrzega wysoki poziom wyobraźni w wypowiedziach.Krótko mówiąc korzystam z wiedzy od ludzi którzy w tym mocno siedzą i szkolą innych i z ciężkich doświadczeń.Wiary tutaj nie mieszaj w to.sorry ale to nie ja tu jestem memem.Ale rozumiem że niektórzy lubią konfeti Brauna ....i będą starali się podważać.Ale domyślasz się, jak się tym akurat strasznie przejmuje;)

0

@Borneo których profesorów? Tych co wspierani przypadkowo są przez koncerny farmaceutyczne? Oh super wiedzą, zazdro

0

@Borneo Serio ostatnia wiadomość bo Ty nawet nie dostrzegasz glupot jakie wypisujesz na tym forum razem z kołem wzajemnej adoracji. Jak mogę coś znaleźć i wygooglowac skoro takie coś nie istnieje? Nie musisz odpowiadać.

1

@Prawak nie ona akurat opracowuję lek związany z zajęciem płuc przez covid.Jeśli chodzi o z tego czego żyje to też z publikacji naukowych z których szpital zarabia z grantów.Nie ma tu sponsorów na jakiś leków bo ona skupiona jest na opracowaniu leku.Nie jest w fazie promocji czego kolwiek robi swoje.A badania z tym związane publikuje i zarabia z tego
.Jeśli opracuje ona i jej zespół lek który przyjdzie 3 testy wtedy będzie produkowany to będzie z tego jakiś pieniądz choć idea jego jest fantastyczna bo wpłynie nie tylko na covid.Nie uczestniczy w promocji czego kolwiek i jak mówię jest odznaczona przez polskę za pomoc sprzętu ,leków i w czasie komuny i uczestniczy w promocji Polskiej kultury we Francji.Absolutnie pozytywna postać działająca na rzecz Polski .Znam ją bardzo długo i ciężko cokolwiek jej zarzucić.Oddany Polsce i poza tym uczciwy człowiek.Nie mam tu nic co złego bym mógł o niej powiedzieć.Nie oceniaj wszystkich że są opłaceni przez koncerny itp.Za dużo stron spiskowych itp.To strasznie psuje opinię tym co swoje robią.Jest to mega słabe.Każdego rozpatrywać trzeba osobno a nie grupowo.Choć z nam temat z Big Farmą itp ale jak mówię pakowanie wszystkich do worka to błąd.

2

@CuttingHead błagam cie ostatnia wiadomosci przed potem następna jakiś emocjonalnie nieustabilizowany jesteś.Daj se spokój głupoty sam piszesz..

1

@Abominacja jakas cieńka ta wiedza bo zaszczepieni tez sa nosicielami wirusa. To tylko miało chronić przed silnym przebiegiem choroby.

1

@robert os w którym miejscu wspomniałem cokolwiek o szczepieniach? Mówiłem tylko o obostrzeniach

Komentarz usunięty

1

@CuttingHead no widzisz, jak wyszło że zwyczajnie się mylisz .Poczytaj sobie posty z czasów przed covida na temat Barcy zobacz też ile ich jest.Nie jestem żadnym trolem.

0

@Abominacja brak konieczności spotkania się z ludźmi którzy mogli mnie zarazić to Twój wpis ale skoro wspomniałeś że o szcepionkach nie wspomniałeś to zwracam chonor. One faktycznie nic nie dają.

2

@tbas ale czemu stan wyjątkowy to zło? Bo spłacać będzie trzeba? Masz rację, lepiej zamknąć bez odszkodowań. Mam nadzieję, że spotka Cię dokładnie to czego życzysz innym ;-) pozdrawiam cieplutko

0

@ferdas_rawa pracuje z biznesie. Uwierz mi mają się dobrze. Wy z góry zakładacie ze wszyscy przez lock umierają, a tak nie jest

0

@tbas a ja pracuję w finansach, ojjj duże problemy ze spłatami kredytów mają ludzie. Owszem, właściciele bizn. mają się dobrze, ale pracownicy troszkę przestali spłacać kredyty :(
No u mnie w branży zarobki przez rok wzrosły o 20% i bardzo otworzył rynek dając mi szansę pracy zdalnej za dolary czy euro. Ja osobiście nie narzekam, a nawet się cieszę :-)
tylko że takich jak ja jest niewielu, w moim mieście pandemia zamknęła fabrykę, ludzie bez pracy, ale firma ma się dobrze, tarcza pomogła, do tego wykorzystali fakt i wynegocjowali super warunki najmu hal. Zredukowali liczbę pracowników, zleceń mniej, ale szefowie dalej zarabiają, szkoda tylko, że z 3 fabryk zrobili jedną. No ale grunt że mają się dobrze, nie?

0

@ferdas_rawa właśnie jest bardzo dużo takich jak ty. Gospodarka jest zadłużona, ale ogólnie ludzie na kryzysie zarobili. Są branże które oberwały, Hotele i restauracje, część restauracji bo jadło na wynos ma się fantastycznie. My nie jesteśmy i nie będziemy na minusie, będzie nadal wzrost gospodarczy. Problem jest z budowlanka ale to nie przez lockdown w Polsce a brak materiałów. Pracuje w biznesie dla biznesu i bijemy wszystkie rekordy i widzę na co biznes wydaje siano, nie chodzi tylko o moją branże.

3

@MatiFCB2000 zwłaszcza jak nazywa oponentów w dyskusji per "szkolony psychopata", tropiciel żydów w każdym wydaniu. Szczerze - język Polski to on "memła", a z tego memłania wychodzą zdania pozbawione treści, choć okrągłe. Najgorsze, że strasznie głupie, ale ta krągłość nieco głupotę maskuje.

1

@tbas
Problem z brakiem materiałów nie dotyczy tylko budowlanki. Wiele firm w czasie pandemii zaczęło modernizować fabryki, koszty transportu wzrosły na skutek ograniczeń.
I jak to w kryzysach bywa, bogaci się bogacą a biedni?

Lockdown wprowadził nierówne zasady gry... i to właśnie jest nie fajne. Bo Ty widzisz słupki, agregaty. Z pkt widzenia rynku, obijemy się tak jak po ostatnim kryzysie. Ale analizujesz dane pracownicze? Umiesz przewidzieć skutki długoterminowe np: wynikające z zamrożenia na ponad rok systemu edukacji? Albo przeciążenie służby zdrowia i ok 100 tys nadmiarowych zgonów?

ps. takich jak ja w Polsce mogą być tysiące, ale przy 38 mln ludzi to naprawdę nie dużo. I silna gospodatka to taka, która ma liczną i bogatą klasę średnią, a jak to wygląda w Polsce?

0

@ferdas_rawa klasa średnia ma się dobrze bo zapr. Biednych dofinansowuje rząd, a bogaci sobie radzą. Jaki wpływ pandemie będzie miała w przyszłości nie wiem. Każdy z krajów się z tym boryka. Nic to nie zmienia w temacie tego że konfa prdl że wszystko wina lockdownu. To tak samo nie wiesz czy jakby nie zamknęli ludzi czy by epidemia nie wybuchła razy dziesięć i czy ludzie by na ulicy nie zdychali. Reasumując nic nie wiemy co byłoby gdyby lockdown był czy go nie było.

0

@CuttingHead I tutaj powielasz bzdurę, Testy te są do diagnostyki przeznaczone.

1

@fcbarcafan19 Tak, dlatego sam twórca testów a mianowicie Kary Mulis który za stworzenie i opracowanie testu pcr dostał nagrodę Nobla mówił, że nie służą do diagnostyki i kiedy testowali nimi wirusa HIV to szedł w pierwszym rzędzie i protestował, ale nie, telewizyjni eksperci i naukowcy z La rambli wiedzą lepiej od Twórcy. Aż szkoda, że rok temu zmarł.

1

@CuttingHead Sam zamknąłeś się w swojej spiskowej bańce i myślisz, że jesteś mądry a rzeczywistość Ciebie weryfikuje. Koronawirus wywołujący COVID-19 został wyizolowany przez wiele laboratoriów. Jeśli chodzi o testy to przypadki z jakiegoś afrykańskiego zadupia nie świadczą o ich całkowitej niewiarygodności. Sam twórca PCR czy jakoś tak nie powiedział, że te testy nie służą do diagnostyki. Stwierdził tylko, że trzeba wiedzieć czego się szuka.

0

@fcbarcafan19 Hahahha no tak, strony fakenews i reszta która jest finansowana z rządowych pieniędzy jest wiarygodna, zresztą tam pisze o wyrwanej z kontekstu wypowiedzi, to, że prostestowal wykrywanie wirusa HIV testem pcr to też wyrwane z kontekstu? Szedł pewnie z zakupami i przypadkiem trafił na protestujących. Brawo, świetne źródło. Dokładnie afrykańskie zadupia nie są wiarygodne, masz rację ale w Polsce jak robisz test na żubrze to zadupie na Podlasiu? Samo WHO przyznaje, że testy dają fałszywie dodatni wynik ale wiadomo, Afryka na pewno fałszuje.

Dokładnie, wyizolowali, tak samo jak wirusa HIV czyli w Twojej głowie, zresztą z tego co widzę to wyizolowalo się tam więcej tych szczepów.

Każdego dnia na światło dzienne wychodzą nowe rewelacje z nim związane na światło dzienne a ludzie waszego pokoju łykają dosłownie wszystko, cytując klasyka "ludzie są tak głupi, że co im nie wmówisz to w to uwierzą"


1

@CuttingHead Fakenews nie jest finansowany przez rząd. Kiedy niby protestował przeciwo wykonywaniu testów na HIV. Podaj źródła bo widzę, że emocje tobą kierują i łatwo Ci uwierzyć w kłamstwa. Na Podlasiu pewnie wykorzystano test antygenowy, bo PCR używają laboratoria i samemu ich się nie da testowaxmć. Ważne też jest wykonywanie ich zgodnie z procedurą.
https://www.google.com/amp/s/mobile.reuters.com/article/amp/idUSKBN24420X
A z tym wyizolowaniem to jesteś żałosny, bo naukowcy wyizolowali i przebadali oba wirusy. HIV istnieje i jest zagrożeniem.
Ja niczego nie łykam. Może ty lubisz bzury z 4chana i ekstremistucznych grupy czytać. Ty również łapiesz się do podanego przez Ciebie cytatu.

1

@AxelF Jego zwolennicy mają zapewne inną opinię :)

0

@tbas i wracając do meritum, dlaczego biednych ma dofinansowywać rząd a nie klasę średnią - której w Polsce praktycznie nie ma - już nie?

0

@ferdas_rawa chciałbym to zrozumieć. Ale gospodarkę nakręca średnia klasa i przedsiębiorcy. A ci biedni to największy elektorat więc o nich się dba socjalem.

1

@tbas jakoś na florydzie, w dakocie południowej, teksasie czy nawet w Szwecji sytuacja była o wiele lepsza niż w Polsce, pomimo że nie mieli lockdown-u. W Szwecji nawet podstawówki nigdy nie zamkneli.

Warto też poczytać co maski zaczęły robić z mózgami dzieci, jak je nosili na lekcjach. Niedotlenienie mózgu, a w konsekwencji gorsze rozwijanie. Skutki tej pandemii odczujemy za kilkanaście lat, kiedy te przeczepione na stałe do komputera dzieci będą szukały pracy na rynku za kilka-kilkanaście lat.

1

@BorysR statystycznie Szwecja miała gorzej. Musisz o jednym pamiętać, Szwecja po pierwsze to kraj żyjący w ogromnych odległościach, tam nie żyjesz jak tu w skupiskach itp, a po drugie ich służba zdrowia, łóżka, szpitale to inny świat. Nasz nie jest kompletnie gotowy, na nic. Tu jest problem, my jesteśmy katastrofalni w służbie zdrowia

1

@DonMatteo901 To brzmi jak zwykły mem ,ale co sie dziwic konfa to stan umysłu :D

0

@tbas co do Szwecji, powielasz mity. W miastach nie zyja w niewiadomo jakich odstepach a sluzba zdrowia cierpi na niedobor lekarzy po ostatniej reformie pare lat temu. I jakie statystyki maja gorsze od nas? Bo PKB wzroslo im bardziej niz przewidywali analitycy, a PKB Polski? Do tego w szwecji zmarlo 14.5 tys ludzi na 10,5 mln, Polska jest 3.5 wieksza, a zmarlo 5 razy wiecej osob na covid.... Gdzie te gorsze statystyki?

0

@ferdas_rawa śmiertelność u nas to bzdura. Teraz mamy 400 chorych dziennie, umiera 100. Wierzysz ze 20 % umiera? Kaska za chorych i tyle.

1

@tbas wstrzymane leczenie przedewszystkim onkologiczne daje tak fatalne wyniki.

0

@Odcinkowy ale umierają na covid :)

0

@tbas nie umieraja majac dodatni wynik na covid... Wszystko wrzucane jwst do jednego worka

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Liga typerów

1 KOLAKM 20 pkt
2 norbi77 17 pkt
3 DESPac 17 pkt
4 boronez 16 pkt
5 tribo 16 pkt
Zobacz tabelę

Sonda

Który piłkarz Barcelony pokaże się z najlepszej strony podczas EURO i Copa America?