robsesh
Dołączył/a: styczeń 2018
8 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Ibra grał dobrze. Nie porównuj reszty piłkarzy, bo te transfery nie wpływały na grę klubu. Brakowało Guardioli kogoś wtedy? Skrzydła były dobre, środek pola też. Potrafi zrobić rewolucję i zrobić swój własny skład. Poza tym to nie były transfery za 300mln €. Ale ciebie tyłek piecze. Guardiola to jest geniusz :) Lepszy niż Valverde.
4
Guardiola to geniusz, który z każdego piłkarza wyciąga 120%. Nie ma co porównywać...
5
Tak się zaczyna alkoholizm. Uważaj.
31
Barca napisała nowa kompromitująca historię i nie będzie trzeba wracać się tak daleko już.
0
Nie wierzę, że takie głupie komentarze dodaje stary człowiek i kibic Barcy. Chciałoby się rzec stary, a....
1
Trio Griezmann-Messi-Suarez. Ciąg dalszy do ośmieszeń w Europie i nawet popsucia piłkarza XD. Serio, 120mln € to niech na Sane wydadzą czy kogo tam.
0
No bo to nie jego głos.
0
No to niech go ogłoszą, a nie będą w kule lecieć do czerwca czy lipca.
0
Zarabiają aż za dużo. Potem ciężko znaleźć im drugi klub, albo nie chce im się biegać. Griezmann ma przyjść i ma być 2 najlepiej zarabiającym zawodnikiem. Gościu, który jest od wszystkiego, ale do niczego. On nie załata problemów Barcy, a tylko zajmie miejsce Dembele.
14
Nie wierzę, że nikt w zarządzie tego nie słyszy.
0
Guardiola pokazuje, że można dobrze i miło dla oka grać bez Xaviego i Iniesty.
2
Ta, a Coutinho większość meczów w Liverpoolu na skrzydle i dlatego raz w czas nie może zagrać w środku. Sprawdź ile Mertens miał meczów na 9, a na skrzydle, gdy Sarri go tam przestawił i grał rewelacyjnie. Sprawdź ile meczów miał Brandt na skrzydle i w środku pola i został przestawiony na środe pola. Wszystko zależy od trenera i takie pisanie jest bezsensu.
0
Arthur nie zrobił postępu. Wręcz teraz grał gorzej. Mało piłek do przodu i mało gry ofensywnej. Lenglet to defensywny zawodnik. Vidal w jakim sensie zrobił postęp? To też defensywny środkowy pomocnik, ale już ukształtowany piłkarz, któremu trener nie będzie tłumaczył jak ma grać. Musiał się tylko przyzwyczaić do gry, ale to normalne.
0
Wszystko ok tylko czegoś tu nie rozumiesz. Niszczenie piłkarzy nie w sensie, że nie daje im grać, ale oni nie robią progresu, a ofensywni gracze to już w ogóle. Na przykład Klopp i Guardiola z każdego piłkarza wyciągają 100%. Czasami mam wrażenie, że 120%. Ze średnich piłkarzy robią bardzo dobrych piłkarzy. Aż Barca uwierzyła, że Coutinho to znakomity zawodnik (XDD Nie wiem, być może to prawda). U Valverde tego nie widać.
0
Lopetegui też marzył o Realu i wiadomo jak skończył.
0
Z tym Bale, który nie potrafi języka to bzdura. Dobrze zna hiszpański.
1
Troche lipne jest to, że lata Messiego lecą, a mało kto potrafi ustawić dobrze Barce. Nie wiem. Może te pomysły są zbyt banalne, że zwykły fan to widzi, a "najlepsi stratedzy" na swiecie z Valverde na czele nie.
2
Nic się nie zmieni jak przyjdzie. Dalej będzie puste prawe skrzydło i będzie gra bez skrzydlowych.
0
Autor zaznaczal to wiele razy. Takie coś nazywa się maksymalizacja potencjalu składu. Valverde obniża ten potencjał. Nikt nie mówi, że nagle Semedo czy kto tam zacznie błyszczeć.
@SzahMatt do niego miało być.
0
Akurat tutaj o Semedo w tym poście najmniej miało chodzić. Każdy inny obrońca będzie mało robił póki gra Messi na prawym skrzydle. W taki sposób jak robi to teraz.
0
I właśnie to jest twój problem. Myślisz, że jesteś najmądrzejszy. Nie chce ci się czytać, bo za dużo słówek ma? No widzisz na takiej podstawie moge o wszystkim takie wnioski jak ty wyciągnąć. Akurat zagrał kupę w najważniejszym meczu sezonu, gdy nie szło Messiemu i nie mial kto mu dograc. No przypadek nie, że nie istnieje Messi, a pomoc Barcy nie wie co ma robić, tylko stawia autobus w 4-4-2 bez pressingu z metrowymi dziurami. To też przez bierność Barca, przez brak pressingu Barca się skompromitowala 2 raz z rzędu, bo przez te taktykę nie ma jak naciskać na obrońców, a Van Dijk cyk piłeczka do ataku i gol.
0
Tego wiatru i presji na obronie przeciwnika zabrakło z Liverpoolem czy Roma ;)
9
https://sportandenergy.blogspot.com/2019/05/barcelona-1819-niby-analiza-niby.html?m=1
Odsylam do analizy, bo chyba nie każdy zdaje sobie sprawę na czym polega problem Barcy, Semedo itp.
1
Ale co ty możesz wiedzieć i co się chwaliłeś, że o tym pisałeś. Semedo tutaj przychodził jako pełen ofensywny obrońca, który zawsze obiegal pozycje. A teraz dziwne, że się nie zapedza do przodu i stoi z tyłu. Hmm jakby to nie były założenia taktyczne, a jego gra. Żaden obrońca nie zmieni prawego skrzydła dopóki będzie grał tam Messi. I czekaj. Jak gra Roberto to nie ma prawej obrony i se Milner biega, a przecież obrona to ważna rzecz u Valverde. Alba gra dobrze na lewej stronie bo dostaje magiczne piłki od Messiego. W żadnym klubie takich, by nie dostawał. Gdy Messiemu nie idzie to też stoi w miejscu i nie ma od kogo piłki dostać, a takie powinien dostawać od pomocy i też lewego skrzydła, a nie od Mesjasza
https://sportandenergy.blogspot.com/2019/05/barcelona-1819-niby-analiza-niby.html?m=1
Odsylam do analizy.
3
Dziwnym trafem jak Messi ma zły dzien to Barca przegrywa albo przy dobrych wiatrach remisuje. Valverde stworzył tutaj druga Argentynę. Prawego skrzydła dalej nie ma. Żaden ofensywny gracz się nie rozwinął. Nie mial pojęcia jak wykorzystać Paco, a teraz Malcoma. I jeszcze wiele. Przejrzyj La Ramble i wejdź w link do analizy taktycznej.
2
Użyj mozgu. Gra przez 3 tygodnie bez Messiego, a cały sezon to różnica. Chyba nie muszę tłumaczyć na czym polega ta różnica. Po drugie nie broń Valverde bo jednak niektórzy ludzie mają większe pojęcie o piłce niż ty.
Poza tym... Nawet Klopp się zdziwił tym składem na rewanż. Oj Arthur z Malcomem bez formy, ale jak wszystko się posypało to wpuszczal ich nie patrząc na formę.
2
Polecam. Rzeczowa analiza, która rozczytuje wszystkie błędy Valverde. On popsuł Barce. No popsuł. Serio, fan piłki nożnej odczytał to, a miał nie odczytać tej taktyki Klopp ze swoimi ludźmi, którzy taką analizę mogą przeprowadzić znacznie łatwiej? No wszystko gościu rozwalił w tej analizie. Jak można tak popsuć Barce?
"Pierwszy krok, aby przywrócić intensywność w pressingu, poniekąd został wykonany - sprowadzono Frenkieg De Jonga, który jest bardzo dobry "w te klocki". Drugim, co postulowałem wcześniej, powinno być przesunięcie Leo na środek ataku i powrót do 4-3-3. Trzecim, otoczenie go aktywnymi, niezmordowanymi skrzydłowymi. Czwartym, gra w otwarte karty, czyli trener, który będzie od tego zespołu oczekiwał wysokiego pressingu. w zmianę nastawienia Valverde po minionych dwóch sezonach przestałem już wierzyć."
W ostatnim meczu fajnie wychodził na pozycje na środku ataku. Jak niby taki genialny strateg tego nie widzi ?!
"dwóch skrzydłowych z prawdziwego zdarzenia (za takiego trudno dzisiaj uznawać Leo) pomogłoby rozciągać grę i przeprowadzać ataki flankami - szczególnie "martwą" w ostatnich 3-4 latach prawą stroną. Wsparcie dla Semedo zdynamizowałoby tę flankę i pozwoliłoby wydobyć z niego ukryty ofensywny potencjał."
Wejdźcie tam i zobaczcie to. Dla leni troszkę wkleiłem dobrych rzeczy.
0
Trochę pesymistycznie, ale i tak te talenty nie dostaną swojej szansy. A powinny dostawać, bo Barca jednak ma ograniczony budżet i byle jaki zawodnik kosztuje +30mln €, a co dopiero jakiś opór.
0
Przestań opowiadać już te legendy o najwspanialszym i najbardziej specyficznym klubie świata. De Jong już pokazywał swoje umiejętności na klasowych rywali. I to nie z gry na kontry, ale dominując ich.
@Rewolucja123 Ta Rakitic i inne zadania. To dlatego nie potrafi wyjść spod pressingu dobrze od 4 lat XD.
33
Człowieku wracaj, Ty jako jeden z niewielu rozumiesz na czym polega Barcelona.