O sobie

  • Zainteresowania Brak informacji
  • Ulubiony zawodnik Brak informacji
  • Ulubione zespoły Brak informacji
  • Barcelonie kibicuję od Brak informacji

Statystyki

  • Dni w serwisie 2299
  • Liczba komentarzy 179
  • Polecenia 414

Komentarze

0

@Comentateiro O jakiej rzeczywistości Ty mówisz? Dlaczego wyciągasz wnioski nie mające żadnego odzwierciedlenia w rzeczywistości (moich komentarzach). Piętnowanie pedofilii gdziekolwiek, a zwłaszcza w miejscu takim jak kościół i wszystko z nim związane jest obowiązkiem każdego porządnego człowieka, a nawet Ci mniej porządni zapewne myślą podobnie.

Jednak zupełnie nie o tym tutaj rozmawiamy. Nazwanie Jana Pawła II tak jak zrobiłeś to Ty jest nikczemnym pomówieniem. Wiesz w ogóle co napisałeś? Człowiek zepsuty do szpiku kości? To określenie oznacza kogoś bezwzględnie złego i na takowe zasługują ludzkie śmieci i szuje, a nie człowiek, który niemal całe swoje życie poświęcił na szerzenie miłości, pokoju, braterstwa czy solidarności. Czytałeś jakiekolwiek encykliki czy listy jego autorstwa? Wiesz cokolwiek o papieżu Polaku oprócz tego co tutaj szerzysz?

1

@Comentateiro Co zasłaniam? Nic takiego przecież nie napisałem. Odniosłem się jedynie do tego, że błędem jest ocenianie człowieka przez pryzmat jednej kwestii, być może najważniejszej i najistotniejszej, ale jeszcze niezbadanej i z nieokreśloną rolą papieża. Jako głowa kościoła oczywiście spada na niego ogromna odpowiedzialność, ale trzeba nie mieć jakiegokolwiek pojęcia w funkcjonowaniu ogromnych organizacji, żeby z taką lekkością formułować tak ohydne opinie.

Twój emocjonalny stosunek do tej kwestii może sugerować osobiste zaangażowanie. Jeśli tak to dyskusja nie ma sensu z uwagi na osobiste krzywdy, których doznałeś. Jest mi z tego niezwykle przykro i choć przyznaję, że szef odpowiada za swoich ludzi to jednak trudno w 100% przypisać rzeczonemu szefowi występki konkretnej jednostki zwłaszcza, jeśli mówimy o krzywdzeniu bezbronnych.

1

@Comentateiro Napisać o człowieku, któremu Polska, Polacy, ale i cały świat tak wiele zawdzięcza, człowieku, który był istotnym, jeśli nie jednym z kluczowych obok Reagana i Thatcher elementów mających decydujący wpływ na upadek komunizmu w naszym kraju, ale również ogólnie szeroko pojętego bloku wschodniego, człowieka będącego nadzieją i obietnicą lepszego jutra dla wielomilionowego ruchu SOLIDARNOŚĆ w Polsce, który tworzyli zwykli ludzie jak mój czy Twój dziadek, a który papież jawnie i z całych sił wspierał, którego nominacja na głowę kościoła tchnęła ogromną, ogólnonarodową wiarę w niepodległość, że był 'zepsutym do szpiku kości i cynicznym typem'? Jaką Ty musisz mieć człowieku moralność, żeby tak swobodnie i z taką lekkością pisać tak ohydne komentarze nt. człowieka, który tyle dokonał. Nikt nie twierdzi, że w tej sprawie jest niewinny, to dopiero się okaże, ale dosłownie zbiera mi się na wymioty, że taki element jest gotów głosić takie... Ehhh, brakuje nawet na to słów. TFU!

0

@Borneo Stawiasz pytanie pod konkretną tezę ignorując tym samym fakty. Czy w obliczu potencjalnej korupcji Barcelony również formujesz tak odważne, ale w istocie idiotyczne tezy? Liczą się dowody, a nie szczekanie na zasadzie kto głośniej (konkretne sytuacje, ale w kontekście obu meczów, a nie wybiórcze akcje pod daną, wiadomo jaką tezę). Brakuje Ci merytoryczności, ale jakoś specjalnie mnie to nie dziwi.

0

@Borneo Zachęcam opierać się na faktach, a nie swoim widzimisię. Czy był marny z kapelusza? Z kapelusza. Należała się czerwona? Należała. Był spalony przy swojaku Ramosa? Był. Wszystkie ww. akcje miały miejsce przed legendarnymi błędami na korzyść Realu? Owszem. Czy zatem nie ma tematu? Jest, bo sędziowanie było dramatyczne, ale bądźmy chociaż minimalnie obiektywni, Real tam został skrzywdzony, bo patrząc na spokojnie tam nie miało prawa być żadnej dogrywki. A że Bayern pomimo dociągnięcia za uszy do dogrywki odpadł po wielkich błędach sędziego nie zmienia nagle ofiary w beneficjenta, a beneficjenta w ofiarę, a jedynie obniży jeszcze bardziej i tak beznadziejną ocenę dla sędziego, ale bądźmy poważni... Real został skrzywdzony, a że finalnie i tak awansował nie zmienia absolutnie nic w ocenie pracy arbitra, chronologii błędów i wpływu na dwumecz.

Zobacz wszystkie

47

"If Messi missed his next 241 free-kicks he would have the same free-kick to goal ratio as Ronaldo (1.3%)."

Jesli Messi zmarnuje kolejnych 241 rzutow wolnych, bedzie mial taki sam wspolczynnik goli do wykonanych wolnych jak Cristiano Ronaldo (1,3%).

Jesli bylo to sory. Dzsiaj niczego na "La Rambli" nie czytalem.

36

RSSS? No cóż nie ma tragedii.

Jednak osobiście liczyłem na rywala dla Barcelony z nieco niższej półki jak np. Alcorcon czy Real Madryt :)

35

Ale w styczniu, którego roku? :)

30

Mundo i Sport potwierdzaja slowa Valverde i dodaja, ze porazki Realu to kwestia godzin...

15

Cześć. Jestem tu nowy. Mam nadzieję, że moje komentarze zawsze będą niosły ze sobą wysoką wartość merytoryczną / informacyjną tudzież humorystyczną. Pozdrawiam wszystkich czytających :)