23

Tak naprawdę jedyne niewiadome to czy wyjdzie Pedri czy Coutinho i czy Sergi czy Dest. Moim zdaniem Cou dostanie szansę w drugiej połowie, bo wraca po kontuzji, a na prawej obronie Ronald postawi na doświadczenie Roberto. Ustawienie nie jest istotne bo ten sezon pokazuje, że obecna Barca to jedna wielka wymienność pozycji w ataku co mi osobiście się podoba. Oby tylko Pedri nie wyszedł na prawym skrzydle

1

@Pianist00 Lyon, Az Alkmar, Psv, Liverpool, Barcelona, Ajax, Cristal Palace, Ajax, Inter, Atalanta, Norwich.

Faktycznie cały skąd złożony z Barcelony i Liverpoolu

0

Ale Foden to kozaczek

2

Wczoraj Juranovic z Legii bardzo dobry mecz z Portugalią, a dziś Filip Mladenovic bramka i dwie asysty z Rosją

0

Ten Juranovic z Legii na wiele Felixowi nie pozwala, a w polskiej lidze jakoś mnie nie przekonuje, może faktycznie to mentalność że nie chce im się grać w ekstraklasie, a na europejskich boiskach potrafią się pokazać? Chodzi mi tu nie tylko o Juranovicia ale też cały skład Lecha

2

@Encore Jaca Góralski ich naprostuje, a reszta to już formalność. Dwie lewy i po jednej Milik z Groszkiem.

6

@NeroTFP a najlepsze że jest to syn słynnego Marcusa Thurama

0

Grał ktoś Felipe Andersonem RTTF? Opłaca się go robić? Oczywiście jako zmiennika z ławki, wyjdzie mnie jakieś 10k + karty niewymienne, a statystyki całkiem sympatyczne

2

@Mns21 Juppa bez dwóch zdań

4

@Janiama to co odwalają menadżerowie to kpina, Taco też już ładnie wyjaśnił. Myślę, że takich osób będzie tylko przybywać

22

fajnie gdyby powstał artykuł aktualizowany na bieżąco przedstawiający sylwetki i sztab kandydatów na prezydenta, no ale to zapewne później bo teraz wciąż nie wiadomo kto wystartuje

0

@kamilo0066 faktycznie wybitny musi być skoro gra 3 sezon i nie dobił do 2000 minut, a lwa część tego co zagrał to krajowe puchary. Gdyby Klopp potrafił lepiej rotować to na 3 ofensywne pozycje spokojnie można mieć 5 wyrównanych graczy (patrz City czy nawet my) szczególnie za Live czasem gra 4-2-3-1 lub 4-4-2.

1

@lucca87 ogólnie uważam że wygląda to u nas nieźle. Priorytetem powinno być pozbycie się graczy zbędnych by zredukować wydatki na pensję i ewentualnie transfer Depaya, ale to też głównie przez kontuzje Ansu - nie uważam holendra za zbawienie naszego ataku, ale stosunek jakości do ceny jest po prostu świetny.
Na Po jest Dest i Roberto,
Na So Araujo, Pigue, Lenglet i Umtiti - powinno być to jego być albo nie być, jak nie będzie w stanie wejść na swój poziom na wiosnę to w lato za niego Garcia za free
Na LO Alba i Balde - widziałem go dwa razy w młodzieżówce Hiszpanii i robił wrażenie,
Na Spd Busi, FDJ, Pjanic i Roberto
Na 4 ofensywne pozycje Pedri, Fati, Dembele, Trincao, Messi, Coutinho, Griezmann, Depay jeśli dojdzie
Podsumowując na każdą pozycję dwóch zawodników - mało który klub może się tym poszczycić (prócz nas chyba tylko Real i City ale tam też mają braki np, brak zmiennika Casemiro czy brak klasowego LO w City).

Odejść powinni Aleña i Puig na wypożyczenie, oraz definitywnie Firpo, Braithwait, Neto.
Nie uważam żeby Mats i Alba potrzebowali takich zmienników

6

Pisałem o tym już jakiś czas temu, że z tak wąską kadra jaką ma Liverpool i Bayern w tym sezonie mogą mieć duże problemy bo mecze są co 3 dni. O ile Bayern może sobie pozwolić na rotowanie zawodnikami typu Zirkzee bo w lidze kogo by nie wystawili to i tak zgarną mistrzostwo o tyle Liverpool potrzebuje już klasowych zmienników których moim zdaniem nie ma.
W ataku jedynym sensownym zmiennikiem jest Jota, na 3 pozycje zawsze grała ta samą trójka, a gracze typu Minamino czy Shaqiri to nie jest kaliber który mógłby zapewnić Jurgenowi jakieś sensowne rotację. W pomocy jest jeszcze nieźle, Thiago, Gino, Henderson, Keita, Fabinho czy Jones - na papierze nieźle, problem robi się jak weźmiemy pod uwagę częste kontuzje Thiago czy Keity.
Obrona moim zdaniem najgorzej obsadzona jeśli chodzi o głębię składu w całej big 6. Prócz pierwszej 4 jako-takie rotację może zapewnić jedynie Milner i Matip, a mimo wszystko nie są to gracze których Jurgen chciałby wystawiać w najważniejszych meczach. Wypadła im cała linia defensywna i szczerze mówiąc w ogóle mnie to nie dziwi. Klopp gra kolejny sezon tą samą 11, mało rotował w poprzednich sezonach a biorąc pod uwagę intensywność jego treningów i grę co 3 dni taki scenariusz był do przewidzenia i jeśli kibice Live chcą mieć do kogoś pretensje, to do zarządu bo obecna sytuacja w Liverpoolu zupełnie mnie nie dziwi - to było do przewidzenia. I tak w poprzednich sezonach mieli ogromnego farta, że przy tak wąskiej kadrze dłuższe kontuzje ich omijały

1

@FCB24 a czy czasem z grupy nie wychodzą 3 drużyny z 4? Jeśli tak to brak wyjścia będzie kompromitacją

0

@damianex10 też nie pasuje bo mimo wszystko dał kilka dobrych spotkań w meczach o punkty. Bardziej chodziło mi o totalną bezproduktywność gdy jakiś "wonderkid" dostał szansę

0

@student97r kliknięcia na stronie się zgadzają, więc po co coś zmieniać?

0

Znacie jakiś piłkarzy którzy niesamowicie wyróżniali się w zespołach młodzieżowych żeby później nie zaistnienieć w dorosłej piłce? (Nie chodzi mi tu o przypadek taki jak Bojan, bo ten z powodzeniem dobiutował i grał w pierwszej drużynie, bardziej jak Halilović czy Hachim Mastour)

0

@LioMessi10 7 spoko, ale poniżej 5 zawodnik staje się dużo mniej grywalny. Sam mam skład gdzie 9 zawodników ma 10 zgrania, a dwóch ma 7 zgrania i szczerze mówiąc zupełnie mi to nie przeszkadza.

1

@Criss18Barca lepiej po prostu się zaszczepić

0

@DaPi a masz jakiś poważniejszy skład? Ja w tym roku trochę pohandlowałem i udało się skleić coś fajnego, ale nie mogę wbić tego G1, zawsze zatrzymuje się na G2 a Elita to już w ogóle mokry sen :D. Obecnie gram czymś takim ingame:
Mbappe
Fati MOTM - Neymar - Salah
Llorente IF - Valverde IF (wchodzi z ławki w 1')
Mendy - Lenglet - Joe Gomez - Walker
MATS

Llorente i Valverde oczywiście z picków, prócz nich jeszcze z ciekawszych graczy za picki Felix i Kimmich. Najdroższa karta jaką trafiłem to IF Upamecano wtedy za 150k, cały skład prócz niewymiennego Salaha kupiony z handlu.

0

@Encore Ramos, ewentualnie Ney/Lewy/Suarez, ale imo Ramos

4

@grubiorz ostatnia gra Busquetsa czy Rakiticia w porównaniu do Goretzki, Kimmicha czy Hendersona pokazuje, że samym staniem nic już nie wygrasz. Piłka za bardzo poszła do przodu od czasów Johana, żeby teksty z "tamtych czasów" w ogóle brać teraz na poważnie.

7

@Arkadio90 jeśli miałby być zmiennikiem Desta to czemu nie. Technikiem wybitnym nie jest, ale ma żelazne płuca i potrafi dobrze wejść za plecy + oczywiście świetna szybkości i siła. Przypomina trochę Maicona. Ja dałbym mu mimo wszystko szanse, chyba że trafi się oferta nie do odrzucenia.

14

Oby Balde i Moriba od przyszłego sezonu zostali przesunięci do pierwszej drużyny. Nie ma sensu ściągać takich zawodników jak Firpo gdy ma się dobrych wychowanków, liczę też, że Miranda na wypożyczeniu się ogarnie ale chyba nie pasuje do końca do koncepcji obecnego Betisu.
Dorzucić do tego Garcie, Depaya i Emersona i wychodzi fajna, młoda kadra - oby już bez Umtitiego, Firpo, Braithwaita i Alenii

9

@mesi8191 to jest nieistotne, wczoraj grał z 9 i bramkę strzelił więc na atak go.

2

@bari_94 nie macie litości, 5 raz to widzę a redakcja cały artykuł na głównej wczoraj o tym napisała

2

@msmsms choci ci i ten kluczyk ze szpilką na końcu? Ja to zawsze spinaczem otwierałem :D

4

@Slazmi polski Kante

0

Ogląda ktoś Holandię z Hiszpanią? Jak Eric, Depay, FDJ?

Media

Sonda

Czy zamierzasz śledzić dokładnie występy Lewandowskiego w Chicago Fire?