0

Nie rozumiem tego czemu musimy się wiecznie poniżać i przepłacać za każdym razem kiedy mamy gwiazdę.Bayern to sknery, dostali Lewego za darmo a teraz wołają 60 baniek, nie bądźmy frajerami i weźmy Roberta za rok za Free. Robercik jest profesjonalistą i raczej formy nie zgubi przez sezon a przy okazji może z Mane uda mu się zdobyć LM

0

Widząc jak przechodzili kolejnych przeciwników w tej LM i jakie mieli szczęście jedyne wytłumaczenie tego wszystkiego może być takie że Perez chyba podpisał pakt z diabłem, zresztą w 2018 też farcili i sędziowie pomagali

3

Popieram naszego prezydenta w 100% jest inteligenty i wiedział dobrze co robi rozstając się z Leo (Messi to nasz najlepszy piłkarz w historii ale jego czas się skończył) Teraz mamy drużynę, zamiast być zakładnikiem dawnych sukcesów Leo, który hamował rozwój drużyny, smutne ale prawdziwe, dla porównania wystarczy zobaczyć jak siadła gra w P$G gdy przyszedł Messi.

3

@BARCA1899Messi Kolega widzę Fan Messiego a kiedyś tam przy okazji Barcelony

1

Tym hasłem kierował się przy rozstaniu z Messim, nie wierzę w to że nagle ostatniego dnia przed podpisaniem zorientował się że nie ma forsy w kasie na kontrakt Leo.

3

Po komentarzach jasno widać kto jest kibicem Barcelony a kto kibicem Messiego

3

Nie ma się co oszukiwać że Messi wróci do Barcelony w roli zmiennika np na 30 minut bo mało biega i siły już nie te same, On wymagałby wcześniejszego statusu Króla (czyli ustawiona taktyka pod Leo, granie we wszystkich meczach i małe zaangażowanie w pressing) czyli to będzie zachowanie rozwoju drużyny i powrót do bezsensownej klepaniny, także dziękujemy.

1

Barca od dwóch, trzech lat stała się ofiarą sukcesu Leo w Barcelonie, wszystko było oparte na Argentynczyku, drużyna nie rozwijała się a jedyną taktyka było "podaj do Messiego" (który nie miał już takich chęci do biegania w ataku i pod pressingiem) przynosiło to bramki ale tylko że słabszymi drużynami ale z mocniejsze kluby odcinały Messiego od podań (zniechęcając naszą legendę która spuszczała wzrok) a reszta drużyny nie wiedziała co ma grać, teraz mamy wiele opcji ataku, gramy szybkie piłki i kontrataki (które zanikały z statycznym Messim który musiał dostać każdą piłkę) do tego teraz zakładamy super pressing całą drużyną. Jeśli chcemy wyhamować rozwój niech wraca ale na dzisiejszy dzień nie byłoby widać takiego warsztatu i wizji trenerskiej Xaviego, gdyby w naszym zespole nadal był Messi w składzie.

5

Pomimo koszmarnego początku sezonu ten mecz mogę porównać i zapisać w pamięci z najpiękniejszymi zwycięstwami Barcy nad Realem, tak jak 2:6, 5:0 i 0:4

1

As jak zwykle wymiata z okładką

1

@Michal1975 Możesz być przyjacielem Szejków ale nie próbuj zabierać od Nich żadnego piłkarza a nie daj Boże wygrać z Nimi w efektowny sposób bo przecież skoro Arabowie wpompowali tyle petrodolarów w piłkę myślą że wszystko jest ich własnością.

0

Zamiast szklanego Halanda (z naszą opieką medyczną, spędziłby na L4 więcej czasu niż Dembele ) lepiej zainwestować w środkowego obrońcę i zmiennika dla Busiego i bramkarza, bo w ataku ładnie to hula.

0

@Kamilb1988 Chodzi mi o to że Xavi z Messim w drużynie nie mógłby w pełni przełożyć swojej myśli trenerskiej na drużynę, bo byłby ten najważniejszy piłkarz w klubie, który mało biega w ataku (a przede wszystkim w pressingu) a wszystkie piłki musiały być do niego kierowane, nie byłoby szybkich ataków gdzie wielu naszych piłkarzy czuje się o niebo lepiej od grania na stojąco i klepania na ścianę.

1

@KibicBarcy84 Nie ujmuje nic naszej największej Legendzie, tylko było widać że w ostatnich dwóch, trzech sezonach że to już nie ta szybkość, mniejsze zaangażowanie, mniej siły. Dlatego w końcu trzeba było podjąć trudną decyzję bo widać było jak Leo dusił a gdy On nie grał to cała drużyna nie grała bo wszystko w klubie było ustawione pod Argentyńczyka, była tylko jedna taktyka "podaj do Messiego" z silnymi klubami to już dawno nie działało.

6

Jednym czynników które sprawiają że wszyscy piłkarze grają lepiej jest to że w naszym zespole nie ma już Messiego, w końcu mamy taktykę (dzięki Xaviemu) gdzie każdy piłkarz musi się wykazywać zamiast tylko podawać do Leo, który nie lubił szybkich ataków i kontr, zawsze musiał przyjąć piłkę i próbował kiwać (obrona zdążyła się cofnąć i wychodziło bezsensowne klepanie) już nie jest tak że wszystko ustawione jest pod jedną osobę i że Leo nie ma z kim grać (nawet w P$G też nie ma) teraz widać drużynę i radość jakiej dawno nie było. Dawno powtarzałem że trzeba zerwać z uzależnieniem od Messiego, dzięki Bogu że Laporta myślał tak samo.

0

Dani jakie piły daje

0

@msmsms Chyba żartujesz, Haaland jest zbyt kontuzjogenny

0

Leo jest legendą Barcy ale to że odszedł był dla naszego klubu w tym momencie najlepszym posunięciem (nie chodzi tu nawet o względy budżetowe). Pisałem już dwa lata temu że Messi blokuje rozwój drużyny i teraz porównajmy sobie jak rozwinęła się Barca a jak P$G.Wyobrazacie sobie szybkie ataki Barcy że spacerującym Leo (gdzie zawsze musi dostać piłkę) teraz wykazują się inni piłkarze zamiast grać na alibi do Messiego, który nie miał ochotę na kontrataki, nie wspominając o zakładaniu pressingu.

3

Pierwszy raz w życiu byłem za Realem, Dzięki Bogu że Laporta podziękował już Messiemu, przecież Mu się nawet biegać nie chce.

1

Od dwóch sezonów powtarzałem że Messi hamuje rozwój drużyny, dlatego że cały zespół grał pod Argentyńczyka, aby ten mógł strzelać ogórkom ale w meczach z mocniejszymi, "taktyka podaj do Messiego" już nie działała, gdy Leo nadal tak spacerował po boisku Xavi nie mógłby w pełni narzucić swojej wizji gry, nie byłoby szybkich ataków i zaangażowania całej drużyny w pressing.

0

@Wilczeq Jak można kibicować klubowi który jest zabawką jakiegoś Szejka który psuje cały rynek piłkarski i nie obowiązują go żadne zasady,bo Messi tam poszedł?? Messi to na szczęście już przeszłość (teraz drużyna może się rozwijać, zamiast grać taktykę: podaj do Leo bo się obrazi) zrobił bardzo wiele ale uciekł do największego wroga bo to była najłatwiejsza droga.

0

@truqsi Na przestrzeni ostatnich lat to P$G bardziej jest naszym wrogiem niż Real, ten arbski sztuczny twór zbudowany za petrodolary na każdym kroku próbuje oczernić nasz klub (zaczęło się od próby wykupienia Verattiego i 6-1 ) Real przynajmniej chciał stworzyć z Nami Super Ligę. Jestem kibicem Barcelony a nie Messiego.

2

Nigdy w życiu nie pomyslalbym że będę się cieszył z niestrzeżonego karnego Messiego z Realem

1

Wiadomo że szkoda kompletu punktów ale niesamowity fart Espaniolu, praktycznie wyszli z dwoma akcjami (raz uderzenie życia, dwa fatalny błąd obrony) cieszy nawet ten temu wywalczony w ostatniej minucie, utarcie nosa nieprzyjemnemu rywalowi. Cieszy Mnie to co dzieje się z Barceloną, widać że idziemy w dobrą stronę.

0

BRAWO BRAWO BARCA

0

Po tym co dzieje się w klubie widać że Laporta celowo pozbył się Leo z klubu (wcześniej prowadząc kampanię wyborczą na osobie Argentyńczyka) Laporta to inteligenty człowiek i wiedział co robi, jako jeden z nielicznych rozumiał że trzeba odciąć się od ery Messiego (tak jak wcześniej zrobił to Perez z CR) by drużyna mogła się rozwijać.

1

Lepsze Spotify niż księżyc zamiast krzyża na herbie

0

@Bagsik88 Pisząc poprzedni komentarz miałem na myśli: abyś porównał sobie jaką kadrą dysponował Valverde a jaką miał Koeman (do tego dodaj sobie sytuację finansową klubu w 2017 a w 2021) wcześniej pisaliśmy o tych trenerach więc nie rozumiem czemu nagle piszesz o Xavim.

0

@Bagsik88 Porównaj sobie jaką miał kadrę kiedy obejmował posadę trenera a jaką miał Holender.

4

Jak dla Mnie trener jeszcze gorszy niż Koeman, tak naprawdę to On przyczynił się do największego regresu jakości drużyny, zaczęliśmy grać defensywnie, bojaźliwie, starcilismy mentalność i jaja, drużyną tak naprawdę rządziły święte krowy, (oczywiście do tego wszystkiego dochodzi kryzys finansowy klubu) drużyna straciła swój blask względem piłkarzy których posiadała i wszyscy przyjmowali to na początku dziennym. Valverde trzymał się jednej taktyki, murować w obronie i podawać do Messiego niech coś wymysli to sprawiało że jeszcze bardziej uzależnialiśmy się od Leo (który nawet nie musiał biegać) a gdy najlepsze kluby blokowały ta "wspaniałą taktykę" drużyna nie wiedziała co grać i siadał mental a Valverde nie miał nawet odwagi krzyknąć na swoje święte krowy.

Media