Joan Laporta i Javier Tebas o przyszłości Leo Messiego [Aktualizacja 19:35]

Dariusz Maruszczak

24 marca 2023, 19:27

Relevo

55 komentarzy

Fot. Getty Images

Kolejna osoba po Kunie Agüero wypowiedziała się na temat powrotu Leo Messiego do Barcelony. Tym razem głos zabrał sam Joan Laporta na kanale Joe'a Pompliano „The business and money behind sports” na YouTube.

– Messi jest najlepszym piłkarzem w historii. Był najważniejszym zawodnikiem w historii Barcelony. Muszę bardzo uważać na to, co mówię. Messi jest piłkarzem PSG i muszę szanować jego i ten klub. Leo wie, że mamy go w naszych sercach. Stanowi część naszego herbu – powiedział Laporta.

– Dziedzictwo, które odziedziczyliśmy podczas drugiego przybycia do klubu nie było dobre i musiałem podjąć decyzję, z której nie jestem zadowolony. Jestem smutny z tego powodu. Muszę znaleźć sposób na poprawę obecnych relacji Messiego z Barceloną. Zobaczymy, ale teraz jest piłkarzem PSG i proszę, żebyś pozwolił mi nie mówić więcej na ten temat... On wie, że ma otwarte drzwi do Barcelony, ponieważ jest częścią naszego herbu, ale musimy szanować to, że jest piłkarzem PSG. Teraz jest w świetnym okresie, Argentyna zdobyła mistrzostwo świata, kibicowaliśmy jej ze względu na niego. Wszyscy culés, kibice Barçy, chcieliśmy, żeby zdobył to ważne trofeum dla niego, ponieważ wygrał wszystko, ale potrzebował tego mistrzostwa i udało mu się to zrobić – dodał prezydent. Oczywiście tych słów nie należy rozumieć jako gwarancję pozyskania Messiego, ale raczej jako sygnał, że jest mile widziany w katalońskim klubie w każdym kontekście.

Barcelonie bardzo trudno byłoby zresztą pozyskać Messiego ze względu na konieczność ograniczania wydatków na wynagrodzenia. Sam Argentyńczyk nie spieszy się z podjęciem decyzji. Ostatnie doniesienia wskazują, że PSG nie jest już tak przekonane co do przedłużenia kontraktu 35-latka, zwłaszcza że klub nie był zbyt chętny do poprawienia swojej propozycji dla piłkarza. Dodatkowo warto dodać, że argentyński dziennikarz Sebastian Vignolo stwierdził ostatnio, że widzi Messiego bardziej poza paryskim zespołem, a jego zdaniem crack z Rosario opuści Parc des Princes.

AKTUALIZACJA

19:35 O powrót Messiego pytany był Javier Tebas. - Przy obecnej sytuacji finansowej Messi nie będzie mógł być w Barcelonie i w PSG, jeśli nie obniży znacznie swoich zarobków. Oba kluby mają podobny budżet płacowy, ale PSG ma mniejsze przychody niż Barca. Czy LaLiga może pomóc? Tylko Barcelona może coś zrobić. My nie zmienimy przepisów, żeby Messi wrócił. Będąc na końcu swojej kariery i przy znacznej redukcji pensji, mógłby być piłkarzem Barcelony. Jednak klub musiałby dać odejść zawodnikom, zrobić kilka innych rzeczy, a nadal ma zawodników do zarejestrowania.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jeśli Messi wróciłbym do Naszego klubu to pokazałoby jakimi jesteśmy frajerami ( Real nie chciał powrotu Ronaldo) pokazałoby to że setki milionów na tworzenie drużyny na przyszłość, pożyczki poszły na marne i wracamy do taktyki " podaj do Messiego" ale trzeba pamiętać o tym że Argentyńczyk wygrał już absolutnie wszystko i niczego udowadniać nikomu nie musi. Jeśli ktoś liczy na to że Leo będzie u Nas biegał jak w Katarze to niech sobie lepiej odpali Fifę

@martin86 i to jest post w punkt. Grałby bo potrafi... Od czasu do czasu jak by mu się chciało. Mamy nowy projekt i przy nim zostańmy.

@martin86 No zajebisty jest ten projekt. 2 razy zegnamy się z LM i LE. I skąd ta narracja ze wracamy do taktyki na Messiego? Czy Xavi miał okazje go trenować ? No nie miał. Wiesz jaki miałby na niego pomysł w drużynie? No nie wiesz. Więc po co tak generalizować? A teksty o fifce to już serio są bardzo nisko.

@oZinho do tego Fati przy Messim wygladal zupelnie inaczej. Fati czesto wychodzi do pilki zeby szybko grac na 1 kontakt tylko teraz nie ma z kim?

@oZinho trener Argentyny doskonale wykorzystał potencjał Messiego przy jednoczesnym angażowaniu innych zawodników, da sie? Da się. :)

@Twardochleb Wykorzystał potencjał dlatego że Messi bardzo chciał zdobyć ten ostatni puchar w ostatniej szansie w życiu, dlatego biegał, przypomnij sobie postawę Leo gdy nam nie szło w LM (niejednokrotnie dystans spaceru miał mniejszy niż bramkarz) to dlaczego nadal miałby się starać mając na karku 36lat i wszystkie tytuły w gablocie. Nie chciałbym żeby Barcelona grała jak rep Argentyny, czyli Messi szef i banda chamów i rzeźników, nasze chłopaki są za słabe na taką twardą grę.
« Powrót do wszystkich komentarzy