O sobie

  • Zainteresowania RealMadryt
  • Ulubiony zawodnik Zinedine Zidane
  • Ulubione zespoły RealMadryt
  • Barcelonie kibicuję od mam ją w dupie

Statystyki

  • Dni w serwisie 183
  • Liczba komentarzy 213
  • Polecenia 255

Komentarze

0

@VirtuoZ
Środowisko nie zauważy nawet skumulowanego wpływu ze 100 lat takiej decyzji.
Ale lewaczki będą sikać w majty z zachwytu.

1

@michal26
Ostatnio nie miałem czasu śledzić przebiegu działań na UA.
Masz jakieś ciekawe wieści o przebiegu walk?

0

@michal26
Tonjest trochę hipokryzja.
Bo albo wywalamy Ruskich totalnie z całego cywilizowanego świata, albo nie.
Moim zdaniem powinniśmy ich wywalić do czasu, aż pokażą, że są cywilizowwanym narodem.
Chcesz grać, to wykorzystaj swoją rozpoznawalność do przemian u siebie. Chcecie oglądać swoich sportowców? To pokażcie, że wywalacie zbrodniarzy.

1

@michal26
Ja bym powiedział, że wariant pesymistyczny to kolejny rok.

Nie miałem ostatnio czasu śledzić sytuacji więc dzięki :)

1

Ktoś oglądał Kursk, który właśnie leciał?
Całkiem fajny film, o tym jak kacapy głowie po to by się nie przyznać jaki mają szajs pozwolili zginąć marynarzom których można było spokojnie uratować. Wystarczyło, schować dumę, powiedzieć, że nie mają możliwości sami i przyjąć pomoc.

Zobacz wszystkie

14

@michal26
Ogólnie co do wsparcia zachodu, zasada jest taka: Jak ktoś mówi, ze przekaże artylerię, czołgi czy samoloty Ukrainie i decyzja już zapadła, to znaczy, że ten sprzęt już jest na Ukrainie. Z uwagi na bezpieczeństwo informuje się po fakcie.
Ostatnio oglądałem reportaż o tym, że atak na poligon w Jaworowi na początku marca był demonstracją możliwości ataku na terytorium Polski, gdzie pociągi miały wymieniane wózki na szerokotorowe.
Ostatnie ćwiczenia w Drawsku to zapewne były właśnie akcje szkolenia Ukraińskich oficerów.

Co do taktyki Ukraina musi walczyć jak walczyłam wpuszczać Ruskich na swoje terytorium, pozwalać im rozciągać zaopatrzenie i wtedy kontratakować. Więc w obecnej fazie można się spodziewać postępów Rosjan.

Rosjanie aktualnie nie mają już rezerw strategicznych. Obecnie nie są w stanie zapewnić sił do gaszenia pożarów na Syberii, bo całe wolne siły zaangażowali w konflikt.

Co do strat starszych oficerów przez ruskich to ewidentnie umożliwiało wsparcie operacyjne od wywiadu USA. Z czym Amerykanie jakiś czas temu przestali się kryć.
(Po zatopieniu Moskwy część komentatorów wywnioskowało, że atak był możliwy dzięki wsparciu amerykańskiego samolotu zwiadowczego, amerykanie nie zaprzeczyli, Blinken pytany odpowiedział, że oczywiście wywiad wspiera operacyjnie wojska UA i dalej będzie wspierał). Ciekawi mnie czy Rosjanie zmodyfikują tak łączność i zabezpieczenie sztabu by nie udało się wskazać UA gdzie atakować by zabijać generałów/pułkowników.

Na pewno tym razem uderzenie Rosjan jest przygotowane znacznie lepiej, bo drugi raz nie zlekceważą UA. Dlatego też walki teraz będą znacznie krwawsze niż te o Kijów.

12

@FC1899Barca
Jaki akt ataku?
kurna, ludzie, co wy powtarzacie ciągle?
Dyskutowane jest jedynie podarowanie kolejnego sprzętu Ukrainie.
Tyle, że tym razem zamiast wyrzutni rakiet, karabinów, amunicji, pocisków, samoloty, tyle...

11

Niestety, ale całe to zdarzenie z ambasadorem Rosji jest kompromitacją głownie naszej policji, SOP i decydentów.

Wiedząc jakie są nastroje.
Wiedząc, że będzie tam ambasador FR
Wiedząc, że liczą bardzo na prowokację, należało zabezpieczyć teren, uzgodnić godzinę wizyty, 30 minut na złożenie kwiatów a potem niech pan ambasador szanownie wypie... uda się z powrotem do ambasady.
Oczywiście zabezpieczyć protesty Polaków i Ukraińców, którzy swoje i tak by mu nawrzucali.
Niestety teraz nasze MSZ będzie musiało się płaszczyć przed Ławrowem z przeprosinami.
Kreml ma pożywkę do propagandy, czemu muszą wojować.
Dodatkowo można się spodziewać jakiegoś "rewanżu" w stosunku do naszego korpusu dyplomatycznego.
Jaką świnią by ten ambasador nie był, to jest akredytowanym przedstawicielem innego państwa i mamy powinność zapewnić mu bezpieczeństwo.

Do piszących o jego wywaleniu z kraju: Zerwanie stosunków dyplomatycznych (a za takie należy uznać wywalenie czyjegoś ambasadora) to ostateczność, która mogła by mieć miejsce gdybyśmy znaleźli się w stanie wojny. Więc jako kraj cywilizowany musimy przestrzegać zobowiązań.

11

@macio_944
To, że takie osoby jak Korwin, Braun, Pawłowicz, Ziobro, Spurek, Budka, czy cała masa innych odklejeców są to tylko obraz ludzi, którzy ich wybierają. Takie osoby otrzymały po co najmniej kilka tysięcy (niektórzy kilkadziesiąt tysięcy głosów).

8

@Przemek2323
Jak Putinowi marzy się podporządkowanie Europy wschodniej i części centralnej tak Cyryl marzy o podporzadkowaniu sobie wszystkich słowiańskich kościołów prawosławnych. Zresztą to nie pierwszy patriarcha moskiewski z takimi ambicjami, mniej więcej sięgają one tak daleko jak imperialne ambicje rosji, niezależnie od jej ustroju.