0

@xavi890 Ale na pewno jest lepszy od Oriola. Jeśli jest plan na kogoś z wychowanków, aby zyskiwali doświadczenie, to rzeczywiście nie ma potrzeby kupowania rezerwowego DMa, ale z drugiej strony wydaje mi się, że w klubie powinien być chociaż jeden nominalny doświadczony defensywny pomocnik.

0

Zabawne jest to, że co by się nie działo to i tak się to nie spodoba większości czytelników. Lenglet niedobry, bo nie chce zejść z pensji, Roberto nie dobry, bo zszedł z pensji, ale nie odszedł…
Postawa Roberto jest godna podziwu i dobrze by było, gdybyśmy mieli więcej takich piłkarzy w klubie. Chodzi mi tutaj o bezkonfliktowość, żeby nikt mi nie zarzucił, że chwalę go za to, że bardzo dobrze siedzi na ławce. Chłopak zszedł z pensji, ma jeden z najniższych kontraktów w pierwszej drużynie jednocześnie będąc graczem z najdłuższym stażem w Barcy i przede wszystkim będąc wychowankiem, zawsze jest do dyspozycji trenera, na jakiej by go pozycji nie wystawił. Z kwestii sportowych jest się do czego przyczepić i jest tego dosyć dużo, można się zastanowić, czy nie lepiej ogrywać kogoś młodego z drugiej drużyny, ale w kwestii doświadczenia i tego, że jest ugodowy nie ma nic do zarzucenia.

0

@nowy19pl myślę, że trochę nas zaszachowali długością kontraktu. Patrząc na inflację i rosnące ceny wszystkiego na rynku światowym, za kilka lat takich kontraktów może się namnożyć, podobnie było z transferami za niebotyczne kwoty 60-70 mln, teraz mieści się to w standardzie. Oczywiście będą mogli tę umowę renegocjować, ale można się tylko spodziewać tego z jakiej pozycji negocjacyjnej…

8

Oh sh*t, here we go again…i tak jeszcze dwa lata

0

@MesQueUnClub_87 być może przesadziłem pisząc o mentalności Puyola i powinienem napisać, że widać jej przebłyski, bo takie niewątpliwie ma. Wiadomo, że nie dorasta mu do pięt, ale ma potencjał, który jednak trochę nadszarpnął zachowaniem w ostatnim czasie, o czym wspomniałeś.

0

Trochę smutne jest to, że czyta się o niepewności w związku z piłkarzem, który identyfikuje się z klubem tak bardzo. Na klub w sercu, chce niby tu grać, ale jeśli przychodzi do przedłużenia kontraktu to wychodzą takie kwiatki. Odpowiedzialne są za to obie strony, co zwiększa niesmak związany z całą sytuacją. Z jednej strony zrzucili winę tylko na niego, z drugiej strony faktycznie najbardziej zawinił w meczu z PSG, powinien się z tym pogodzić i pracować dalej. Tutaj nie ma miejsca na jakieś fochy i niezadowolenia. Widziałem w tym zawodniku mentalność Puyola i mam nadzieję, że nadal będę ją widział, tylko chłop musi się wziąć w garść…no i przedłużyć kontrakt.

0

Biorąc pod uwagę fakt, że Niemcy są metodyczni, to ta wiadomość jest dość prawdopodobna, nie tylko ze względu na sytuację finansową Barcelony. Flick widzi, że ma już piłkarzy o podobnej charakterystyce (lub mogących zająć pozycję, na której grywa Silva), a obecnie potrzebne są wzmocnienia na innych pozycjach. Dość powiedzieć, że Barca przy swoich problemach stara się przekonać zarówno Nico, jak i Kimmicha, to wydanie kolejnych milionów na dosyć zaawansowanego wiekowo pomocnika trochę mija się z celem w obecnej sytuacji. Oczywiście naszym pomocnikom brakuje doświadczenia w porównaniu z Portugalczykiem, ale nie on jest teraz priorytetem.

0

Szkoda by było gdyby odszedł, bo widać, że radzi sobie bardzo dobrze. Z drugiej strony szkoda też zmarnować jego potencjał ciągłą grą na trzecim poziomie rozgrywkowym, lub dostawaniem po głowie od każdego kolejnego zespołu laliga2…najlepiej dla Marqueza, żeby się rozwijał i miał jakieś wyzwania, a kto wie, może w przyszłości zostanie trenerem pierwszej drużyny Barcelony.

0

@45 I o to chodzi, to mi się podoba

0

@kaczorra86 możesz wpłynąć na to oddolnie poprzez ignorowanie takich newsów. Poza tym będąc użytkownikiem tego serwisu nie musisz wchodzić i czytać wszystkich artykułów jak leci, jako wolna istota możesz tego nie czytać. Owszem, możesz też zamieścić tutaj komentarz, co zrobiłeś, ale wspomniana wyżej wolność i swoboda nie dotyczy tylko Ciebie, ale również redakcji tego portalu :)

2

To mu dowalił, chyba się biedny Echevarria nie podniesie. Mam nadzieję, że to się nie odbije na jego zdrowiu psychicznym.

0

Lepiej niech będzie Balde a nie Daviesem. Co do samego piłkarza to wszyscy mamy nadzieję, że wróci do swojej formy, oby mu się udało bo potencjał ma ogromny.

6

Z innej beczki: mega podobają mi się teksty pisane przez Dariusza Maruszczaka. Jestem mega fanem, zawsze gdy widzę jakiś felieton spod jego pióra to siadam wygodnie i napawam się lekturą.
Wielkie brawa :)

0

Dlaczego w klubie tak bardzo cenią piłkarzy schodzących z lewej strony do środka? Nie pamiętam, czy w jakimkolwiek przypadku to wypaliło…jeżeli już to Neymar, którego charakterystyka jest jednak inna, a po nim kto? Coutinho, Griezmann, Felix, nawet Ferran, wszyscy niezbyt sobie radzili. Czy Olmo jest takim talentem, żeby nagle wejść na poziom zbliżony do Neymara?

2

@Hadim tak jak @BORO_12 napisał, Cubarsi wystrzelił w tym sezonie, natomiast profil zawodnika impozycja zupełnie inna, powinniśmy go porównywać z Cancelo. Który z tej dwójki lepiej sobie radzi i czy powinniśmy skupiać się na piłkarzu wypożyczonym, co do którego nie ma pewności czy związać się z nim na dłużej, czy nie lepiej postawić na piłkarza młodego perspektywicznego, który może się znacznie bardziej rozwinąć niż Cancelo (a w ostateczności można na nim zarobić). Wg mnie gracz wypożyczony powinien radzić sobie znacznie lepiej, żeby na niego postawić, a jeśli prezentują zbliżony poziom, to Fort powinien dostać szansę, bo jest „nasz”. Oczywiście istnieje drugie pytanie jakie ma być nastawienie Barcy w tym meczu, czy bardziej ofensywne, czy jednak trzeba będzie zabezpieczyć tyły. W wariancie ofensywnym przeważa Cancelo, ale w każdym innym stawiałbym na Forta.

0

Być może lepiej zadać pytanie jaki piłkarz ma najmniejsze szanse na minuty? Raphinha mimo wszystko może na nie liczyć, a do tego wnosi jakąś wartość po wejściu na boisko. Sprzedając go oczywiście Barca zyska sporo pieniędzy, ale ma w odwodzie piłkarzy, którzy nie dostają zbyt wielu szans a ciągną kasę za siedzenie na ławce. Chodzi mi głównie o Ferrana, który jest daleko w tyle za Raphinha, któremu ciężko jest wejście na jakiś sensowny poziom. Za niego oczywiście Barca jest w stanie mniej wyciągnąć, ale z tych dwóch piłkarzy którego lepiej mieć do dyspozycji? Myślę, że wnioski nasuwają się same…
Jest jeszcze opcja sprzedania ich obu i kupienia za nich kogoś nowego, pytanie czy Barce na to stać oraz czy mają taką pozycję, żeby wypchnąć z klubu piłkarzy, którzy nie chcą się z niego ruszyć…mieliśmy dwóch potężnych Francuzów, Umtitiego udało się oddać, a Lenglet nadal dostaje przelewy od klubu z Camp Nou…

0

Xavi jest takim samym kandydatem do tej nagrody jak reprezentacja Polski jest kandydatem do wygrania ME wg Bońka :)

0

Jedna z lepszych informacji w ostatnim czasie, a co najważniejsze, dosyć pewna :)

1

Chcę, ale nie mogę - proponuję jeszcze podobne spotkania w kwestii Haalanda, Mbappe, może jeszcze uda się znaleźć kogoś, do kogo będzie można zadzwonić z tą ważna informacją

0

Marzenia nic nie kosztują…
Ewentualnie mogą spróbować z „Motherlode”, może się uda ;)

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

Nie jest najpotrzebniejszym piłkarzem dla Barcelony, nie ma sensu się zmyślać nad nim. Albo wypożyczyć jak dotychczas na rezerwę, albo wymusić na Atleti ostateczne zbicie z ceny jak oni zrobili w przypadku powrotu Griezmanna i innych piłkarzy wypchniętych z Barcy do nich. To oni mają problem z nim, a nie my, więc niech się męczą. Jak go oddadzą gdzieś indziej to i tak nie będzie to stratą dla Barcy, bo piłkarz na ławkę co najwyżej.

2

Jeśli ffp pozwoli, to będą mogli wrócić do zasady 1:1, czyli będą mogli kupić za tyle ile zarobią na sprzedaży. Wszystko fajnie, tylko jeszcze trzeba tyle z tej sprzedaży zarobić. Nico 50 mln, Kimmich 25-30? Sprzedamy fdj, który się przywiązał do słupka bramkowego i nie ruszy się z klubu? Araujo, który mimo błędów w ostatnich meczach to jest jest solidnym obrońcą, który w długim terminie ma być ostoją defensywy? Raphinhe, który ma ostatnio dobry czas i jest zdecydowanie lepszy od Ferrana, za którego też nie wyciągną zbyt dużych pieniędzy przy ostatniej formie (ciężko mi sobie wyobrazić, że mógłby w przyszłym sezonie chociaż się zbliżyć do Brazylijczyka, nie mówiąc już o przeskoczeniu go)…jeśli chcą poprawić skład, to na pewno nie poprzez sprzedaż piłkarzy, którzy grają pierwsze skrzypce i ciągną zespół (abstrahując już od wyników tych prób). Ale to już jest osobny problem na długą dyskusję.

5

Trener z całym sztabem i zarządem za sobą mogą sobie chcieć dokonywać rewolucji w składzie, aż do momentu kiedy przyjdzie poprosić piłkarzy o odejście, wtedy się sprawa nieco skomplikuje…

0

@gaq trzeba niektórym delikwentom pokazać miejsce w szeregu, to oczywiste, ale przy obecnych problemach zawsze lepiej opłacać połowę kontraktu niż cały.

0

Niech rywalizuje w Europie, ale nie za pieniądze Barcelony. Niestety pozostał kontrakt zaproponowany przez geniuszy i teraz jest ta kula u nogi

0

@BORO_12 zgadzam się. Można by było zrozumieć taką grę i wyniki, gdyby nie wspomniane w komentarzu dźwignie i jakby nie patrzeć transfery dosyć mocnych nazwisk mimo takich problemów finansowych. Do młodych naprawdę można mieć najmniej zarzutów, zwłaszcza, że dopiero wchodzili do drużyny. To, czy Xavi chciał poszczególnych piłkarzy czy nie chciał ma mniejsze znaczenie w kwestii, że jednak są to solidni piłkarze, a skład w porównaniu do poprzedniego mistrzowskiego sezonu został wzmocniony (przynajmniej na papierze). W takim przypadku ten sezon powinien być pierwszy pełnym sezonem, w którym dane słowo powinno być dotrzymane i konsekwencje powinny być wyciągnięte . Przyjmuję tutaj na korzyść Xaviego poprzedni sezon jako układanie zespołu, ale przy takich dźwigniach i ruchach transferowych skończył się okres ochronny i samo dotarcie do ćwierćfinału lm i dobra gra przez 1,5 meczu w tej fazie nie powinna być uznawana za progres.

0

@Rivaldinho11 otóż to. Cały czas wałkują o konsekwecjach, o wymaganiach względem takiego klubu jak Barcelona, po czym ogłaszają pozostanie Xaviego bez żadnych wymagań co do końcówki sezonu. Wystarczyło się wstrzymać i postawić ultimatum co do drugiego miejsca w tabeli. W najgorszym przypadku Barca by utrzymała drugie miejsce i Xavi by został, ale przynajmniej nie byłoby takiej abstrakcji, jaką ma miejsce teraz, bo przecież nie pożegnają trenera tydzień po pozostawieniu wuefisty w kańciapie.

0

Barcelona w taki sposób przegrywa mecze, a jeszcze nie tak dawno tyle było wiary, że do finału LM mogą dojść, że walka o mistrza nie jest przegrana. Została walka o drugie miejsce i możliwość gry w superpucharze…finansowo byłoby dobrze, gdyby to osiągnęli, ale patrząc na tych speców od transferów to lepiej byłoby, gdyby nie mieli nadmiaru gotówki…
Bardzo dziwny to czas, osobiście nie czułem się jako kibic aż tak zrujnowany całą sytuacją jak ostatnimi czasy. Pozostaje mieć nadzieję, żeby Barca nie zaczęła się w tym syfie urządzać.

0

Czyli Vitor Roque nie chce odchodzić na wypożyczenie, bo ciężko potem wrócić do Barcy, ale transfer definitywny już jest ok, rozumiem, że wtedy łatwiej wrócić? Logika wymykająca się spod wszelkich ram :)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?