3

@tristan87 Gdyby Boniek był prezesem to by trenerem nie został. Ale z resztą wypowiedzi się zgadzam, Kulesza życia mu nie ułatwiał (choćby afera alkoholowa na mundialu)

0

@Barcasub Wiek 70 lat to nie jest jeszcze taki zły wiek, ale nie wiem o czym ten przykład ma świadczyć? Chodzi o relatywną różnicę

0

@Barcasub To co powiedziałem nie dotyczy się profesjonalnych sportów, ale też i zwykłego człowieka. Przy profesjonalnych sportach, to po prostu wchodzi o stopień wyżej. Nie będę na siłę przekonywał, polecam jednak spróbować na parę miesięcy zmniejszyć burgery, pizze itp. i zobaczyć efekty

0

@Kondzix @Barcasub Nie tylko w ostatniej dekadzie, jak odżywiasz się teraz wpływa na Twoje obecne życie. Przykładowo przy uprawianiu sportów, na kondycję czy łatwość łapania urazów. Zdrowe odżywianie jest bardzo ważne i można się o tym przekonać, jak przez pewien czas zdecyduje się ograniczyć śmieciowe jedzenie.

0

@FcPortoFan1999 Sędzia ustawia mecz niebywale. Powinno być 1:0 dla Śląska

0

Sędziowie się dobrze bawią w ekstraklasie, skandaliczna decyzja z nieuznanym golem dla Śląska. I to jeszcze po Varze…

4

Czemu przy 1 golu nie została uznana asysta Yamalowi i asysta 2 stopnia Lewemu? Moim zdaniem to podpada pod "delikatny rykoszet rywala, wybicie („wyplucie”) piłki przez bramkarza nie wpływa na anulowanie asysty", zwłaszcza po połączeniu z "Prowadzone statystyki mają na celu wskazanie zawodników mających kluczową rolę w budowaniu ofensywnych akcji Barcelony, a zatem w przypadku sytuacji niejednoznacznych prowadzone będą na korzyść piłkarzy".

Osobne pytanie - dlaczego nie uwzględniamy asystentów II stopnia w tym przypadku "w przypadku bramek samobójczych asysta zostanie zapisana zawodnikowi podającemu/strzelającemu bezpośrednio przed trafieniem w rywala. W takich przypadkach nie uwzględnia się asystenta drugiego stopnia"? Bardzo często bramki samobójcze powstają przy wrzutkach z boku, które są poprzedzane podaniami prostopadłymi, co by wskazywało na dość istotny udział w akcji takowego zawodnika. A już abstrahując nawet od tego, jestem zwyczajnie ciekawy czemu został uznany udział takiego gracza za przeciętnie mniejszy niż w zwykłej akcji bramkowej.

0

@Mankind Niezmiennie twierdzę, że wchodzi to w ostatni paragraf - zawodnik miał wystarczającą kontrolę nad piłką do celowego zagrania.

1

@adi7adi8 Finał Ligi Narodów, przy czym tam adresatem podania był ciągle Mbappe, więc moim zdaniem powinien być w tamtej sytuacji odgwizdany spalony. To jest szara strefa przepisów niestety i pozostawiona do interpretacji.

3

@Mankind To poproszę o przepis/artykuł, że jest tu spalony.

Jedyna interpretacja jaką można zastosować wg. przepisów jest, że zagranie obrońcy Las Palmas było przypadkowe, ale on celowo wybija piłkę poza zasięg Lewego.

0

@Emhyr Mi działa strona, ogólnie na plus, że jest coś takiego.

4

@HighestInTheRoom A z jakiego powodu jesteś przeciwko tabletce po? Szczerze ciężko mi sobie wyobrazić jakikolwiek argument, nawet religijne niezbyt mają tu zastosowanie

0

@PIWOSZ89 A Yamal, Balde czy Roque to jaki kolor mają?

7

Moim zdaniem 6 jest zdecydowanie za niską oceną dla Christensena. Solidnie w defensywie, kluczowy dla pressingu, a to wszystko zwieńczone ładną asystą. Może i Getafe nie postawiło wysoko poprzeczki, ale Duńczyk wywiązał się perfekcyjnie ze swoich zadań.

Ogólnie mam wrażenie, że jest on piekielnie niedoceniany, a w dużej mierze to dzięki jego obecności w linii pomocy, gra Barcelony wygląda dużo lepiej. Daje komfort klasycznego defensywnego pomocnika i widać to po reszcie drużyny. Jeszcze ma wiele do poprawy, ale na tą chwilę - świetny pomysł Xaviego.

0

@HighestInTheRoom @juarez Nie musi być wojna pełną parą, wystarczą prowokacje, napięcia przygraniczne.

13

@Arden Akurat tutaj ma pełną rację

1

Nie ma co narzekać, wynik daleki od ideału, ale mecz dość dobry. U siebie powinniśmy spokojnie pokonać tak słabe Napoli. Barca w defensywie wyglądała dużo solidniej niż ostatnimi czasy, gdyby nie indywidualny błąd Inigo, to nie byłoby co narzekać.

Podoba mi się Christensen na defensywnym pomocniku. Jeszcze gubi się pod presją i nie do końca czuje przestrzenie przy pressingu, ale ten pomysł ma duży potencjał. A jego podwójny przechwyt w okolicy 60 minuty, w tym jeden tuż przy polu karnym Napoli przypominał najlepsze przechwyty Busiego.

1

@Chucky A moim zdaniem dobrze się spisuje, daje większą kontrolę i dobrze się ustawia, zarówno w defensywie, jak i przy rozegraniu.

0

@michal26 Nie wiem jak można twierdzić, że Ferran gra gorszy mecz od Lewego. Pierwszy gol, to wykreował w dużej mierze swoim świetnym przyjęciem piłki. Dużo więcej pomaga przy rozegraniu. Dla mnie bardzo dobry wybór, że go zostawił. Przy rozluźnionej obronie też wolę stosunkowo szybkiego Ferrana, który jest w stanie minąć obrońcę niż pasywnego Lewego.

0

@Bastek1987 Ja traktuję tą nagrodę, jako nagrodę dla najlepszego piłkarza świata, a nie dla najbardziej utytułowanego. Dlatego Jorginho czy nawet Ribery mnie nie przekonywali jako potencjalni zwycięzcy. A w 2010 roku Messi był wciąż najlepszy, lepszy nawet od Andresa czy Sneijdera.

Co do końcówki, to oczywiste jest, że tegoroczna nagroda Fify jest niezasłużona. Niestety ludzie brali pod uwagę MŚ, mimo że ten okres nie powinien się liczyć.

0

@mateusz33 Jakich? Jak dla mnie to akurat ZP ma zasłużone, a nawet powinien więcej wygrać.

1

@ciema Come Monday Night - God help the girl

0

@TR3YWAY Zacytuję tylko "różnego rodzaju badania wskazują na dość silną korelację między wykształceniem, a inteligencją". Przykładowo https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6088505/. Badanie skupia się na czymś odrobinę różnym, ale wskazuje też na korelację między wykształceniem a inteligencją (a przynajmniej naszym sposobem miary, czyli wskaźnikiem IQ).

Może spróbuję kiedyś napisać dłuższy komentarz na ten temat, bo to już któryś raz jak widzę ludzi nie rozumiejący czym jest statystyka bądź korelacja.

0

@TR3YWAY Najzabawniejsze w tym wszystkim jest to, że statystycznie to wyborcy Lewicy, a później PO mają najlepsze wykształcenie, a różnego rodzaju badania wskazują na dość silną korelację między wykształceniem, a inteligencją.

Oczywiście, nie można tu postawić równości, ale jest to dużo silniejsza podstawa do odwrotnych wniosków niż to co napisałeś powyżej. Jeśli masz dostęp do takich badań, to chętnie się zapoznam, a jeśli nie to piękna hipokryzja.

0

Bellingham jest bezkonkurencyjny, ale Balde ma szansę powalczyć o 2 miejsce

1

@Maku Dwie niemieckie drużyny nie mogą być w jednej grupie

0

@Aureczek Zazwyczaj idzie w dół, więc zaczekałbym

0

@mientusek1407 Xavi i Busquets

0

@Rust_Cohle Co Ty tak po tym Hurkaczu jedziesz? W ostatniej godzinie, to chyba 3 takie komentarze napisałeś

5

@mindbender84 Czy naprawdę usunąłeś odpowiedź do tego twitta, która pokazywała, że to co napisałeś to czysta bzdura i manipulacja?

Media

Sonda

Kto okaże się niespodzianką presezonu?