0

Zarządzanie Barceloną na wzór naszego PiSowskiego rządu, Barto i spółka idą ramię w ramię z VATeuszem i Sasinem.

Propaganda medialna też, jak widać.

Kto od kogo się uczył?

LaKabaret.

Fajnie tak zakłamywać tą tiki-riki-podaj_do_Messiego_i_wejdź_z_piłką_do_bramki-takowską rzeczywistość.
Wszystko spoko, dopóki nie zagramy w LM, z jakimś tam PSG, Bayernem, Liverpoolem czy Romą xD

2

Dokładnie!
Z drugiej strony, to granie w ten sposób, z takim "zaangażowaniem" ze strony piłkarzy, też jest brakiem szacunku, tym bardziej, że za takie pensje.

2

@norbi77 błędem było i jest nadal zatrudnianie "miękkich" trenerów i oddanie władzy nad szatnią Messiemu i reszcie Amigosów.

Jak sam twierdzisz, Simeone złapał Suareza za pysk i są efekty. Kto w Barcelonie złapał Messiego, Busquetsa, czy Pique za pysk?

U nas jest ten sam gnój co w realu, że gdyby zatrudnić trenera pokoju Simeone, czy Conte, to jest problem, bo gwiazdeczki muszą biegać.

Pamiętasz co było z Enrique? Kiedy z RSSS posadził Messiego na ławce, bo ten przedłużył sobie urlop świąteczny czy noworoczny. Każdy winił trenera za tamtą porażkę, bo jak on mógł mesiasza, boga, GOATa czy co tam jeszcze posadzić na ławce.

Różnica polega na tym, że wtedy w szatni był Xavi, Iniesta i Masche, zawodnicy, którzy potrafili nawet Messiego złapać za pysk i sprowadzić na ziemię gdy gwiazdorzy. A teraz? Wolność Tomku w swoim domku. Każdy się modli, żeby tylko Leo nie odszedł. Kij w to, że klub jest na skraju bankructwa, Messi musi zostać i jest kartą przetargową w wyborach. Choć od co najmniej 2 lat Messi jest kulą u nogi, złotą co prawda, ale kulą u nogi.

Kiedy Guardiola odsyłał z kwitkiem R10, też każdy się dziwił. Efekt znamy. Być może trener z jajami oraz pozbycie się zbędnego, choć bardzo ładnego balastu byłoby jakimś przełomem. A tak, dopóki Messi będzie ,,kapitanem", oczywiście tylko z nazwy, nic dobrego nas nie czeka, poza przebudzeniem potęgi Leo w jakimś meczu z Pampeluną czy innym Elche.

2

@kilanosio hahaha, trzeci strzelec w historii klubu, to "legenda na siłę" xD

1

Po co sprzedawać?
Musimy jeszcze dotransferować Aguero i Alabe. Są do wzięcia ZA DARMO!
Damy im kontrakt na 4-5 lat. Teraz ciężkie czasy, bo plandemia, jakieś wajrusy czy coś, to można zastosować podobny zabiegi jak z Greizem, że z sezonu na sezon będą zarabiać coraz więcej. Może będzie już po kowidzie. No a poza tym, to może jeszcze tak sezon czy dwa końcem kontraktów uda się ich sprzedać, choćby za 5 mlnów i wyjedziemy na plus.

Drugą sprawą jest to, że Aguero i Messi to ziomki, więc po odejściu Neymara, a teraz Suareza, Messej będzie miał z kim popijać yerbate, czy jakoś tak. Aguero, plus podwyżka z premią lojalnościową i może podpisze z nami nowy kontrakt.

Pjanic, Grizu, Messi, Busquets, Pique, Alba, do tego Aguero i Alaba, no i mamy paczkę na okres przejściowy, aż Fati i Pedri nabiorą doświadczenia. W końcu zmierza to w jakimś kierunku !

Kadyksy, Elche, czy inne Osasuny będą nasze! A do wipier...u w LM już wszyscy przywykli! Ale za 5 lat to będziemy najlepsi!

5

Dokładnie Panie Pique! Cierpimy, bo między innymi Pan i kolega Busquets, aż poraziliście kibiców i zawodników PSG swoim przygotowaniem motorycznym!

Ale pewnie, żyjmy dalej w barcelońskiej-tikirikitakowskiej rzeczywistości, że inni będą biegać, a my będziemy wchodzić z piłką do bramki. Od 5 lat, wygrywają Ci co biegają szybciej, więcej i mądrzej. Ale my stójmy dalej, stójmy sportowo, administracyjnie, rozwojowo. Dajmy kolejny gigantyczny kontrakt Messiemu, otoczmy go emerytami w środku pola, albo 18sto latkami w ataku, do tego paralityków w obronie, bo tani i styknie na pensje Messiasza!

Suarez za drogi, za słaby, ale Pique i Busquets w sam raz, bo wychowankowie, legendy!

Milan vol. 2. Loading... 99%

6

@Azi no tak Pique i Busquets nadają się idealnie do grania w poprzek boiska, a ich przygotowanie motoryczne we wczorajszym meczu aż poraziło.

To prawda, że w drodze do kuchni Pique wyprzedza 10cio letnia Szakira. Z Busquetsem jest to samo.
Wiadomo, lepiej mądrze stać niż głupio biegać. Ale cała Europa biega, w dodatku, mądrze biega, a my stoimy. Stoimy na treningach, stroimy na boisku, stoimy w kwestiach zarzadzania, stroimy w kwestiach rozwoju.

Dlatego my stoimy, a czołówka Europy nam odjeżdża od 3 lat. W meczu z Roma, staliśmy, w meczu z Live i w meczu z Bayernem też. Teraz stoimy w meczu z PSG i cyk, 8meczka w dwumeczu wpadnie.

Ale stójmy tak dalej, za 20 lat Europa zatoczy koło i my będziemy gotowi na stojący futbol !

0

@Barcelonista1985 co nie zmienia faktu, że będzie nas kosztował 150 baniek za sezon.
Wykreował 2-3 sytuacje w jednym z najważniejszych meczy w sezonie. I tak jest w każdym ważniejszym meczu. 2-3 sytuacje i znika jak na magika przystało.

A utrzymanie go słono kosztuje.

0

@prezes757 ok. Tak zrobię.

A Ty obserwuj, kiedy Lio będzie na okładkach i po meczu z jakim przeciwnikiem to będzie.

1

Dziś na każdej okładce Mbappe, po weekendzie będzie Messi.
Odbuduje się w meczu z ... Cadizem.

I tak już od 3 lat. Leo i reszta coś tam "puknie" w lidze Alavesom, Huescom, a w LM nas wyjaśniają czterema bramkami.

Ale spokojnie Messi wróci, już w sobotę czy w niedzielę. A taki dobry był po Alaves, przebudził się, wyciek kontraktu zadziałał jak płachta na byka, taki zmotywowany, zły na PSG i te okładki, miał coś do udowodnienia... Hahaha xD

I co roku to samo! Ale Messi, zostań, damy Ci 150 baniek, żebyś gnoił Cadyksy czy inne Hueski!

Po tej całej wakacyjnej szopce, to niech idzie w chu... Chcę zobaczyć czy rzeczywiście będziesz taki "najlepszy" w City czy PSG. Wielce prawdopodobne jest, że tam też będzie tylko statystą w meczach LM.

Dawać Lio te 150 baniek rocznie i mecze z Cadyksem, Huescom, Alaves, Pampelune itp, a wciąż będziemy żyć w bańce, że "mamy najlepszego piłkarza na świecie w składzie".

0

No to Mbappe wyjaśnił Leosia.
Kończ już waść i idź po kasę gdzie indziej.
Jedynym słowem, to nie stać nas, żeby płacić Leo 150 baniek za sezon (brutto). Chłop od 2-3 lat wali bramki Alavesom i innym takim w lidze.

Powinni byli go sprzedać, chociaż za 50 milionów, a tak...? Wydoi nas jeszcze bardziej w dobie kryzysu i pójdzie za frajer.

A wszystkim innym, życzę otwarcia oczu i przestania spuszczania się na Messiego, bo pogrążył Alaves... Albo Huesce xD

Odpowiedzcie sobie na pytanie: gdzie był Messi w meczach z AtM, realem, Sevilla, Bilbao, co takiego pokazał w tych najważniejszych meczach w tym sezonie?

0

Taa...

PSG prędzej obsypie złotem Mbappe, niż Messiego.

Chyba że faktycznie jestem coś na rzeczy i Mbappe nie chce przedłużyć kontraktu.
Tylko gdzie pójdzie?

1

@LuisSalvano raz?

Ja sobie przypominam kilka sytuacji kiedy Messiemu puszczały nerwy. Chociażby uderzenie piłka w kibiców, chyba Valencii.

Także gościu nie piernicz, bo od dawna widać, że nasz Leoś święty nie jest. Tylko trzeba chcieć to widzieć a nie być ślepo zapatrzonym.

2

Brawo Luisito! Oby tak dalej!
My, jako klub, i tak nic nie ugramy w tym sezonie, co było wiadome już przed inauguracją sezonu... Zamieszanie z transferami, nowy trener, zarząd itd.

Prześcieradeł i materacy nie trawie, ale kocham Luisito!
Fajnie że strzela, że "odmłodniał". Widać, potrzebował bodźca, choć wiadomo u nas też strzelał.

3 strzelec w historii klubu, oddany za bezcen! Mało tego, to jeszcze opłacamy część jego pensji! Brawo Barto!

Ciekawe, czy chociaż próbowali się dogadać? Dać dłuższy kontrakt, w zamian za zejście z zarobków. Zmienić rolę w zespole na Jokera... Ktoś tam w ogóle używa głowy, czy zasięgają opinie jak większość użytkowników tej strony z transfermarkt?

Przecież Suarez, to byłby idealny Joker! Nie ma innego takiego napastnika. Znacie takiego, który tak seryjnie marnował setki, a strzelał tyle goli? Mógł potykać się o własne nogi, kiwać się sam ze sobą, marnować setki, wdawać się w dyskusję z sędzią, z rywalami, a później BANG! Bramka z pięty!
Nspadzior spektakularny! Tak samo jak wkur..a, tak samo zachwyca!

1

@dawid230188
Następny geniusz... Po Barto pewnie cisnąłeś, że Janusz ekonomii, co?

Pandemia, ograniczone wpływy z biletów, zwiedzających, praw telewizyjnych, klub w ruinie, bo rynek się załamał, a ten jeb!

Dać im po 10 mln netto, dług się jakoś spłaci!

Geniusz!

Klubowi grozi bankructwo, a on cyk! Bo 10 baniek dać i paka na 2-3 lata do grania w fifke, nie?
A za 5 lat, to Barcy nie będzie nawet w Secunda B.

2

@Fake69 z tego co wiem, to real jakoś się nie zabijał o przedłużenie kontraktu z Ronaldo, po jego problemach z fiskusem.

Za to Messi pogroził nam palcem, że odejdzie i cyk, 100% podwyżki, bo problemy podatkowe.

Figo nas zdradził. Messi zrujnował.

0

Złamanie regulaminu serwisu pkt. 9.3.2.

2

@Przemson tak się kończy płacenie ok 100 baniek brutto za sezon dla Messiego.

Nawet jeśli to Messi, to na takie pieniądze nie zasługuje. Utrzymanie legendy kosztuje nas ponad 10% CAŁEGO ROCZNEGO PRZYCHODU.

Zrozumcie to wreszcie. To Messi wyciągnął nas na szczyt, a teraz zostawi w ruinie. Smutne, ale prawdziwe. Ogromne podwyżki, przedłużanie kontraktu co dwa lata, no ale w końcu ktoś musiał spłacić długi Leosia u fiskusa.

Ronaldo miał taki sam problem, to i real sobie z tym poradził. A my...? Tak się kończy stawianie zawodnika ponad klub.

0

Dobry psycholog, nic i nikt innego mu nie pomoże.
Jak na moje, to po prostu, za bardzo chce. Zaangażowanie widać, pomysł, ale ciało już nie to, co 3 lata temu.

Musi w końcu zrozumieć, on sam, jak i znaczna część kibiców, tutaj i na świecie, ŻE PRZYJDZIE MOMENT KIEDY PRZESTANIE BYĆ NAJLEPSZY.

1

"Profesjonaliści", zgarniający gruuuby hajs za swój fach, a dostrzegli to po 4 latach...

Od meczu z Liverpoolem pisałem, że w dzisiejszym futbolu po prostu trzeba zapier...

A tutaj znaffcy i obrońcy Messiego i reszty Amigos, że lepiej stać niż głupio biegać. Fakty są takie, że dominując piłkę za czasów Guardioli, Xaviego, Iniesty, spowodowaliśmy to, że wszyscy postawili na intensywność, bo braki techniczne, tylko tak można nadrobić, chociaż wiadomo, że nie zawsze. Futbol poszedł do przodu, gdzie nawet średniaki pokroju Celty biegali dużo, przez co nie pozwalali nam grać naszego stylu. A my dalej z uporem maniaka, na stojaka i piłka po obwodzie.

Dzisiaj trzeba stawiać na fizyczność, albo inaczej, wysokie umiejętności techniczne, trzeba uzupełnić odpowiednim przygotowaniem fizycznym. Tyle i aż tyle.

0

Komentarz usunięty

4

W końcu gość, który potrafi powiedzieć co jest głównym powodem naszych niepowodzeń w ostatnich latach. Od czasu LE, nikt nie "cisnął" naszych do wysiłku fizycznego. W meczach z Romą, Live, Bayernem, dostaliśmy takie bęcki... Czy to przypadek, że w każdym z tych meczy, rywal przebiegł znacznie więcej kilometrów? Nie sądzę...

Także, gonić te gwiazdy do biegania, bo zaraz zacznie się patologia jak w polskiej piłce.
Był Sa Pinto w Legii, jeden z lepszych trenerów, który u nas "gościł" i mógł coś wnieść, do polskiej piłki, to "gwiazdory" grali na zwolnienie trenera, bo.dawał im wycisk.
W Barcelonie, na NAJWYŻSZYM poziomie, jak faza pucharowa LM, po prostu trzeba ZAPIERDA..Ć! Nie ma że boli.

W dziadka, to grać po treningu, nie zamiast.

Bęcki w LM, kontuzje Dembele, brak ruchu, wymienności pozycji, zatrudnienie trenera personalnego przez De Jonga... Czy to nie za dużo przypadków?

Zwróćcie uwagę, jak po roku w Bayernie, Coutinho się poprawił fizycznie.

Nasze gwiazdory, na czele z Messim, Piketem i Busim, żyją jeszcze w czasach tiki-riki-taki, gdzie bez biegania dało się wszystko wygrać.
Niestety, albo stety, od 10 lat piłka znacznie poszła w rozwój i dyspozycję fizyczną. My oczywiście, dalej żyjemy w swoim świecie i teraz mamy tiki - riki - srake.
Ale kij w to! Kij w bieganie! Przecież mamy Leo, GOATa...

1

@QuentinTarantino tak na szybko, Kimmich, Arnold, Walker, Hakimi czy Carvajal

Semedo - TOP 10, to maks co może z niego być. Chociaż uważam, że nawet w Hiszpanii znalazłby się lepszy i tańszy prawy obrońca.
Nawet Roberto jest lepszy.

Więc gdzie Semedo i Top3... No bez jaj. Koleś jest rzadki i przepłacony.

Nasz zarząd w końcu się spisał, odzyskał zainwestowane pieniądze, tym bardziej, że podobno mielibyśmy płacić Benifice jeszcze zmienne, za określoną liczbę występów Semedo. Wg mnie, kompletny niewypał. Davies go kompletnie wyjaśnił, ani nie broni, ani nie atakuje, a Roberto z prawej strony coś tam pogra, szału nie ma, ale o wiele więcej daje zespołowi w porównaniu do Semedo.

2

@FutbolToMagia tak! Top 3, a przechodzi do Wolver?
Naprawdę uważasz, że skoro jest top 3, to żadne PSG, United, Atletico, Juve, czy Chelsea, nie chcieliby go sprowadzić do siebie?

Gdzie Semedo, a gdzie Alves, Lahm, Cafu? Podstarzaly i kończący karierę Piszczek jest od niego lepszy.

0

@mikokarla akurat Suarez zagrał dobry mecz z Bayernem. Jeden z najlepszych na boisku w naszej drużynie

0

@lukbed232 a myślisz, że zawodnicy i agenci, to nie mają w tej kwestii zdania?
To zawodnik i jego otoczenie decyduje z kim i jaką umowę podpisują.
Błąd Barcelony, polega na tym, że ściągają "gwiazdy" z marką i za grube miliony, więc taki zawodnik chce być dobrze opłacany.
Gdybyśmy robili transfery jak Klopp, kupowali "nonameów" i robili z nich gwiazdy, to co innego. Taki zawodnik, przynajmniej na początku, nie będzie stawiał kolosalnych warunków. Niestety, do tego trzeba mieć szkółkę, scouting i trenera, który na takich zawodników postawi. U nas, od odejścia Guardioli i Begiristaina, nie ma nikogo takiego w klubie, więc jest jak jest.

1

Teraz potrzeba jaj w zespole. Skoro Suarez opóźnia odejście, bo chcę pokrycia umowy, to trzeba mu przygotować wygodne miejsce na trybunach.
Jasno i stanowczo go upewnić, że CAŁY sezon zagra na trybunach.

Ciekawe, czy za rok, kiedy Suarez przesiedzi cały sezon na ławce i nie wystąpi nawet w jednym meczu, Juve i AtM, będą się tak ochoczo o niego starać i czy będą mu proponować takie same kontrakty. 34 latek, bez roku gry, mający problemy z kolanami i tendencje do "puchnięcia" kiedy nie trenuje.

Suarez chce ugrać swoje, bo wie, że może. Z drugiej strony, na pewno zdaje sobie sprawę ile może stracić.
Chce pensje od nas i pewnie pensje od Juve/AtM za dwa sezony, czyli tak jakby płatne za 3 lata gry (pensja za sezon 2020/21 płatna od nas, oraz od przyszłego pracodawcy, oraz za sezon 21/22, płatne od przyszłego pracodawcy).

Natomiast z drugiej strony, ma pewną, wysoką pensje u nas za przyszły sezon. Ale rok w futbolu to dużo, rok bez gry, dla 33 latka, to katastrofa. Nie sądzę, żeby ktoś dał mu porównywalną pensje do tej w Barcelonie, czy do tej, które oferuje teraz Juve/AtM. Czy takie marki, podejmą ryzyko i będą zabiegać o 34 latka, z roczną przerwa od gry i zapłacą mu ok 20 mlnów za rok? Śmiem wątpić.

Także, z Luisem trzeba twardo. Trzymaj Luis, oto Twoja karta, idź grać gdzie chcesz, ale kończymy teraz polubownie umowę. Jeśli nie, to zapraszamy na wygodne miejsce na trybunach, oraz miano Balea Barcelony, trener niestety nie będzie ba Ciebie stawiał.
Później, po sezonie poleci do MLS, jeszcze ładnie zarobi, ale w poważnym futbolu już nie zagra. Rozwiązując polubownie umowę, może niewiele mniej zarobić, oraz spróbować się w Serie A czy nowej edycji LM.

Nie możemy się przed nim ugiąć. A jeśli on sam za długo będzie to przeciągał, może zostać całkowicie na lodzie.

0

@Midast widzisz kolego, Ty, ja i może jeszcze mała cześć kibiców rozumie, że czas Leo, Suareza, Busquetsa już minął.
Niestety znaczna większość, wciąż kocha i chce Leo. Przez to prezes ma związane ręce. Bo choćby poszedł z Leo na noże i pozwolił mu odejść, jak i całej reszcie emerytów, to kibice by go zjedli. Z drugiej strony i tak ma to miejsce.
Bartek i tak poleci.
Szkoda, że nie pokazał, że ma jaja i nie puścił emerytów wolno. Zwieńczeniem wszystkiego byłoby dojście do 1/4 LM z młodzikami i awans po ostrej walce, o czym emeryci już dawno zapomnieli.

3

Świetna zapowiedź.
Ostatnim trenerem, który jawnie krytykował Messiego i jego podejście do treningów był LE.
Zrobił się kwas, ale później sezon skończyliśmy z potrójną koroną.
Więc jeśli mają być spięcia na linii trener - Messi, to niech będą, a możliwe że skończy się to jakimiś tytułami na koniec sezonu. Taki scenariusz biorę w ciemno.
W końcu trener, który dostrzegł, co było główną przyczyną porażek z Romą, Live i Bayernem. To że my próbowaliśmy usypiać rywali grą, a później to my okazywaliśmy zaspani podczas kontrataków przeciwników.

12

@Pustelnik bo nikomu nie chce się biegać, ani ćwiczyć na siłowni.
Pod względem fizycznym, to jesteśmy najgorsza drużyna z Europy, rywalizującą w fazie pucharowej LM, chociaż w grupie też to nie wygląda zbyt ciekawie.

Porównajmy naszych zawodników, pod względem fizycznym, do zawodników np Bayernu. Suarez, a Lewy, Messi - Greizmann, a Gnabry czy Muller, Alba - Davies, Busquets, a Goretzka (nie wiem jak to się pisze).
Zobaczymy jak wygląda 34 letni Ramos, a jak Piket z Lengletem...
Warto też zwrócić uwagę ile pod względem fizycznym, dał rok trenowania Coutinho w Bayernie.

Uważam, że wszystko w temacie. I właśnie tutaj jest pies pogrzebany. Bo od lat jesteśmy drużyną która najmniej biega i doznaje największych kompromitacji w LM.
To że de Jong wynajmuje trenera personalnego, bo uważa, że treningi są za lekkie, oraz 9 kontuzji mięśniowych Dembele są uzupełnieniem i potwierdzeniem tej tezy.

Koeman niech to ogarnie. I gwiazdory, za takie pensje muszą zapierd...ć na treningach, a na pewno będzie lepiej, bo chociaż nawiążemy rywalizację fizyczną i nie będzie 8-2 i totalnej dominacji. W dziada to grać po treningu, a nie zamiast. To już nie te czasy gwiazdory!

Media