0

Dla fanów Wiedźmina, Percivala, a także dla tych którzy nie mają zajęcia na wieczór:
https://www.pepper.pl/promocje/percival-schuttenbach-wiedzmin-3-koncert-online-251316

0

@CatalanVeBFCB @Colon tak jeszcze nawiązując do tematu Percivala, posucha koncertowa straszna, ale o 20:50 zagrają online na Youtube.
https://www.pepper.pl/promocje/percival-schuttenbach-wiedzmin-3-koncert-online-251316

2

@Colon dodam jeszcze jedną perełkę na P, myślę, ze wiele osób zespół, a już na pewno utwór skądś kojarzy.
Percival


4

@Colon oczywiście Pearl Jam


Równie oczywiście Pink Floyd

A tak z polskiego podwórka to oczywiście Pidżama

0

@krzychu1526 jako ciekawostkę trzeba dodać, ze postać Despero była wzorowane na prawdziwym policjancie kryminalnym, Sławomirze Opali. Polecam stary, ale wciąż bardzo dobry serial dokumentalny Prawdziwe Psy który opowiadał o pracy jego i a także jego kolegów policjantów. A także poczytać o historii Sławka która niestety nie skończyła się dobrze.

3

@Mathew86 skrajny? Skąd wiesz jaki będzie minimalny wiek w przypadku szczepionki na koronowirusa? A jak się okaże, że z pewnych względów od powiedzmy 3 roku życia? 3 lata będziesz trzymał dziecko w domu, pod kloszem? Poza tym, sam napisałeś, to zmniejsza szanse, ale na pewno nie do 0%.
Co do pytania które zadałeś @IAmBackCules to sorry, ale wychodzisz na kompletnego ignoranta. Są osoby które z powodów zdrowotnych nie mogą się szczepić chociażby chciały. Np. chorujący na nowotwory, po przeszczepach. I to jest jeszcze jedno "za" za obowiązkowym szczepieniem na koronowirusa. Im mniej ludzi niezaszczepionych tym mniejsze ryzyko,że wirus dalej będzie obecny wśród ludzi i w związku z tym także o wiele mniejsze ryzyko, że ktoś z ciężkimi chorobami (przez co nie może się zaszczepić) się nim zarazi. Co może być dla tej osoby śmiertelnie groźne .

2

@Mathew86 ok, ale co jeśli się okaże, (a jest to całkiem możliwe jak to w przypadku wielu rodzajów szczepionek), że szczepić można tylko od określonego wieku. A Ty będziesz miał dziecko poniżej tej granicy wiekowej, po czym taka antyszczepionkowa ... zarazi ci twojego malutkiego syna/ córkę. Dalej będzie "co mnie to obchodzi"? Tak, wiem najbardziej zagrożeni w przypadku tej choroby są ludzie starsi, ale masz gwarancję, że twoje dziecko przejdzie koronowirusa bez komplikacji?

4

@DaPi spojlery ok, nie wiem, nie widziałem, może i były, niech będzie, że to żałosne. Ale to, że każą płacić za korzystanie z ich serwisu to jest takie dziwne i żałosne?

0

@Barca1992 i będą na allegro albo olx za 5zł.

0

@niepoprawniepoprawny a z ciekawości, jak odróżniasz prawdę od nieprawdy?

0

@niepoprawniepoprawny w dawnych czasach mniej inteligentna część społeczeństwa bała się kolei żelaznej, prądu i sieci do jego przesyłania. Teraz mają maszty i sieć 5G.
https://www.wykop.pl/wpis/48718121/w-europie-zachodniej-podpalane-sa-anteny-5g-ktore-/

0

@Jaca27 za chwilę obejrzę, tylko coś znajdę bo mi się zapodziało. O już jest
https://previews.123rf.com/images/photka/photka2001/photka200100102/137029666-tin-foil-hat-isolated-on-white-background.jpg

Tak btw, taki film i bez żółtych napisów, co to za numery?

0

@Douglasinho to może takie opinie lepiej zachowaj dla siebie bo wychodzisz na... Wiesz kogo. Daj linki do tych miejsc w których się zapoznawałeś z tematem, z chęcią poczytam.

0

@Douglasinho jeśli większość osób potrafiło zrozumieć wagę sytuacji i zastosować się do próśb o niewychodzenie z domu, zachowania odstępu to i do tego się zastosują. Jestem pewien, że w czwartek zdecydowana większość ludzi będzie miało zakryte twarze. Maski mają jeszcze jedną ważną zaletę: ograniczają ruchy mimowolne rąk, drapanie, dotykanie do ust oraz nosa.
Zresztą ta decyzja nie była podjęta pochopnie i na szybko, była na pewno poprzedzona analizą i konsultacjami z naukowcami. No ale jakiś anon z LaRambli wie przecież lepiej, że nie warto bo gdzieś tam się czegoś nasłuchał. Swoją drogą wyślij linki do opinii tych twoich "ekspertów" których słuchałeś.

2

@Douglasinho maseczki są głównie jednorazowe, chustę można zawsze wyprać, trzeba tylko dbać o higienę. Co do siedliska wirusów, to jeśli maseczka nimi jest to znaczy, że już jesteś zarażony, a nikt normalny nie będzie przecież dotykał i używał maseczki kogoś innego. Tylko chorzy? Tak jak kolega wyżej napisał, skąd ta pewność, że jesteś zdrowy? Co do kochania to polecam obejrzeć:


W Chinach i Czech maseczki przyniosły pozytywne efekty i na szczęście nie ty decydujesz o ich noszeniu.

0

@Douglasinho jaki nakaz, ten o zakrywaniu twarzy? Dlaczego?

2

@Colon Lao Che


Luxtorpeda

No i jak Ł to oczywiście Łydka

1

@Janiama pełna zgoda, ale zaraz przyjdzie tu taki fanatyk Neymara i wyskoczy z tekstem, że jeśli Barcelona oferowała w tamtym sezonie 130 mln czy tam ileś za niego to przecież te pieniądze dalej są i się nie rozpłynęły. Gdzie są? Na koncie, w walizce, w skarpetkach? Już nie mówiąc o tym, że głupotą jest myślenie, że składając tą (niby) ofertę posiadali taką kwotę w całości. Nie, na pewno by chcieli ją rozłożyć na transzę, a do tego dostać kredytowanie na zakup.

0

@Toretto może cię zaskoczę, ale są jeszcze ludzie na tym świecie którzy nie mają dwóch lewych rąk i potrafią sobie sami wymienić żarówkę, olej, filtry, klocki a nie jeździć z każdą pierdołą do serwisu i płacić za to jak za zboże.

0

@Toretto jak się ma dwie rączki , trochę chęci i umie coś zrobić samemu to nie trzeba wydawać majątku i "wygurowanych" kwot, żeby mieć zadbany samochód. Ja równie dobrze mogę napisać, że wydaje 5000 zł na miesiąc na samochód bo doliczę uśrednioną kwotę zakupu sprzed roku tak jak ty.
Nie mam Golfa ani Pandy więc trafiłeś jak kulą w płot. I nigdzie nie napisałem, że wydaję rocznie na EKSPLOATACJĘ i serwisy 1500. Czytanie ze zrozumieniem się kłania.

0

@Toretto Aha, no ja już nie mam więcej pytań jeśli ty do tej kwoty doliczasz koszt zakupu. "Wygurowana" to na pewno nie jest. Jakie 4500 przy poważniejszej awarii? Napisałem ci, że trzeba po prostu dbać, wymieniać to co się zużywa na bieżąco i co najważniejsze- nie kupować skarbonki. Więc jaka awaria za ponad 4 tys może mi się przytrafić jak wszystkiego pilnuję na bieżąco?

0

@Toretto nie liczę samego paliwa, ubezpieczenie to w moim przypadku 700 zł jakieś czyli plus minus 60 zł na miesiąc, przeglądy i naprawy max 1500 zł na rok tylko trzeba dbać i nie kupować skarbonki na kołach. Amortyzacja? Co masz na myśli? Równie dobrze możesz sobie doliczać koszt zakupu rozbity na miesiące.

5

@Toretto To 1km cię kosztuje złotówkę? Czym ty jeździsz, autobusem, ciężarówką?

4

@Toretto ile ty robisz kilometrów miesięcznie, że na samochód wydajesz 1000 zł?

0

@Zoker
https://www.smyk.com/pomoc/zwroty-i-wymiany/zwroty-i-wymiana-towarow-zakupionych-w-sklepie-internetowym-smyk-com
"Jeśli chcesz skorzystać z prawa odstąpienia od Umowy powiadom nas o swojej decyzji przesyłając do nas oświadczenie o odstąpieniu od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od Umowy.
Kiedy i jak nastąpi zwrot środków?
W przypadku, gdy odstąpisz od Umowy, nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o tym fakcie zwracamy Ci otrzymaną płatność za produkt. Zwrotu płatności dokonamy przy użyciu tych samych sposobów płatności, jakie zostały przez Ciebie użyte w pierwotnej transakcji, chyba, że wyraźnie zgodzisz się na inne rozwiązanie.
Jeżeli zamówienie zostało przez Ciebie opłacone przy odbiorze, prosimy o podanie numeru rachunku bądź danych do przekazu pocztowego, na które będziemy mogli zwrócić pieniądze. Dotyczy to tylko sytuacji, w której zamówienie zwracasz do magazynu."


Więc na tym call center radziłeś ludziom, żeby po prostu nie odbierali paczki i olewali temat? Chyba za długo tam nie popracowałeś. A kto ponosił koszt zwrotu paczki do nadawcy w takim razie? Sklep? Do tego sprzedawca może jeszcze doliczyć sobie koszt magazynowania.

Plus jeszcze do poczytania:


"Jeżeli konsument nie odstąpił od umowy zawartej na odległość, zawartą umowę kupna-sprzedaży uznaje się za ważną. Zgodnie z umową, sprzedawca zobowiązuje się do wydania rzeczy, a kupujący do odebrania oraz zapłacenia za towar.
Z dniem wydania danej rzeczy przez sprzedawcę, prawo własności do niej należy do osoby kupującej. A zatem, gdy konsument nie odbiera rzeczy dostarczonej na podany przez niego adres (czyli rzeczy już należącej do niego) – narusza warunki umowy.
Wobec naruszeń warunków umowy, sprzedawca ma prawo dochodzić od klienta obowiązku wykonania zawartej umowy, czyli zapłaty ceny za towar oraz odszkodowania za poniesione wydatki (np. koszty odesłania towaru z powrotem dla sprzedawcy, czy koszty magazynowania).
W związku z powyższym, gdy konsument nie odbiera przesyłki pobraniowej, sprzedawca ma następujące prawa dochodzenia swoich roszczeń:
Żądać od klienta odebrania towaru i zapłaty za towar oraz kosztów przesyłki, czyli żądać należytego wykonania umowy kupna-sprzedaży;
Żądać od klienta zapłaty za towar, kosztów przesyłki w pierwszą stronę oraz kosztów przesyłki z powrotem do sprzedawcy, jako wynagrodzenie za poniesione straty i naprawienie szkody z tytułu niewykonanej umowy. Klient wciąż ma obowiązek odebrać towar. W takiej sytuacji sprzedawca nie musi ponownie odsyłać produktu do klienta"

To akurat jest o przesyłce pobraniowej, ale przy zwykłej jest praktycznie tak samo.

0

@ArterkHD poczekaj jeszcze z pół roku dla pewności. Zdajesz sobie sprawę, że przez to, że zachowałeś się jak rozkapryszone dziecko sprzedawca poniósł koszt zwrotu paczki do nadawcy?
@Zoker nie pisz jakiś kompletnych głupot, podaj mi chociaż jeden sklep w którym tak działa procedura anulowania zamówienia.

1

@NaFazieHitman nie moja wina, że nie potrafisz złożyć poprawnie zdania i trzeba się domyślać co ty masz na myśli.
"Pożar dociera do Elektrowni, która grozi zawaleniem sarkofagu^^"
Więc co, elektrownia grozi zawaleniem sarkofagu? Popycha go czy jak? Weź to przetłumacz na polski.
"ELEKTROWNIA GROZI ZAWALENIEM, ALE NIE Z POWODU POŻARU TYLKO POŻAR TAM DOCIERA"
O to już cała elektrownia grozi zawaleniem teraz? Wszystkie 4 bloki? Rozkręcasz się z teoriami. Zaraz dojdziesz do wybuchu.
"nie wiem tego"
To jest chyba jedyne rozsądne i prawdziwe zdanie które napisałeś.
Poczytałeś o tym co to jest arka? A może jeszcze podzielisz się z nami swoimi teoriami co tam "dymi i paruje".

1

@NaFazieHitman tym pierwszym zdaniem podsumowałeś sam siebie. Nie wykręcaj się, napisałeś też ( łamaną polszczyzną jak to ty) w pierwszym wpisie, że pożar grozi zawaleniem sarkofagu. Potem wkleiłeś ten cytat jakoby na poparcie tej swojej tezy, tyle że on absolutnie nie odnosił się do pożaru. Potem jeszcze piszesz jakieś herezje o tym, że "jak nie będzie powłoki to zacznie znowu dymić gównem " nie mając pojęcia o tym, że jest jeszcze jedna powłoka, Arka. Podręcznikowy przykład "nie znam się a się wypowiem" i powielania jakiś bzdur.

0

@NaFazieHitman i tyle masz do powiedzenia? Myśl, chłopie, myśl.

3

@NaFazieHitman https://i.imgur.com/yUIJC60.jpg
Robisz sobie jaja ze mnie teraz?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?