0

@HubertMlody
Dobra inwestycja w mieszkanie i w rodzinę!
Generalnie widać, że masz to wszystko pod kontrolą.
Fajnie, że obydwoje pracujecie.
Kup żonie kwiaty i zabierają się do roboty po jeszcze jedno maleństwo.
Szczęśliwa rodzina to 2+2.
Życzę jak najlepiej.

0

@against_modern_football
No widzisz, masz rację: „segregacja sanitarna”. Natomiast na początku dyskusji manipulatorzy próbowali zrobić z tego segregację rasową.
Tak, jak mnie Kaczka segreguje nazywając człowiekiem drugiego sortu, tak i ja mam prawo segregować na zaszczepionych i niezaszczepionych. W samej segregacji jako takiej nie ma nic złego, tylko zależy jakie kryteria segregacji ktoś przyjmuje.
Czasami pewnych rzeczy nie da się „przeskoczyć” i np. ktoś niski nigdy nie będzie grał w profesjonalnej lidze siatkówki. Segregacja? Owszem-naturalna….
Hm… teraz do głowy na myśl przyszedł mi Darwin i ta niechęć do szczepienia ;-)

@Persyfl jedynie udowodnił, że nic nie ma złego w segregacji jako takiej. Nikt nie udowodnił (czy to naukowo, czy nienaukowo), że segregacja jest zła.


0

@MSN1998
Widzisz… mnie teraz np. wkurza, że szpitale w pierwszej kolejności przyjmują chorych na Covid, a nie przyjmują na inne oddziały z bardzo poważnymi przypadkami, które należy pilnie leczyć. Nie przyjmują, bo te oddziały zostały zamknięte i przekształcone w Covidowe. I mamy tu segregację, która mi się nie podoba.
Oczywiście nie jestem za tym, aby niezaszczepionych nie leczyć, jednak cała sprawa jest o to, że bezmyślność i egoizm niezaszczepionych powoduje często smierć chorych na inne poważne schorzenia.
Dlatego bardzo mi się podobają odważne decyzje rządzących(niestety nie u nas), które jednak przymuszają do szczepień.

0

@Deraxium
No ja się spodziewałem, że to tak będzie, jak z grypą, że co roku szczepienie. Może zlitują się nad nami i zrobią jedna szczepionkę skojarzoną na obydwie zarazy, chociaż generalnie nie jestem fanem tych skojarzonych.

1

@BorysR
Na razie szczepimy się tym, co jest i mamy ogromne szczęście, że te szczepionki przeciw Covid są dużo lepsze od tych na grypę. Jak będą jeszcze lepsze, to razem z powstającymi lekami może jakoś pomogą powstrzymać pandemię. Na razie trzeba mądrze i w pełni korzystać z tego, co już mamy oraz podejmować mądre decyzje przez rządzących, co w naszym kraju na razie „nie grozi”.
Tak samo „nie grozi”, że się wyśpię, jeśli będę dalej z Tobą dyskutować. Dobranoc.

3

@BorysR
Widzisz! Musisz czekać, aż wszyscy się zaszczepią i wtedy będziesz mieć idealną sytuację w swoich statystycznych wyliczeniach, bowiem wówczas 100% chorych to będą ci zaszczepieni.
@Persyfl już Ci to próbował tłumaczyć kilka razy, ale rzeczywiście korepetycje wskazane.

3

@stary_wyga
„ i uważasz że to jest pozytyw pandemia? Przez to tracimy naturalną ochronę przez wirusami i bakteriami bo nie dochodzi do wymiany tychże mikronów”
Żadna pandemia nie jest pozytywna sama w sobie. Również źle, że w zbyt czystych warunkach tracimy naturalną odporność. Czasami tylko są jakieś drobne pozytywne skutki uboczne i takim jest fakt, że „kichacze” i „smarkacze” nie przychodzą na siłę do pracy, jak to kiedyś zawsze było przed pandemią.


2

@BorysR
No to wlanie podałeś liczby, które nawet dla osób powyżej 60 rż w Niemczech potwierdzają, że jeśli oni są chronieni w 58%, to oznacza, że są w mniejszym stopniu narażeni, bo zostaje 42% oraz prawie cała reszta niezaszczepionych.

3

@stary_wyga
Będąc zakażonym na cokolwiek, co zaraźliwe jest zawsze fair siedzieć w domu.
Efektem pozytywnym Koronawirusa jest zmiana w zachowaniu ludzi. Już nie przychodzą zasmarkani i zakichani do pracy, jak to było przed pandemią.

3

@BorysR
„Zresztą polaryzacja społeczeństwa to jeden z celów pandemii”
Gdzie sens? Gdzie logika?
Jak pandemia może mieć cel?
Piorun, jak wali z nieba już ma prędzej jakiś cel, chociaż wiadomo, że nie celuje.
Polaryzacja społeczeństwa to np. cel Kaczyńskiego czy Putina, a nie pandemii.


1

@malicinho
Zaszczepieni w znacznie mniejszym stopniu roznoszą wirus, ale oczywiście tez to robią, tylko głównie nieświadomie. Jeśli jednak ktoś jest zakażony, to nielegalne jest nieprzebywanie na kwarantannie.

0

@MesQueUnClub96
Zawsze jest ryzykowne brać zawodników z FC TARTAK

1

@MesQueUnClub96
Kartka była…. Nie chciał ryzykować

0

@tomek8756
Prorok jakiś czy co?

3

Duda po uzyskaniu zgody od Kaczyńskiego dzwoni do Orbana, aby zagrali bratankowie na remis…. Spoko….
Edit: kurczę nie dodzwonił się….

1

@stary_wyga
Przepisy na szybko robione, aby tylko były jakiekolwiek. Jakość PiS.

1

@stary_wyga
Widzisz, to nie jest argument z D., tylko chodzi o tych, którzy świadomie roznoszą wirus. Np. jak masz kwarantannę, prawda?
No to ponieważ możesz zarażać innych, to podjadasz pod paragraf. Oczywiście kwestia, jak to zinterpretuje osobiście dyktator sądowy Ziobro.

5

@stary_wyga
Jak ktoś roznosi wirus, to dla mnie jest to nielegalne….
„Kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”

1

@stary_wyga
Ja np. Zauważyłem taką zależność, że tak samo trudno jest kogoś przekonać, aby się zaszczepił, jak również aby przestał popierać PiS. Niewiele trzeba pomyśleć, aby zrozumieć, dlaczego rząd nie chce segregować na zaszczepionych i niezaszczepionych, skoro ta kwestia dzieli ich samych.
Na konto „hiszpanki”, to wcale nie uważam, że nie należy jej porównywać do Covida. Różnica polega tylko na tym, że teraz nauka jest na kosmicznie dużo wyższym poziomie w porównaniu z tamtymi czasami 100 lat temu i gdyby nie ta nauka, to minimum 2% ludzi z całego świata by umarło na COVID. 2% to jest absolutne minimum, to sobie policz, że zgonów byłoby więcej niż z powodu „hiszpanki”.
Osobiście zachęcam wszystkich do szczepienia, ale też mocno współczuję pozostałym:
a) tym, co z powodów zdrowotnych nie mogą się zaszczepić (tym współczuję podwójnie),
b) tym, co nie chcą, „BO TAK” i już.

8

@Persyfl @Seba_89_ @stary_wyga @Death_voice
Widzicie sami, że próba podciągnięcia segregacji niezaszczepionych do np. Segregacji rasowej jest tylko próbą manipulacji.
Sama segregacja jest pojęciem bardzo szerokim i nie należy na siłę widzieć tylko porównań do segregacji rasowej.
Np. Segregacja śmieci jest bardzo wskazana dla życia naszej planety i nic tu złego zupełnie nie ma.
Co złego w segregacji (jeśli to właściwe słowo?) na zaszczepionych i niezaszczepionych ?
Inny przykład: np. Przed wejściem do szanującego pewnych zasad kościoła (np. we Wloszech) jest segregacja na tych właściwie ubranych i tych ledwo odzianych. Ci ostatni mają zakaz wejścia do środka i nie widzę tu nic złego. Ja też wszystkich do swojego domu nie wpuszczam.

19

Ale super odważnie w Austrii zabrali się za foliarzy. Od razu kolejki do punktów szczepień. A tym czasem nasz rząd jak zwykle poradzi sobie sam najlepiej, jak na Białoruskiej granicy.

1

@arasz1819
Poczekaj może na prawomocny wyrok najpierw, a nie oskarżasz, jak Ziobro w temacie niejednego lekarza

1

@socha
Widzisz… ale ja tak dyplomatycznie Ci powiem: po prostu go nie lubię. Nie lubię nurków z zasady, a tego wyjątkowo nie lubię. Nic na to nie poradzę, że nie chcę go widzieć w FCB.

4

Po jakiego wała nam ten nurek, to ja nie wiem.

0

@xPrz3maSx
Bardzo wyszukane te przypadki, skoro chciało Ci się je wymieniać, to może najpierw pokuś się o sprawdzenie czy wcześniej nie mieli właśnie Covida?Akurat Aguero miał na pewno, a w Bayernie z tym Comanem też coś było na rzeczy, jeśli mnie pamięć nie myli.
Christian Eriksen, u którego wystąpił przecież tez problem z sercem, również był swego czasu na kwarantannie z powodu wirusa w Interze.
Jestem tez przekonany, że takie same historie, jak wymieniasz na liście miały miejsce przed wirusem i z pewnością można ich mnóstwo wyszukać.


0

@MrCental
Na razie to chyba o LE walczymy

1

@pitri1223
Widzisz…. Niektórzy jeszcze nawet się nie zaszczepili, a już są u nich poważne skutki uboczne. Wystarczy poczytać, co tu wypisują. Więc lepiej niech się nie szczepią, bo takim to na pewno potężnie zaszkodzi ;-)

0

@Borneo
Dla mnie szybka piłka: składka x2 dla niezaszczepionych i 50% rabatu dla zaszczepionych plus dla niezaszczepionych wszystkie obostrzenia, jak w Austrii włącznie z zakazem wstępu do kościoła.

1

@Kgorecki2500
No to miałeś gotowe teksty, jak na tacy dziś prosto z Sejmu, właściwie cały esej ;-)

1

@monsterrize
Taaaaa……. Wszystkie kontuzje jak ręką odjął i zaraz będzie gotowy do gry! Ostatnia szansa na jakiś ruch do przodu z jego strony.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?