7

W TVP już podali prawdopodobną przyczynę skażenia Odry: upał,niski stan wody i zmiany klimatu.

Można się rozejść xd
Ciekawe kto dostanie obiecany 1 mln zł nagrody za dotarcie do tej "prawdy".

1

@Karzel "Po odejściu w 2015 r. z opolskiego ratusza był prokurentem i następnie do 2016 członkiem zarządu Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa, a od 2018 do 2019 był członkiem zarządu Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych" - wikipedia

Od 2019 r. jest posłem w polskim Sejmie.

9

Raporty 19 spółek giełdowych z udziałem Skarbu Państwa wykazały, że w latach 2016-2021 aż 122 ludzi powiązanych z obozem rządzącym zarobiło w nich łącznie 267 mln zł, zaś 66 zostało milionerami. Zestawienie zarobków ludzi z otoczenia Prawa i Sprawiedliwości opublikowała we wtorek Wirtualna Polska. Na liście znalazł się Janusz Kowalski, poseł Solidarnej Polski,który w pięć lat zarobił 2 453 000 zł [wp.pl].

Tak oto gość który nie dostałby prawdopodobnie żadnej normalnej pracy z uwagi na ograniczone możliwości intelektualne może sobie godnie żyć.

6

Danuta Holecka w głównym wydaniu Dziennika tvp właśnie stwierdziła, że w czasie bitwy warszawskiej Matka Boska 2 razy ukazała się walczącym.

Szkoda ze Duch Święty nie ukazał się redaktorom tvp i nie zesłał im daru mądrości.

3

"Jest wojna- jest inflacja. Ważniejszą rzeczą jest być, być dobrym człowiekiem pokoju i szlachetnego serca, niż mieć"- arcybiskup Marek Jędraszewski w homilii wygłoszonej do pielgrzymów 11 sierpnia [natemat.pl].

Uważam że to najcenniejsza rada obok podpowiadanych przez środowisko PiS rad, żeby mniej jeść i mniej się ogrzewać xd

3

W związku z wypadkiem polskiego autokaru w Chorwacji premier Morawiecki ogłosił wzmożenie kontroli stanu technicznego autokarów.
Szczegół, że zgodnie z wszystkimi informacjami od chorwackiej policji, stan techniczny autokaru był dobry i posiadał on wszelkie badania i przeglądy.

To jest bardzo dobry przykład jak nasza władza "rozwiązuje" problemy.
Powinni raczej skupić się na podejrzanych biurach podróży organizujących wycieczki po jak najniższych kosztach z narażeniem bezpieczeństwa uczestników. Ale to już by wymagało czegoś więcej niż wyjścia premiera przed kamery i zagonienia do pracy inspektorów transportu drogowego, którzy i tak mają wiele innych zadań.

2

@endriuuu2 było wiele opinii polskich konstytucjonalistów w tym zakresie,nie tylko wyroki TSUE. Były ignorowane przez PiS opinie prawników z biura legislacyjnego Sejmu
Poza tym ja też tak stwierdzam,jako radca prawny z 20-letnim doświadczeniem.

2

@endriuuu2 wybrano KRS z naruszeniem art. 187 konstytucji i od tego się zaczęło.

2

@endriuuu2 jest różnie, ale przede wszystkim chodzi o to, żeby sędziowie byli wybrani zgodnie z prawem danego kraju. To że w krajach arabskich kamienuje się za cudzołóstwo nie jest argumentem, że można to robić również u nas. Jest zgodne z ich prawem, ale z naszym nie jest.

5

PiS „zgodnie” z wyrokiem TSUE „zlikwidowało” izbę dyscyplinarną w ten sposób, że zgodnie z nową ustawą wylosowano dzisiaj sędziów, którzy mają zasiadać w „nowej” izbie Odpowiedzialności Zawodowej.

Decyzję kto ma zasiadać w „nowej” izbie podejmie niezależny prezydent Andrzej Duda. Może wybrać również sędziów, którzy zasiadali w „zlikwidowanej” izbie xd

Potem wyjdzie Ziobro albo Kaczyński i powiedzą, że my stosujemy się do wyroków TSUE, a oni nadal nie chcą nam przekazać środków z krajowego planu odbudowy. Albo mają urzędników europejskich za idiotów, albo celowo robią wszystko żeby nie otrzymać tych środków i zwalić odpowiedzialność za kryzys w Polsce na Unię Europejską.

17

Kaczyński w wywiadzie dla Tygodnika Sieci stwierdził, że obecna sytuacja w Polsce przypomina mu 1989 rok, gdy "też wysyłano przeciw nam esbecję".

Gość zapomniał, że od 7 lat rządzi i musiałby wysyłać te esbecję sam na siebie. Generalnie widać mocny spadek formy fizycznej i intelektualnej Naczelnika,co samo w sobie jest dobrą informacją dla naszego kraju. Powinien zająć się sam sobą i dać nam wszystkim normalnie żyć.

11

"Została już tylko fuzja kościoła z Orlenem"- sms od widza w Szkle Kontaktowym na tvn24 xd

0

Wybór prasy na Poczcie Polskiej,jest kolejka więc mogę zobaczyć: Z życia wzięte, Tina, Relaks, Cuda i objawienia, Dobre Rady, Show, Babcine Recepty, Wiara i Nadzieja, Cała Ty, Sieci, Gazeta Polska,Do Rzeczy.

Czy już jesteśmy takglupi,czy tylko takimi widzi nas nasza władza?

1

"Są w Polsce politycy, którzy wczoraj nie pokazywali dumy z polskości"
"Platforma przeszkadza upamiętnianiu ważnych dla Polaków wydarzeń historcznych".

Redaktorzy TVP jak zawsze czujni i na posterunku xd

5

@Kgorecki2500 mamy prawo i obowiązek oceniać krytycznie decyzję dowódców o wybuchu powstania,ktore zakończyło się katastrofą dla Warszawy i w konsekwencji dla całej Polski. Powstańcom oczywiście należy się szacunek.

1

„Polska mistrzem świata w prawie?” W pierwszym półroczu 2022 r. „wyprodukowano” prawie 14500 stron aktów prawnych. Co drugi dzień przyjmowana jest jakaś ustawa, a codziennie wydaje się 4 rozporządzenia [tvn24.pl].

Szkoda że za ilością nie idzie jakość. Już od wielu lat ustawy pisane są na kolanie, za PiSu to zrobiła się już całkowita karykatura procesu legislacyjnego, gdzie każdy wrzuca swoje pomysły i na koniec powstają potworki, które trzeba 10 razy poprawiać. W każdej normalnej firmie tacy pracownicy dostaliby kopa w tyłek.

11

Trochę śmieszne, a trochę nie:


Glapiński o planie Niemiec: Obalić rząd, wprowadzić Polskę do strefy euro. Z tym planem został wysłany Tusk.

Plan Rosji: utrzymać rząd PiS, wyprowadzić Polskę z UE. Z tym planem został wysłany Kaczyński.

19

Nie mam nic przeciwko oddawaniu czci powstańcom warszawskim i wspominaniu ich heroicznej walki. Oni byli żołnierzami i wykonywali rozkazy, które przyszły z góry. Poza tym nie chcieli bezczynnie czekać na wejście wojsk sowieckich.

Zamiast jednak gloryfikować Powstanie Warszawskie należałoby raczej potępić władze cywilne i wojskowe, które skazały setki tysięcy mieszkańców Warszawy na cierpienie i śmierć. Zginęło mnóstwo najbardziej wartościowych młodych ludzi, co ułatwiło potem sprawowanie władzy komunistom. Nie wspominając już o obróceniu całej Warszawy w gruzy.

Należałoby raczej z tej tragedii wyciągnąć wnioski na przyszłość, a nie bezrefleksyjnie chwalić dopuszczenie do rzezi tysięcy ludzi.

3

Cały czas w telewizji publicznej straszą, że Tusk zabierze pieniądze Polakom. Tak jakby politycy mogli dawać i zabierać pieniądze i od tego zależało życie ludzi.

Najlepiej będzie jak zostawią ludzi w spokoju i dadzą im spokojnie pracować.

2

@GeneralXavi były dokładnie takie jak przewidywania rynku. Powiedzieli po swojemu,że w Polsce inflacja hamuje a w strefie euro jest źle a będzie coraz gorzej.

3

W Dzienniku tvp inflacja już hamuje xd Szkoda w tym przypadku, że ta propaganda nie przekłada się na rzeczywistość.

2

W skali Polski egzamin maturalny zdało 78,2 procent absolwentów. Dobrymi wynikami jednak nie mogą poszczycić się uczniowie katolickiego liceum w Tomaszowie Mazowieckim. Tam matury nie zdał żaden z uczniów [interia.pl].

Nawet jak było ich kilkunastu (podobno 13tu),to jest jednak wyczyn xd

0

To co robi Kaczyński wyśmiewając osoby transpłciowe jest podłe, nawet jak na nasze polityczne realia. Nie trzeba dużo wyobraźni żeby zrozumieć, co takie osoby mogą czuć i jak są traktowane w mniejszych miejscowościach i wsiach.

Nie mogę natomiast zrozumieć rodziców próbujących wychować dzieci neutralnie płciowo. W 99 proc. przypadków osoba która urodzi się z przyrodzeniem będzie się czuła i funkcjonowała jako facet. Jeśli sama w przyszłości dojdzie do innego wniosku, to już zupełnie inna sprawa.

4

Ktoś dobrze napisał, że jeśli ta rewolucja z autami elektrycznymi i zakazem spalinówek jest na serio,to bez sensu jest taka rozbudowa sieci autostrad. Podróż na długie dystanse będzie możliwa tylko ciężkimi i drogimi autami elektrycznymi i stanie się luksusem niedostępnym dla większości ludzi. Dla mas na długie dystanse zostanie transport zbiorowy.
Ktoś kto wymyśla te pseudoekologiczne rewolucje w komunikacji,powinien się smażyć w piekle.

4

Tvp transmituje na żywo koncert z okazji 30 lecia muzyki disco polo. Brak Zenka Martyniuka wśród wykonawców uważam za skandal.

4

"Show Lewandowskiego w barwach Barcelony! Przepiękny gol Polaka
Robert Lewandowski od początku pokazuje swoją jakość na treningach FC Barcelona. Na ostatnim treningu Polak zrobił show między innymi podczas praktykowania rzutów wolnych" [interiasport.pl]

Dziennikarstwo najwyższych lotów xd

7

To mityczne tanie jedzenie w Polsce to jest jakaś ściema. Zrobiłem wczoraj zakupy spożywcze w markecie Billa w Wiedniu. Za 25 Euro kupiłem pół litra wyciskanego soku z pomarańczy, bagietkę, 4 gotowe kanapki z wędliną, serem i sałatą (z kajzerek), duże orzeszki ziemne, tackę salami, tackę sera żółtego (bio), Red Bulla, masło 200 g, świeżo przygotowaną sałatkę z mięsem dla dwóch osób.


Podejrzewam że u nas w markecie w Warszawie nie byłoby dużo taniej, a może nawet porównywalnie. Pomijam zarobki w Polsce i w Austrii, bo to jest przepaść. Ale co tam, ciemny lud przecież we wszystko uwierzy.

5

Janusz Kowalski:„Podwyżki cen ciepła i energii mają twarz Donalda Tuska " [wprost.pl].

Pan Janusz Kowalski konsekwentnie i stanowczo udowadnia swoją głupotę największym niedowiarkom.
Może niech w końcu wywalą tego Tuska z rządu xd

22

"PiS 2015- Wystarczy nie kraść!

PiS 2022- Wystarczy nie jeść!"

xd

11

Ciekawostka.
Liczba obserwujących profile na instagramie:
Messi 350 mln
Lewandowski 27 milionów
Żona Messiego 20 milionów.
Żona Lewandowskiego 4 miliony

Media