8

Wspaniale Koeman rozwija Barcelonę, która zyskuje walory kameleona - potrafi wtopić się w otocznie jakim jest rywal.
Z 2 ligowcem gramy jak 2 ligowiec, z 3 ligowcem jak 3 ligowiec, ze średniakiem La Liga jak średniak z La Liga.
To też jest jakaś metoda, oryginalna, ale jest.

6

Co mi zaimponowało w 1 połowie? Elegancja Puiga, który jako jedyny z naszych zawodników z pola biega z koszulką w galotach. Można?

0

@Jojko Ale to mam właśnie na myśli, nie poprawi gry, to wywalą go najpóźniej w czerwcu. Przecież prezes nie może myśleć jak geniusze taktyki z la Rambli i kisić się z taka słabizną trenerską jeszcze kolejny sezon. Musi być rozwój, tym bardziej, że jest ciekawy narybek do zagospodarowania.

1

Niech Koeman wykorzysta ostatnie parę tygodni przed wyborami, bo jak już prezesa wybiorą w marcu, to przy obecnej jakości gry będzie aborcja z fotela trenerskiego.
Także od dzisiaj panie Koeman kontynuujemy serię dobrych wyników w lidze, zaliczamy wyraźną poprawę w aspektach taktycznych i udowadniamy, że Bilbao czy inne Sociedady to nie są rywale dla Barcelony.
Inaczej przyjdzie w marcu topór i nic tej głowy nie uratuje.

1

@itmustbejoke A kto wynik będzie ratował?

0

@ricardo0705 Dokładnie to samo mówiłem przed Superpucharem ...

0

@Mario96w Może Ci ulżyło po tym wpisie, ale ja nie mam się do czego odnieść.

1

@Mathoue Z całą pewnością napastnik załatwiłby sporo problemów, ale przecież nikt nie zabrania Koemanowi ustawić wyżej Leo, Griezmana niżej, a pomocnikom z Pedrim i de Jongiem oraz Busim błyskotliwie kreować. Przecież Leo schodząc niżej znowu dubluje się pozycjami z graczami o wielkim potencjale.
Ta trójka pomocników ma potencjał by trząść tą ligą. Ja widzę, że Koeman jest zbyt dużym trenerskim cieniasem by wykorzystać potencjał zawodników. Przecież Pedri może dawać zespołowi znacznie więcej, ale w krztuszącym się mechanizmie jedyne co widzimy to przebłyski poszczególnych zawodników. A jak to Koeman zrobił z Lengletem, że mieliśmy pewniaka w defensywie, a zamienił się w cień samego siebie? To wie tylko Koeman.
W drużynie nie ma schematów a przez pół roku nie uzyskaliśmy żadnej płynności w grze.

0

@Mathoue Ale druga połowa to zawodnicy, o jakich inne kluby mogą tylko pomarzyć. W Barcy jest idealna proporcja gwiazd do pracusiów, tylko poskładać tego nie ma komu.

1

@Sulimo Mam nadzieję, że masz na myśli to, że są one odzwierciedleniem smutnej barcelońskiej rzeczywistości. Bo jeśli chodzi Ci o sam fakt, że je piszę to zachowujesz się jak ktoś kto ma pretensje do lekarza, że diagnozuje np. otyłość, a nie do pacjenta, że obżera się jak prosiaczek.

Czekam na boiskowy asumpt do umiarkowanego optymizmu.

2

Już antydepresanty przygotowane, środki znieczulające w zasięgu ręki, przyciemniane okulary na wszelki wypadek też gotowe. Ok jestem przygotowany na kolejny koncert Barcelony pod dyrygenturą Ronalda "co my w ogóle gramy?" Koemana.

Skład rywala porównywalny z naszym, więc są realne szanse na wygraną.

0

@Murazor Jestem święcie przekonany, że gdyby zamienić trenerów, to ta świetna formacja ofensywna City grałaby bez polotu jak nasza obecnie, a z fenomenalnie utalentowanym Pedrim i de Jongiem oraz świetnie trzymającym piłkę Busim (choć słabszym defensywnie), Barca dyktowałaby warunki na boisku w pięknym stylu. I absolutnie jestem przekonany, że Griezman Pepowi by nie przeszkadzał.

Mnie nie interesuje to ile Pep wydaje na obronę, bo każdy dyktuje City zaporowe ceny a oni to płacą, za to dzisiejszy skład defensywy z Cancelo i Zinchenką raczej chyba nie pobudza wyobraźni. Czy Araujo i Alba, dają mniejszą jakość niż Stones i Diaz? Lenglet to zły zawodnik, czy źle prowadzony przez trenera?

5

City to ma wybitny skład nie to co Barcelona, która kłody same napotyka:

Ederson,
Cancelo, Stones, Dias, Zinchenko (to jest super obrona dopiero, obiekt zazdrości kibiców Barcelony, he he)
Gundogan, Rodri, Silva,
Sterling, Mahrez, Foden (no formacja ofensywna to same gwiazdy, nie to co ciche nazwiska typu Griezman, Messi czy Dembele lub de Jong)

No i napastnik, który to napastnik, bo nie zauważyłem żadnego?

A wszyscy wiedzą jakoś po co są na murawie. Jednak co kompetentny trener z pomyłem to kompetentny trener.


3

@IronSanHybrid A potem ci, których łaja chwytają się za ręce i świętują jego urodziny. To jakaś jedna wielka patoprawicowo-pseudokatolicka rodzina.

1

Doszły mnie słuchy, że Brzęczka zwolnili z reprentacji, to prawda jest, że reprentacja bez Brzęczka?

1

@Bartunek Polska nie wygląda jednak na przeludniony kraj. Zabrzmiałeś tak: ok, ze umierają krajanie, bo za dużo jest Chińczyków i Hindusów. Trochę pokrętna logika. Jesteś złym Polakiem - trzeba Cię naprawić. Zgłoś się do Ziobry dobrowolnie, proszę.

2

W zeszłym roku zmarło 129 tys. więcej Polaków niż się urodziło. Populacja Polski kurczy się tak samo jak piękne wrażenia estetyczne w meczach Barcy.

Jak żyć?

1

Patoprezes zachowywał się jakby jutro miało nie nadejść.

1

@VamosRakieta Poczekajmy na dłuższą perspektywę by ocenić Marcelino, ale generalnie Bilbao zawsze budzi pozytywne skojarzenia jako zespół waleczny i zdeterminowany. Cenię tego rywala.

1

@VamosRakieta Jak to jak? Za silne dla Barcy Koemana.

1

@VamosRakieta Cześć kolego z tego drugiego obozu. Jak mija wieczór, udany?

1

Bilbao to nie ten klub czasem, którego nie mogliśmy ograć, bo braki w składzie, szyny były złe, covid atakuje, sędziowie oszukują, zarząd abdykował i cały świat zwalił się na głowę. To chyba oni, co?

4

@ShawnC Jestem za, te ewidentne przypadki powinny dostawać parę meczów zawieszenia i tyle

2

@VenoM Hit. Musisz zrozumieć, nie patrzy się na kadrę i nazwiska, to nie oni grają. No skąd pomysł, że gra zależy od kadry? To covid i brak prezesa powoduje, że skład i trener nie mają znaczenia. A pamiętaj, że w tym roku nasypało dużo śniegu. To czynnik decydujący.

0

@Batys Mieszkasz na południu Polski?

3

Mam coraz bardziej dojmujące wrażenie, że wielu użytkowników już nasiąka mentalnością ludzi przegranych: no tu się nie da, tu są braki, daj mu spokój, dobrze gramy, przecież potencjał zniknął.
Coś się mocno zmieniło, skoro nieco lepiej punktujący Valverde i Setien byli fatalni i do zwolnienia od zaraz, a mniej skuteczny i pozostawiający po meczach mierne wrażenie Koeman jest dobrym czy jak słyszę wymarzonym obecnie trenerem.

Ostatnie 4 mecze, to koszmar wizualny. Byłby do przełknięcia gdyby szło zobaczyć tę iskierkę tu i ówdzie, ale po pół roku gramy coś bezkształtnego, futbolopodobnego.

Może i się to zmieni, ale jeśli drużyna będzie się tak prezentować do końca sezonu, to taki poziom was zadowala? I co z perspektywą kolejnego sezonu pod wodzą Koemana?
A czy np. 3 kolejne sezony z Koemanem bez zwyżki jakości gry też byście zaakceptowali?
Ciekawi mnie gdzie macie granice tolerancji na to co obecnie widzimy, bo moja jest najwyraźniej nieco niżej.

1

@Sulimo Przepraszam? Ty wczoraj w meczu z Elche widziałeś maxa? Ten pokaz nieudolności i brak pomysłu na grę to max? Z takimi zawodnikami?
Tak odpychającej gry nie pamiętam od nawet nie wiem kiedy, chyba jeszcze przed Rijkardem.
Nasz max to poziom Sociedad i Bilbao? Nie wiem jak Koeman zbudował tu sektę swoich zwolenników, ale widzę tu masowe zaćmienie.

1

Szkoda, że po Superpucharze tacy gadatliwi nie byli. Widać za Koemana wygrany mecz z Elche to powód do świętowania.

0

Tylko żeby nie było potem absurdalnego usprawiedliwiania słabym składem, czy możemy się zgodzić, że Elche ma gorszy skład niż Barcelona? Chyba taki kompromis jest możliwy? Czy to stwierdzenie to też jednak hejt wobec Koemana?

1

@barteq Ja Messiego rozgrzeszam całkowicie. Po to jest trener żeby ustawił zespół. Tymczasem mamy niezależnego i prowadzącego zespół silną ręką Koemana i co komunikuje na początku sezonu? Messi będzie od strzelania i asystowania.
To zdanie mnie przeraziło, ponieważ zrozumiałem, że kolejny trener idzie na łatwiznę. Tymczasem oczekiwałem odbudowania silnej pomocy i Leo z ograniczonym (też ze względu na wiek) wpływem w ofensywie.

To niesprawiedliwe (a ze strony trenerów głupie), że Messi nadrabia za innyc i jeszcze zbiera krytykę.

Ja też lubię niezależność Dembele i uważam, że jego autonomia na murawie świetnie służy zespołowi. Niestety reszta z Koemanem na czele jest w pozycji pełzaczo poddańczej przed Leo.

Nie ma trenera, nie ma zespołu.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?