10

Musiałem znowu się schlać. Nie widać drogi we mgle. Listopad włazi do miast, na dole dzieje się źle.

Musiałem tulić brudne ciała suk. Musiałem stracić przezroczystość na którejś z tamtych dróg...

Tyle razy próbowałem szeptów, celebracji, miłosnych zaklęć, kłamstw.

Tak mi przykro. Chciałbym jeszcze raz.

O tak mi przykro, chciałbym jeszcze raz!!!

7

Spadam
Co się wyprawia?
Cały w spadaniu
Cały ze światła

Spadam
Jaka zabawa
Jaki tu spokój
Równowaga

Spadam
Nie czuję ciała
I tylko błagam
O łaskę trwania, jeszcze

Spadam
Zostaniesz sama
A może to mój chory sen?
A może śmierć?
A może, nie ma
Nie, nie ma
Może nie ma mnie?
Nie, nie, nie, nie

Coma w ciężkich czasach podtrzymuje wartość istnienia. Gdzie wszędzie szept, gdzie zło i rozczarowanie.

6

Ubóstwiam Messiego, ale Barca zawsze numer jeden w kibicowskim serduszku. Niech się Leosiowi wiedzie. Powodzenia!

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

3

Punkciczek z Rayo na wyjeździe to będzie coś, co smakować będzie latami. Super Barca.

1

@JimMorrisonFCB Bardzo dużo pracy, mało czasu na Ramblę, Jim.

8

Lewandowski 2 bramki i asysta. Heheh leszcz. Najgorszy na boisku. 378 razy źle przyjął piłkę. 233 razy zle odegrał. Albo jeden z gorszych. Napastnik i 2 bramki? Od tego jest rezerwowy. Wejść i zamieszać. Fart. Parodia. Hyhyhy. Uciekłem. Z Choroszczy. Parę godzin temu. Hyhyhy. Na imię mi jak Puszkin lub Fredro.

6

Barcelonie od dawien dawna brakowało zawadiaki jak Gavi. Zawsze zbyt ułożeni, pokorni, techniczni, czasami bezjajeczni. Kiedy rywal kopał po kostkach, nie było komu oddać lub się postawić. Dzieciak jest Szefem. Zostawia zdrowie i serce na boisku. Uwielbiam go.

0

@Kgorecki2500 To nie usprawiedliwienie, tylko fakt. Po przecinku wyraźnie zaznaczyłem, że to ustawiło mecz.

19

Część polskich dziennikarzy sportowych jest obrzydliwa. Trener miał do dyspozycji piłkarzy przez parę dni, raptem kilka treningów. Drużyna dostała dwie bomby w 3 minuty, co ustawiło mecz. I nagle zaczyna się paskudny atak pismaków na Santosa, a gloryfikowanie farsy Czesia. Kolesiostwo w zawodzie, który kształtuje opinię publiczną. Nie są na siema z selekcjonerem, nie mają dostępu do wnętrza kadry, więc piecze dupsko i trzeba podważać kompetencje Portugalczyka. To samo było z Sousą. Najpierw pompowanie balonika, o jaka łatwa grupa, na luzie to bierzemy, lekceważenie przeciwników, a potem szok i zajadły, zaciekły atak. To jest właśnie to polskie piekiełko. To dziennikarze odpowiadają za chorą mentalność wobec spraw drużyny. Zero profesjonalizmu. Klopp, Guardiola dostaliby taki sam wycisk. Poziom sięgnął bruku. Zawód prawdziwego dziennikarza jest na wymarciu. Mamy pseudoekspertów, pijaków, debili w postaci byłych piłkarzy i szemranych pismaków. Santos, Beenhakker, Sousa po czasie dopiero zrozumieli, w co się wpakowali.

37

Real Madryt wierzył w system i sędziów, kiedy za pontyfikatu Franco zapinał w poślady za pozwoleniem władz niemal każdego rywala. Jako pupilek dyktatora oszukiwał na prawo i lewo. Wraz ze swymi kibicami mataczył, groził, kłamał, wyzywał, politycznie naciskał i wpływał na sportowe wyniki. Obrzydliwa historia, bez ducha fair play, z przynajmniej kilkoma urojonymi, niezasłużonymi, przypisanymi tytułami sprzed kilkudziesięciu lat. I do tego zgraja dumnych, chełpiących się przeszłością i białą, nieskazitelną koszulką filozofów. No stan umysłu xD. Teraz próbują wpierdzielić Barcelonę w ich buty, odziać w te same szaty, bo jeden debil z zarządu z drugim prawdopodobnie prał pieniądze i jednocześnie tak kupił sędziów, że Ci ewidentnie gwizdali przeciwko nam jak przy nieuznanych bramkach, kiedy piłka przekroczyła linię. Pereziątko się na trybunach nie pokaże, a pożyteczni jak Dudziątko będą cichaczem przemycać, że tytuł przegrany nie przez własną indolencję, ale przez tych Katalońców faworyzowanych zewsząd. Zdrowaś Maryjo, spalone z Bayernem i Atletico, i tak dalej. Cudny ten klub. Taki buńczuczny i nie za mądry. Ruch 9 gwiazdek. ***** ****!

1

@joloskyy Juniorskie jak najbardziej. Sparingi nieoficjalne. W każdym razie posiadasz doświadczenie w zawodzie. Dobrze będzie się z Tobą wymienić opinią w przyszłości :)

0

@joloskyy Rozumiem.

7 lat razy nawet 40 kolejek. Jakim cudem daje to 700 meczów? Wliczasz w to juniorskie?

0

@joloskyy Którą ligę sędziujesz i ile lat, że wydajesz tak kategoryczne sądy w tym temacie, i to już nie pierwszy raz?

2

@joloskyy A jak ma się wywrócić, kiedy nie jest w stanie? Witamy w świecie Paragrafu 22.

@Faro Co to ma do tematu dyskusji?

0

@Fake69 Nie taka jest sekwencja. Komentarz -> Lewandowski najgorszy. Moja odpowiedź-> Kounde gorszy. Twoja -> bezrozumny atak na moją osobę bez odniesienia się do chronologii. Moja odpowiedź -> pytanie. Twoja odpowiedź-> wycofanie się rakiem i przyznanie w Twoim mniemaniu, że Lewy i Kounde fatalnie. Moje pytanie -> W takim razie Lewy był najgorszy na boisku i po co ten atak na mnie?

0

@Fake69 Odpowiedź nie na temat. Kounde był lepszy od Lewandowskiego?

14

Lamenty o rękę i faul Kounde, a dużo wcześniej powinien być karny za uporczywe trzymanie Lewandowskiego przez Varane i brak zainteresowania piłką. Przecież on go tak chwycił, że Lewy nie miał jak się nawet przewrócić xD.

1

@betonito Jeżeli uważasz, że Kounde był lepszy, to może przerzuć się na bierki, bo najwyraźniej piłki nożnej nie rozumiesz.

2

@Deviler I sygnalizuje pozycję, i po akcji pokazuje, w jaki sposób można było mu zagrać. Z machaniem łapami ma to tyle wspólnego co świnia z gwiazdami.

1

@Deviler Oglądaj mecz to się dowiesz.

14

Tak się zastanawiam, jaki jest poziom intelektualny użytkowników, którzy wypisują, że Lewy macha łapami. On sygnalizuje, że ma wolną pozycję. Zdarza się, że jest rozczarowany brakiem podań, gdy się dobrze ustawia. Jaki napastnik by nie był? I fakt, w trakcie meczu są sytuacje, kiedy dałoby się zagrać do niego prostopadłą piłkę, zagrać za plecy stoperów albo gdy schodzi w stronę skrzydła, żeby przenieść ciężar gry crossem. Jako napastnik szuka sobie miejsca na boisku i daje różne opcje do rozegrania, ale zachowawczość pomocników lub środkowych obrońców jest zbyt duża. Jednak wystarczy trochę wiedzy i dobrej woli, aby to dostrzec, zamiast pitolić farmazony.

11

Toć całkiem nieźle gramy. Nie ma nudnego klepania, są akcje. Utd też daje rady. Póki co ciekawy mecz.

1

@Cvzx Ajezusmaria! Musiałbym długo tłumaczyć, ale na telefonie mi się nie chce. Jesteś zbyt łatwo dostępny. Kobieta lubi być adorowana, ale nie chce mieć desperata. Najszybsza porada w Twojej sytuacji? Zaproponuj spotkanie, a potem odwołaj. Dopiero wtedy zacznie jej trybić w głowie, że coś znaczysz. Zaintrygujesz ją. Po paru dniach ciszy ponów zaproszenie. Najlepiej na coś nietuzinkowego jak np. strzelnica, skałka, gokarty. A dopiero po atrakcji zaproponuj obiad/kolację.

4

@Janas11224 Nie wiem, o co ta cała drama. Masz RZECZ. Super, wypasione auto, którym się podniecasz. Prawdopodobnie za ciężko zarobione pieniądze. No i się nim pochwaliłeś. Istnieją różne zabawki i przyjemności. Każdy ma swoje. Najważniejsze w tym wszystkim, że ta RZECZ sprawia Ci radość. I niech dobrze Ci służy. Nie rozumiem batalii na x dyskusji. Dla mnie to obłęd. Człowiek w dobrej wierze się podzielił, bo chciał, a inny ludzik docieka jak Sherlock, że coś mu brzydko pachnie. Masz to masz, nie masz to nie masz. Nikomu to życia nie zmieni. Zwariowany świat i jego emocje na punkcie RZECZY. Ale jak rozumiem musiało kogoś zaboleć, bo drogie. Śmiesznie. A Tobie życzę szczęśliwego użytkowania.

0

@Nhyz 1. Wiedzmin 3
2. RDR2
3. Heroes 3/FM/EU IV/ Divinity Original Sin 2/ Dungeon Keeper 2

2

@Recha_0684 Ok, teraz lepiej rozumiem Twoją wypowiedź. Tylko że atak na nas nastąpi wtedy, gdy Ukraina padnie. Niewcześniej. Związana wojną Rosja, nie wypowie kolejnej, dlatego należy wzmacniać Ukrainę, jednocześnie budując własny arsenał. I trzeba naciskać na pozostałych jełopów jak Niemcy, którzy nie traktują Rosji jako wroga, tylko partnera biznesowego. To do cholery po co ta Unia i niemieckie przywództwo? Co za nowy wspaniały świat chcą nam tu urządzić?

4

@R-Dinho Nikt nie napisał wszystko. Powiedz, po co w takim razie ten nasz sprzęt wojskowy? Mamy czekać, aż padnie Ukraina i przyjdą po nas? Chcesz iść w kamasze, chcesz ryzykować własnym życiem, czy może spieprzysz zagranicę? A jak napiszesz, że po nas nie przyjdą, bo jesteśmy w NATO i to sianie paniki, to wiedz, że nie przyjdą, jeśli sojusz będzie zwarty od Finlandi po Czechy i pomocny aktualnie. To jest pokazanie środkowego palca i że jesteśmy razem. Dlatego sprzęt wysyłać trzeba, bo jedność NATO zniechęca Rosję do dalszych działań. Jak każdy położy lachę, to za jakiś czas spotkamy się w okopach.

9

@Recha_0684 Racjonalne to jest prowadzenie wojny z wrogiem nie na własnym terytorium i nie własnym zasobem ludzkim. Sprzęt da się wyprodukować. Każdy czołg tam wysłany, to jeden mniej, który by krwawił na naszej ziemi. Niektórzy piszą, że jesteśmy w NATO i Rosja nas nie zaatakuje. Sojusze to są na papierze. Gdyby NATO, głównie USA i UK wraz z Polską i pomniejszymi państwami nie wsparło tak Ukrainy, to pokazałoby, że ten pierdolec Putin może się dalej bisurmanić. Zatem obecne wzmożone wysiłki wspomagające Ukrainę są gwarantem aktywności obronnej NATO na terytorium Polski. Bo pokazują, że sojusz działa. Wrogów trzeba trzymać jak najdalej od swoich granic. I tam ich niszczyć. To praktykują potęgi militarne. Dla nas to sytuacją win-win. Nasz potencjał wojskowy jest przeciw Rosji i właśnie do tego jest obecnie używany. Nie naszymi rękoma i nie za cenę naszej krwi. Po co nam ten sprzęt w koszarach? Żeby gnił? Nie, po to żeby bił bolszewika! Szczególnie, że kupujemy nowy. Kto inny nam zagraża? Po co te samoloty, czołgi, wyrzutnie? Przeciw komu, jak nie przeciw Rosji?

46

Ależ się pięknie ogląda filmiki, w których najwięksi krytycy i hejterzy Messiego z otwartą i kłapiącą paszczą jak u krokodyla, po mundialu pokornieją i oddają cesarzowi, co cesarskie. Dobrze, że się na końcu opamiętali i z klasą potrafili przyznać, kto jest GOATem. Niewielu pozostało zabetonowanych, opornych na argumenty i logikę. Leoś Mistrz!!!

Media

Sonda

Zgadzasz się na sprzedaż Raphinhi za około 80 milionów euro?