O sobie

  • Zainteresowania Architektura, fizyka, muzyka (blues)
  • Ulubiony zawodnik Xavi
  • Ulubione zespoły FC Barcelona
  • Barcelonie kibicuję od 1996 roku

Statystyki

  • Dni w serwisie Ponad 4100
  • Liczba komentarzy 1783
  • Polecenia 8558

Komentarze

7

@Patry10 Moriba jako szesnastolatek podpisał kontrakt na 2 mln euro rocznie. Plus 2.5 miliona dla rodziny i agentów. Nie - jego rówieśnicy w topowych klubach przy podobnym doświadczeniu nie zarabiają więcej. Kubo w Realu dostał podobne wynagrodzenie na zupełnie innym etapie kariery niż Moriba wtedy. Dziś oczekiwania agentów sięgają 6 mln euro rocznie, część dzienników pisze o 4 mln rocznie. To wciąż bardzo dużo.

1

@semafor Może dlatego, że przez ostatnie 3h zgłosiłem tylko jeden komentarz. Jak następnym razem jakiś homofob zachęci mnie do reakcji, to ją zobaczysz. Rzeczy oczywistych się nie komentuje.

Badania dotyczące ilorazu inteligencji na zróżnicowanych i mniej zróżnicowanych próbach prowadzone są od lat. Ich wyniki są wykorzystywane np. w edukacji, doradztwie zawodowym. Mają one sens. Jaki ma sens to badanie? Wpłynie na skuteczniejszą walkę z homofobią? Nie mam pojęcia. Ktoś chciał udowodnić jasną i bardzo prawdopodobną tezę, a ponieważ mamy aktualnie klimat bardzo sprzyjający, to otrzymał finansowanie. Dla mnie to jest niepoważne w czasach, w których zmagamy się z wieloma poważniejszymi problemami, niż relacje ilorazu inteligencji osób o skłonnościach homofobicznych względem ogółu społeczeństwa.

1

@semafor Nie jestem Moderatorem. Tylko Redaktorem. Rzadko ostatnio wchodzę na Ramblę. Wypowiedziałem się na temat tego konkretnego wpisu. Nie staram się dzielić społeczeństwa. Proszę mnie nie wrzucać do jednego wora z kimkolwiek. Doskonale wiesz, po co to wrzuciłeś.

Przejawy nietolerancji od razu zgłaszam do moderacji. Tam nie ma o czym dyskutować. Tutaj jest, bo pewnie nie łamiesz regulaminu. Poza tym samo badanie jest wyjątkowo głupie, a jego wyniki oczywiste. O czym już wspomniałem.

3

@semafor W podobny sposób można udowodnić, że zadeklarowani kibice Legii Warszawa wykazują inteligencję poniżej przeciętnej. Skłonność do skrajnych postaw jest większa u osób mniej inteligentnych (oczywiście nie oznacza to od razu, że każda osoba skrajna jest mało inteligentna), ponieważ ich podstawą jest stosowanie wielu uproszczeń i uogólnień. Ciekaw jestem, kto finansuje podobne badania? Nie za bardzo jestem w stanie sobie wymyślić, czemu miałyby służyć.

Natomiast jestem przekonany co do powodu, dla którego wrzuciłeś ten link. Dzielenie ludzi na pewno sprzyja uświadamianiu i promowaniu tolerancji. A przecież to jest twój główny cel.

5

Szkoda Nico, że ostatecznie nie zagra. Jak wrócą Busquets i De Jong to już nie będzie miał pewnie wielu szans.

Zobacz wszystkie

110

Jeżeli ktoś przeczytał i zrozumiał tekst z głównej o wymianie Neto - Cillessen, ten powinien sam to ogarniać, ale napiszę tutaj, że sam transfer Neymara za powiedzmy 100 mln + Coutinho jest jak najbardziej możliwy do zrealizowania łącznie z kupnem Griezmanna za 120 mln. Tylko muszą to dobrze rozegrać, czyli wysoko wycenić Coutinho - powyżej 100 mln najlepiej i odpowiednio Neymara - powyżej 200 mln. Przy założeniu 100 i 200 mln Klub po odjęciu wartości księgowej Coutinho (obecnie ok. 90-95 mln) zarobi na sprzedaży 5-10 mln, a jednocześnie zaksięguje koszt Neymara przy 5-letnim kontrakcie na poziomie 40 mln. Transakcja w tym okienku zamknie się na minusie 35-30 mln. Jednocześnie w kolejnych latach odpadnie amortyzacja Coutinho - ok. 22 mln euro + ew. zmienne, a dojdzie koszt Neymara - ok. 40 mln rocznie. Czyli co roku o ok. 18 mln więcej kosztów aż do przedostatniego roku kontraktu Neymara.

A PSG? oni to już w ogóle na tej transakcji zyskają oddech.

Także dla Barcy te 18 mln więcej kosztów kolejnych latach i 30-35 mln w tym roku to nie jest nic strasznego. Nawet przy transferze Griezmanna, którego koszt też będzie rozbity na kolejne lata. Problem tylko polega na tym, że Klub musi mieć płynność, żeby takie transakcje przeprowadzić. Księgowo koszt zakupu Griezmanna oraz Neymara przy sprzedaży Coutinho to będzie pewnie maksymalnie 60-65 mln w tym roku i 45-50 mln w latach kolejnych. Ale w rzeczywistości to jest 220 mln do zapłacenia już teraz, a nie sądzę, by PSG czy Atletico chciało to rozbijać na raty Barcelonie.

I jeszcze jedna hipoteza: jeżeli Barca jednak dogadałaby się i zrobiła znów wymianę Griezmann - Semedo, to już będę całkowicie pewien, że idą po Neymara. Nie musi być to wymiana wprost. Najpierw zapłacą 120 mln klauzuli, konkretnie sam Gryzik. A później Atletico zapłaci 40 baniek za Semedo. Efekt ten sam - Barca na tym dealu w tym roku wyjdzie prawie na zero księgowo, przesuwając koszty księgowe na kolejne lata.

94

Socjopata: pomiędzy zasłużonymi BANami dodaje kolorytu mniej lub bardziej głupimi komentarzami. Ma mój głos.

88

No przecież to takie proste. Podpisujemy kontrakty na 4-5.5 roku z zawodnikami po 27 roku życia, rozbijamy sobie koszt zakupu na ten okres i księgi wyglądają znakomicie. A to, że później nikt takiego 32-33 latka z pensją ustalaną, kiedy miał 27-28 lat kupić nie chce. Ba! Nawet pensji wyrównać nie chce!

Tragiczne zarządzanie, o czym pisałem już tutaj nie raz. Tragiczne. Futbol to nie jest tak skalowalny biznes, żeby się tak bawić. Wystarczy pare wtop na rynku transferowym + właśnie efekt głupio podpisanych kontraktów i jest problem. Jeżeli jeszcze Leo odejdzie za darmo to odbudować się będzie można tylko na wychowankach. Na nic innego nie pozwoli FFP. Generalnie - dramat.

Przypominam, że Pjanić rok przed końcem kontraktu będzie miał skończone 33 lata. Scenariusz łatwo przewidzieć.

83

Ogarnijcie się. Athletic grał pierwszy sparing na początku lipca, my 22 lipca. Są ok. 2.5 tygodnia z przygotowaniami do przodu. Nasi formę zaczną łapać w okolicach połowy września pewnie. Inaczej być zresztą nie może, skoro zarząd zafundował cyrk objazdowy po USA, a UEFA SPE w Tbilisi. Cierpliwości.

80

Jeżeli będziemy kupować Rodrygo i tym podobnych, to na pewno łatwo będzie nam przekonać graczy sekcji młodzieżowych, by zostali w Barcelonie. Zwłaszcza płacąc Brazylijczykom kilka milionów euro za podpis na kontrakcie, kiedy zawodnicy awansujący do Barcy B mają po kilkaset tysięcy euro rocznej pensji.

Poza tym przypominam, że nawet dla Arthura na razie nie ma miejsca i musimy Minę wypożyczać/sprzedawać. Zresztą dla mnie obecnie obok Arthura w Brazylii jest tylko jeden człowiek, którym Barcelona powinna się poważnie zainteresować. I wcale nie jest to Rodrygo, a Lucas Paquetá.