Arkon
Dołączył/a: czerwiec 2011
18 obserwujących
6 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@Khajio Bayern z tego co czytałem znowu zawiódł. Najsłabszy zespół od lat czy jednak brak kontuzjowanych graczy. Tak przy okazji, gdzie znajdę obszerne skróty Bundesligi, bo na tej stronie zazwyczaj nie działają https://fullmatchsreplay.com/
0
@Roxi Delikatnie mówiąc.
2
@MESSIah16 Ja się naprawdę dziwię, że jeszcze są organizacje, które im pozwalają na występy.
0
Widzieliście to? Rosyjski gimnastyk ze znakiem "Z" podczas dekoracji. Nadal ktoś uważa, że oni powinni występować gdziekolwiek? https://www.meczyki.pl/newsy/rosyjski-gimnastyk-wywolal-wielki-skandal-zalozyl-wojenny-symbol-podczas-dekoracji/183901-n
0
@lukaszbarca15 O tym nie słyszałem, ale chodzi mi bardziej o oprawy przed meczami.
0
Nie oglądam teraz Bundesligi i dlatego pytanie jak wygląda wsparcie dla Ukrainy przed meczami? Bo w Anglii, Hiszpanii i Polsce super.
@Khajio
1
@Sau_Ron Ja tylko 2 pierwsze pozycje
1. Liverpool
4. Arsenal
0
@william_wallace Patrząc jak ciężko pracował mój ojciec i ile czasu nie było go w domu,wcale mu nie zazdroszczę. Czasem kwartał był na szkoleniach, już nie mówiąc o telefonach w środku nocy wzywających go do jednostki. Naprawdę cywile nie zrozumieją ludzi służących w wojsku czy policji.
0
@william_wallace Po pierwsze prawo nie powinno działać wstecz, po drugie z jednej strony chcesz dobrego wojska, a z drugiej zazdrościsz im przywilejów.
0
@william_wallace To samo Ci napiszę- praca w wojsku czy policji czeka. Nie ma sensu zazdrościć.
0
@Ironman Jaki problem- zgłoś się do wojska. Będziesz miał relaks, wcześniejszą emeryturę. Polacy to piękny naród, mają ogromną pasję do zaglądania innym do kieszeni.
0
@william_wallace W USA i Wielkiej Brytanii tak jest. Weź pod uwagę, że już nie ma chętnych do pracy i że to najbardziej stresująca i niebezpieczna robota.
0
@Ironman Już widzę kolejkę chętnych do wojska. Naprawdę masz jeszcze jakieś dobre pomysły? Wystarczy zlikwidować 500+, a nie znowu dzielić społeczeństwo.. Może Twoją wypłatę niech obetną o 20%, dołożysz się?
0
@william_wallace Sorry, ale Ty uległeś propagandzie. Wszędzie służby mundurowe mają przywileje i wcześniejsze emerytury, tylko rządzący wielu wmówili, że tak jest tylko w Polsce. Chcesz mieć policjanta 65 letniego, który będzie ganiał złodziei albo strażnika, w tym wieku pilnującego więźniów? Wkurza mnie taka retoryka, a jednocześnie jakoś młodzi ludzie nie pchają się do policji czy więziennictwa. KK nikt nie ruszy, tak samo 500+ i innych bzdurnych wydatków. To spowoduje tylko większy deficyt i skończymy jak Grecja, tylko że nam nikt nie pomoże, bo mają nas w UE dość od dawna.
0
@william_wallace Tu jest napisane, że więcej https://www.bankier.pl/wiadomosc/100-mld-zl-na-polska-armie-PiS-chce-radykalnie-zwiekszyc-wydatki-na-wojsko-8288355.html
Dla mnie to kolejny chwyt marketingowy PiSu, żeby przyciągnąć wyborców. Najpierw 500+, a teraz to. Skąd na to wziąć środki, może mi odpowiesz. Budżet nie jest z gumy. Znowu zwiększymy deficyt?
0
@tbas W końcu ktoś to napisał. Do tej pory wszystkie rządy nam wmawiały jaki to złoty jest ważny i silny, a to bzdura. Tylko my i Czesi zostaliśmy z własną walutą, to mamy za swoje.
0
@william_wallace OK 2% spoko, ale oni chcą to zwiększyć ponad dwukrotnie do 5%. Budżet nie jest z gumy. Podaj mi inne państwa z regionu, które tak znacząco chcą podnieść wydatki na wojsko. Zawsze my mamy iść z przodu? Nie dość, że nie mamy euro i nasza waluta codziennie traci na wartości, to jeszcze ma u nas rosnąć dług. Przecież to absurd.
0
@RosjaninBut Spokojnie, jak pokazuje przykład Ukrainy, te kilka dni wytrzymamy, a potem musimy liczyć na wsparcie innych. Nie ma innej opcji. Nie ma mojej zgody na wszelkie manipulacje- wcześniej COVIDEM, teraz wojskiem. Jakoś nie słyszałem takich wypowiedzi z innych państw naszego regionu, chyba że coś mnie ominęło. Generalnie olejmy służbę zdrowia, oświatę i wszystko postawmy na wojsko. Przecież nas na takie wydatki nie stać. Skąd weźmiesz na to pieniądze? Podaj mi komu zabierzesz?
0
@LambiPL Niestety teraz żadna partia się z tego nie wycofa. To jest tragedia Polski. Patrzenie krótkowzroczne i sondażowe, niezależnie od partii. Choćby kwestia euro- widać jak słaby jest polski złoty.
1
@LambiPL Może i masz rację, choć ten program dawno powinien być zlikwidowany, bo nie dał żadnego efektu w postaci większej liczby narodzin, a taki niby był plan. Będę się upierał, że obecne wydatki na wojsko są wystarczające, nawet w rankingach nasza armia jest na 6, 7 miejscu w Europie. Przede wszystkim musimy w końcu dbać o dobre stosunki z UE, bo na razie są beznadziejne.
2
@michal26 Jak powiedział mi tata najważniejsze jest skoordynowane działanie państw NATO typu my mamy lepsze lotnictwo, a inny kraj siły pancerne i wspólne działanie. Jak się okazuje nic nas nie nauczyła II wojna, bo jak podkreśla podstawą są dobre relacje z innymi państwami, co za rządów PiSu wygląda tragicznie.
1
@LambiPL Wierzysz w rozsądek obecnego rządu i prezydenta? :) Jest kryzys i choćby mogliby zlikwidować 500+, ale oczywiście to niemożliwe.
3
@LambiPL Dlatego napisałem, że zakupy powinny być przemyślane, a nie przeznaczanie 100 mld i zabieranie innym sektorom typu służba zdrowia czy edukacja, bo tak by się skończyło.
3
@Triv44 Sugerujesz, że kłamię. Niby po co? I tak nie ma gorących. :)
8
Tak się składa, że mój tata jest emerytowanym pilotem wojskowym, więc zapytałem go o pomysły zwiększenia wydatków na wojsko przedstawiane przez PiS. Tak jak myślałem jest absolutnie temu przeciwny, twierdzi że znowu jest to robienie społeczeństwu wody z mózgu. Najważniejsze jest po pierwsze wydawanie pieniędzy z głową, a po drugie i najważniejsze- utrzymywanie dobrych stosunków z NATO, bo sami nawet z najlepiej wyposażonym wojskiem nie mamy żadnych szans. Mądrego aż miło posłuchać.
1
@Symson Oczywiście powinny być bardziej wspierane kluby, które dobrze szkolą jak Lech, Legia czy Zagłębie Lubin. Natomiast takie sztuczne zmuszanie do wystawiania młodzieży jest bez sensu. Jak nastroje przed meczem z Rakowem?
0
@Ascend Gratuluję optymizmu, ja niestety nie jestem tak pozytywnie nastawiony.
0
Niestety rośnie poparcie dla PiS https://www.wprost.pl/polityka/10642750/najnowszy-sondaz-rosnie-poparcie-dla-pis-ibris-pokazal-niepublikowane-wczesniej-badanie.html
Polska mnie ciągle zadziwia- z jednej strony piękne zachowanie wobec ofiar wojny, z drugiej bezmyślność, żeby nie powiedzieć głupota przy urnach wyborczych.
2
@ShawnC Tu pełna zgoda. Niestety generalnie uważam Domy Dziecka za przeżytek, ale ponoć opłaci się ich utrzymywanie.
7
Dziś byłem w szoku- zadzwonili do mojej żony znajomi pochodzący z Ukrainy, że szukają mieszkań dla dwóch rodzin z dziećmi z Odessy. Wystarczyły dwa telefony i działający z Straży Pożarnej znajomy już powiedział, że mieszkania czekają. Piękne.