- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1583 Culés
Gorące dyskusje
Sysia11
12
Piszesz, że bez Messiego Argentyna będzie jak Paragwaj? Chyba zapomniałeś, z kim porównujesz.... » Czytaj dalej
59 odpowiedzi
Encore
8
Ciekawe czy odnajdzie się w La Lidzehttps://x.com/centregoals/status/2080959654184751278
44 odpowiedzi
draxidox
11
Niesamowity jest impact Pisu,za Pisu wszystko było drogie przez Pis,za platformy wszystko jest... » Czytaj dalej
28 odpowiedzi
Media
Sonda
Kto powinien wygrać Złotą Piłkę 2026?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1583 Culés
12
https://www.donald.pl/artykuly/SoNMq6pN/senator-karczewski-przyznal-ze-rzad-nie-badal-przybywajacych-z-uk-bo-bal-sie-krytyki
Najgorszy rząd od 1989 roku.
5
@Murazor :v
Brak słów. Swoją drogą Tusk bardzo celnie napisał o Karczewskim. Właśnie m.in. na tej podstawie i na podstawie tego co napisał m.in. @Amigo_Blanco o szczepionkach na świńską grypę uważam, że rząd Tuska bardziej odpowiedzialnie i rozsądnie podszedłby do tematu pandemii.
1
@Murazor Nie wydaje mi się, żeby rząd przed '89 był gorszy od obecnego.
4
@Tasde Bardziej chodzi o Polskę już czysto demokratyczną. 89 rok to linia, która wprowadza zupełnie nową rzeczywistość, również polityczną. Dlatego polityka jaką znamy dzisiaj zaczęła się tak naprawdę od tamtego okresu, więc jest to dobra linia od której można zacząć rozmawiać o partiach politycznych etc.
4
@macio_944 W gruncie rzeczy ustrój państwa to rzecz wtórna, podstawą wszystkiego jest jakość rządów a nie sposób obsadzania stołków. Oczywiście można twierdzić, że tu mamy granicę początku demokracji, ale czy obecny od 6 lat ustrój jest bardziej demokratyczny od PRL? Komuchy też sobie urządzali wybory których wyniki nie miały znaczenia i obecnie masz to samo. PiS nie ma nad sobą konstytucji, robi z nią co chce, nie mamy w państwie prezydenta (i to dosłownie, legalizm Dudy jest zerowy ponieważ wybory prezydenckie nie odbyły się w konstytucyjnym terminie ani nie zostały prawnie przełożone).
Nawet kultura życia politycznego jest taka sama a nawet i gorsza, bo poziom propagandy to czasy Stalina.
Jedyna różnica to mniejszy zamordyzm, choć i to idzie w odpowiednim kierunku, czego przykładem np. nielegalne używanie siły wobec protestów za które nikt nie ponosi odpowiedzialności czy to co zrobiono z Giertychem.
Ludzie żyją z dnia na dzień a nie od wyborów do wyborów, więc powinno się jasno i klarownie mówić, że PiS jest gorszym rządem nawet niż komuniści.
0
@Tasde @macio_944 tragiczne jest, że Morawiecki o tym nie powiedział, ale wprowadzony został zakaz zgromadzeń. Teraz już wszystko mogą przepchnąć, a jeśli ktoś wyjdzie protestować to zostanie przez nich oskarżony. Ot wschodnie standardy.
Nie porównałem rządów komunistów do PiS, ponieważ mam w tym aspekcie za małą wiedzę, ale wiele osób twierdzi właśnie jak Ty @Tasde.