- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1076 Culés
Gorące dyskusje
Batys
2
Macie już zaplanowane urlopy? Jakiś ciekawy kierunek?
102 odpowiedzi
Kgorecki2500
1
-Świadek każde z pytań skwitował milczeniem - powiedział rzecznik prokuratury Piotr Antoni... » Czytaj dalej
47 odpowiedzi
Rastafarnianin
1
Stanowski swoje zrobił, nabił wyświetleń i wpakował go na mine XDA teraz niech sie koleś... » Czytaj dalej
28 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1076 Culés
10
"Wczoraj do Sieci wypłynął kod źródłowy Gwinta, a teraz dowiadujemy się, że na rosyjskim forum Exploit zorganizowana została specyficzna aukcja. Można w niej kupić kody źródłowe Wiedźmina 3, Wojna Krwi: Wiedźmińskie opowieści oraz Cyberpunk 2077. Do tej paczki dołożona zostaje również wersja testowa Wiedźmina 3 ze wsparciem technologii ray-tracing. Cena wywoławcza to okrągły milion dolarów."
Masakra... Redom współczuję, bo to może znacznie wpłynąć na pracę nad poprawkami i następnymi projektami.
@Jakchcesz @YoNoEntiendoNada @Shroud @Pawc10 @don'T.R.I.P.e @MesQueUnClub_87 @Janas11224 @tadzik447 @Spotles @Ghotti
0
@macio_944 @koksik2700 @clyde @Bykunn
1
@macio_944 Dla odmiany społeczność mogłaby się zorganizować i pomóc w złapaniu złodziei. Przydałaby się jakaś większa zorganizowana akcja bo to mocno przystopowałoby tego typu ataki.
1
@macio_944 piknie :D no na pacza w3 z RT 4k 60fps to ja czekam jak na wypłatę.
2
@macio_944 niech złapią tych hakerów i ich zatrudnią do pracy w CDP :p
1
@Janas11224 Heh, w sumie niektóre firmy tak robią, że chwytają hakerów to zamiast iść do pierdla, mają dla Nich pracować. Bo co by nie mówić, ale hakerzy to też szczwane i całkiem inteligentne skurczybyki.
0
@macio_944 Milion dolarow to i tak jakos malo w sumie.
Wydaje mi sie, ze ciezko bedzie powstrzymac jakikolwiek wyciek. Wszystko nie poleci, ale jakas czeac juz tak - zwlaszcza emaile, na przyklad.
5
@YoNoEntiendoNada
Niebezpiecznik fajnie to wszystko opisał:
"Jak wynika z oświadczenia spółki, dane na niektórych serwerach firmy zostały zaszyfrowane w poniedziałek. Z oświadczenia wynika, że nic nie zostało utracone, bo spółka wykonuje regularne kopie bezpieczeństwa i rozpoczęła odtwarzanie danych z backupów. I to pierwszy duży plus dla CD Projektu, bo nie każda firma:
- robi backupy,
- robi backupy dobrze,
- robi backupy dobrze i potrafi je poprawnie odtworzyć.
Drugi plus dla CD Projektu to brak chowania głowy w piasek. Firma nie zdecydowała się na negocjowanie z przestępcami. Wręcz przeciwnie — ujawniła ich notatkę i zakłada, że jeśli jakieś dane zostały wykradzione (do tego wątku jeszcze wrócimy) to mogą zostać ujawnione. Serio, za to należą się gromkie brawa, bo to rzadko spotykana postawa. Żeby też tak móc, trzeba jednak mieć backupy, więc róbcie backupy (i sprawdzajcie czy się dobrze odtwarzają)!"
Generalnie polecam cały artykuł, bo nie jest aż tak źle jakby się mogło wydawać:
https://niebezpiecznik.pl/post/cd-projekt-informuje-o-ataku-ransomware-na-swoja-siec/