La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1110 Culés

4

De Jong plusy:
2:56 – Dobry pressing z Busim wymusza niecelne podanie Casemiro I przechwyt Barcy, która powinna wyciągnąć więcej z tej akcji.
https://imgur.com/fxm7Wzr
13:14 – Takie trochę ślamazarne, ale jednak dobre pociągnięcie akcji do przodu I podanie do Messiego, który podał do Alby I z akcji powinno wyjść więcej.
https://streamable.com/l63pb2
16:02 – Dobry przechwyt.
https://imgur.com/JRMr49F
34:35 – Dobre podanie za linie obrony do Alby.
https://imgur.com/6cBQkZI
44:17 – Przechwyt niecelnego podania.
https://imgur.com/UCaCdMQ
46:21 – Dobra interwencja w obronie przy rożnym.
https://imgur.com/QtGGMGY
45’ – Dobre podanie do Coutinho pod presją rywala.
https://imgur.com/5N7Kkpv
52:00 – Dobre przecięcie podania.
https://imgur.com/dgYKXHE
70:27 – Dobry przerzut do Alby, ale zablokował go Coutinho.
https://imgur.com/JjHmzns
70:42 – Dobre podanie do Fatiego.
https://imgur.com/bDqTfgl
73:17 – Dobre puszczenie Alby, który źle dośrodkowuje.
https://imgur.com/zVZBTvd=
88:41 – Dobre przedłużenie do Braithwaite’a.
https://imgur.com/a7bMDby
91:13 – Dobre wygranie główki I podanie tym samym do Messiego. Dzięki temu doszło do rożnego.
https://imgur.com/BvutHsq
94:13 – Przecięcie podania, z którego skorzystał Messi napędzając kontrę, którą zepsuł.
https://imgur.com/dPOE0uH

De Jong minusy:
16:30 – Kompletnie zła decyzja o podaniu do Busiego, który mimo tego, że był osaczony przez 3 rywali, to miał jeszcze Casemiro, który odczytał to zagranie bardzo łatwo I przejął piłkę. Lepszą decyzją było zagranie do lewej parę sekund wcześniej lub cofnięcie do Lengleta.
https://imgur.com/vDIT4JH
18:03 – Brak podania do Ansu, tylko wejście w drybling I oddanie do tyłu, co wykorzystał Alba I przyspieszył akcję podaniem do Messiego, a ten zagrał na ścianę z Ansu I tu pojawia się pierwszy błąd sędziego.
https://imgur.com/QZDD9my
21:35 – Zła decyzja o podaniu ziemią, a nie górą, mimo tego że rywal szedł na pełnej, to jednak powinien zaryzykować, Coutinho miał bardzo dużo wolnej przestrzeni.
https://imgur.com/0C5eW3W
29:31 – Zła decyzja o podaniu do Fatiego, do którego dobiegał już piłkarz Realu. Powinien podać do Coutinho.
https://imgur.com/S9JXieD
33:49 – Już mam dość odchodzenia od tego, kolejny raz kryje pustą przestrzeń. Reaguje dopiero wtedy, gdy zawodnik gości zagrywa piłkę.
https://imgur.com/BfgUpVR
35:17 – Naprawdę nie wiem na co ten ruch zrobił, tylko otworzył możliwość do przyspieszenia dla Asensio. Przez ten ruch potem doszło do sytuacji, gdzie Dest zablokował Casemiro.
https://imgur.com/L2hmXaD
38:17 – Kolejny raz kryje pustą przestrzeń, przez co po chwili dochodzi do faulu Coutinho.
https://imgur.com/XFArxYa
40:34 – Dobre wyjście wcześniej spod pressingu, ale czy to była dobra decyzja o podaniu do Busiego, który był otoczony, aż 4 piłkarzami w białych strojach? Mógł oczywiście też sprobować podać do Coutinho, który miał 2 rywali I wystarczyłby mu jeden zwód, by dojść do sytuacji 2v2/2v3.
https://imgur.com/jWJmiCz
44:51 – Tutaj, aż się prosiło o podanie do Pedriego, który miał 2 możliwości przyspieszenia (samemu podejść I podać jednemu z kolegów lub rozciągnąć do Desta), ale wybrał bezpieczniejszą opcję, czyli podanie do tyłu.
https://imgur.com/VjVixbl
46:10 – Messi w tej sytuacji rusza do pressingu, a De Jong po raz kolejny kryje pustą przestrzeń. Potem Benzema przeprowadza akcję ofensywną z prawej do lewej I atak kończy się rożnym.
https://imgur.com/BFkSgGq
47:37 – Źle opanował piłkę I prawie ją stracił. Potem uratował się podaniem głową do bramkarza. Mimo wszystko był wrzucony lekko na minę, ale swoim przyjęciem wręcz sam na nią wszedł. Powinien był z 1 piłki do Busiego podać I wychodzić do przodu.
https://imgur.com/4pQK1GB
48:41 – Brak podania do Messiego I potem kółeczko, które kończy się podaniem do Busiego.
https://imgur.com/IO9Epte
76:50 – Niepotrzebne wejście w drybling I strata. Powinien od razu po otrzymaniu podania od Busiego podać do Fatiego.
https://streamable.com/qnk79e
77:10 – Brak podania do Fatiego, który wychodził na czystą pozycje, tylko podanie do Busiego.
https://imgur.com/hXN4kmO
81:26 – Zła decyzja, powinien był podać do Dembele, który miał przestrzeń na puszczenie Alby.
https://imgur.com/EKJUhNX
84:18 – Niedokładne podanie do Trincao, zamiast do lewej, zagrał do prawej nogi, co ułatwiło tylko przechwyt obrońcygości.
https://imgur.com/ft76cTw
86:32 – Strata po nie udanym puszczeniu podanej przez Lengleta piłki, w celu minięcia rywala ruchem ciała, przez co dochodzi do słabego strzału Viniciusa.
https://streamable.com/vo0dxn
89:32 – Bardzo słaby pressing na Modriciu, potem odpuszczenie go I podejście do nieodpowiedniego piłkarza.
https://streamable.com/4j9yf5
93:40 – Ja rozumiem, że chciał zaasekurować lekko Pique, ale mimo wszystko powinien stać bliżej Modricia I może zdobyłby piłkę, a tak to Modrić ją przejął.
https://imgur.com/BtKMDnw

Podsumowanie:
Na plus gra defensywna, ale nie taki duży plus, tylko mniejszy, a dlaczego, to za chwilę przeczytacie. 7 interwencji w obronie, czy to były przechwyty, wygrane główki, przecięte podania, bez znaczenia. Lekko go pochwalę za powrót na pełnych obrotach do obrony w 72’. Na pewno na pochwałe zasługują dwa podania za obrońców, kolejno do Alby I Fatiego oraz wychodzenie spod pressingu, ale w większości sytuacji nie dawało to zbyt wiele, ponieważ kończyło się podaniem do boku. No I teraz te nieszczęsne negatywy, co się rzuciło w oczy, to gra w asekuracji kolegówi i AŻ 3 truchty (2’, 5’, 45+1’) do obrony w 1 połowej, a przy tym miał też współudział w straconym golu na 1-0 z Busquets’em oddając mu bez żadnej komunikacji rywala. Często krył powietrze, przez co koledzy pressujący nie zyskiwali wsparcia od niego (4’, 26’, 33’, 34’, 39’, 47’, 94’) Pressing był praktycznie słaby z jego strony, czego przykładem gol na 3-1. Dużo złych decyzji, parę strat, niedokładnych podań, bądź ich brak, gdy rywal wychodził na pozycję oraz fatalna gra do przodu. Bardzo słabe zawody, jak nie fatalne. Moja ostateczna ocena to 3.5, na wyższą nie zasłużył.


@semafor @Coutinho007 @norbi77 @macio_944 @tristan87 @masq @mekston @Kamil92 @LucaBrasi

2

@Rewolucja123 Ależ fatalnie De Jong sie zachował przy tej bramce na Modricia.

0

@Rewolucja123 można wiedzieć dlaczego wybrali Koemana a nie Ciebie ? Szacun za robotę

1

@prucnalkam bo ja pregeruje nasze kochane DNA, czyli futbol totalny, a nie kontry.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?