La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj. By Użytkownikom La Rambli ułatwić korzystanie z tego działu w zgodzie z regulaminem, stworzyliśmy dla Was Kodeks La Rambla. To zbiór sugestii i wskazówek, które pozwolą Wam poruszać się po La Rambli bezpiecznie, bez narażenia na blokadę konta. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z Kodeksem!

La Rambla

Online: 1399 Culés

3

Jestem w takim środowisku jakim jestem, jestem na kursie na prawą jazdy, i jedno mnie dziwi, jak wiele osób bagatelizuje problem spożywania alkoholu przed prowadzeniem danego pojazdu, często w swoimi środowisku słyszę tłumaczenie "e tam, jedno piwko nic się nie stanie, przecież nadal jestem trzeźwy" bądź, "a co tam, policji nie ma można wypić trochę" a potem są wypadki.

Do tego pisanie o prawie że jest zbyt surowe dla tego typu zachowań, a to nieprawda, bo jest bardzo średnie, byłem świadkiem takich zdarzeń i policja potrafiła nawet machnac na to ręką, ba, jak były mandaty to niskie, fakt 2 promila to dużo, ale i mój kumpel gdy raz tak został złapany dostał mandat 500 zł i pouczenie, no i tyle.

A wy co o tym sądzicie?

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

@Chwytliwy też robie prawko, pozdro

2

@Chwytliwy Co? Mandat i pouczenie za jazdę po alkoholu? Twój kumpel to ładny bajkopisarz. A i 0,2 promila jak już.

3

@Chwytliwy Jedno piwo to dużo? Za duża ilość alkoholu jest wtedy gdy ma się zaburzoną równowagę, a raczej po jednym, a nawet dwóch piwach jest to niemożliwe.

1

@Chwytliwy Nie wiem czy to prawda, ale Wojtek Cejrowski kiedys mówił, ze w USA (w kilku stanach), jest taka zasada, ze możesz wypić ile chcesz, ale podczas kontroli musisz przejść test na trzeźwość - chodzenie prosto wzdłuż linii itp. Uważam, ze fajnie gdyby coś takiego wprowadzili i u nas.

8

@Chwytliwy Czy ja dobrze rozumie? Byłeś świadkiem jak twój kumpel został złapany za jazdę pod wpływem, miał 2 promile i dostał tylko 500 zł? No nie ma szans że uwierzę ;) chyba że coś źle zinterpretowałem.

1

@Chwytliwy Ja bym odbierał prawko bo ktoś kto tak gada to bezmozg i potencjalny morderca. Siebie niech zabije ale nie niewinnych.

0

@RichardWinters tak, tak dostał, ale za 1 razem,za drugim już tak kolorowo nie było.

2

@Ramos9248 W USA prawo jest średniowieczne.

4

@Chwytliwy No cóż nieodpowiedzialni ludzie byli, są i będą. To nieuniknione. Tylko po wypadku siedzą i płaczą mówiąc czesto do siebie: jak to się mogło stać, jak do tego doszło. Szkoda tylko, że najczęściej w takich sytuacjach najbardziej poszkodowane są niewinne osoby.

8

@Ramos9248 Nie wierzę w to co czytam :D Jakby dać możliwość jazdy po pijaku tylko po linii musisz prosto przejść to by w Polsce była masakra na drogach :D

0

@Alanooo Dokładnie tak było, to było z bite 3 lata temu, możliwe że prawo było lżejsze wtedy a sama policja go znała prywatnie więc bardzo możliwe że dlatego dostał tak a nie inaczej.

1

@Grzesior667 oczywiście, jeśli wsiadasz za kolkiem w ogóle nawet nie tykaj alkoholu, po co ryzykować? To jest niepotrzebne.

5

@Chwytliwy Zatrzymali go do kontroli? Wydmuchał 2 promile czyli był mega pijany i policjant (jeszcze przy świadkach) dał mu mandat 500 zł i na tym się skończyło? To jest dla mnie nieprawdopodobne, nic do ciebie nie mam, nie twierdzę że kłamiesz bo i po co miałbyś to robić, ale ja tego nie kupuję :)
EDIT: no chyba że po znajomościach ;)

2

@Alanooo Pewnie bo przecież Amerykanie to tacy porządni i odpowiedzialni ludzie, nie to co te Polaczki.

0

@Alanooo raczej po znajomosciach, nie ma uważam innej opcji, bo znają się dobrze prywatnie więc bardzo możliwe że dlatego poszło to po kościach, ale za drugim razem to cóż, do dzisiaj sobie hasa bez prawa jazdy xd.

1

@Kajtek77 W sensie? Które dokładnie prawa są Twoim zdaniem średniowieczne?

1

@Grzesior667 Jak facet wypije 2 piwa to faktycznie może tego nie odczuć, ale 2 piwka dla np. szczupłej laski, która rzadko pije może zaburzyć równowagę.

2

@Ramos9248 Ja rozumie, że możesz być za tym aby prawo było bardziej łagodne w tych kwestiach, ale nie powiesz chyba że kwestie związane z alkoholem na drodze sprowadzałbyś do prostego "chodzenia po linii".

0

@Alanooo No i przecież nikt nie chce zezwolić na "dwa piwa" xD
Alkohol w odpowiednich ilościach (różnych dla każdego) poprawia umiejętności prowadzenia i koncentrację. Jeżeli ktoś coś wypił a zachowuje pełną sprawność psychoruchową to nie powinien być karany za to.

0

@Chwytliwy Po pierwsze albo dostał mamndat albo pouczenie, to są dwie różne rzeczy. Po drugie z tego co pamiętam i tak było już 3 lata temu to w przypadku jazdy po alkoholu nie dostaje sie mandatu od policji tylko sąd nakłada karę grzywny. Chyba, że to był mandat typu "500 zł do kieszeni policjanta".

4

@Ramos9248 Stan Vermont-żona nie może bez pisemnej zgody męża nosić sztucznej szczęki. Masa jest tych kwiatków.

konto usunięte

11

@Chwytliwy moim zdaniem wsiadanie po jakiejkolwiek ilości alkoholu za kółko to szczyt nieodpowiedzialności i głupoty. Można robić rzeczy mniej i bardziej głupie ale jeśli chodzi o prowadzenie pod wpływem to dla mnie nie ma żadnej wymówki ani usprawiedliwienia. Cieszę się że jestem pod tym punktem bardzo przewrażliwiony i wiem że nigdy tego nie zrobię. Prosta sprawa, postanowiłeś się napić to nie jedziesz. Szkoda że w naszym kraju mimo wszystko jest duży procent osób dla których sprawa ta jest błacha i nic sobie z tego nie robią.

5

@Nano22 Kiedy alkohol poprawia umiejętności prowadzenia i koncentracji? Tego nigdy nie było, nie ma i nie będzie, po alkoholu najczęściej świadomość słabnie,, czyli to co jest najważniejsze podczas jazdy.

Niesamowite że istnieją osoby które nawet w małych ilościach zezwalaja na picie alkoholu aby poprawić rzekome umiejętności prowadzenia i koncentracji, co, na amfetamine też można zezwalac? Bo dzięki temu nie jesteś tak senny?

Pod żadnym pozorem nie powinno być usprawiedliwienia dla kogoś kto spożywa nie ważne w jakiej ilości alkohol.

0

@Chwytliwy bezsens. Jedno czy dwa piwa różnie wpływa na człowieka. Jednego lekko przymuli innego uspokoi że nie będzie na ciśnieniu prowadził. Próg jest zdecydowanie za niski a kary za niewielkie przekroczenie za wysokie.

0

@RichardWinters tak, to był taki mandat, drugi raz miał inaczej i do dzisiaj nie ma prawka :).

1

@8Iniestazo8 W takim przypadku nie ma co zabierać prawa jazdy tylko samochód.

2

@Ramos9248


W Zion w Illinois nie wolno częstować papierosami psów, kotów ani innych zwierząt domowych.


W Tennessee nie wolno łowić ryb lassem, a w Idaho – siedząc na grzbiecie wielbłąda.


W Indianie przestępstwo popełni ten, kto pomaluje zająca farbami lub w jakikolwiek inny sposób zmieni jego wygląd.


W Arizonie osłom nie wolno spać w wannie.


Z kolei w Arkansas podobne prawo dotyczy krokodyli.


W Teksasie prawo zabrania malowania graffiti na krowach.

W Wirginii prawo zakazuje łaskotania kobiet.


W Arkansas mąż ma prawo bić żonę, ale nie częściej niż raz w miesiącu.


W Los Angeles ograniczeniem w tym względzie jest szerokość skórzanego pasa – 2 cale (ok. 5 cm). W przypadku zastosowania szerszego wskazana jest zgoda małżonki.


W Karolinie Południowej żonę można bić tylko w niedziele, wyłącznie na schodach gmachu sądu.


W Vermont kobietom nie wolno nosić sztucznej szczęki bez pisemnej zgody małżonka.

Lokalne prawo w Carrizo w stanie Nowy Meksyk zabrania kobietom pokazywania się w miejscach publicznych z nieogoloną twarzą i owłosionymi nogami.


W Arkansas prawo nie pozwala dyrektorom szkół zwiększania pensji nauczycielom, którzy noszą fryzurę „na pazia”.


W Tombstone w Arizonie prawo zakazuje śmiania się z otwartymi ustami w przypadku widocznych braków w uzębieniu.


W stanie Vermont dwie osoby mogą się pocałować, jeżeli uprzednio wypłuczą usta roztworem wody różanej.


W San Francisco zabrania się właścicielom samochodów polerowania karoserii używaną bielizną.

W stanie Waszyngton dozwolone jest współżycie płciowe jedynie w pozycji misjonarskiej.


W Datona Beach na Florydzie prawo zabrania molestowania seksualnego kontenerów na śmieci.


Prawo Minnesoty przewiduje 30-dniowy areszt dla kobiety, która pokaże się w miejscu publicznym


przebrana za świętego mikołaja.


W 2001 roku senat stanu Karolina Północna wydał dekret, który zabrania przeklinania w obecności osoby zmarłej.

Od 1872 roku do dnia dzisiejszego w mieście Urbana w Illinois obowiązuje prawo, które zabrania wstępu do miasta bez stosownego pozwolenia „dziwom natury i potworom”.


Całkiem niedawno, bo w 2002 roku, władze miasteczka Inglis na Florydzie wydały dekret nakazujący szatanowi i innym siłom nieczystym niezwłoczne zaprzestanie aktywności!


W Bakersville w Kalifornii kobietom nie wolno uprawiać seksu z diabłem bez użycia prezerwatywy.

Jeśli co najmniej siedmiu Indian planuje napad na twoją nieruchomość, możesz ich zastrzelić – to prawo zniesiono w Montanie kilkanaście lat temu.


W Maryland nie wolno wyrzucać z drugiego piętra budynku płonących snopków siana. O innych piętrach ani słowa, więc chyba można.


W Toledo w Ohio zabrania się rzucać w innych wężami.


Włodarze stanu Teksas ustanowili niedawno genialne w swojej prostocie prawo, które wymaga od przestępcy, by ten najpóźniej 24 godziny przed napadem uprzedził ofiarę o swoich zamiarach.

W Indianie wartość liczby Pi (3,1415) została ustawowo zaokrąglona do 4.


Szczęśliwy posiadacz słonia na Florydzie, chcąc uwiązać swojego pupila do parkometru, musi uiścić opłatę jak za parkowanie samochodu.


Prawo w mieście Marshalltown w Iowa zabrania koniom obgryzania hydrantów.


Ustawodawstwo stanu New Jersey zabrania mężczyznom robótek na drutach w czasie trwania sezonu wędkarskiego.


W kodeksie karnym Michigan jest przewidziana kara więzienia za podłożenie przełożonemu skunksa do szuflady biurka.


W Karolinie Południowej panuje ustawowy zakaz pracy w niedziele. Nie dotyczy on profesji o szczególnym znaczeniu dla życia obywateli, czyli straży pożarnej i sprzedawców żarówek.

Na Alasce prawo zabrania uprawiania seksu w samochodzie lub przyczepie, jeśli temperatura na zewnątrz jest poniżej –25ºC.


Prawo Indiany zakazuje swym obywatelom kąpieli w okresie zimowym.


Na Hawajach nie wolno wkładać sobie do uszu monet.


W stanie Vermont i na Florydzie przepisy zabraniają gwizdania pod wodą.


Na Florydzie grozi grzywna za zaśnięcie u fryzjera z głową w kloszu suszarki.

0

@FDJ Właśnie, różnie wpływają, po co ryzykować? Po co narażać siebie i innych? Nie dość że prawnie można za to zostać mocno pociagniety jeśli spowodujesz wypadek.

0

@Chwytliwy I dalej jeździ? Trudno, ma swój rozum. Albo i nie. Za to jest chyba kara od 3 miesięcy do 5 lat.

6

@FDJ Bezsensem jest wsiadanie za kółko po spożyciu jakiegokolwiek alkoholu, bo nigdy do końca nie wiadomo jak Twój organizm zareaguje na alkohol we krwi i składa się na to wiele czynników takich jak stan zdrowia, pora dnia, to czy kierowca jest wyspany, czy nie. Na wiele rzeczy mogę przymknąć oko, ale dla jeżdżących na podwójnym gazie nie powinno być żadnej litości i kary powinny być jeszcze bardziej zaostrzone, włącznie z konfiskatą pojazdu w przypadku recydywy.

0

@Chwytliwy Jak to kiedy? Poszukaj sobie w internecie sytuacji gdy sportowcy byli zdyskwalifikowani za doping bo przed jazdą wypili sobie trochę alkoholu. Czy to drużyna bobslejów czy kierowca samochodu.
Gdyby nie poprawiał umiejętności to z jakiej racji dyskwalifikacja za doping?
Sam po sobie wiem jak się czuję po jednym piwie. Dużo poprawia się koncentracja.
Najważniejsza jest znajomość siebie, każdy inaczej reaguje po danej dawce alkoholu. Nie można mówić że każdy alkohol zawsze poprawia/pogarsza umiejętności bo jest to totalna bzdura. Wszystko zależy od człowieka.

konto usunięte

3

@Kajtek77 dokładnie. Mi ciężko byłoby spojrzeć w oczu komuś jakby się dowiedział że wsiadłem pod wpływem nawet jeśli miałbym przejechać 5km i nie minąć ani jednego samochodu. Chodzi o zasady i szacunek do samego siebie i do innych. Dla niektórych jednak to nie problem i uważają że po 2,3 piwach czują się dobrze a prawa jazdy nie mają od wczoraj.

0

@Chwytliwy W większości stanów USA dopuszczalna norma wynosi 0,8% - jest to odpowiednik myślę czterech piw, jakimś cudem ludzie masowo się nie rozjeżdżają. Problem z jazdą pod wpływem jest taki, że większość tych piratów drogowych to alkoholicy którzy po przechyleniu flachy wódki wsiadają za kółko i powodują śmiertelne wypadki, przez co taki przeciętny Kowalski/@Chwytliwy jak usłyszy, że ktoś prowadzi samochód po dwóch browarach postrzega go jako kompletnego idiotę czy degenerata.

0

@Chwytliwy ktoś po prostu lubić wypić jedno piwo innego uspokaja. Nie ma to większego wpływu na to jak kto prowadzi a pisze ze w niektórych przypadkach nawet działa w drugą stronę bo z człowieka schodzi ciśnienie. Wychodzi na to że nie możesz wypić piwa jeśli nie wiesz czy nie będziesz musiał wsiąść za kółko. Nie mówię o alkoholizmu tylko jednym piwie czy dwóch w dzień.
Tu nie chodzi czy ryzykować czy nie tylko o prawo które jest głupie i sztucznie niby dba o nasze bezpieczeństwo. Próg powinien być wyższy a minimalne przekroczenie nie powinno być traktowana (według prawa) tak surowo. Bo nie mówimy teraz ze policjant przymknie oko (jeśli przymknie gdy ktoś minimalnie przekroczy to normalny policjant a nie kretyn pies systemu) tylko co nakazuje prawo w takim przypadku. @JimMorrisonFCB jw.jedno czy dwa piwa to żaden podwójny gaz. Jeśli kogoś przymuli to nie zauważalnie a paradoksalnie to lepiej wpływa na ludzi bo mówię że schodzi ciśnienie z głowy i człowiek nie jest tak narwany za kółkiem.

2

@Chwytliwy Jazda po pijaku to cały czas najczęściej popełniane w Polsce przestępstwo.

5

@Nano22 Twoj dowod jest anegdotyczny. Za to wszelkie badania wskazują, że alkohol pogarsza konetracje i napewno nie pomaga w prowadzeniu samochodu.

konto usunięte

3

@pride98 tak, postrzegam osobę która wypiła 2 piwa i wsiadła jako kompletnego idiotę. I ze mną jest coś nie tak czy z nim?

0

@Nano22 Nie ma że zależy, na pewno nie w kwestii alkoholu, słuchaj, jeśli oni to robią to ryzykują i to bardzo, tak samo jeśli chodzi o narkotyki, zawsze po alkoholu spada świadomość, zawsze, i rośnie pewność siebie która też nie pomaga podczas jazdy, i skąd ty wiesz jak twój organizm na to zareaguje? Na komendę go masz tutaj? Nie , i właśnie każdy reaguje inaczej, więc tymbardziej nie można dawać nikomu podczas jazdy pod wpływem alkoholu prowadzić, jest to skrajnie głupie i niebezpieczne, do tego narażasz innych użytkowników.

I bardzo dobrze ze dyskwalifikuja, nikt nie powinien popełniać takich glupstw.

0

@FDJ "Wychodzi na to że nie możesz wypić piwa jeśli nie wiesz czy nie będziesz musiał wsiąść za kółko. Nie mówię o alkoholizmu tylko jednym piwie czy dwóch w dzień."

Zgadza się. Kierowanie pojazdem to nie jest jakieś wrodzone prawo człowieka, nie jesteś w stanie jechać zgodnie z przepisami to nie jedziesz - a nie jesteś gdy wypijesz alkohol.

0

@FDJ Jest traktowane zbyt lekko, i to jest fakt, każdy ci instruktor jazdy o tym niemal powie, każdy zawodowy kierowca itp.

I oczywiście że ma wpływ, zazwyczaj po alkoholu spada świadomość, koncentracja, rośnie bardzo mocno pewność siebie itd itd, już tyle w moim mieście było przypadków w którym nie jedna osoba spożywała alkohol, a potem była tragedia.

Do tego tak jak pisze @NGTRX to nie jest prawo które musisz przestrzegać, bo albo masz te prawko, albo możesz jego nie mieć, jeśli je masz i wypijesz alkohol przed jazda to według prawa nie masz wsiadac za kolkiem.

0

@HansLanda jak jesteś WKU. RWIONY i wypijeez piwo to schodzi z Ciebie ciśnienie. Tak samo jak cały dzień biegasz w stresie. Wtrdy proeadzisz spokojniej i nie masz takiego ciśnienia żeby szybko jeździć. Mam gdzieś badania przeprowadzane na ludziach którzy cały dzień oglądali tv rozwiązał krzyzyowke wypili piwo i jeszcze raz mieli rozwiązać krzyzyowke.
@NGTRX ha. Ha. Ha. Ha. Śmiechu warte ale niech wam będzie. Życie w swojej pięknej bajce
@Chwytliwy mówisz o ludziach pijanych a nie jednym piwie. Ja cały czas pisze ze próg powinien być trochę wyższy a minimalne przekroczenie nie powinno być tak surowo karane. Nie mówię że czlowiek pijany powinien spokojnie moc prowadzić.

1

@FDJ Przecież to osłabia refleks i koncentrację... Nie wiem o jakim ciśnieniu Ty mówisz, ale jeśli ktoś odczuwa coś takiego to w ogóle nie powinien prowadzić pojazdów.

0

@HansLanda Ale jaki dowód? Sportowców dyskwalifikuje się za spożycie alkoholu, traktuje się go jako doping. No to jak może pogarszać umiejętności?
Ja nigdzie nie napisałem że każdy powinien jeździć po alkoholu bo to jest dobre. Napisałem po prostu ciekawą moim zdaniem historię z dyskwalifikacją. Do tego fakt że na mnie osobiście 1 piwo działa bardziej pozytywnie niż negatywnie. Po prostu pisałem o sobie, jako ciekawostkę.
Napisałem też że na każdego działa inaczej. Chyba nie będziesz twierdził że jest to nieprawda?

0

@FDJ Rzeczowo i merytorycznie, szanuję.

1

@FDJ Chłopie tym ludziom nie ma co tego tłumaczyć. Oni są zamknięci w swojej bańce. Jak im po dwóch piwach spada koncentracja, świadomość tego co sie dzieje dookoła i mocno rośnie pewność siebie to radziłbym ich wysłać na leczenie, może wasze organizmy nie potrafią metabolizować alkoholu.

0

@JimMorrisonFCB dokładnie, jeśli ktoś coś takiego odczuwa to nie powinien tego robić.

0

@NGTRX xD
Czyli dla ciebie jazda po alkoholu = jazda po pijanemu. Z tym się zgodzić nie mogę. Jak ktoś jest pijany to nawet nie myśli o tym że nie może wsiąść. Osoby trzeźwe powinny szczególnie zadbać aby nie pozwolić mu jeździć.
Swoją drogą gdy ktoś wsiądzie za kółko po 1 czy 2 piwach to jeśli jest mądry to właśnie będzie jechał wolniej, uważniej i będzie się bardziej skupiał na drodze. Właśnie dlatego że wie że wypił, nie chce popełnić błędu żeby policja go nie złapała.

2

@JimMorrisonFCB mówię o przemęczeniu i stresie. Wielu ludzi takie coś odczuwa którzy nie pracują za biorkiem. Często muszą po pracy jeździć autem.
Jedno piwo tak bardzo osłabia koncentrację? Nie bądźcie niepoważne. Zaraz wyjdzie ze prawo jazdy to człowiek powinien dostać dopiero po szeregu skomplikowanych badań czy mieści się w normie.. :D
Mówię że próg jest za niski i kary za wysokie za małe przekroczeniem progu. Jedno piwo nie osłabia człowieka na tyle żeby nie mógł jeździć. Jeśli taknpidchodzicie do sprawy to czlowiek po ciężkiej pracy też powinien mieć zakaz bo jest zmęczony i milion innych głupich wymyslow możnaby wprowadzić. Takie są realia. Myślicie że człowiek po jednym piwie stwarza zagrożenie na drodze. A dajcie spokój nie chce mi się z wami dyskutować :D

1

@Chwytliwy Jak Ty odczuwasz wyżej wymienione przez Ciebie skutki uboczne po spożyciu dwóch piw to nie powinieneś pić.

1

@pride98 Zgadzam się z tobą, jednak niezupełnie. Może im istotnie dzieją się te rzeczy po dwóch piwach. Nie ma w tym nic złego ani dziwnego. Ale traktowanie wszystkich tak samo jest zwyczajnie głupie. Są osoby którym nic się nie dzieje po 2 piwach, nie dlatego że im się tak wydaje tylko dlatego że po prostu tak jest. I tym osobom również chcą zakazywać jazdy xD
@FDJ Podobnie z tobą. Ogólnie się zgadzam, jednak niektórym po tym jednym piwie może się dziać coś niedobrego. Każdy jest inny i inaczej reaguje. Tylko to właśnie taka osoba nie powinna wsiadać za kółko. A nie żeby zakazywać tego wszystkim.

1

@Nano22 Jest stan po użyciu alkoholu i nietrzeźwość. Można mieć do 0.2 promila, 0.2-05 to wykroczenie (stan po spożyciu), powyżej 0.5 to przestępstwo (nietrzeźwość). Zazwyczaj do wykroczenia wystarcza 1 piwo, oczywiście zależy to od wielu czynników ale taka jest średnia i to nie chodzi o to co ja odczuwam, jak to sugeruje kolega wyżej.

0

@NGTRX Ale ty patrzysz ustawowymi limitami i cyferkami na alkomacie. A mi chodzi o umiejętności. Czy potrafisz że zaprzeczyć że jakaś osoba mając 0,5 promila jest w lepszym stanie niż inna która ma 0,2?

4

@FDJ Są tysiące sposobów jak radzić sobie ze stresem i nie musi to być picie alkoholu. Po prostu nie rozumiem czym się kierują ludzie wsiadający po spożyciu alkoholu za kierownicę. Ja zawsze kiedy nie jestem pewien czy mogę prowadzić to sprawdzam swoją trzeźwość na alkomacie.

"Jeśli taknpidchodzicie do sprawy to czlowiek po ciężkiej pracy też powinien mieć zakaz bo jest zmęczony i milion innych głupich wymyslow możnaby wprowadzić. Takie są realia." - Wybacz, ale to jest tak głupie, że nie wiem czy się śmiać, czy płakać - według Ciebie kary za jazdę pod wpływem alkoholu to głupi wymysł?


8

@Nano22 A czy Ty potrafisz to potwierdzić? Nieważne w jakim jest w stanie, ważne że znacznie zwiększa się wtedy ryzyko spowodowania wypadku.

Ziętarskie też miał super-hiper umiejętności, a jak przyszło co do czego to ledwo go odratowali.

Gardzę takimi cwaniakami, którzy uważają się za Niki Laudę, a potem robią tragedię na drodze.

0

@JimMorrisonFCB No jasne że potrafię bo na pewno są tacy ludzie. Może brzmię tak jakbym popierał jazdę po pijanemu. No tak nie jest. Chodzi mi tylko o to że ludzie są różni oraz wpływ alkoholu jest też różny. 1 piwo nie ma takiego samego wpływu na każdego.
Twierdzisz że zwiększa się szansa na spowodowanie wypadku. Uważasz tak tylko dlatego że ma wyższy poziom alkoholu we krwi?

0

@Nano22 A czy Ty potrafisz zaprzeczyć, że jakaś osoba mająca 0.2 promila jest w gorszym stanie niż inna która ma 0.5?

O co Ci właściwie chodzi?

0

@NGTRX O to że sugerowanie się wyłącznie wynikiem alkomatu i rozumowanie że jak masz 0,2 to możesz jeździć, a jak 0,3 to już nie jest niepoważne. To że takie jest prawo to jedna kwestia. Są ludzie, pewnie nawet w tej dyskusji również, którzy uważają że ta różnica jednej dziesiątej ma wpływ na umiejętności człowieka. Najważniejsze jest to jak się osoba czuje. Jeśli ktoś sprawdza swój poziom alkoholu i dlatego rezygnuje z jazdy no to w porządku, ma do tego prawo. Tylko twierdzenie że ktoś jeździ gorzej dlatego że ma więcej promili jest według mnie zbyt uproszczone.

3

@Nano22 No chyba nie chcesz mi powiedzieć, że ktoś po wpływem alkoholu (czyli powyżej 0,5 promila) będzie jeździł lepiej niż przed spożyciem?

5

@JimMorrisonFCB Widać, ze na tym forum jest sporo dzieci lub ludzi młodych, którzy po prostu nie zdają sobie sprawy z powagi sytuacji. Najlepiej pozwolić jeździć po kilku piwkach, złagodzić kary, a jak jedziesz pijany to nie powinni badać alkomatem tylko kazać prosto po linii przejść...

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

@Alanooo Ty zwyczajnie nie rozumiesz o co mi chodzi. Jakie zezwalanie po kilku piwkach?

1

@JimMorrisonFCB No nie, wiadomo że będzie jeździł gorzej, przecież jest pijany.

0

@Kajtek77 O, to ciekawe - nie słyszałem o tym, ale fajnie wiedzieć. Rzeczywiście zacofane.

0

@Ramos9248 To pozostałości z XVIII i XIX wieku.

0

@pride98 Na pewno nie wsiadam za kolkiem gdy się napije :).

0

@Nano22 to po co coś piszesz o tym jak alkohol działa itp, dobra zadam pytanie, masz prawko? Wiesz jakie są konsekwencje w ogóle spożycia alkoholu przed jazdą?

0

@Nano22 Nie podawaj mi dowodow anegdotycznych tylko badanie naukowe ktory udowadania, że alkohol pomaga nawet 1 procentowi populacji. Jesli nie to przestan rozsiewać jakies plotki i swoje urojenia.

0

@HansLanda Plotki? No jeśli dla ciebie dyskwalifikacja za doping kogoś kto miał w krwi trochę alkoholu jest plotką czy moim urojeniem to ok.

1

@Nano22 Co cię w tym dziwi? Branie udzialu pod wplywem alkoholu powinno byc karane dyskwalifikacją za sam fakt takowej demoralizacji. Teraz udowodnij mi, że ten alkohol pomaga. Czekam na badania potwierdzającą te teze.
Takowych na szkodliwosc alkoholu w każdych dawkach są setki.

0

@Chwytliwy czego byłeś świadkiem? xDDD

0

@snoopdegie tego i owego xd.

0

@Chwytliwy okulary oddales przy wyjściu? :D

0

@snoopdegie No ba xd.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Liga typerów

1 lefreux 98 pkt
2 maciek2164 97 pkt
3 norbi77 91 pkt
4 KingLeonidas 89 pkt
5 goo_messi 88 pkt
Zobacz tabelę

Sonda

Czy Eric Abidal powinien zostać na stanowisku dyrektora sportowego FC Barcelony?