La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj. By Użytkownikom La Rambli ułatwić korzystanie z tego działu w zgodzie z regulaminem, stworzyliśmy dla Was Kodeks La Rambla. To zbiór sugestii i wskazówek, które pozwolą Wam poruszać się po La Rambli bezpiecznie, bez narażenia na blokadę konta. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z Kodeksem!

La Rambla

Online: 1366 Culés

13

A co takiego nadzwyczajnego dostaliśmy od Uni? Bo z tego co mi wiadomo to dajemy więcej dotacji niż jest nam zwracane. Nie wspominając już o wyprzedaniu połowy Polski zachodowi przez pana Tuska. Nie jestem przeciwnikiem Uni, ale uważam, że powinien to być sojusz wspierający wzajemnie wszystkie kraje członkowskie, a nie oddzielne państwo Francji i Niemców, którzy obecnie mają tam największe wpływy i mówiące innym krają co mają robić, strasząc sankcjami. Przymusowe przyjęcie uchodźców.. Co to ma być wogóle, zaprosiłaś sobie pani Merkel nierobów i rozbójników to teraz sobie z nimi radź. Uprzedzając nie jestem za PISem broń boże, nie ma obecnie w Polsce partii, która była skłonna zrobić rewolucję. Głosować można na ruchy obywatelskie, które w swoim zamyśle chcą dać większą część władzy obywatelom. System JOW Kukiza na przykład bardzo mi się podoba, niewtajemniczonym polecam się zapoznać. Ale do tego też potrzeba głosów, bo z 10% poparcia efektów nie będzie. Są ludzie którzy twierdzą że jest marionetką PISu albo ma układy z Platformą, ale to wymaga szerszego spojrzenia. Jak dla mnie jeden z niewielu mówiących od serca jak jest i chcący wnieść coś nowego. Z tym że też nie do końca umie sobie poradzić w tym bajzlu czego następstwem jest odchodzenie od niego konkretnych ludzi. No i właśnie "Konfederacja".. Nie chcę się wypowiadać bo to świeży temat, ale bardzo lubiłem Marka Jakubiaka jak jeszcze w Kukizie był. Nie wiem być może się mylę i za mało wiem, ale staram się nie interesować polityką bardziej niż mi to potrzebne do życia. Zapraszam do dyskusji bez hejtu, pamiętajcie że nie siedzimy tam na górze i nie wiemy jak to wygląda możemy się tylko domyślać.

0

@Mario96w proszę nie, tylko nie polityka

30

@Mario96w Po ,,A co takiego nadzwyczajnego dostaliśmy od Uni'' przestałem czytać.

5

@MaziFCB To przeczytaj do końca albo wnieś coś ciekawszego ;) 

12

@Mario96w Polityka polityka , mozna byc za prawa strona lub lewa albo stac po srodku. Kazdy ma do tego prawo.Ale mowienie ze dajemy wiecej niz otrzymujemy od uni w dotacjach zakrawa na blad w rozumowaniu

18

@MaziFCB a nie ma racji? Dostaliśmy piękne chodniki, drogi, hale sportowe, ośrodki kultury, czy dotacje do rolnictwa. A co mamy w zamian? Potężnie zadłużone gminy, wylew taniej siły roboczej za granicą polskiego pochodzenia, sieć fabryk o zagranicznym kapitale, wyprzedany majątek narodowy. Krótko mówiąc jesteśmy kolonią. Traktat Lizboński dobił nas i teraz to możemy co najwyżej posmyrać się po ogonkach.UE narzuca nam absurdalną politykę i zalewa biurokratycznym ściekiem.
Polska przypomina mi taką kobietę gangstera. Dostaje drogie prezenciki, drogie wakacje, prestiż wszem obecny. Ale cóż z tego? Należysz do gangstera. Jak zażąda ciała, to 2 dni siedzieć nie będziesz...
My po prostu się sprzedaliśmy i tyle. Jednym to pasuje, innym nie.No ale fakt. Cena pokaźna, bo Unia za nas słono zapłaciła. Średnio chyba koło 60 miliardów płacą (w oficjalnych rachunkach). No, ale jaki zwrot inwestycji!!

13

@marcinnikt No nie do końca właśnie..Rachunek, ten który wszyscy znamy, nie uwzględnia wielu czynników.To nie jest takie proste. Moim zdaniem, i są na to, myślę solidne, argumenty, że to Niemcy i Francja skorzystały najbardziej na naszym uczestnictwie w UE.
Jeśli płacę pracownikowi 5000 zł, a On mi generuje obrót 40 tysięcy złotych? To kto na tym bardziej korzysta? Niby ta pierwsza osoba ma korzyści, ale to ta druga, mimo iż wkłada, to wyjmuje znacznie więcej. Naszą ceną jest niepodległość.A to chyba oczywiste? Tożto sami politycy PO powiedzieli u Sowy, że naszego państwa już nie ma i "istniejemy tylko teoretycznie". Nic się nie zmieniło, a jest nawet gorzej!

10

@michal26 No i o to mi właśnie chodzi, dzięki za poparcie ;) Większość widzi tylko, że dostajemy do finansowania, ale w mediach TVNopodobnych nie powiedzą już o drugiej stronie medalu.. Szkoda ze jesteśmy tak podzielonym i manipulowanym narodem, bo jakby tak każdemu otworzyć oczy może by coś z tego było.

Złamanie regulaminu serwisu pkt. 9.3.2.

0

@kamyk_23 Ty za to pewnie wierzysz we wszystko co Ci powiedzą w telewizji, jakbyś jeszcze zargumentował jakoś mój kretynizm to bym z Tobą podyskutował, ale dalej sobie żyj z klapkami na oczach i wyzywaj każdego kto ma inny pogląd niż Ty ;)

Komentarz usunięty przez użytkownika

3

@Mario96w nie ma co odpowiadać temu typowi, jedynie co potrafi to wyzywać, a jak raz spytałem o argumenty to nic nie potrafił odpowiedzieć

3

@bolo93 Zauważyłem właśnie, jak możesz to też go zgłoś może się nauczy rozmawiać :D

6

@Mario96w zgadzam się, tylko tak się wydaje że jesteśmy wielkim beneficjentem, ale to dlatego że unijna propaganda jest bardzo zaawansowana, nie tylko w Polsce ale w pozostałych państwach członkowskich również. Unia kroczy w jednym kierunku zwanym eliminacją państw narodowych. Osobiście uważam że nie da się już tego zatrzymać ale przynajmniej warto pójść do urn i choć trochę im to utrudnić. 

1

@Mario96w jeśli 96 to twój rocznik to nic nie wiesz co było bez uni 

1

@tbas Nie jestem przeciwnikiem Uni tylko obecnego jej systemu.

4

@Mario96w zawsze ktoś będzie więcej na tym korzystał. Ważne byśmy nie tracili a i również zyskiwali. Negowanie rozwoju naszego państwa po wejściu do UE to zwykły populizm i szukanie tylko drugiego dna. No ale wrzucanie że ktoś tvneowy wystarczy by ocenić twój poziom myślenia. Hipokryzja mając tak rezimowa telewizję państwowa.
Jeszcze jedno, Tusk sprzedający nasze dobro do Niemiec, a Polak, który kupuje działkę za 700 by wartość mieć teraz 70mln? Kto nas w takim razie okrada? No ale to Polak to może ważne by szwabowi po normalnej cenie nie sprzedać. Czy tego w TVP ci nie powiedzieli? 

1

@tbas Hipokryzja? W którym momencie zaznaczyłem że TVP to rzetelna i nie reżimowa stacja? Ludzie myślą że jak ktoś wytyka błędy jednej stronie to od razu musi być za drugą.. Zwrot TVNopodobny użyłem żeby przytoczyć media finansowane z zachodu.. Nie gorsza manipulacja niż w telewizji państwowej.

1

@Mario96w Ale jak to przepychasz tutaj Kukiza i nie jesteś za PiSem? Ciekawe kto pomagał zbierać podpisy Kukizowi :)

2

@Mario96w brak argumentów. Cyk uchodźcy. 

1

@wyrek to co złe po stronie partii rządzącej to trzeba przemilczec. 

1

@wyrek Z takim nastawieniem każdy ruch będzie negowany tylko dlatego ze stara się nawiązać sojusz z jakąś partią. Kukiz trzyma się swojego programu. Jak coś mu nie pasuje w PiSie to o tym mówi. 

0

@Mario96w oglądałem wczoraj debatę, podobało mi się sporo to co mówił Kukiz, ale co z tego, skoro to nic nie daje kompletnie.

0

@wojopancer Uchodźcy to argument sam w sobie.. Polacy nie zgadzają się na coś takiego a mimo tego dostają przymus pod groźbą sankcji. Unia ma być sojuszem a nie zwierzchnikiem. Ale to tylko moje zdanie

1

@Mario96w rzeczy, które mi się nie podobały to te związki partnerskie no i oczywiście gadanie, że wyjście z unii to droga w łapska Rosji ;) Bosak pozamiatał wszystkich, niesamowita wiedza. TVP zmieniło 2 pytania tuz przed programem, widać, że to wpłynęło na merytoryczność wypowiedzi pozostałych kandydatów. 

0

@wyrek No i to jest przykre że Kukiz ma plan, ma chęci do zmiany ale nie ogarnia polityki :/ Jakby był mądrzejszy wziąłby te subwencje które dostają inne partie i już miałby pieniążki na reklamę. Niestety głosy się zbiera marketingiem. 

3

@wyrek Może warto zaufać Konfederacji..

6

@Mario96w W 2004 roku, tuz przed oficjalna akcesja, poziom zamoznosci polskiego spoleczenstwa wynosil 50% sredniej unijnej (na tamte czasy). W 2017 wynosil 70% unijnej sredniej (na 13 lat pozniej, uwzglednic trzeba kryzys z 2009). Czyli skok jest duzy, o 20 p.p. czyli 40%. Bez Unii wygladalibysmy teraz tak jak Ukraina.Co ciekawe, u naszych WSCHODNICH sasiadow oraz w Slowacji czy Czechach skok byl wiekszy. Mozna upatrywac tego w wielu powodach, ja upatruje tego w mentalnosci Polaczkow - w 2006 i 2007 za PiS rolnicy walczyli o to, aby nie dostawac zadnych srodkow, zatem rozwijalismy sie wolniej. Najbardziej od 2004 rozwinela sie... Estonia - najwazniejsze panstwo na wschodzie UE, prawda? (:To sa ofijalne statystyki, ostatnio byly publikowane w wydaniu Rzeczpospolitej z 1 maja.

6

@Mario96w
Od początku członkostwa w UE. Polska wpłaciła 53mld Euro otrzymała 163mld Euro.


0

Sorry, nie do Ciebie :)

11

@Mario96w @Ghotti Unia daje kase praktycznie na wszystko, tylko trzeba miec albo plan biznesowy albo na kwestie uzyteczności publicznej i wtedy trzeba dołozyć. dzieki Unii mozna dostać kilkanaście do kiludziesięciu tysięcy na uruchomienie własnej firmy. Piszesz że przez Unię są gminy zadłuzone, sa bo... dzięki Unii było cos robione w tych gminach. Jeśli jest robiony basen, droga, plac zabaw, to Unia daje połowę a połowa gmina musi uzyskac sama, albo wystepuje wtedy o dotacje do rządu albo bierze kredyt. Nikt nie zmusza gminy do wydatków, ty tez możesz chodzić w dziurawych spodniach, ale jak chcesz dobrze wyglądać to musisz zainwestować. Jak napisał Ghotti Unia dala 3 razy więcej kasy niz Polska wplaciła, ale Ty dzięki jakims zakłamanym danym uważasz, że sytuacja jest odwrotna i Polska daje więcej.Fajne to zestawienie z zarobkami - jak dzięki Unii uruchomie firmę, zatrudnie pracownika i dam mu 5 tysięcy i przyniesie 40 tysięcy obrotu a podatki zostaną w Polsce to kto zyska a kto straci? Każdy nie zaślepiony populizmem antyunijnym widzi ile dała nam Unia. Masz pretensje do Niemiec i Francji że jako najwieksze państwa Unii w pewien sposób kreuja polityke Unii, że wykupili Polskę, że budują fabryki w Polsce. Uważasz, że tak by nie było gdybyśmy nie byli w Unii. Unia daje pewien parasol ochronny - to że jest wolny przepływ kapitału to nie jest cos złego. Po 1989 przemysł w Polsce był przestarzały i trzeba było inwestycji a polskiego kapitału nie było. Pewnie, że część tego co miało wartość została wysprzedana (np. przemysł cukrowy), ale to nie była kwestia Unii.Chciałbym przeczytać jakies poważne argumenty bo narazie raz piszesz że my finansujemy Unie, potem że jednak Unia nas dofinansowuje. A, że interweniuje gdy w Polsce jest łamane prawo, praworządność to chyba dobrze, podpisywaliśmy akces, że będziemy przestrzegać w Polsce prawa i własnej Konstytucji. To, że jest łamana przez obecny rząd, a Kukiz sie w głosowaniach do tego przyczynia to inna kwestia. Acha i możesz podać konkretne wyliczenia że Tusk sprzedał połowę Polski ? Wartość majątku narodowego i następnie transferowanie tego majątku zza granicę.

2

@pax Oczywiście, że gminy są zadłużone m.in przez UE bo dzięki niej się rozwijają tak samo jak i Polska coś za coś. Czyż podstawą ekonomii lub jej jednym z ważniejszych "czynników"nie jest transport? Wystarczy spojrzeć na Niemcy Francję jak zauważyłeś i ich sieć autostrad, a teraz wróćmy do Polski sprzed dołączenia do UE i zobaczmy jak wyglądała sieć ekspresówek/autostrad, a zobaczmy ile jest teraz ile kierowcy tracą mniej czasu na transport towarów, a jak to wyglądało kiedyś. "A co takiego nadzwyczajnego dostaliśmy od Uni?" Ja widzę ogromny skok jakościowy.

1

@pax Widzę że wierzysz w każdy wykres jaki Ci zaserwują, poczytaj trochę o Tusku i jego związkach z Unią Europejską tu nie trzeba żadnych danych przybliżać wystarczy poszukać i pomyśleć. Danych odnośnie wartości firm i instytucji sprzed reprywatyzacji i po też jest pełno, ale tak jak wspomniałem często są przekłamane.  Słusznie zauważyłeś że potrzebowaliśmy kapitału na odbudowę gospodarki, ale Polska do teraz jest wyprzedawana na zachód :D Czy to Niemcom i Francji za czasów PO czy Żydom z Ameryki obecnie. Ile jeszcze tego kapitału będziemy potrzebować. Gdyby Rządy myślały przyszłościowo o kraju, a nie o napychaniu własnych kieszeni ze sprzedaży spółek, które są rozwijane obcenie przez obcy kapitał może bylibyśmy bardziej niezależnym krajem. Kolega wyżej dobrze to opisał, jesteśmy kolonią. Ale powiesz co do tego ma Unia Europejska jak i bez tego Niemcy czy Francja by nas grabiły.. No właśnie to tylko ułatwia ten proces, a mydlą nam oczy dotacjami, dobrobytem.. Tak jak Tusk mawiał będziemy mieli druga Irlandię.. Gdzie jest pan Tusk teraz? Siedzi na cieplutkim stanowisku w Uni i wykonuje tylko rozkazy pani Merkel. To pewnie też jest dla Ciebie bzdurą no bo jak Szef Rady Europejskiej może kogoś słuchać, a no na tej samej zasadzie co nasz prezydent. Dla sprostowania Unia Europejska ma wiele zalet i nie chciałbym żebyśmy z niej wychodzili, ale także nie chciałbym żeby Unia była przepustką do robienia z naszego kraju Kolonii. TVN, RMF, Radio Zet i tak dalej.. Wszystkie popularne w Polsce media są o kapitale zagranicznym. Głównie Niemcy i Francja. I naprawdę wierzysz ze powiedzą Ci w TVNie złe słowo na Unię która jest głównie sterowana przez te kraje? Aha i jeszcze wspomniałeś o łamaniu konstytucji, owszem łamią, ale czemu to wychodzi na cala Europę jak to są sprawy wewnętrzne.. Dlaczego sie nie rozmawia o tym co się dzieje we Francji, że ludzie się boją na ulice wychodzić. O uchodźcach bandytach wstrzynających rozróby. O tym że jeszcze rok temu był tam stan wyjątkowy. Typowy widz TVNu nawet nie wie o czym mowa i zaraz wpisze w Google xD Wystarczy że PIS zrobi najmniejszą rzecz źle i już leci skarga na własny kraj do Uni. Kolejna zagrywka Platformy i zachodu żeby tylko obalić rząd. Ale nikt już nie pamięta ile razy oni łamali konstytucję, afery między innymi AmberGold, OFE itd itp.  I tak będzie w kółko PiS zły rząd PO dobra opozycja,PO zły rząd PiS dobre opozycja, szkoda ze ta zabawa trwa prawie 30 lat a Polacy wybierają między mniejszym a większym złem. 

5

@Mario96w Ja nadal czekam na kontrargument do mojej wypowiedzi, w przeciwnym razie uznam ze wygralem dyskusje. (:

0

@G9 Gdybyśmy nie wyprzedali tyle spółek tylko pozwolili im się rozwijać nie potrzebowalibyśmy żadnych dotacji. Aż tak. Nie chce mi się szukać teraz danych, widziałem już wiele takich wykresów trochę się tym interesowalem, czy były prawdziwe czy nie zostawiam Tobie możesz poszukać jeśli Cię to zainteresuje. :) To jest oczywiście gdybanie, ale całkiem realne. Jestem za Unią, ale pisałem już na jakich zasadach :)

6

@Mario96w Napisz jeden argument, coś co mozna sprawdzić lub zweryfikować, bo posługujesz sie kłamstwami i tanim populizmem. jak widzisz, każdy tutaj zbija wszysto o czym piszesz, a Ty w odpowiedzi jedynie co to nie wiem, poszukajcie sobie, są dane ale zakłamane. Powtarzasz wszystko co jest na TVP, tania propaganda. Usłyszesz coś a potem powtarzasz to zapominając że tutaj jednak sa ludzie myślący samodzielnie i weryfikujący poglądy. Jaka afera była z OFE - wytłumacz, co było niezgodnego z prawem lub ile było strat w zaksięgowaniu części środków z OFE do ZUS?  Typowe radio Erewań. Juz zostałeś zlapany na napisaniu bzdury że Polska więcej wpłaca niż otrzymuje z UE. Bardzo bronisz PiS pod płaszczykiem Kukiza. To, że istnieje system sądownictwa w UE gdzie można składać skargi na to, że polski rząd, czy sejm nie przestrzega własnej Konstytucji i zasad państwa prawnego to chyba dobrze. Polska podpisała akces do UE w którym przyjeła zasady demokratyczne i państwa prawnego, a teraz rząd i sejm je łamie bo chce mieć władzę absolutną wbrew prawu.

0

@pax Jesteś trochę ograniczony jeśli uważasz ze w Polityce wszystko można zweryfikować. Jakbyś nie zauważył większość dyskusji opiera się jedynie na przypuszczeniach, jak sam zauważyłeś wystarczy samodzielnie myśleć. I drugi powod dla którego twierdzę że jesteś ograniczony.. Twierdzisz że informacje czerpię z TVP i prawdopodobnie jestem za PiSem tylko dlatego że wytykam brudy Platformy ;) Wieczny podział na lewicę i prawicę.. Każdy poważniejszy człowiek interesujący się polityką i czerpiący wiedzę z różnych źródeł, a nie z TVNu czy TVP da sobie ręke uciąć że chociażby Platforma ma układy z Niemcami czy Francją i swoje mają za uszami. Gdybym mial na to dowody to bym się nawet nie odważył ich wstawić na publiczne forum. Jeszcze raz powtarzam to są przypuszczenia, staram się być obiektywny, a wiedzę czerpie od ludzi którzy siedzą w tym głębiej i dłużej niż typowy Kowalski, a jak Cię interesują dane czy wyliczenia to sobie poszukaj jest tego pełno w internecie chociażby na różnych grupach na Facebooku. Nie mówię że muszę mieć rację i nie chce jej na siłę udowadniać, ale jestem przekonany że większość z tego co piszę to prawda. PiS tak samo ma za uszami co Platforma, obie partie są warte siebie nawzajem. Stare układy, posłowie niejednokrotnie przechodzili od jednych do drugich. Zauważ że od prawie 30 lat rządzą Ci sami ludzie a my się dajemy nabrać na jakieś wojny pomiędzy nimi. 

5

@Mario96w czekałem na inwektywy i komentarze personalne i nie zawiodłem się. najpierw wzywasz do braku hejtu a potem sam piszesz że ktoś jest ograniczony. Najpierw kłamiesz na temat Unii, potem jesteś niemiłosiernie zaorany bo zamiast szukac argumentów kilka osob wytkneło Ci populizm, propoagandę i zakłamanie. Ty masz odpowiedź jedną- ja skłamałem ale nie będe weryfikował moich kłamst jak chcecie sami sobie znajdźcie.

"Jakbyś nie zauważył większość dyskusji opiera się jedynie na przypuszczeniach, jak sam zauważyłeś wystarczy samodzielnie myśleć".

Jeżeli podajesz fakty i mówisz o kims z imienia i nazwiska i piszesz co zrobił i przedstawiasz w negatywnym świetle to sa to pomówienia. Nie masz dowodów ale oskarzasz ludzi bo tak usłyszałeś w gdzieś od kogoś. Hahaha. Dla Ciebie dyskusja to przypuszczenia i wylewanie jadu i żółci, szucie Polakow na Polakow. Widzę, że najpierw ścinasz głowy a potem pytasz komu i za co.Nie jestem za platformą - wytknąłeś brudy platformy - Amber i OFE - spytałem co to za brudy z OFE i cisza. Jak mowię populizm i propaganda, zero własnego zdania tylko powielanie kłamstw. Piszesz o wyprzedaży majatku narodowego - ja pisze sprawdzam a Ty cisza. Szkoda, że sa ludzie którzy bazuja tylko na propagandzie, nie sprawdzaja sami, nie szukaja wiadomości tylko idą tak jak owieczki prowadzone przez propagandzistów.

0

@pax Facet wyluzuj xD Jakie plucie jadem jakie hejtowanie i jakie kłamstwa. Trochę inny światopogląd chyba mamy. Napisałem tylko że jesteś ograniczony według mnie to nie jest żaden hejt, po za tym to ty mnie zaatakowales :)  Nigdzie nie napisałem że coś jest niepodważalnym faktem, od początku zaznaczam że to są jedynie przypuszczenia. To tylko dyskusja na temat poglądów, a nie jakaś bitwa na fakty, postaraj się mnie zrozumieć :) Ps. Każdy w jakimś stopniu daje się wciągnąć w propagandę, powielam tylko informacje które zasłyszałem z różnych źródeł i w mniejszym stopniu starałem się weryfikować. Nie interesuje się na tyle tym żeby każdą informacje z osobna sprawdzać po 100 razy. Dlatego zakładam że to są przypuszczenia, nikomu nie mówię że to musi być prawda. Po to są dyskusje i debaty żeby się dzielić informacjami, nie wszystkie są popierane tabelkami i wykresami.  Podałem tylko sugestie żebyś mógł je zweryfikować we własnym zakresie, może dzięki temu otworzą Ci się oczy na pewne sprawy. Ty też mi dajesz powód żebym starał się bardziej weryfikować informacje, ale nigdzie nie ma mowy o pluciu jadem ^^ Mam nadzieję że rozumiesz o co chodzi :)

3

@Mario96w Powiedz tak szczerze, po co trolujesz rozpętując gownoburze? 

5

@Mario96w poglądy to można mieć na to co komu się podoba, co dla kogo jest ważniejsze a nie na kwoty finansowania unii czy wyprzedaży majątku. 
Jeżeli obrażasz kogoś, sugerując zdradę a takim jest działanie na szkodę państwa to jak to nazwać jak nie plucie jadem? 
Ty nie dzielisz się informacjami tylko kłamstwami, piszesz że nie musisz sprawdzać czegoś 100 razy, moja dobra rada, sprawdź raz, wystarczy.

0

@pax Serio nie rozumiesz szkoda :/ Jestem za stary na celowe gównoburze. Założyłem otwartą dyskusję żeby się powymieniać poglądami, zobaczyć w jaki sposób inni myślą, gównoburza tworzy się z braku zrozumienia i różnicy poglądów. Szkoda czasu na głupie przekomarzanie się kto ma rację a kto nie. 

0

@pax Być może podałem pare błędnych informacji przyznaję, nie zweryfikowałem, ale większość z tego co napisałem jest weryfikowania przez ludzi którym ufam. Nie mówię tu o tych dotacjach bo to akurat gdzieś zasłyszałem i nawet tego nie sprawdziłem. Nie jestem ekspertem politycznym i nie uważam się za takiego, polegam na bardziej obiektywnych środkach przekazu co nie oznacza ze nie jestem narażony na propagandę.  Polecam natomiast poczytać trochę o związkach Tuska z Zachodem, być może zechcesz spojrzeć na to z innej strony i też zweryfikować we własnym zakresie. Dzięki za dyskusję.

4

@Mario96w zrozum, że wszczynasz kłamstwami gownoburze. Twoje wpisy to nie są poglądy. Można mieć pozytywne lub negatywne poglądy czy dostajemy za dużo czy za mało od Unii a nie że do niej dopłacamy. Jak ktoś Cię łapie na ordynarnych kłamstwach i manipulacjach to piszesz że to nie fakty a poglądy. Jeżeli ja bym napisał że Kukiz jest gejem, obecnie jest zatrudniony w balecie i zgwałcił 3 staruszkow do tego jest arabskim agentem i propaguje pedofilię to byłyby dla Ciebie fakty czy poglądy? Bo jak poglądy to chyba dobrze że otwieram na ten temat dyskusję. Jeżeli się byś nie zgadzał, a przecież są na to dowody nie wszyscy o tym wiedzą ale ja nie będę ich szukał. Jak chcesz to sobie znajdziesz. A jeżeli uważasz że jest to nieprawda na temat Kukiza to po prostu myślisz inaczej na temat tego zdrajcy i zachęcałbym do wymiany poglądów i większego zrozumienia innych, otwartości. Przecież kłamstwa i oskarzenia pod kierunkiem innych to tylko poglądy :)


Również dziękuję za dyskusję :)

0

@pax No tu masz rację następnym razem postaram się mieć dowody na poparcie swoich tez, póki co mogę jedynie mieć przypuszczenia, może zbyt radykalnie do tego podeszłem. A z tymi dotacjami to dałem się wkręcić w propagandę. Propaganda goni propagandę ciężko się w tym czasem odnaleźć tym bardziej, że nie jestem ekspertem, ale chciałem się podzielić czymś co może komuś otworzyć oczy na pewne sprawy. Dużo ludzi bardziej ogarniętych w polityce przyzna mi może rację w pewnych sprawach ale będą mieli na to lepsze argumenty czy też może dowody, a ja mogę jedynie znać część prawdy, tak samo jak i Ty. 

1

@Mario96w to niezbyt wiele wiesz , ponieważ dostaliśmy o wiele więcej pieniędzy , niż sami włożyliśmy w tryby unijne, polecam zapoznać się z podstawowymi informacjami na temat którego się wypowiadasz .

0

@MaziFCB Unia europejska nie dała nam nic i prowadzi nas na dno 

2

@Mario96w Ale o zamoznosci spoleczenstwa nie swiadczy ilosc spolek z udzialem skarbu panstwa, tylko srednie zarobki wyliczone z zarobkow wszystkich obywateli. Nie wiem czy wiesz, ale w zeszlym roku Polska dolaczyla do grupy 25 panstw z najlepiej rozwinietymi rynkami kapitalowymi na swiecie. Fakt, znajdujemy sie bodajze na 22 pozycji, ale wynika to z faktu, ze nasza gospodarka zdominowana jest przez sektor bankowy, o czym swiadczy zaledwie 100 mln zysku GPW w zeszlym roku - to jest fatalny wynik, oznacza ze GPW praktycznie nie jest potrzebna. A polskiego indeksu nie ciagna spolki SP, tylko CD Projekt. Zabawnym jest, ze za PO najmocniejsza spolka gieldowa byl Orlen. Nie wiem z czego wynika tak duzy spadek, ale na pewno przekladaja sie na to zmiany kadrowe.
Badz co badz, ja np. uwazam, ze UE wypiela sie na panstwa baltyckie przy Nord Stream II. Ale nasza polityka zagraniczna jest teraz tak slaba, ze nie potrafimy sie dogadac z wlasnymi sasiadami, zeby wspolnie zaciesniac wspolprace. I tu jest wiekszy problem.

1

@pax Nauczony doświadczeniem jak tylko zobaczyłem połączenie "rocznik 96 + fanatyk Kukiza", nigdy bym się nie wdał w dyskusję, dlatego szacunek, że tyle chciało Ci się to ciągnąć - rozrywkę miałem zapewnioną na 20 minut :)

0

@Ghotti O tego chyba też nie pisali i nie mówili nigdzie autorowi.

0

@Mario96w Co za bzdura , skąd możesz wiedzieć , że spółki bez dotacji dały by rade lepiej ? Nie chce mis ei szukać danych, a wszyscy ci je pokazują, wysil się w tej dyskusji. Walnij statystyki co by było gdyby nie Tusk, patrz kolejna statystyka " zielona wyspa" 

0

@zombie Fanatyk xD Rocznik -96 a problemy z rozumieniem widzę ;). Jakby Ci się chciało czytać to co pisałem a nie scrollować to może byś wyciągnął że fanatykiem nie jestem, a rocznik nie ma nic DoRzeczy po prostu gówno wiem na temat polityki w porównaniu do innych jak widać ^^ @tbas  Naprawdę jak ktoś chce się pofatygować to sobie sam te statystyki znajdzie nie muszę nic tu udowadniać nikomu nie mam takiej potrzeby ;)  @G9  To oczywiste, ale nie napisałem nigdzie że to ilość ma największe znaczenie ;) nie zaprzeczysz chyba że bogate państwo to duże zarobki przy odpowiedniej polityce..  PiS jak widzisz wchodzi w tyłek Ameryce obecnie, choć przepraszam jak kogoś uraziłem, może powinienem użyć słowa współpracuje ;) Może są plusy takiej współpracy ale dlaczego na przykład nie mogli się w sprawie gazu dogadać z Putinem? Dlaczego gaz musimy ściągać aż z Ameryki to jest normalne? Wiz do tej pory nie dostaliśmy, podobno do końca roku mają zostać zniesione, to samo było mówione rok temu, pani ambasador twierdzi że jej wstyd że do tej pory musimy się z wizami użerać. Rozumiem że do zniesienia wiz dla każdego kraju były wytyczne ale czy my Amerykanom założyliśmy wizy? a podobno jesteśmy dobrym sprzymierzeńcem. Co myślicie panowie o potencjalnej współpracy z Rosją i czy opłacała by się nam na dłuższą metę

0

@Mario96w Wróciłem po banie, który mi zafundowałeś i doczytałem dyskusję do końca. Chciałem Ci powiedzieć, że miałem całkowitą rację i przyjmę za to jeszcze jednego bana kolego.
Najprostszym argumentem żeby zbić Twoje wypociny może być pytanie - czy uważasz, że można w obecnym czasie dostać coś za darmo?

0

@kamyk_23 Bana dostałeś za wyzywanie, widzę że na siłę musisz udowodnić swoją rację ;) Ja tylko napisałem jakie mam zdanie, czego się dowiadywalenod ludzi, z różnych źródeł, nigdzie nie stwierdziłem że coś jest faktem. Dalej uważam że moje wypociny zawierają na pewno jakąś część prawdy, ale jak wspomniałem wcześniej nie jestem politycznym ekspertem, mogę pewne rzeczy tylko przypuszczać biorąc informacje z różnych źródeł i łączyc fakty na swój sposób. Tak robi w zasadzie każdy. Jeśli jesteś mądrzejszy w tym temacie to otwórz mi oczy może na pewne rzeczy, a nie zarzucaj mi że kłamię czy jestem skretyniałym niedoukiem. Nie każdy ma ogrom prawdziwej wiedzy na każdy temat, żyjemy w świecie w którym łatwo dać się zmanipulować i zarówno ja mogę mieć po części rację w jakiejś sprawie jak i Ty. Więc może zamiast się kłócić może warto porozmawiać na spokojnie, nie trzeba być odrazu agresywny :)

« Powrót do wszystkich komentarzy