La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj. By Użytkownikom La Rambli ułatwić korzystanie z tego działu w zgodzie z regulaminem, stworzyliśmy dla Was Kodeks La Rambla. To zbiór sugestii i wskazówek, które pozwolą Wam poruszać się po La Rambli bezpiecznie, bez narażenia na blokadę konta. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z Kodeksem!

La Rambla

Online: 2353 Culés

37

Koniec Francji jest bliski i to jest nieuniknione.. niestety taka jest rzeczywistość. Żal mi jest na to wszystko patrzeć, że w wileki tydzień zaczęła palić się niewątpliwie najsłynniejsza katedra na świecie, niewielu wie, że korona cierniowa Pana Jezusa tam spoczywa i że Notre-Dame to spolszczenie "Naszej Pani" chodzi tu o Matkę Bożą, szatan najbardziej nienawidzi Matki ponieważ to ona urodziła Jezusa.. każdy z nas niech sobie dopowie resztę. Myślę, że każdy z nas powinien sobie zrobić rachunek sumienia i przeprosić Boga za dotychczasowe grzechy. Bóg nas kocha to niewątpliwe, ale pokażmy Mu że też go KOCHAMY.

Komentarz usunięty

Komentarz usunięty

5

@cinek090 piekne słowa

Komentarz usunięty

0

@Katalończyk 99 A dlaczego mordo tak myślisz?? Wyraz swoją opinię

Komentarz usunięty przez użytkownika

Komentarz usunięty przez użytkownika

23

@A4ron Dlaczego się uśmiałes ?? Ponieważ jestem wierzący m człowiekiem i nie kryje tego przed nikim ??

Komentarz usunięty

11

@Hosh Więc widać po twoim wychowaniu jakim jesteś człowiekiem, mama mnie uczyła że nie można się śmiać z niczyjej wypowiedzi ponieważ żadna wypowiedź nie jest głupia tylko jak już trudna w rozumieniu. Jak widać u ciebie ciężko z rozumiem

34

@cinek090 Czego oczekujesz od mentalnych dzieci? Szacunku? Przemilczenia jeśli ich to nie obchodzi? Tak zostali wychowani przez rodziców i nic nie poradzisz.

4

@cinek090 Niewątpliwie Maria była wspaniałą kobietą o czym niejednokrotnie można przekonać się w Biblii, ale teza, że szatan nienawidzi jej najbardziej, moim zdaniem jest fałszywa. Idąc tym tropem szatan najbardziej powinien nienawidzić matki Marii bo to ona urodziła przecież Marie, której nienawidzi twoim zdaniem najbardziej. Rozumiesz? To tak jakbyśmy wszyscy (nędzne porównanie, bo żadna to skala porównywać Boga i nas - ludzi, ale pozwolę sobie trochę to przełożyć 'na nasze czasy', zresztą sam Jezus posługiwał się podobieństwami) gloryfikowali matkę Messiego zamiast Leo. W końcu to ona urodziła najlepszego piłkarza! Idąc dalej możemy bez końca wspinać się po drzewie genaologicznym zamiast skupić się na samym Jezusie. To moje zdanie, nie atakuje twojego, a po prostu rozmawiam, żeby być dobrze zrozumianym :) Pozdrawiam i niech Bóg cię błogosławi!

13

@cinek090 Te pisanie o upadku Francji jest śmieszne. Nadal jedna z większych gospodarek świata i nic nie wskazuje, żeby, to się zmieniło. Pożar jest tragedią, ale nie sądzę, aby z jego powodu załamała się państwowość - czy nawet kultura, której to bezpośrednio dotyczy - nad Loarą i Sekwaną.

Komentarz usunięty przez użytkownika

Komentarz usunięty

0

@Filip_10 Ale fakt niezapczenalny jest taki że to Maryja urodziła Jezusa, a jeśli chcesz zgłębiać się daleko w wstecz to muszę ci powiedzieć, że to Maryja była akurat wybrana przez samego Boga więc nie rozumiem po co dociekać się o to kto urodził Maryję. Ona po prostu została wybrana przez Boga Ojca, tak jak i my zostaliśmy wybrani przez niego.

7

@martin86 A może, dlatego że żyjemy w czasach, gdzie człowiek wie co kryje się za "religiami" i wiara w takie rzeczy nie jest potrzebna, żeby przetrwać dzień?

36

@cinek090 Hmmm. Co tu ma wychowanie do tego. Właśnie jest pokazane z dobrej strony, bo nikt nie śmieje się z Ciebie ale z Twojej wypowiedzi. NIkt nie ocenia Ciebie ale to co i jak piszesz. Wypowiedzi moge być różne - mądre, głupie, merytorczne, cyniczne itd...
Wskazujesz szatana który maczał swoje palce w prawdopodobnym pożarze, dodatkowo wieszczysz apokalipsę i wzywasz do nawrócenia się.
NIe możesz oczekiwać, że wszyscy potraktują Twoje słowa poważnie, jedni będę się śmiać, inni uznają to za objaw fundamentalizmu, innych przekonasz i już dzisiaj zrobią rachunek sumienia. Jednak nikt nie dał Ci prawa oceniać innych. Piszesz o wychowaniu a pokazujesz zupełnie co innego. Piszesz negatywnie o kimś personalnie, to bardzo niewychowane :)

0

@martin86 Trudno zrozumieć takichże ludzi, którzy sprzedali duszę diabłu, nie mnie to osądzać, ale każdy według swoich czynów będzie sądzony przez najwyższego. Dobranoc

0

@cinek090 Zgadzam się w pełni :) Chodzi mi o stwierdzenie 'nienawidzi najbardziej' w kontekście Marii po prostu. Do tego się odwołuję przez cały czas :) a to że została wybrana przez Boga nie podlega wątpliwości i nie próbuje z tym dyskutować, na pewno była cudowną kobietą! Bless!

0

@Grzesior667 Co kryje się za religiami?

0

@pax Hasło " wskazujesz szatana w który maczał swoje palce w prawdopodobnym pożarze" kolego bo zaraz będą się z Ciebie wszyscy śmiali przeczytaj jeszcze raz swoją wypowiedź bo nie ma ni składu no ładu.

6

@pax Wiem, ze lubisz byc scisly. Ja nie, ALE jesli moge sie do czegos doczepic, to jesli o wychowanie - to zarowno Ty, jak i ja (piszac teraz do Ciebie) nie pokazujemy wyzyn dobrego wychowania. Jest to po prostu pouczanie kogos na forum publiczynm, nie na priv. Troche trakutje sie wtedy kogos z gory, to normalne, nawet z tym nie walcze, ale dla scisloscil trzeba odnotowac.

0

@Piorun Manipulacja i rządza władzy nad szarym człowiekiem.

5

@cinek090 Jak cytujesz to rób wytnij/wklej a nie zmieniaj tekstu. To bardzo niekulturalne i bardzo słabe.
Mój wpis:
"Wskazujesz szatana który maczał swoje palce w prawdopodobnym pożarze"
Twój cytat mojego wpisu:
" wskazujesz szatana w który maczał swoje palce w prawdopodobnym pożarze".
Naprawdę jesli chcesz dyskutować, bronić swojego zdania to rób to porządnie bo narazie to piszesz "ni składu no ładu".

0

@pax Gdybyś poznał może w skrócie poprawnego wychowania to wiesz mi byłbyś teraz po stronie Jezusa

2

@pax Gościu malinowy serio o literówkę.. teraz pojechałeś po bandzie przepraszam cię że dodałem "w"

8

@cinek090 "Gdybyś poznał może w skrócie poprawnego wychowania to wiesz mi byłbyś teraz po stronie Jezusa" - w tym momencie nie będę pouczał czy krytykował Twojej wypowiedzi. Proszę napisz ją tak, abym ją zrozumiał. Wtedy się postaram jakoś do niej odnieść.

0

@pax Po pierwsze gdzie ja wskazuje szatana który maczał w tym palce ???? Po drugie gdzie ja wieszcze apokalipsę??? Przeczytaj sobie apokalipsę św. Jana jeśli chcesz wiedzieć co to znaczy wieścić apokalipsę... Po trzecie czy to źle że wzywam do nawracania???

6

@cinek090 Pouczasz innych o wychowaniu, mimo że ciagle o innych wyrażasz się personalnie. Tego naprawdę mama Cie nauczyła, jak sam piszesz? Ktoś wchodzi w dyskusję zwracając uwage na twoja wypowiedź Ty atakujesz go personalnie.

1

@pax Nikogo nie atakuje to ty mi zarzuciłeś pełno zarzutów, opanuj się gościu i przypomnij sobie co ty wypisywałes

6

@cinek090 "Koniec Francji jest bliski i to jest nieuniknione" - czyz to nie wieszczenie apokalipsy Francji?

"Notre-Dame to spolszczenie "Naszej Pani" chodzi tu o Matkę Bożą, szatan najbardziej nienawidzi Matki ponieważ to ona urodziła Jezusa.. każdy z nas niech sobie dopowie resztę". W kontekście pożaru dałeś jasno do zrozumienia, że skoro szatan najbardziej nienawidzili Matki Boskiej czyli "NaszejPani" to każdy sobie może dopowiedzieć resztę, gdy płonie "jej" świątynia.

"Myślę, że każdy z nas powinien sobie zrobić rachunek sumienia i przeprosić Boga za dotychczasowe grzechy". To wezwanie do nawrócenia się ze ścieżki grzechu, czyż nie?

0

@cinek090 Ale poplynal. Mogl rowńie dobrze splonac kiosk z fajkami obok.

8

@cinek090 Nikogo nie atakuje - "mordo", "widać po twoim wychowaniu jakim jesteś człowiekiem [...] Jak widać u ciebie ciężko z rozumiem", "Gościu malinowy".
Pamiętaj, że kłamstwo jest grzechem ;)

Komentarz usunięty

4

@pax Nudny już się robisz

0

@pax Pamiętaj, że jako przeciwnik Chrystusa będziesz smażył się w piekle.

4

@pax Zawsze podziwiam ludzi mających cierpliwość do takich dyskusji, ale naprawdę, nie karm trolla:D

7

@cinek090 "Czy lewicowe oczy są tak zalepione lgbt itd????"
Nie znasz mnie, nie znasz moich poglądów ale wolisz atakowac i wmawiać coś co nawet w tej dyskusji nie zostało powiedziane. Czy to jest obajw dobrego wychowania?
Jak ktoś nie podziela Twoich poglądów to ma lewicowe oczy zaślepione lgbt?

4

@mandigal Wiem, wiem, wiem, wiem. Zawsze to sobie powtarzam, że to już ostatni raz :)

Komentarz usunięty

1

@cinek090 A zastanawiałeś się nad takim faktem, że raczej nikt kto trafi do piekła nie będzie się tam smażył, bo czemu Diabeł ma karać osoby podobne do niego?

4

@Misanthrope Też wiem, ale stwierdziłem że jak zasnąć nie mogę to trochę pokarmię :)

2

@cinek090 "Przeciwnik Chrystusa"? Jak rozumiem Ty stoisz po Jego stronie wyzywając innych. "Przeciwnik Chrystusa" bo... pokazałem hipokryzję Twoich wypowiedzi.

1

@pax Mi pomagają podcasty dyskusyjne. Minus jest taki, że jak już zasnę to na drugi dzień nie wiem gdzie skończyłem i muszę szukać :P

0

@Filip_10 Swego czasu myślałem podobnie, jednak egzorcysta z Częstochowy, x. Cyran dał mi argumenty za tezą, iż Szatan nienawidzi Maryi najmocniej. Lucyfer był jednym z Archaniołów. Bóg kazał Archaniołom pokłonić się, oddać hołd ludziom, gdyż uznał nas za najpiękniejsze dzieło Jego stworzenia. Lucyfer uważał inaczej, więc zbuntował się, nie chciał sie kłaniać zwykłym śmiertelnikom. Został strącony, jego nienawiść do ludzi wzrosła tak mocno, że jest zobrazowaniem słowa "maks". Jak bardzo Bóg go poniżył, gdy wybrał Maryję, śmiertelniczkę, aby urodziła Jezusa? Szatan nienawidzi Matki Boskiej najbardziej, bo jest śmiertelniczką, która nigdy nie umarła (wg Pisma została fizycznie wniebowzięta), nigdy nie zgrzeszyła, jest kobietą (kobiety były nieczyste) oraz ludzką matką Boga. Została wybrana, by obalić wszelkie oczywistości. A fakt, że urodziła Boga jest wielką drzazgą w tyłku Szatana, bo pokłon samego Boga w stronę ludzi. Teza, że Zły powinien nieznosić matkę Maryi jest więc absurdalna i zupełnie nietrafiona. Nie miała fizycznego wpływu na fakty. Maryja - tak.

0

@Grzesior667 Puste slogany. Zero konkretów. Kościół idealny nie jest (niestety), ale nie mów o manipulacji i rządzy władzy. W mojej religii nie doświadczyłem tego o czym mówisz. Ty doświadczyłeś?

1

@cinek090 Niewiem co brałeś ale następnym razem weź połowę. Naprawdę wierzysz we wszystkie te bzdury?

0

@SwieteOfficjum Bardzo mi się podoba twoja odpowiedź, bo ma solidne argumenty, jednak dalej uważam, że jest inaczej.
1) Tu się zgodzę, wybranie zwykłej kobiety na matkę Jezusa, Syna Bożego, zabolało pewnie szatana jak mało co.
2) Wiemy, że Jezus bardzo kochał swoją matkę, że jej postawa była dobra i to wspaniałe. Ale nie wiem skąd założenie, że Maria była zupełnie bezgrzeszna. Jeżeli opierasz się na objawieniach czy ustaleniach Kościoła Katolickiego - nie pozostaje mi nic innego jak to uszanować, bo zapewne to twoja wiara. Jednak w samej Biblii nigdzie nie spotkałem się z fragmentem, który sugerowałby, że Maria była bezgrzeszna. A uwierz, że choć może za mało, to staram się czytać choć trochę codziennie! :) Oczywiście nie ignoruje tego, że była błogosławiona między niewiastami, że Bóg ją wybrał, że poczęcie było z Ducha. Chodzi o samą sprawę bezgrzeszności :)
3) Znowu się zgodzę. Zbiłeś tezę o matce Maryi, wytłumaczę ci dlaczego jej użyłem, odnosząc się do całej sprawy. Mam kolegę ministranta, którego jedynym argumentem na bezgrzeszność Maryi jest to, że 'to logiczne, że Maria jest bez grzechu, bo urodziła Jezusa, który jest bez grzechu. Jak ktoś grzeszny mógłby urodzić kogoś bezgrzesznego'. I w tym przypadku myślę, że przykład z matką Marii i wspinaniem się po drzewie genaologicznym ma sens. Dodam tylko dla pewności, że byłem dobrze zrozumiany, że ten przykład miał obalić tezę Cinka, a nie sugerować, że ja czczę matkę Maryi :)
4) Co do wniebowzięcia też nie wiem czy tak było. Mówię szczerze - nie wiem. Nie chcę powiedzieć "TAK NIE BYŁO!!1!!" bo po prostu nic mi o tym nie wiadomo. Użyłeś słów 'według Pisma', okej, ale teraz zapytam cię gdzie to jest w Piśmie? :)
https://www.gotquestions.org/Polski/wniebowziecie-Marii.html
Tutaj jest krótkie wyjaśnienie tego jak mniej-wiecej ja na to patrzę. Jeżeli któreś zdanie np. 'bóstwo Maryi' cię urazi (jest to co by nie mówić dość agresywne stwierdzenie) wybacz nie taka była moja intencja, i nie ja to pisałem. Chodzi mi o sam fakt, że w Biblii nie spotkałem się z wniebowzięciem Maryi. I znów - jeżeli opierasz się na ustaleniach Kościoła Katolickiego - szanuję i pozdrawiam, masz pełne prawo, ja chciałem tylko zaznaczyć że w Piśmie nie wszystko jest zapisane, tj. to przedstawiłeś :)
Pokój!

0

@cinek090 Czy to nie ty ostatnio gadałeś językiem nienawiści i mówiłeś ,że TVN jest Niemiecki?
Ehh pisanie o upadku danego kraju i wplatanie w to Religi? Wiesz ,że człowiek wierzący by czegoś takiego nie powiedział?
Brak slow na ciebie. Nie wydaje mi się byś był tak wierzący jak ci ię wydaje.

0

@MarioVeB! czytanie twojej wypowiedzi do niczego nie prowadzi chłopcze, sądząc po twoich komentarzach wnioskuje, że masz 14-16 lat max 17, więc nie ma sensu wdawać się z Tobą w dyskusję.

0

@cinek090 Etap szkoły już mam dawno za sobą ,a patrząc na twoje wynurzenia to u ciebie w edukacji sa podstawowe braki.
Nikt normalny nie miesza Religi z upadkami krajów.
Chore.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Liga typerów

1 BomboLombo3 149 pkt
2 Mad92 145 pkt
3 Nati 144 pkt
4 avanes 144 pkt
5 zbigniew76 143 pkt
Zobacz tabelę

Sonda

Która reprezentacja mająca w składzie piłkarza Barcelony może osiągnąć najlepszy wynik na Copa America?

Podsumowanie tygodnia

Cytat tygodnia

Jeśli ktoś przyjeżdża do innego kraju, musi się przystosować do życia w nim, zbliżyć się do ludzi. Najważniejszy jest język. Uczenie się go to najlepsza część, ponieważ to zostaje na całe życie. Dla mnie mówienie w języku kraju, w którym żyję, to oznaka szacunku i wdzięczności

Marc-André ter Stegen o swojej adaptacji w Barcelonie

Kalendarium

W tym dniu nie wydarzyło się nic szczególnego w historii Barcelony.