La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 679 Culés

3

Słuchacie podcastów o 2 wojnie światowej i jeśli tak to który jest według was najlepszy? Dla mnie zdecydowanie podcast wojenne historię.W ciągu 2 miesięcy, przerobiłem cały ich materiał.Swietny jest również Bobrek ale on rzadko wrzuca materiały

0

@Trojanek23
Taktyczny.

0

@Trojanek23 szczerze, to wolę czytać książki. Podcasty mnie usypiają.

0

@Safrani no ja zazwyczaj właśnie do snu sobie odpalam heh albo w aucie

1

@Trojanek23 Wojenne Historie i Bobrek to moje klasyki, regularnie słuchani i chyba najlepsi, biorą pod uwagę merytorykę i jakość audycji.
Od siebie polecam bardzo ciekawe tematy w rozmowach na kanale Historia BEZ KITU i kanał OSW (mieszanka obecnej polityki+historia). Coś by się jeszcze znalazło, bo polski yt dobrze historią stoi, ale to tak na szybko.

1

@aleksandrowielki okupowana Polska jest też całkiem spoko i sensację 20 wieku

konto usunięte

0

@Trojanek23 Tych których wymieniłeś, plus Popkiewicz i kanał historyczny Adama Sikorskiego, Tank hunter, chociaż jego mniej lubię ale to już mixy poszukiwań i historii.

0

@Trojanek23
Oczywiście Norbert Bączyk top. Bardzo lubię też KURIER HISTORYCZNY. Mimo niecodziennych i mało "radiowych" głosów świetnie się tego kanału słucha, plus świetny cykl "Opowieści Rzeczpospolitańskie". Dużo o Polsce i czasach szlacheckich. Poruszane problemy przynależności etnicznej Polaków.
"Podcast wojenne historie" to głównie tematyka 2 wojny światowej i trochę pierwszej, nie kojarzę tam wiele z wcześniejszych lat , zaś na "Kurierze" głownie XV-XIX wiek ;) Ostatnio był fajny odcinek o historii Gdańska. Polecam.

Genialny kanał prowadzi również Piotr Małecki "POWOJNIE", świetna zwięzła forma, dobra muzyka zawsze w tle, no i napisał dwie książki które posiadam pochwalę się ;) a on sam jest jesli się nie mylę pasjonatem historii a nie historykiem.

Polecam również "OKUPOWANA POLSKA" - realizacja w stylu Bogusława Wołoszańskiego :D świetne materiały.

Całkiem dobry materiał obejrzałem również na kanale "HW5M" o historii Niemiec (3godzinki) - polecam - każdy Polak powinien znać dobrze historię tego sasiada. Jest również odcinek o Ukrainie.

Aha dodam jeszcze choć to nie dla uprzedzonych że ostatnio kanał odpalił Robert Winnicki (na kanale nie przebija się jakoś szczególnie pogląd prawicowy, raczej fakty). Po zawale wycofał się z polityki i na prawdę mądrze opowiada o historii. Ostatnio też miał ciekawy odcinek o Niemczech. Choć prowadzi to w formie wykładu więc forma tutaj zdecydowanie najprostsza. Nie dla każdego.

1

@mmaciass Tzn ja jestem zafascynowany tematem 2 wojny światowej i głównej na tym tle się skupiam.Czytalem krótkie biografie wszystkich najważniejszych psycholi nazistowskich i ich dzieci.Tez dużo o Hitlerze.Fascynuje mnie po prostu to,jak człowiek zła istotą.Po wojnie też kilka razy zdarzyło obejrzeć ich materiały i rzeczywiście bardzo ciekawe.Czytalem taką książkę,byłego jakiegoś Oficera, bardzo ciekawą, dlaczego to Niemcy wygrały wojne

0

@Trojanek23 w takim razie OKUPOWANA POLSKA będzie dla Ciebie jeśli nie znałeś. POWOJNIE również, dużo tematów związanych z II wojną. No i cała seria na Netflix w kolorze jest świetna.
Fajnie tez się oglądało cykl na National Geographic o zbrodniarzach nazistowskich - nie pamiętam tytulu ale znajdziesz.
W domu mam książki Piotra Małeckiego z kanału "powojnie" i mam też ksiązkę którą wyobraź sobie zabrałem z domku letniskowego po moim dziadku "Albert Speer - wspomnienia". Książka ma swoje lata :)

0

@aleksandrowielki noe ma nic gorszego od mieszania polityki z historią.....Nie ma szans aby nic rozwiązać gdyż politycy wykorzystują historie aby ugrać wyborcze pkt.....To będzie nigdy nie rozwiązany temat gdyż wybory sa raz na jakiś czas i temat się przyda.Będzie dalej 2060r i dalej będą grzane tematy wojny.....choć ludzi którzy tam byli dawno nie będzie.....jeśli chcę się zgłębiać historię to bez polityki bieżącej.Bo politycy nie są bez interesowni w tym temacie.

0

@Trojanek23 wojna to system
I tak i nie
Legendarne teksty :D

0

@Chaoss masz rację Kamilu xd

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

@Trojanek23 jak cię książki z II WS interesują to polecam te niemieckich Generałów/Feldmarszalkow :)

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

MVP sezonu 2025/26 FC Barcelony jest: