- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1008 Culés
Gorące dyskusje
Aragorn33
13
Widziałem @Kgorecki2500, że Ty się cieszyłeś z odebrania orderu. Na taki efekt liczyłeś? Bo... » Czytaj dalej
59 odpowiedzi
Lanosss
30
Mogła ją do pralki wrzucićhttps://x.com/sknerus_/status/2068604836636151973
21 odpowiedzi
Arkon
1
Odchodząc od polityki- jakie smaki lodów lubicie? Z tych, nazwijmy to sklepowych, uwielbiam... » Czytaj dalej
31 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1008 Culés
0
Ale pojazd w komentarzach. Szkoda jej.
7
@tristan87 Zapytam wprost o ile procent będę płacić drożej ?
0
@bartekvisca , Polacy plujący jadem - nowe, nie znałem, aczkolwiek pewnej frustracji niestety nie ma co się dziwić, choć jest ona wyrażana w zbyt bezpośredni sposób...
1
@bartekvisca Ona jest ministrem. Coś się zmieniło chyba, jeśli minister podpisuje ustawy. Tusk został już cesarzem?
6
@tristan87 to jest typowy przykład obrywania za poprzedników. Unijny system handlu emisjami jest finansowaniem wsobnym, tj. dochody z zakupu uprawnień do emisji nie trafiają do jakiegoś budżetu UE tylko do budżetu krajowego i powinny być przeznaczane na modernizacje systemu energetycznego kraju.
PiS przez ostatnie 8 lat zgarnął z tego systemu grubo ponad 70-80 mld i powinien te środki przeznaczyć na atom/OZE/modernizacje sieci przesyłowych.
Oczywiście nic takiego nie miało miejsca, PiS przechulał ten hajs na finansowanie programów socjalnych, ograniczyli rozwój energetyki wiatrowej + jakoś do 2019 r. upierali się przy rozwoju energetyki węglowej chociaż było oczywistym, że spowoduje to wzrost emisyjności i jeszcze wyższe opłaty za prąd dla odbiorców (szczytem było wybudowanie bloku węglowego za ponad 1 mld zł, który nawet nie został uruchomiony i za kolejne setki mln został od razu zburzony - ładnie koło 1,5mld zł poszło w piach).
Fakt, że ludzie przez lata ignorowali te działania, dawali sobie wmawiać, że wzrost cen energii jest winą UE (a nie brakiem modernizacji sieci energetycznej) oraz kierowanie obecnie pretensji do rządzących o wzrost cen energii pokazuje jak zmanipulowane mamy społeczeństwo i jak wiele krzywdy wyrządziła nam powszechna w przestrzeni publicznej propaganda.
0
@Dari0G normalna procedura ustaw rządowych. Najpierw rząd je przygotowuje, później minister podpisuje - ale nie na zasadzie takiej, że wchodzą w życie tylko na zasadzie zgody na skierowanie ustawy (a właściwie jej projektu) do Sejmu w celu dalszego procedowania.
0
@Dari0G Generalnym gubernatorem został.
0
@Aragorn33 w punkt!!!
0
@Aragorn33 Projekt ustawy to nie ustawa. Wydźwięk wpisu ministry jest inny. Jako prawnik powinieneś doskonale zdawać sobie sprawę, że diabeł tkwi w szczegółach.
Oczywiście @Borneo klaszcze, bo nic, co zrobią jego pupile, nie może być złe. Gdyby to była ministra z PiSu, napisałby pełen byków elaborat o tym, jak słabo wyedukowane i miałkie intelektualnie są kadry pisiorów. Ale nie, on nie jest stronniczy, skąd.
0
@Dari0G Ona nie jest prawnikiem, a to jest wpis na twitterze. Jak Mentzen ogłaszał swoje 100 ustaw to łamał prawo bo nie miał kompetencji do uchwalania samodzielnie ustaw czy jednak używał skrótu myślowego i prezentował projekty ustaw? Wskazała wprost, że podpisała ustawę po uzgodnieniach resortowych, więc chodziło o rządowy projekt ustawy, który zostanie skierowany do parlamentu.
Jeżeli czepiasz się takich szczegółów to można byłoby odbić piłeczkę - czego by ten rząd nie zrobił to i tak byś narzekał :) zarzucając Borneo stronniczość sam ją pokazujesz.
0
@Dari0G nie jestem przekonany co do usunięcia prac domowych w szkołach.Mam tu mieszane uczucia.Calosc ocenie 8 miesięcy po odejściu Dudy jak wdrożą ustawy .Wtedy ci powiem co mi się podoba a co nie....
0
@Aragorn33 Ale jest aktualnie pełniącym obowiązki ministrem, a nie randomowym obywatelem.
Jak chcesz odbić piłeczkę? Czy ja zarzekam się za każdym razem, że jestem bezstronny i chodzi mi tylko o dobro kraju? A on tak robi, po czym krytykuje wszystko, co nie wychodzi od jego pupili. A to, co od nich wychodzi, zawsze usprawiedliwia. To jest hipokryzja.
0
@Dari0G a możesz wyjaśnić jaka krzywda Ci się stała z tego powodu, że użyła skrótu myślowego jasnego dla każdego średnio rozgarniętego odbiorcy?