La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1041 Culés

15

My kibice Barcelony nie doceniamy to, co mamy. Zdaje sobie sprawę, że jest tutaj dużo nastolatków, ludzi co mogą być sfrustrowani i nie pamiętają wielkich triumfów w LM. Ja np nie bardzo pamiętam zwycięstwo w Paryżu w 2006. Ale świetnie pamiętam 2009, 2011 i 2015, zwłaszcza niezapomnianą główkę Messiego w Rzymie. 4x w tym wieku to jest naprawdę dużo. Naszym przekleństwem jest to, że Real jest najbardziej utytułowanym klubem w historii Ligi Mistrzów i w ostatnich 10 latach wygrał ją 5x. Zobaczcie sobie na Bayern. Mieli w ostatnich latach swój prime, świetnych piłkarzy i totalnie nie wykorzystali tego, ledwie 1 Lm i szokujące porażki, my przynajmniej mieliśmy słabszych piłkarzy i nikt nie wymagał od porażki na Anfield jakiś sukcesów. City to samo, 7 rok z rzędu byli faworytem Ligi Mistrzów i udało się tylko raz. Zobaczmy na United, które jest na dnie, które może teraz pomarzyć, ale o grze w fazie grupowej, to samo Chelsea. AC Milan, który ostatni raz wygrał 18 lat temu, Juventus 28 lat temu, Inter 14 lat temu, całe Włochy czekają 14 lat i pewnie poczekają kolejne 14. Takie kluby jak Arsenal, Tottenham, PSG, Atletico, Roma, Lazio nigdy nie wygrały tego trofeum. Zobaczmy sobie jak to są zabetonowane rozgrywki. Na 23 wygrane w tym wieku: 10 należy do Hiszpanii: Real 6, Barcelona 4. Anglicy 6: Liverpool 2, Chelsea 2, MU i MC po 1. Włosi 3: Milan 2, Inter 1. Niemcy 3 w postaci Bayernu i Porto. 10 klubów tych dostąpiło tego zaszczytu w ciągu 24 lat. Doceńmy to, że w tym wieku tylko Real był od nas lepszy. Lepsze czasy nadejdą, jestem tego pewny i wygramy co najmniej 2x do 2030, tylko trzeba być cierpliwym i nie robić nerwowych ruchów.

0

@kigani kupić a wygrać ligę mistrzów to znacząca różnica... co ty pier...

2

@Lucyfffer tym lepiej. Ja mam satysfakcję, bo wiem, że w każdym z tych lat, co Barcelona wygrywała była najlepsza. Każdy z tych triumfów był zasłużony. Można mieć zdecydowanie niedosyt, bo na pewno w 2010 i 2012 byliśmy też najlepsi na świecie, to samo w 2016 jak odpadliśmy z Atletico. W 2019 to nie muszę mówić, co się wydarzyło. Tak samo jest niedosyt z 2008 roku, bo byliśmy lepsi od MU w dwumeczu. Jedyną kontrowersja to wiadomo 2009 i ten dwumecz z Chelsea, ale kto śledził tamten sezon to wie, że nie było nawet zbliżonej drużyny do Barcelony na świecie

2

@kigani Tutaj masz rację.60%kibiców tutaj to sezonowcy i chorągiewki, którzy chwalą po jednym meczu i sprzedają i wywalają po jednym meczu.Ja pamiętam czasy kiedy nawet w pucharach nie graliśmy i była degrengolada.Kibicem się albo jest, albo się bywa...

0

@kigani ja to zacząłem kibicować po odejściu Neymara, więc mam na co narzekać.

1

@kigani lata ogromnych sukcesów Barcelony strasznie wypaczyły oczekiwania kibiców. Wygrywanie wszystkiego stało się normą, a przecież to jest coś absolutnie od normy odstającego. Takiej paki jaka była w Barcelonie w latach największych triumfów już nie będzie, to był ewenement. Ciężko się z tym pogodzić, ale taka smutna prawda.

0

@kigani
W Punkt ;) Amen;)

1

@kigani Lubię ją te wasze teksty ," nie doceniamy", " nie wierzymy", " będzie dobrze, trzeba cierpliwośći " i td.
W końcu za każdym razem, oczywiście temat "chorągiewki i sezonowych" . Bingo!
Maradonę w Barce pamiętam. I co z tego?
Z przeszłego wieku Barce kibicuje . I co z tego?
Tak , q...a , wymagam żeby zawsze byli na szczycie, wymagam żeby zawsze wygrywali. Wymagam więcej LM. Wymagam mniej frajerstwa i oddawania meczów na 99% wygranych . Wymagam nie spierd...ć zaliczki z 3-0 i 4-1. Dużo? Wymagam od milionerów grać tak jak przystało na Barce, a nie robić pośmiewisko na Włoskich, Angielskich i kiji jeszcze wie na jakich stadionach.


1

@kigani oczywiście że pełną zgoda co do naszych wygranych. Bezapelacyjnie Barcelona była wtedy najlepsza drużyną w historii. Nie było klubu który mógł nam się przeciwstawić a jak się zaczynał mecz to nikt się nie zastanawiał czy wygramy tylko ile. Kursy u buka pamiętam były po 1,10 :) wspaniałe czasy i te wygrane z Realem 0:5 , 6:2 , 0:4....

0

@kigani z drugiej strony nie można żyć historią, nie da się najeść w poniedziałek tak, aby w środę nie być głodnym itd. Barcelona to ogromna marka, 125 letni klub. Z całym szacunkiem, ale tak wielkich klubów, jak Barca w Europie jest kilka i nie zaliczam do nich City czy PSG, które od 10 lat są pompowane potrodolarami. Tak duże marki powinny co roku być minimum w top 8. Nike nie będzie negocjował tak dużego kontraktu z Lazio czy BVB, bo to nie są tak duże kluby. Ilość kibicow na świecie też ma ogromne znaczenie, taki Manu mimo dołka nadal jest na świecie bardzo popularny i negocjuje wysokie kontrakty sponsorskie. Barcelona nie może zadowalać się wyjściem z grupy LM. Jesteśmy w trudnej sytuacji ekonomicznej, trzeba to przetrwać i mądrze wydawać każde euro. Nie ma żadnej gwarancji, że wygramy LM w najbliższym czasie, trzeba zacząć od wygrywania w lidze, a my się obecnie męczymy z każdym zespołem. Wiele pracy na każdym szczeblu. Kiedyś milioner powiedział, że mogą mu zabrać wszystkie jego pieniądze, ale niech mu zostawią do do dyspozycji jego markę, a on bez problemu się odbuduje. Taka jest nasza obecną sytuacja, ogromną marka w kłopocie, ale pedzec czy później z tego wyjdzie.

1

@kigani Od Wielkich zawsze wymaga się więcej. Jestem dumny z najlepszego okresu w historii tego klubu i najlepszej Barcelony w historii, ale ja jako kibic wielkiej Katalońskiej Organizacji wymagam wiecej. Nie kopania sie po czole czy kompromitowania się co sezon na oczach całego świata. Ja chcę więcej i tu nie ma nic złego skoro sam klub dąży do tego. I mnie osobiście to boli, że z wielkiego klubu z sezonu na sezon wchodzimy w taka bylejakość.
Popieram w 100% to co napisał @AssisMoreira

0

@kigani Ja jestem kibicem juz od 10 lat , w tym roku 11. Jestem dumny z tego , ze jestem kibicem Barcelony. Na zawsze w moim sercu bedzie ten klub , do smierci. Nie cofnal bym czasu , to napewno , nie zaluje i wiem , ze przyszlosc mamy w dobrych rekach. Visca Barca

0

@Maker0 z drugiej strony my jako jedyni z tych wielkich mamy problemy finansowe. Jako jedyni nie możemy sobie pozwolić na transfery nawet za 10 mln euro jak nie zostanie przywrócona zasada 1:1 w stosunku do nas. Poza piłka od 3/4 lat musimy walczyć o każdego centa.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Kto zostanie mistrzem Europy?