La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1642 Culés

Bonus na start aż 3755 zł! Załóż konto i zyskaj aż dwa freebety na początek.

18+. Superbet to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi. Graj odpowiedzialnie.

konto usunięte

0

A może lepiej tej Ukrainie było się poddać od razu 24 lutego? Może by życie toczyło się tam normalnie, a tak już setki tysięcy ludzi zginęło, a rokowania się są dobre. Czy może jest nadzieja dla Ukrainy?

Komentarz usunięty

1

@Rl9k1nG No, po co to Westerplatte walczyło. Po co Powstańcy Warszawscy walczyli, zobacz ilu chłopaków i dziewczyn zginęło. Było się od razu poddać, a najlepiej to kolaborować.

1

@Lucerfi Tak a teraz oddają naszą suwerenność bez walki, to jest dopiero żałosne.

1

@Lucerfi Z perspektywy czasu przekonaj Czechów, że mogli walczyć dzielnie jak Polacy i jak bardzo Czechy na tym źle wyszły

2

@Rust_Cohle chłop 3 tysiące komentarze, każdy głupszy od poprzedniego xD

konto usunięte

0

@BorzyKrzys Dziękuję za komplement.

2

@dv7wisnia Nie o to chodzi - jasne, Węgrzy i Francuzi (w gruncie rzeczy) wyszli na tym dobrze, ale tylko i wyłącznie dlatego że już wiemy, jak potoczyła się historia. Co jeśli Niemcy nie przegrałyby pod Stalingradem? Z perspektywy władz w tamtym czasie nie było dobrego wyjścia, albo ryzykowali walką, albo ryzykowali poddaniem się.

0

@Lucerfi No akurat z tym Powstaniem Warszawskim to podałeś chyba najmniej rozsądny przykład. A Westerplatte słusznie - wypełnili rozkazy z nawiązką.

1

@Amigo_Blanco Ponownie, jak wyżej: sam popieram argumenty wielu historyków o niezasadności formy Powstania Warszawskiego. Polecam zresztą książkę Zychowicza, o powstaniu jak i "Pakt Ribbentropp-Beck". Ale ja o czym innym. Mówimy z perspektywy napisanej historii. Nie wiemy co stałoby się, gdyby Niemcy wygrali pod Stalingradem. Ocenianie decyzji podejmowanych w czasie krytycznego zagrożenia suwerenności bez brania pod uwagę czynnika "mgły wojny" to po prostu ignornacja. Przypominam, że przez duża część wojny powszechnie uważano, że Niemcy wygrywają wyścig o broń jądrową.

1

@Lucerfi Książkę mam na półce :)
Oczywiście, że najłatwiej być prorokiem historii. Niemniej wychodzę z założenia, że podawanie Powstania Warszawskiego w kontekście konieczności walki lub jej braku jest całkowicie pozbawione zasadności - nie miało tak naprawdę wpływu na toczące się lokalnie walki. Nie miało również absolutnych szans powodzenia, o czym zorientowali się sami Powstańcy. Świadczy o tym znacznie mniejsza mobilizacja sił w czasie drugiego alarmu powstańczego w porównaniu do pierwszego, podczas którego Powstanie nie wybuchło. Mgła wojny nie powinna przysłaniać rozsądku.
No i dodatkowo - nie twierdzę, że Ukraina powinna przestać walczyć. "Doczepiłem" się tylko kwestii użycia PW w tym kontekście :)

1

@Rl9k1nG póki nie było internetu tylko rodzina wiedziała żeś d3bil

0

@Rl9k1nG No ale zakładasz że Rosja ich powolnie nie wykończy tak?

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Czy klub powinien sprzedać Alejandro Balde?