La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1591 Culés

Bonus na start aż 3755 zł! Załóż konto i zyskaj aż dwa freebety na początek.

18+. Superbet to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi. Graj odpowiedzialnie.

31I elegancko, palacze będą mieli pewność jeżeli chodzi o legitność zielska a państwo zarobi trochę pieniędzy

3

@marcin62 W Polsce też powinno to dawno zrobić. I tak palili palą i będą palić

1

@marcin62 czekamy na Polskę, ale z tym rządem to się pewnie nie doczekamy.

1

@marcin62 ćpuny do wora.

1

@Firestone Imo z naszym społeczeństwem. Przecież tutaj dalej marihuana jest uważana za zło wcielone xD

0

@marcin62 Jeszcze powinni zmienić Testy , które robią dla kierowców żeby wykrywały czy jesteś w tej chwili pod wpływem , a nie sprzed miesiąca.

0

@marcin62 w sumie racja. Niektórzy do dzisiaj wierzą, że 5G zniszczy ludzkość, a Ziemia jest płaska.

konto usunięte

0

@marcin62
Piękna sprawa
o ile to nie Fake

5

@Monegros Nie, nie jest to fake

0

@marcin62 Dobry żart.

1

@marcin62 jaka legitnosc zielska? uważasz że każdy pójdzie do sklepu i kupi? Będzie sprzedawane i kyoyeane jak teraz tylko że nic ci nie zrobią jak będziesz miał przy sobie towar.
Oczywiście sklepy również będą i też pewnie ktoś tam będzie kupował

0

@Prorokk "uważasz że każdy pójdzie do sklepu i kupi"
"Oczywiście sklepy również będą i też pewnie ktoś tam będzie kupował"

ciekawa dyskusja wewnętrzna, nie ma co. :D

Wiadomo, że nie wszyscy będą kupować w 'oficjalnych' sklepach, aczkolwiek każdy którego na to stać i ma kilka punktów iQ będzie wolał oficjalną dystrybucję, która prędzej czy później ruszy

6

@marcin62 Alkohol jest znacznie bardziej szkodliwy od marihuany, ale żyjemy w przesiąkniętej wódą kulturze. Depenalizacja i zezwolenie na hodowanie 2/3 krzaków na własny użytek - zdecydowanie tak. Ewentualnie umożliwienie działalności klubom konopnym jak w Barcelonie.

1

@Prorokk nie będzie się opłacało kupować z czarnego rynku jeśli w sklepie będziesz miał legit towar. Sklepy od razu nie powstaną ale to kwestia miesiąca-dwóch

0

@Lucerfi nie ma sensu się licytować
Oba to syf
Gloryfikowanie czegokolwiek takiego to mocna odkleja

1

@kryhaa Co ty gadasz, Marihuana jest zdecydowanie mniej szkodliwa, i mowa tutaj o CZYSTEJ a nie od dillera z ulicy z dodatkiem mefedronu. Jakoś nigdy nie widziałem, żeby ktoś po buchu bił żone, albo spał zaszczany na przystanku lub upił się na śmierć, żeby przedawkować zioło musiałbyś spalić tyle zioła ile ważysz a jest to nierealne do wykonania, w dodatku konopie to nie tylko jaranie, ale można z nich zrobić ciastka, masło, nalewki, miaści/kremy, ubrania a nawet i papier (wtedy nie trzeba by było wycinać drzew) i wiele innych produktów.

0

@Katalończyk 99 oczywiście kolejka ćpunów już ich widzę

konto usunięte

0

@Prorokk
Wiesz ,że w Barcelonie jest podobne prawo?
I nikt tam na to nie marzeka

0

@kryhaa Nie, marihuana jest znacznie mniej szkodliwa dla organizmie niż alkohol. Każde badanie to potwierdza. Oczywiście kluczowe są proporcje bo jak się pali codziennie to nie jest się palaczem a zamulonym człowiekiem w nałogu bez ambicji. Nie wmówisz mi że zapalenie jointa raz na pół roku z kobietą wieczorkiem romantycznie jest bardziej szkodliwe niż walnięcie lufy.

0

@Lucerfi no akurat jak cos zrobisz raz na x czasu to nie bedzie to jakos specjalnie szkodliwe
tak samo nikt po jednej lufie nie zacznie bić żony czy tam dzieciaków
moim zdaniem wszystko jest syfem i nie ma sensu sie przekrzykiwać co mniejszym co większym
a niektorzy trakują tu najazd na ich kochaną roślinke czy napitek jak najazd na własną matke xdd ( nie ty akurat)

1

@kryhaa Nie no prawda. Tylko że w moim odczuciu patologiczna jest sytuacja, że człowiek nie może sobie posadzić w domu krzaka który później ususzy i zrobi z nim np. masło. To samo z pejotlem. Zresztą jak ktoś chce sobie upędzić bimber w piwnicy to też powinien mieć moim zdaniem do tego prawo. Ja nie jestem zwolennikiem udostępniania marihuany w sklepach, chciałbym jednak żeby dozwolone było hodowanie na własny użytek i coś na wzór prawa Barcelońskiego (kluby konopne itd.). Fakt jest taki, że zgodnie z każdym badaniem alkohol niesie dużo większe szkody społeczne niż marihuana. Nie mówiąc nawet o szkodliwości dla organizmu. Od marihuany nikt nigdy nie umarł (mówię o konopii przestestowanej z laboratorium, nie od dilera z bramy), z alkoholem wiemy jak jest.

0

@kryhaa Nie da się rozpatrywać wszystkiego jako syf nie rozróżniając który większy. Tak samo można powiedzieć, że paracetamol i morfina to jeden syf i nie ma co się spierać który większy. No myślę że w rzeczywistości jest jednak inaczej. Ja oczywiście sądzę, że powinna być depenalizacja, nie legalizacja. Razem z depenalizacją powinna powstać szeroka kampania informacyjna o szkodach z używania substancji.

0

@Lucerfi mega kłuje w oczy narracja ze skoro alko jest dopuszczone to zioło też powinno bo jest teoretycznie mniej szkodliwe ( skoro tak mowisz ,to ci wierze )
i uzywanie jej przez większosć jako kontrargument xD
co ma piernik do wiatraka
no a ogólnie sie z tobą zgadzam odnośnie reszty.

1

@kryhaa Po prostu ludzie zamiast palić jakiś syf to mieliby dostęp do czystej rośliny, czy to zapalą czy przyprawią tym sos to ich sprawa. Ogólnie kultura marihuany jest tak rozwinięta że ludzie będą palić, a bardzo mała jej szkodliwości tworzy takie pytania właśnie jak to, dlaczego człowiek nie może mieć rośliny w doniczce. Marihuana jest z tego co wiem najczęstszą używką po alkoholu i papierosach. Prawo takie jakie mamy powoduje istnienie szarej strefy z dilerem w bramie który sprzedaje podlaną domestosem "roślinę". Ja nie uważam że mariahuana ma być legalna bo alko jest legalne, też kłują mnie w oczy takie argumenty. Gdyby od szkodliwości miało zależeć to, czy coś jest legalne czy nie, to legalna byłaby trawka, a alkohol nie. Wiemy jednak jak skończyłaby się prohibicja. Ja nie jestem zwolennikiem rozwiązania jak w Holandii, bardziej skłaniałbym się ku temu barcelońskiemu.

1

@kryhaa Zresztą ogólnie to sądzę, że kluczowy w kwestii legalności i nielegalności jest wpływ substancji na życie społeczne i wolność innych ludzi. Jestem z idei wolnościowcem ale nie popieram częstego argumentu (np. Gwiazdowskiego) że każdy narkotyk powinien być legalny, bo ludzie robią tylko sobie krzywdę. Otóż ludzie uzależnieni od metamfetaminy, kokainy, czy heroiny robią krzywdę innym ludziom, okradają sklepy, czy popełniają mocniejsze przestępstwa. W szczególności pid wpływem stymulantów ludzie mają więcej siły, większą odporność na ból i często agresję. Jednakże wpływ społeczny na innych ludzi palenia marihuany niemalże nie istnieje. Jest dużo mniejszy niż ten alkoholu, bo wiemy dobrze jak wyglądają okolice monopolowego po zwroku, albo pod wpływem jakich substancji najczęściej dzieją się rozruby pod klubami. Raczej nie po zapaleniu jointa, po tym ma się ochotę chillować na kanapie.

0

@kryhaa Ale rozprawkę napisałem :D Sorry

0

@Lucerfi nie możesz krzaka posadzić tak samo nie można bimbru pędzić.
Jesli legalizacja to tylko w sklepach jak alkohol

0

@Prorokk No właśnie o tym pisze, że powinien móc człowiek na własny użytek posadzić roślinę w doniczce czy upędzić bimber, ale państwo wtedy nie zarobi dlatego tak nie zrobią. Co do marihuany w sklepach to byłbym ostrożny - tutaj jestem mniej liberalny bo jest czynnik społeczny taki, że szeroka dostępność mogłaby skutkować zwiększeniem użycia w społeczeństwie, swego rodzaju zachęcaniem do tego poprzez ułatwienie dostępu. W Barcelonie musisz się postarać, zapisać do klubu konopnego, zapłacić stawkę. Jak ktoś chce zapalić to zapali, ale trzeba się postarać więc nie skutkuje to zwiększeniem użycia w społeczeństwie. Dla mnie takie rozwiązanie jest idealne w tej sytuacji.

0

@Lucerfi luzz hahaah
przynajmniej podzieliłeś się w pełni swoim zdaniem ;D
pozdro byku ;p

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Czy klub powinien sprzedać Alejandro Balde?