La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1378 Culés

Bonus na start aż 3755 zł! Załóż konto i zyskaj aż dwa freebety na początek.

18+. Superbet to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi. Graj odpowiedzialnie.

8

Pani z PSL mówi w radiu, że najlepsze dla opozycji jest przystąpienie do wyborów z 2 list. Na co pani prowadząca pyta o potwierdzenie z jakich badań to wynika, przedstawiając swoje źródła, mówiące co innego. Gościni się wiła, wiła i nie odpowiedziała jakie to badania potwierdzają jej tezę.
Redaktorka naciskała dopytując z czego wynika jej stwierdzenie.
Na co pani z PSL odpowiada, żeby redaktorka nie wprowadzała nerwowej atmosfery.

Okropnie się tego wicia słuchało.

20

@Comentateiro jak każdego polityka. Dramat jest słuchanie polityków. Ostatnio słuchałem w radiu jak kolesia z Pisu wypytywał czy da się wyżyć w Polsce za 1300zl, tyle dostają opiekunowie niepełnosprawnych, odp oczywiście tak. To redaktor przeczytał jego list do premiera że on jako rektor za 5200zl pisał że nie da się żyć w Polsce, to ten odpowiedział że nie będzie komentował swoich listów prywatnych do premiera bo to nie ładne. :)

3

@Comentateiro to jest proste jak budowa cepa. PSL doskonale wie że ze wspólnej listy mają szansę wygrać z PiS i tym samym dam PSL będzie gówno znaczył. A jak sobie wystartują z 2 albo 4 list to PSL jak zwykle będzie miał kluczowe 5-6%. Dogadają się z tymi którzy więcej dadzą i tyle. Mam znajomych z ten partii ale gardzę ich podejściem. Niestety jest skuteczne od wielu lat

0

@Bykunn Pomijam, że to PSL. Dlaczego atakujecie ich za ambicje, jedne listy jeden cel odsunąc pis od władzy zaczne zaraz wierzyć, że paranoja opozycji o której mówi Prezes Jarosław to prawda :P
W dodatku jak siedzisz w polityce to dobrze wiesz, że psl wie co się z nimi stanie bo to samo zrobili z Kukizem 4 lata temu ;)

3

@Comentateiro Od słuchania polityków tylko ciśnienie się podnosi. Niestety spora część społeczeństwa lubi słuchać tego bajkopisarstwa i mało tego - broni swoich ulubieńców. Część to już fanatycy - dla nich słowa takiego np Jarosława czy Donalda to świętość i nawet rodzina ma tego słuchać i się z tym zgadzać. Dziel i rządź - starą i nadal skuteczna zasada. Z resztą na La Ramblii też jest spora część użytkowników atakująca dane partie żeby po cichu "wzmocnić" swoją. Ja też się w to bawiłem. Angażowałem się na tt, zmarnowałem wiele czasu na przestrzeni chyba z dwóch lat. Z perspektywy czasu wyniosłem 2 ważne lekcje 1. czas na śledzenie polityki to czas stracony 2. 99% polityków mówi pod swoją grupę wyborczą i nigdy nie wiadomo kiedy są szczerzy.

3

@Tomix88 no wie ale to jest bilans zysków i strat. Najważniejsze dla państwa jest odsunięcie PiS od władzy. Ja rozumiem że w polityce nie ma honoru i wszyscy mają ten kraj w dupie ale aż tak? Chore to jest dla mnie

0

@Comentateiro Mogła odpowiedzieć- wystarczy wejść w Google i wpisać odpowiednią frazę, uwierz że jest tego pełno.

1

@Tomix88 psl od lat rządziło przed pisem i nikt ich nie zjadł.To że pis zjadło samobronę i nawet leper nie żyje, giertycha kukiza i po części gowina.Celem jest odsunąć pis od władze ale pod tym ktyje się też sppro celów.Na które składa się 1 cel że obecnie normalnie nie jest i trzeba to zmienić.Jedno nie wyklucza drugie. Na które składa się wiele celów.Gdyby pis to była normalna partia to ok.zto pełzająca autokracja.Która nawala w kontekście środków z ue i xadłyża państwo i jest jeszcze inflacja itp.

5

@tbas też tego słuchałem. Pan na pytanie Mazurka o to czy to prawdziwy mail powiedział, że nie może potwierdzic że to prawdziwy mail, a jeśli jest prawdziwy to w sferze prywatnej a o tym nie będzie rozmawiał xD no tym był tak bezczelny że aż boli.

1

@Bogan w tej chwili jeśli chcemy i ekonomicxnie wydobyć państwo i nie mieć autokracji to pos od koryta płynàcego dużym strumieniem odciągnąć.Z konfederecją jest kilka problemów Bosak popiera godek która jest jakąś fundemantalistką katolicką z organizacji opłaconej orzez ruskich.Kolejna sprawa to postacie Braun i korwin popierających putina to jakaś działalność wtęcz agentury.kolejna rzecz musimy zbudować drugie tyle dróg.A to możemy zrobić z kasy ue.A bosak chcę z ue wyjść.Ja nie wiem cxy ten chłop nie rozumie że bez kasy tego się nie da zrobić.Dalej oni są nie koalicyjni a jeśli już najbliżej im do pisu choć bosak mówi że ich nie lubi..Nic z tym pisem nie zrobią.Jedyna opcja to jest glosować na opozycjeę która chociaż załatwi kpo i zlikwiduje karę 1 mln euro dxiennie.......Nie ma na opozycji idealnej partii ale są lepsze od pisu.

2

@The Game 10 Ta a pozniej Mazurek wywalił mu ze dostał 200tys premii za badania nad wpływem Covidu :) i wyszło że mówił, że za 1300zł da sie życ, a on miał 44tys zł miesiecznie :) Ja tego nie rozumiem, powiedziałby prawde, nie nie da sie to za mało, pomagamy, zmieniamy, zobaczymy co da sie zrobić, nie wiem zwykłe odsuniecie w czasie, to kur nie, kłamia jak pojebani.

3

@Bykunn i to jest najsmutniejsze. Dla opozycji najważniejsze jest odsunięcie PiS od władzy, reszta schodzi na dalszy plan. Do wyborów zostało 7 msc, a dalej nie wiem, co główna partia opozycyjna chce zrobić z ochroną zdrowia, jak chce rozwijać wojsko, jakie ma plany na naprawę sądownictwa, jakie ruchy w gospodarce, obóz atlantycki czy europejski?
Chociaż nie wiem, czy to rządzący i politycy są winni takiej sytuacji, takiego stanu polskiej debaty publicznej, czy nie przypadkiem sami obywatele.

3

@aleksandrowielki Ty programów nie znasz, a społeczeństwa program nie interesuje. Żadna merytoryka nie przebije 13-tek, 14-tek. A przecież powinniśmy zacząć od przywracania państwa prawa i instytucji z zaznaczeniem przynależności do Unii.

2

@aleksandrowielki oczywiście że obywatele. Ale moim zdaniem doszliśmy do jakiejś tam ściany. Ja sobie po prostu nie wyobrażam gorszych rządów niż obecne. Patologia jest tu tak oczywista że nawet nikt się z nią nie kryje. No ale fakt też chciałbym żeby ktoś kto idzie do władzy miał chociaż jakiś jasny pomysł na rządzenie

0

@Comentateiro mam nadzieję że Tusk wygra i ludzie zaczną wyć z bulu ze jest gorzej niż za pisu

1

@Borneo Kukiz też mówił jak to nienawidzi PiSu;)

1

@Bykunn w punkt. Chwalę PiSowców jak trzeba, bo nie chcę być tępym antypisem, ale również mam wrażenie, że uderzyliśmy w ścianę. I że gorzej nie będzie, ale od opozycji chcę też wymagać więcej. Stać nas na lepsza klasę polityczną, na poważne reformy, na wskoczenie na wyższy poziom.

1

@Comentateiro a źródła redaktorki odnośnie ilość list co mówiły?

1

@barteq nie wiem czy jego można brać poważnie pod uwagę.Postać wybitnie niedająca się do polityki.Powinien grać.

0

@aleksandrowielki ale nie ma kampanii wyborczej.Tusk nie jest w parlamencie i jeździ i przekonuje ludzi.Pis też jeździ bo widzi zagrożenie.To nie jest oficjalny czas kampanii wyborczej.Pis teraz zalicza wszędzie afery i daje ti w tej chwili obszerny materiał do dyskusji z ludzmi Opozycja nie chcę teraz zdradzać pomysłow aby pis mu tego nie podprowadził.Powiedzieli ogołnie a szczegóły później.Nie prawdą jest to że chcą tylko odsunąć pis od władzy, choć jest to klucz do reszty zmian jak kpo czyli praworządność,slużba zdrowia , energetyka , in vitro itp....nie wiem co chcesz w kontekscie wojska zrobić skoro pis podpisał umowy które trzeba dotrzymać.Jeśli coś brakuje to łodzie podwodne.Pojęcia nie mam czemu tego nie zrobili.Najlepiej 3 i albo dogadać sie z niemcami bo stocznie są blisko i był pomysł na wspolną produkcje u-botów albo wejść ze szwedami albo z francuzami.Pptrzebne sa 3 lodzie do ochrony instalacji i pilnowania kalingradu małej wielkości .Produkcja trwa długa i ten program jest spóźniony.

0

@Prorokk ptzez jakiś czas na pewno będzie gorzej bo pis polskę mega zadłużył i trzeba poprawić do co zjeb. Pis aby dostać kpo i zavząć inwestować.to nie będzie łatwy czas bo przez 8 lat pis spieprzył w zasadzie we wszystkich obszarach.Są takie obszary które nie są do odzysksnia szybko choćby stary las który wytworzył masę połączeń.Tego nie da się zastąpić zadzonkami;)to są zwyczajnie mówiąc szkodnicy.......jak ktoś ich odsunie od władzy to szampana wypiję.To będzie dobry dzień dla polski.A jak wprowadzą cele plus to jeszcze lepiej:)

0

@Bykunn pewnie się dowiesz koedy będzie oficjalna kamoania wyborcza tusk jeździ bo nie jest w parlamencie i ma czas.Pis się go boi i też jeździ choć kaczyński coraz więcej jest chory tu noga sebsa itp.Szczegóły beda kiedy bedzie jampania wyborcza aby pis pomysłów nie ukradł.A teraz masz afery goniace afery tematów jest od cholery.Pewnie strategia jest taka obnażyć pis i w kampani wyborczej przedstawić program.Dla mnie to jest logiczne.Poza tym program jest uzupełniany o rozmowy z ludzmi.Bo na pewno slużba zdrowia energetyka - kpo- praworzadność naprawa relacji z zagranicą to na pewno jest w programie.Było to w oststnich wyborach i dalej jest to aktualne.

0

@Borneo ale to samo się mówiło o tej opozycji co chce teraz władzy, oni rządzili przed pisem i wtedy nikt ich nie chciał a teraz mają zbawić Polskę... Gdzie tu logika?? Oni już byli i ludzie pamiętają jak było... Dla zwyklego obywatela nic dobrego to nie zmieni, oni tylko chcą się dorwac do władzy i tyle, a mi to lotto kto będzie rządził :)) nie lubię tylko tej obłudy i kretactwa tej całej opozycji

0

@Borneo Nie mam zamiaru głosować na nikogo. Wszyscy są po jednych pieniądzach. Ostatnio w prezydenckich głosowałem antypisowo i miałem potem kaca moralnego.

1

@Comentateiro Moim zdaniem jesteś w błędzie. Prawie połowa ludzi nie chodzi na wybory bo nie mają na kogo głosować. Jest do wyboru umoczony w dziesiątki afer duopol POPIS, partie odklejone światopoglądowo w lewo i prawo, PSL który tylko zerka do kogo się podpiąć i tyle. Jak już się znajdzie ktoś z programem gospodarczym, który nie wnika w światopogląd jak PFP Gwiazdowskiego to nie ma szansy przebicia. Nie jest medialny. Nie dziwię się, że ludzie nie chcą głosować ciągle przeciwko komuś. Już nawet nie chcę wnikać w fakt, że takie PO potrafi wejść w koalicję z komunistami i obiecywać socjalne jak PIS w najgorszym wydaniu. Moim zdaniem po prostu nie ma na kogo głosować. Sporo ludzi chce, ale nie ma na kogo. Także stwierdzenie, że nikogo program nie interesuje to duże uproszczenie. PiS wygrywa bo ma żelazny elektorat, który jest wierny do śmierci i na tym jedzie.

0

@Prorokk zaraz zaraz celem wcześniejszych rządów było budowanie infrastrukturu i ti ribiono lepiej girzej ale robiono miałeś budowę dróg urzedów orlików odnawianie stacji kolejowych w dużej mierze to orzynosi pkb inwrstycje itp.Czy to zabawi jest całkowicie bazą do funkcjonowania państwa orzyciągniecia inwestycji itp.
Jeśli weźmiemy program z poprzednich wyborów to ja się pod nim podpisze i tez ti czego chca ludzie w dużej moerze jestem program
slużba zdrowia prawp rzasność bo to jest równoznaczne z bezkarniścią pisu wyoadek szydlo wybory sasina afera bielan teraz jest nawet gloryfikowany willa plus itp.nepotyzm.......robią to już bez kompletnych hamulców.Dostali z ue kade na sieci przejedzono tą kase i nie mozesz oze podłączyć.Sieprzono wiatraki i poprawiono z 1000 do 700 a nie do 500 i masę rejonów polski jest ppzbawiona możliwości instalacji najtańszej dostępnej energi.Tak samo przez moce spiwprzono fotovoltaike.Ludzie robią to co mogą jest wxrost instalacji pomp ciepła o 120%.czy za opozycji się zmieni tak dostanieszkpo którego id roku nie ma a to sa innowacje technologie inwrstycje w energetyke itp.. brak kar 1mln euro dziennie cxyli 3, 2 mld zł bo rzad chce być bezjarny.Nie będzuesz narazony na stratę dalszych środkow.Nie bedziesz miał pplityki dziel i rzadz itp...

0

@Bogan ja glosuje przeciw pis za kpo itp

0

@Prorokk Gorzej niż za PiSu nie było nigdy i nie będzie. PiS jest partią złodziejską, okradającą własnych obywateli, a zacofanie wyznawców PiSu powoduje, że ci złodzieje mają przyzwolenie na kradzież głosami swoich prymitywnych wyborców.

Prymitywizm wyborców PiSu polega na nie zrozumieniu na czym polega poszanowanie reguł demokratycznych, budowaniu silnych niezależnych samorządów (które PiS systematycznie okrada z ich pieniędzy), silnych instytucji i państwa z silnym umocowaniem na arenie międzynarodowej. Oczywiście jakościowa telewizja temu gronu też jest obca.

Ale ponieważ Ty właśnie należysz do tych wyborców najprawdopodobniej nie wiesz o czym mówię. Albo w Twoim życiu ważne jest, żeby zjeść, wysrać się i potańczyć do taktów Zenka Martyniuka, albo masz jakieś wykształcenie, ale niskie wymagania co do standardów życia społecznego, pozwalają Ci popierać tę politykę rodem ze sracza.

PiS przypomina wujka, który beka i pierdzi przy stole. 35% Polaków ma taki właśnie poziom.

0

@barteq Że 2 listy są nie najlepszym rozwiązaniem, nie gwarantującym przejęcia władzy.

1

@Comentateiro no ok skoro 2 listy nie są najlepszym rozwiązaniem to co jest:)

0

@Comentateiro natomiast ty jesteś jak to całe peło i opozycja, wywyższać się nad innymi, że niby taki mądry... A być mądrym a mądrala to różnica :)) natomiast coraz bardziej podoba mi się polityka peło :)) coraz więcej chcą rozdawać :)) obala to mit o tym że PiS to zły bo robi rozdawnictwo a opozycja chce jeszcze więcej rozdawać hehe, poza tym każda partia okrada obywateli i każda partia jest do du..

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Jaką ocenę wystawił(a)byś Lewandowskiemu w dwumeczu z PSG?