La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1117 Culés

10

"Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy informuje, że dowództwo wojskowo-polityczne Rosji rozpowszechnia wśród wojskowych dokument o nazwie "Wnioski z wojny z NATO na Ukrainie". W dokumencie stwierdza się, że aby Rosja wygrała, należy rozmieścić 5 milionów rosyjskich żołnierzy"

XDD
A niech wysyłają i 10 milionów. Przecież to trzeba w coś załadować. Dzisiaj tam jest jakieś 700 tysięcy (no już 600k, bo 100k poszło do piachu, lub ciężko ranne).
UA ciągle dostaje sprzęt z Zachodu, a Rosja a to z Iranu, a to z Korei bierze sprzęt. Powoli komunistyczne kraje, lub prorosyjskie, się po prostu kończą.
Rosji kończą się (ale wciąż są!) Rakiety, czołgi i inne elementy przewagi.
Idą teraz na totalnym ryzyku. Albo sparaliżują Ukrainę, albo UA przetrwa zimę i Rosja będzie w poważnych tarapatach.

@JimMorrisonFCB @barcelonaLM @Kgorecki2500 @tomek8756

2

@michal26 Poprawka kacapiątka. "Wnioski z wojny z 0,1% potencjału wojskowego NATO"

3

@osa91 Twój komentarz dobrze obrazuje rzeczywistość, Rosja nie jest taka mocna jak ją widziano względem "zachodu".
Aczkolwiek "nieoficjalne" zaangażowanie NATO w namierzanie ruchu wojsk rosyjskich i dostarczanie masy sprzętu od czlonków paktu przez korytarz polski jest ogromne i nie jest to te 0.1%, tylko trochę więcej.

3

@Stoiczkow to była ironia z jego strony.
Ale co prawda, to prawda. Zaangażowanie NATO, tak obiektywnie, oceniam na 10%.
Nie wysłali ciężkiego "NATOwskiego sprzętu". Nie masz tam F16, Leopardów, czy Abramsow.
Nie masz także artylerii dalekiego zasięgu
Nie masz Amerykanów i innych wojsk z Europy czy z Turcji przy granicy z Ukrainą.
No i najważniejsze - nie ma ich na terenie Ukrainy. Ograniczają się do wywiadu, informacji i wysyłki amunicji i sprzętu. To serio jest potencjał bardzo niski. Rosja nie daje rady.

0

@osa91 No jest jak mówisz. NATO nawet nie pokazali połowy swoich możliwości...

0

@Stoiczkow Zero lotnictwa, marynarki, naprawdę zaawansowanego sprzętu, broni rakietowej dalekiego zasięgu, systemów walki elektronicznej, a nawet nowoczesnych pojazdów. Ukraina dostaje od NATO to co chcemy im dać, a więc w 90% jest to sprzęt przestarzały, który jak wpadnie w ręce ruskich to żaden problem. HIMARSy, Kraby, czy Pioruny to wyjątki potwierdzające regułę. Popatrz na całość NATO i popatrz na to co idzie na Ukrainę. Sądzisz że to 1% tego co mają wszystkie armie NATO? Wątpię. Może nie 0,1%, a 0,3%... Nie wiem, ale na pewno nie jest to nawet minimalna namiastka tego co może NATO. Jakby to porównać do perfum... NATO ma cały flakonik, a to nie jest nawet tester. To papierek z jednym psiknięciem.

0

@michal26 Nie, to żadna ironia. Ja serio uważam, że NATO stać na 1000 razy więcej niż to co jest na Ukrainie. Gdzieś tak w miesiąc ruscy by nie mieli obrony przeciwlotniczej, systemów dowodzenia i logistyki. Tak całkowicie, bo by im to zbombardowano do poziomu pustyni. Oczywiście nigdy by do tego nie doszło, bo gdzieś po 2dniach takiej orki ruscy by zaczęli wojnę atomową z bezsilności, więc... Wolałbym się nie przekonać, czy mam rację.

3

@michal26 przeciez ta wojna specjalnie jest przeciągana przez NATO. Sami to przyznają, ze kazdy miesiąc wojny to min 2 lata odbudowy rosji.

NATO pociągnie wojne do konca 2023roku i przeniesie cały potencjał na Pacyfik i tam zacznie przygotowania do wojny z Chinami na 100%.

Za rok Rosja nie będzie miała nic co moze zagrozić nawet Litwie.
Specjalnie się to tak ciągnie.

Na Pacyfiku NATO potrzebuje ponad 1500 samolotów aby pokonać Chiny przy stratach na poziomie 50-60% według symulacji.

Za 2-3 lata będzie tam walka jak tylko fabryki chipów w USA i Europie będą gotwe.

1

@fenix1983 tylko widzisz, szkoda że naszym kosztem bo poza Ukrainą to my najbardziej odczuwy skutki tej wojny...

0

@michal26 Ostatnio czytałem, że Rosja coś może kombinować z bronią chemiczną, bo jest trudniejsza do wykrycia przez wywiad, tak wypowiadał się ktoś z Pentagonu.

« Powrót do wszystkich komentarzy