- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 2191 Culés
Gorące dyskusje
Karol145
4
Keir Starmer podał się do dymisji.Hahaha, nadal niech rzekoma lewica bawi się w prawice i nadal... » Czytaj dalej
82 odpowiedzi
doc
7
Jeżeli to prawda to by tłumaczyło ciche podchody pod Barcolęhttps://x.com/_BarcaInfo/status/2068... » Czytaj dalej
21 odpowiedzi
CLS63AMG
28
Czyli podsumujmy:- Po śmierci dwóch obywateli Polskich w Przewodowie Zełeński okłamywał Dude... » Czytaj dalej
30 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 2191 Culés
8
Firma Westinghouse ma budować elektrownie atomowa w Polsce. Super. Niech to będzie początek rewolucji energetycznej w Polsce!
5
@michal26 rewolucją to będą perowskity w ramach OZE i testowane obecnie elektrownie termojądrowe. Elektrownia atomowa to będzie tylko gonienie cywilizowanego świata przez zacofaną Polskę ;p
0
@Aragorn33 z punktu widzenia Polski to jest rewolucja. Atom to czysta energia i dużo wyższa produkcyjność. Na nasze potrzeby wystarczy 8-12 reaktorów. Resztę uzupełnimy Bełchatowem, Fotowoltaiką, Wiatrowymi (których mamy od cholery i wystarczy uruchomić...polityczna decyzja niestety blokuje), wodnymi...
Może nastanie ten dzień, kiedy będziemy mieli zdywersyfikowane źródła energii elektrycznej..
3
@michal26 ale perowskity to polska technologia i może u nas bardzo szybko zacząć odgrywać dużą rolę w miksie energetycznym.
3
@michal26 Problem w tym, że nasza sieć padnie za mniej niż 10 lat idąc tylko liniowym wzrostem zużycia energii. W 10 lat wybudujesz jedną elektrownię jądrową a nie jesteś w stanie budować kilku na raz bo to za duże przedsięwzięcie i koszty.
W skrócie jesteśmy w dupie i to od kilku lat, bo nie mamy pola manewru i powinniśmy stawiać więcej węglówek, żeby zaspokoić przyszłe zapotrzebowanie a jeszcze ciekawiej się robi, że wzrost zapotrzebowania nie rośnie jednostajnie, tylko się zwiększa z każdym rokiem co skraca czas. Polski rząd rozpieprzył gospodarkę i zaraz nie będzie za co budować czegokolwiek, a my nie budujemy nic i niedługo blackouty będą powszechnie znane.
Jednym słowem jesteśmy w dupie przez krótkowzroczność i opieszałość polityków.
0
@Tasde Utopione miliardy w Ostrołęce jakoś mało się przebijają w mediach. Czy ktoś poniósl za.to odpowiedzialność bo jakos nie slyszalem. Ktoś się orientuje? Temat tez jakoś słabo grzany w mediach.
1
@maroon nie, Ostrołęka jest martwym tematem. A powinien być ultra gorący bo to była defraudacja czystej postaci. Elektrownia budowana za czasów PO ale przez zmiany na rynku uprawnień emisji CO2 projekt zarzucony przez nierentowność. A potem wszedł PiS cały na biało, wznowił budowę, wydał minimum 1,5 miliarda i zburzył budynek bo okazał się nierentowny o czym wiedzieli przed wznowieniem budowy...