La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 855 Culés

6

Nie rozumiem tych porównań Leo do CR7 z tego sezonu. By być bardziej miarodajnym należy porównać 35-letniego Leo, do 35-letniego CR7 (a nie emeryta przed 38)

I w tamtym sezonie (2020/21) CR7 w 44 meczach strzelił 36 goli i miał 5 asyst.
Messi w obecnym sezonie na razie ma w 13 meczach 8 goli i 8 asyst.

Dane dotyczą występów w klubach.

Co ciekawe wg whoscored, CR7 był graczem meczu 9 razy w 44 meczach, Messi 8 razy w 13 meczach.

5

@Comentateiro Ludzie zapominają, że Portugalczyk jest ponad 2 lata starszy od Argentyńczyka.

3

@FC1899Barca A w wieku 35 lat, grał naprawdę kozacki sezon. Jak na wiek 35 lat, wręcz wybitny. Zapominamy, że w tym wieku miażdżąca większość piłkarzy już się nie liczy w poważnej piłce

17

@Comentateiro jest masa porównań, które na dzień dobry faworyzują CR7 z racji m. in. większej ilości wystepów i w sumie nikt nie wspomina o tym, że "ale Leo ma przecież mniej lat", tylko "Leo ma po prostu mniej goli" np. gole w LM, Messi ma dużo mniej wystepów, podobnie się to ma w reprezentacji - zarówno pod względem występów, jak i samej ilości goli, pięknie mówić o liczbie CR7, ale w Europie łatwiej takie coś się wykręca

3

@Comentateiro Smutne kompleksy maja ludzie którzy czekają na słaby mecz czy sezon 38 piłkarza który był jednym z najwybitniejszych w historii tego sportu. Większość dostaje piany bo ktoś raczy porównać jakąś statystykę do osiągnięć Messiego.

CR7 to wielki piłkarz, w wieku 38 lat gra nadal zawodowo, osiągnął wszystko a LM zjadł i przetrawił. Piłkarsko nigdy nie był tak dobry jak Messi ale nadrabiał ambicją sporo.

2

@okiemtypera_lucaxx95 Ale wiesz, że różnica spotkań w LM między nimi nie wynika głównie z ich różnicy wieku?

Ronaldo zaczął grać w LM w sezonie 2003/04 (5 spotkań)
Messi zaczął grać w LM w sezonie 2004/05 (1 spotkanie)

Obecnie dzielą ich 24 spotkania, więc pozostałe 19 meczów różnicy nie wynika z tego, że Ronaldo je zagrał za nim Messi zaczął grać w Lidze Mistrzów ^ ^. Portugalczyk zaczął grać w LM tylko sezon wcześniej od Argentyńczyka, gdzie zagrał 5 meczów.

3

@Comentateiro Ale jak porównujemy ogólne statystyki to na wiek się nie patrzy? Fajna metoda, taka bardzo mało obiektywna, bo wiek liczy się tam gdzie Ci ma pasować... Z resztą setki razy się powtarzało i teraz już masa ludzi to widzi, że z tych statystyk nic nie wynikało, bo to drużyna harowała na jego liczby. Juventus, United dzięki niemu zaliczyły zjazd niemal legendarny. Pewnie wszystko przypadek.

5

@arasz1819 Też nie mogę tego zrozumieć. Całą karierę były porównywane ich aktualne sezony i nikomu wiek nie przeszkadzał.Teraz jak jemu nie idzie to nagle jakieś śmieszne porównywania statystyk 35 letniego CR do obcenego sezonu Messiego, przecież to bez sensu.

Komentarz usunięty

0

@Ying No dla mnie ma sens, nie ma różnicy jak porównasz 23 z 25 czy 27 z 29 latkiem ale obaj są już blisko końca a każdy rok to ogromna różnica, z jakiegoś powodu nie ma zbyt wielu 35 latków w największych klubach.

0

@arasz1819 Akurat mi nikt nie zarzuci, że coś ma mi pasować, bo jestem fanem Messiego, a nie CR7. Porównywanie 22 i 24-latka ma sens, bo obaj są w sile wieku.
Ale przy końcu kariery należy brać pod uwagę to, że zawodnik przejdzie spodziewane załamanie kariery i wtedy porównywanie do zawodnika, który jeszcze wygląda dobrze fizycznie nie ma sensu.

Przecież Haalanda porównuje się dwutorowo: do innych zawodników w danym roku, oraz w danym wieku. Oba porównania mają swój sens.

Wiadomo, że na gole CR7 haruje cały zespół, tak jak na Haalanda. Messi często wypracowywał sam akcje kończone golem. Jak w ostatnim meczu z Benfiką.
Stąd ta kolosalna różnica w tytułach gracza meczu. Messi to futbol.

Co do zjazdu zespołów przez CR7 - ja wiem, że to wygodna narracja, ale tam czynników było więcej. Na pewno mogę powiedzieć, że przyjście Ronaldo w żaden sposób im nie pomogło i rozwinęło zespołu. Decyzje o zatrudnieniu Portuglczyka nie dały żadnego impulsu do rozwoju.

« Powrót do wszystkich komentarzy