La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1928 Culés

#Tiki-taka

Barcelona przekazała swoim wszystkim skautom (ponad 40 osób), że nie zostaną w klubie po 30 czerwca. Potem klub odzyska tych pracowników, którzy go interesują. [@josepcapdevila]

0

Mam nadzieję, że nie jest to słynne już "wietrzenie składu" :-)
A tak poważnie wygląda na to, ze oprócz zmian kadrowych nastąpi tutaj jakieś sprzątanie "księgowe"

0

@pep71 Xavi dobrze wie jak wyglądała sytuacja w Barcelonie przez ostatnie 25 lat i co powinno się dziać w klubie, żeby to było na konkretnym poziomie.

Widzi pewnie skautów którzy się nie nadają, którzy nie znajdują graczy jak powinni, ani nie starają się o nich jak trzeba. Xavi to nie jest trener typu Kuman czy Valmierde, że On jest odpowiedzialny za taktykę, treningi i mecze, tylko pewnie ma wpływ na wiele innych rzeczy.

11

@jabber21 Głupoty piszesz - Xavi nie ma kompetencji ani z racji stanowiska ani z racji doświadczenia do oceny pracy skautów i to nie jest jego rola. Nie wiem po co wymyślasz historie jak to całkowicie inaczej wygląda. Na dzień dzisiejszy Xavi nie ma prawa mieć z czego wybierać bo wiele rynków dla Barcelony jest zamkniętych. Trzeba te rynki odblokować, a jak chodzi o trenerów Barcelony, którzy starali się mieć wpływ na pozyskiwanie zdolnej młodzieży to jedynie Koeman się starał w tej kwestii, zatem nie wiem po co takie rzeczy piszesz. Klasycznie rolą trenera jest ocena zawodnika w końcowej fazie decyzyjnej - nie ma to nic wspólnego ze skautingiem.
Skauci Barcelony to były chore układy przypadkowych osób, byłych piłkarzy, dorobkiewiczy i przypadkowych osób zatrudnionych jeszcze za czasów Bartomeu.
Barcelona przykładowo na rynku brazylijskim, argentyńskim, urugwajskim, francuskim, belgijskim czy wielu innych właściwie nie ma nic do powiedzenia bo rynek został opanowany przez Real, PSG i City. Bartomeu wymyślił sobie że nie będzie tworzył sieci powiązań i wymiany informacji, czego efektem było przejęcie rynków przez pozostałe giganty piłkarskie. Barcelona zamiast postawić na komórki obserwujące zawodników z danego rynku postawiła na wolnych strzelców, często niewiadomego pochodzenia.
Patrz przykład na rynku brazylijskim - mamy niby umowę z Santosem na Kaiky'ego i Angelo - to nic nie jest warte jeśli zainteresuje się tymi zawodnikami Real i City. W 2016 Gabriel Jesus został przechwycony Barcelonie bez większych starań - dzisiaj dla klubów które potworzyły sieci powiązań to jak pstryknięcie palcami, bo postawiły na stałą współpracę z klubami, agentami i rodzicami.

0

Ciekawi mnie to ile z tych ponad 40 osób pokazało nam kogoś wartego sprowadzenia do rezerwy już nie mówiąc o pierwszej drużynie.

0

40 skautów?!?! Co oni tam robili??!!

0

@JarekS "pozyskiwanie zdolnej młodzieży to jedynie Koeman się starał w tej kwestii" - jakie w tej kwestii Koeman miał osiągnięcia? Czy na staraniu się skończyło? Jakieś dowody na to, że się starał? O kogo? Jestem bardzo zainteresowany tym wątkiem. Proszę o szczegóły.

0

@ferdas_rawa mnie też to ciekawi bardzo czy działał coś poza La Masią?

0

@JarekS po tym wyjaśnieniu Jaba połknął żabę :)

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Liga typerów

1 KOLAKM 20 pkt
2 norbi77 17 pkt
3 DESPac 17 pkt
4 boronez 16 pkt
5 tribo 16 pkt
Zobacz tabelę

Sonda

Które miejsce zajmie Barcelona w zbliżającym się sezonie LaLigi?