La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 2404 Culés

155

Prezydent Czech Miloš Zeman skomentował w czasie telewizyjnego wywiadu węgierską ustawę, która zakazuje udostępniania niepełnoletnim jakichkolwiek treści „przedstawiających lub promujących homoseksualizm lub zabiegi zmiany płci”. Wyraził opinię, że osoby transpłciowe są dla niego „obrzydliwe”. Podkreślił, że zmiana płci jest rodzajem okaleczenia. Skrytykował też działania ruchu LGBT, a parady równości określił mianem „bezsensownych”.

171

@Odcinkowy Na szczęście są jeszcze mądre jednostki w tym pokręconym świecie.

10

@Odcinkowy Prezydent Czech Miloš Zeman BEZ RiGCZu

Komentarz usunięty

62

@AlicjaFCB Mądre bo uważają osoby trans płciowe za obrzydliwe? Żenada. Nie da się na poważnie traktować takich wypowiedzi. Osoba na takim stanowisku nie może się wypowiadać w ten sposób. Mógł powiedzieć, że nie podoba mu się idea transpłciowości.

4

@MaTt_BarcaFan herbujac mój komentarz i potem patrząc na twój to sobie zaprzeczasz

Komentarz usunięty

3

@Odcinkowy Dziwny to świat w którym, gdy ktoś powie rzecz mniej więcej taką jak "2+2=4", to inni to podchwytują i rozpowszechniają niczym jakieś odkrycie na miarę Nobla.

konto usunięte

93

@Odcinkowy Bardzo dobrze. Im więcej takich ludzi, tym większa szansa na to, że jeszcze będzie normalnie.

konto usunięte

4

@DaPidejpi Zrobiłem to dla jaj.

33

@fcbarcafan19 Mądre, bo mówi to co czuje a nie to czego oczekują od niego inni. Podobno nie należy się wstydzić tego jacy jesteśmy.

7

@MaTt_BarcaFan i przypadkiem odherbowales gdy ci o tym napisałem?

konto usunięte

22

@DaPidejpi Tak. Bo jeszcze ktoś faktycznie pomyśli, ze się z tobą zgadzam.

1

@MaTt_BarcaFan a swoją drogą to kolega dajpidajpi mógłby skorzystać z wielu pięknych polskich przymiotników zamiast stosować skróty. Język polski jest bardzo bogaty w tego typu przymiotniki.

4

@maroon Tak oczywiście. Ktoś ma inne poglądy ode mnie więc jest obrzydliwy. Nie widzisz tutaj absurdu? Taki ma być ten wspaniały prawicowy świat, że wszyscy mają się wyzywać?

konto usunięte

1

@Odcinkowy Dokładnie. Pewnej myśli, ze jest spoko jak zastosuje jakiś skrót. Zapewne tez ma problemy z rodzimym językiem.

konto usunięte

49

@fcbarcafan19 Ale jak lewicowi wyzywają to jest wspaniały lewicowy świat tak? Ja nie widzę nic złego w tym co powiedział prezydent Czech. Powiedział prawdę.

konto usunięte

7

@fcbarcafan19 https://www.facebook.com/100014679619121/posts/1147749949057648/ Polecam to zobaczyć i zadać sobie pytanie czy taki ma być ten wspaniały lewicowy świat pełen tolerancji i akceptacji

1

@fcbarcafan19 Najwidoczniej może, bo się wypowiedział. :p

Komentarz usunięty

konto usunięte

2

@fcbarcafan19 Bo mogę. Jak mam niby wynioskować z Twojego komenta, że jesteś centrowcem?

49

@fcbarcafan19 Nie widzę absurdu gdy ktoś stwierdza fakty i opisuje swoje odczucia. Jakie to wyzywanie? W dzisiejszym świecie promuje się podejście że należy być dumnym z tego jacy jesteśmy i z tego co czujemy, więc skąd ta krytyka wobec prezydenta Czech?

1

@Odcinkowy brawo prezydencie, dałbym herbika:-)

1

@Odcinkowy nie rozumiem o co Panu chodzi. Staram się stosować różne przymiotniki, a że do tego typu komentarzy lubię stosować owy skrót, to go zastosowałem i w tym przypadku. Czemu Pan chce mi narzucić, co mam stosować, a co nie? Trochę to dziwne

14

@maroon Jakie to są fakty? Bo powiedział, że ktoś jest obrzydliwy? A jak ja powiem, że Ty jesteś obrzydliwy to też stwierdzę fakt? Nie osoby transpłciowe nie są obrzydliwe. W każdym środowisku znajdą się jednostki zatruwające innym życie, ale nie można na ich podstawie określać całego środowiska. Krytykuję go za użycie karygodnego słownictwa wobec pewnej grupy ludzi. Takie wypowiedzi prowadzą do głębszego podziału i nie rozwiążą żadnego problemu.

0

@DaPidejpi broń Boże nie chcę nic narzucać, zawsze wydawało mi się że my Polacy lubimy używać epitety, ale oczywiście można też użyć skrótu.

2

@Odcinkowy wiele języków idzie do przodu, a także język polski się do tego zalicza. Powstaje wiele nowych skrótów itd. co jest normalnym zjawiskiem i większość nauczycieli j. polskiego to potwierdzi

0

@Odcinkowy Jest nadzieja, że są jeszcze normalni ludzie na tym świecie.

Komentarz usunięty

0

@DaPidejpi czy ww. skrót już trafił do słownika języka polskiego PWN?

0

@fcbarcafan19 Jeśli w twoich oczach jestem obrzydliwy i ty głośno o tym powiesz to tak - stwierdzisz fakt bo po prostu tak czujesz i tak mnie postrzegasz.

3

@Odcinkowy A co takiego strasznego się stało jak @DaPidejpi użył angielskiego skrótu na forum internetowym? Rozumiem jakby co drugie słowo pisane przez niego było po angielsku, ale czepianie się jednego skrótu jest śmieszne.

konto usunięte

6

@MaTt_BarcaFan Czego nie wolno promować?

Komentarz usunięty

9

@Comentateiro No masz rację - być może mam za mały rozumek aby nim objąć opisywaną wczoraj sytuację gdy koleś z fajfusem na wierzchu wparadował do damskiej przebieralni i nikt nic nie zrobił z tym zboczeńcem bo stwierdził, że czuje się kobietą i nikt nie chciał go urazić. Nigdy takich rzeczy nie obejmę swoim małym rozumkiem

Komentarz usunięty

4

@Odcinkowy nie trafił, ale PWN o ile się nie mylę pisał na swojej stronie o tym skrócie. Nie musi być zapisane w słowniku, żeby moc go używać ponieważ ten skrót i jego rozwiniecie jest bardzo znane w internecie

6

@Persyfl proszek ja nie jestem wynaturzony. Plus przyciąga minus w przyrodzie, a nie dwa plusy lub dwa minusy. Podstawowa wiedza z podstawówki. Polecam fizyka i astronomia klasa 4 szkoły podstawowej.

konto usunięte

6

@fcbarcafan19 I jeszcze pouczają go osobniki, które przerasta deklinacja. :D

0

@DaPidejpi jeśli się nie mylisz to podeślij link proszę, a kto tak uznał ze jest bardzo znany? Mam nadzieję że nie myślałeś tutaj o sobie jako o decydencie.

11

@Odcinkowy Ludzie są bardziej skomplikowani od plusów i minusów. A co powiesz o dzieciach rodzących się z narządami męskimi i żeńskimi? Nie istnieją?

0

@fcbarcafan19 masz rację, bo ludzi opisuje nauka, którą jak widać nie udało Ci się zgłębić. A co powiesz o tetraplegi?

5

@Odcinkowy Ok masz obsesję dewiantami ale nie odpowiedziałeś na pytanie. Co ma zrobić ta osoba, z trudnymi do określenia jednoznacznie cechami płciowymi? Ma część cech budowy wskazujących na mężczyznę, a część na kobietę i stoi przed zabiegiem medycznym, żeby się wreszcie określić. Co byś zrobił gdyby to Ciebie dotyczyło. Nazwał byś się dewiantem?

konto usunięte

9

@Odcinkowy "ja nie jestem wynaturzony."
A, to wybacz, zmyliło Mnie co i jak piszesz.
W jakiej szkole o relacjach międzyludzkich uczą na fizyce?

3

@fcbarcafan19 To ci historia, nieuk powołuje się na naukę, żeby zbić Twój naukowy argument.

7

@Odcinkowy Chyba Tobie nie udało się niczego zgłębić. Właśnie nauka tłumaczy zjawisko obojniactwa i problemy z płciowością u takich ludzi. P.S. Co ma czterokończynowe porażenie do płciowości.

Komentarz usunięty

5

@VenoM Nie będę na nic schodził, bo tacy ludzie istnieją i nie obchodzi mnie to, że w głowie Ci się to nie mieści. Rzeczywistość nie jest czarnobiała

Komentarz usunięty

0

@DaPidejpi ten link nie ma treści poza: młodzieżowe hasło roku.

"Nie znaleziono żadnych wyników wyszukiwania dla"
Widzę że lajkował to kolega @fcbarcafan19 to może prześle mi screenshota bo ja nic tu nie widzę.

1

@Odcinkowy Osobom transseksualnym nauka również pomaga. Czasami wystarczy psychoterapia, a jeśli płeć psychiczna różni się od rodzaju narządów to robi się operację zmiany płci i wiele osób wygląd normalnie po czymś taki. Np. w Niemczech jest taki człowiek co będąc kobietą wygrywał większość zawodów w skoku chyba wzwyż gdyż miał ogromny poziom testosteronu. Przeszedł operację i wygląda jak normalny mężczyzna i na ulicy go nie odróżnisz.

0

@fcbarcafan19 w czym dokładnie?

14

@Odcinkowy To są dewiacje, ponieważ Ty odbierasz świat w sposób prymitywny, zawężający. Nie akceptujesz jego złożoności i bogactwa.
Ja żyję w tym samym świecie i przyjmuję, że ludzie są różni, a część stanowi kilkuprocentową odmienną grupę. Po prostu inną.
Równie dobrze mógłbyś powiedzieć, że rudzi są dewiantami, bo nie mieszczą się w standardzie blond, brunet, szatyn itp. Jeśli rudzi to 3% do dewiacja od normy.

2

@Comentateiro zależy co ma między nogami to raz a co przez 14 lat rodzice jej gadali, jak ją prowadzili? Ja może jako 37 latek zacznę sobi cip.i szukać gdzieś między palcami u nóg ? Albo ogolę sobie tyłek i będę kobietą

2

@Odcinkowy No właśnie po co nagłaśniać LGBT i robić z tego modę? Jak ktoś jest inny to będzie o tym wiedział i git. A teraz kiedy jest to wszystko promowane to robi się z tych osób ofiary i modę na bycie homo głupota

2

@Comentateiro nie ma złożoności, wszystko wymyślają buraki aby tylko społeczeństwo poróżnić... jest zło i dobro, czarne i białe...jak jest coś po środku to trzeba to leczyć, tłumaczyć, ograniczać, izolować

2

@Comentateiro wolałbym w takim razie żebyś żył w swoim świecie tak aby nie wchodzić butami w mój. A Mój świat to tradycja, wiara, miłość do kobiety swojego życia, prawo do życia, odrzucenie socjalizmu i zasady że postęp to nie zawsze coś lepszego...

Komentarz usunięty

0

@Comentateiro a ja o takie rzeczy posadzilbym Ciebie, w końcu to Ty lubisz różnego rodzaju wynaturzenia. @Kamyk37 nic złego nie napisał, ujął temat zdecydowanie i po męsku i tyle.

6

@Kamyk37 Czyli można być tylko złym lub dobrym człowiekiem? Każdy ma coś za uszami i nawet w tym prozaicznym przykładzie wychodzi na to, że świat nie jest czarnobiały

Komentarz usunięty

6

@Odcinkowy Nie dodałeś jednego: brak tolerancji. Nie ma Twojego świata. Świat jest skomplikowany a racje są różne. Ja nie wierzę w te religijne zabobony a kościół mijam co 15 minut, więc kto włazi w czyj świat? Czytam o pedofilach kościelnych więc kto włazi w czyj świat i go niszczy?
Różne poglądy istnieją ale Ty masz przechył, że ma być tradycyjnie i basta.

Komentarz usunięty

9

@Odcinkowy Po prostu stwierdzamy fakt, że istnieją jednostki nie wpisujące się w tradycyjne postrzeganie świata i nie zgadzamy się na ich wyzywanie i potępianie. Co nie oznacza, że popieram przypadki krzywdzenia drugiego człowieka i pojedyncze nadużycia i zwykłe łamanie prawa.

Komentarz usunięty

9

@Odcinkowy Nic nie rozumiesz. Jak beton. Gadam jak do ściany. Gdzie ja napisałem, że lubię wynaturzenia? Opowiadam się za obroną różnorodności i prawa ludzi do decydowania o sobie.

0

@Comentateiro jestem przecież tolerancyjny. Nie lubię kotów ale je akceptuje, nie wkurzam się że ktoś ma kota tylko dlatego że ja za nimi nie przepadam. Podejrzewam że jestem bardziej tolerancyjny niż Ty.

6

@Heheszek71 Normalne jest to, że tacy ludzie istnieją i nie muszą się ukrywać. Oczywiście jeśli ktoś rozbiera się w miejscu publicznym powinien zostać ukarany.

5

@VenoM Ja z niczym nie walczę. O widzę, że idziemy w tradycyjny argument pedofilii... Pedofile gwałcąc lub molestując dzieci robią im krzywdę więc to jest zupełnie co innego i nikt z nas nie popiera takich zachowań.

Komentarz usunięty

Komentarz usunięty

Komentarz usunięty

6

@VenoM co ty w ogóle porównujesz człowieku xD pedofil jest pedofilem i nie będą akceptowani bo wyrządzają krzywdę, a osoby homoseksualne, transseksualne itd wyrządzają krzywdę? Nie. Chcą tylko mieć swoje prawa, czyli takie które czlowiek powinien mieć niezależnie czy jest homo, czy hetero. Zauważ tez ze jest dużo osób HETEROSEKSUALNYCH, którzy mordują, biją, czy gwałcą i co? Należy wszystkim osobom hetero odebrać prawa i zakazywać związków partnerskich, albo adopcji dzieci? Zreszta co to kogo obchodzi, ze dwóch facetów się sobie podoba, albo dwie babki się w sobie zakochały. Takie osoby adoptując dziecko otoczą je większa miłością i uczuciem, a także naucza najważniejszych wartości w życiu każdego człowieka, czyli szacunek i tolerancja.
Jeszcze dobre jest jak konserwy cisna facetów homo, a później robią konkursy na lesbijskie gwiazdy porno xD to jest ewenement dopiero

Komentarz usunięty

0

@AlicjaFCB
Że co, że Zeman jest mądry? Buhahaha

1

@Odcinkowy To ignoruj tęczowych chłopców i będzie koniec twoich problemów.

Komentarz usunięty

Komentarz usunięty

5

@Dertinho On nie jest typem spod budki z piwem, a Prezydentem Czech. Gdyby Duda powiedział, że Narodowcy są obrzydliwi to oburzali byście się jak cholera. Ale jak ktoś obraża grupę ludzi, których nienawidzicie to jest ok. Hipokryzja...

Komentarz usunięty

Komentarz usunięty

konto usunięte

3

@The_Man Pomijając absurdalność argumentu z modą, to co ci do tego? Jak ktoś sobie chce spółkować z osobą tej samej płci, za jej zgodą, to na jakiej zasadzie chcesz się do tego wtryniać?

konto usunięte

1

@Odcinkowy "odrzucenie socjalizmu i zasady że postęp to nie zawsze coś lepszego..."
No masz i się człowiek na język obraził.

5

@Odcinkowy Na to wychodzi, że to Ty masz problem, a nie my.

2

@fcbarcafan19 nie, miałbym to w nosie, co mnie obchodzi jego zdanie o narodowcach?
W nosie mam LGBT, nie obchodzą mnie kompletnie, nie mam styczności i w niczym mi nie przeszkadzają poza tym ze robią syf (nie wszyscy, część ludzi), ja tylko stwierdziłem, że ma prawo wyrażać własne zdanie, a że Ty to od razu obracasz w strone polityki to tylko Twój problem i to tylko Twoja "tolerancja" :)

Nie podoba mi się syf, który jest robiony przez tych ludzi, nie to, że ktoś jest sobie gejem czy lesbijką.

4

@Dertinho Obracam w stronę polityki, bo prezydent Czech jest politykiem. Gdyby był zwykłym obywatelem to niech sobie gada. O to mi chodzi.

Komentarz usunięty

Komentarz usunięty

6

@Odcinkowy Z Tolerancja nie masz nic wspólnego a Hoomofobia Wylewa sie Ci uszami.

Komentarz usunięty

Komentarz usunięty

Komentarz usunięty

4

@Persyfl no i tacy znafcy internetowi mi się najbardziej podobają :-D szybciutko Ci wyjaśniam że mam dwóch synów więc chcąc nie chcąc widziałem brzoskwinke⊙﹏⊙

2

@usztafik niech bedzie ale jak widzisz to Ty twierdzisz że Cię społeczeństwo nie toleruje. Więc finalnie to i tak Ty masz problem nie ja :)

1

@Kamyk37 proszek nie jest za bystry, myślę że może nie wiedzieć co masz na myśli a już na pewno nie wie co to miłość kobiety i mężczyzny.
@MarioVeB! No i co mi zrobisz?

3

@Odcinkowy Jakie społeczeństwo, banda katoli czy sebków patriotów? Akurat ich zdanie mam w głębokim poważaniu i wśród moich znajomych nie ma takich rasistowskich wynaturzeń i żyje mi się bardzo miło i nie muszę swoich frustracji przelewać w internecie.

Komentarz usunięty

Komentarz usunięty

Komentarz usunięty

Komentarz usunięty

Komentarz usunięty

Komentarz usunięty

Komentarz usunięty

Komentarz usunięty

Komentarz usunięty

Komentarz usunięty

Złamanie regulaminu serwisu pkt. 9.3.7.

Komentarz usunięty

Komentarz usunięty

Komentarz usunięty

Komentarz usunięty

Komentarz usunięty

Złamanie regulaminu serwisu pkt. 9.3.3.

Komentarz usunięty

Komentarz usunięty

Komentarz usunięty

Komentarz usunięty

Komentarz usunięty

1

@usztafik tak toleruje koty mimo że ich nie lubię. Jestem więc tolerancyjny. Czego nie rozumiesz?

Komentarz usunięty

Komentarz usunięty

Komentarz usunięty

Komentarz usunięty

Komentarz usunięty

3

@Heheszek71 99% nie zna nawet jednej osoby transpłciowej, nie ma pojęcia skąd medycznie bierze się problem, ale boi się "nienormalności", której doświadcza tylko we własnej głowie i popiera populistów, którzy zdają się ich przed tym bronić

0

@Persyfl tak:-)

Złamanie regulaminu serwisu pkt. 9.3.1.

Komentarz usunięty

6

@AlicjaFCB Bardziej niż Twój komentarz, czy same słowa premiera Czech, przeraża mnie fakt, że znalazło się 125 (na moment pisania tego komentarza) użytkowników, którzy Ci przyklasnęli.

1

@Odcinkowy Tak Ci świetnie szło na astronomii, że uznałeś, że biologii nie ma już co się uczyć?
Hermafrodytyzm, samozapłodnienie i partenogeneza jak się prezentuje z tymi plusami i minusami?

4

Odrzucenie socjalizmu Twoim światem? xD Dobrze Korwin porył ludziom banię.

Rozumiem, że w przypadku urodzenia dziecka żonka na drugi dzień idzie do pracy, Ty po złamaniu ręki nie dostajesz wypłaty i zostajesz wywalony z roboty za bezproduktywność, w wieku 70 lat zostajesz wygnany przez dzieci żebrać pod kościół, a za poruszanie się po chodnikach płacisz do ręki właściciela chodnika? Klawe życie.
Ciekawe czy wiesz, że Twoja Polska odzyskała niepodległość jako kraj prawnie na wskroś socjalistyczny, Piłsudski stojący pośrodku walczył o kraj pluralistyczny, a przeciwnikami tego stanu rzeczy była głównie szlachta i właściciele ziemscy obrażeni, że 90% społeczeństwa domaga się wyżej wymienionych praw...

Masz tylko sentymentalizm i ksenofobię. Dajesz się nabierać na stary myk polegający na straszeniu nieistniejącym wrogiem, a nie rozumiesz ani świata w którym żyjesz, ani co sprawiło, że jest jaki jest.

1

@Odcinkowy
"która zakazuje udostępniania niepełnoletnim jakichkolwiek treści „przedstawiających lub promujących homoseksualizm lub zabiegi zmiany płci”.
Ustawa kompletnie niepotrzebna. Nic nie zmieni. Homoseksualizm jest od początku istnienia ludzkości, i nigdy nie widziałem by ktokolwiek po zobaczeniu gejów czy lesbijek, stwierdził "o to jest lepsze" i zmienił swoją orientację.
Co do zmiany płci to temat bardzo ciężki. Na pewno trzeba najpierw spróbować pomóc osobom, które tego pragną, bo to musi być dramat źle czuć się w swoim ciele. Natomiast też trzeba oddzielić te osoby, które przeżywają dramat(i być gotowym na zgodę by to zrobili) z tymi które chcą tylko zabłysnąć.

0

@Odcinkowy o kurde, duda vol 2

2

@Odcinkowy alez szanuje :)

1

@fcbarcafan19 wolnosc slowa, wolnosc, o ktora przeciez tak bardzo walcza czyz nie? Wiec tak, moze i ma do tego prawo.

Komentarz usunięty

2

@Odcinkowy widze moderator miał masę roboty ;-) w tym wątku jest więcej usuniętych komentarzy niż treści, w dobrą stronę ta nasza La Rambla idzie.

0

@AlicjaFCB wnosze o usunięcie twojego rasistoweskiego komentarza jak i całego konta. A gdybys ty urodziła się cwaniaro obojniakiem to też uważałabyś że dobrze jest prześladować transów? obleśne zachowanie i kazdy kto polubił twój homofobiczny komentarz powinien wyłapać z automatu bana

0

@Heheszek71 normalnie dla kogo? nienawiść to dla ciebie normalność?

0

@maroon hahahah a myślisz geniuszu że nie zrobił tego z myślą o swoich homofobicznych wyborcach?

0

@MaTt_BarcaFan powiedział prawdę o tym że nienawidzi dużej częsci społeczeństwa?

0

@Heheszek71 opierasz swoją opinie na podstawie jakiegoś internetowego wysrywu który nie jest niczym potwierdzony?

0

@konraden Rasistowski komentarz xD
Widzę, że dużo nienawiści w Tobie głęboko zakorzenionej jest, dla mnie świetna wypowiedź prezydenta Czech. :p A wnosić możesz zakupy po schodach tak na marginesie.

0

@AlicjaFCB we mnie jest nienawiść ? To ty nienawidzisz odmiennych od siebie jak mniemam jednostek

0

@mich91 I love democracy.

konto usunięte

0

@konraden Mówisz o tym filmie, który udostępniłem? Przecież jest tam odnośnik do całej tej sytuacji i wszystko jest nagrane. Więc, czego więcej oczekujesz xD

0

@konraden Jest mi to obojętne, nie obchodzisz mnie Ty, odmienne jednostki i inni obcy ludzie. Nie chce mieć z takimi ludźmi nic wspólnego i będę się tego trzymać do grobowej deski, amen. :p
Popatrz na swoje wpisy i spójrz jaki mają wydźwięk, brak Ci dystansu w internecie.

konto usunięte

0

@konraden I tak. Nienawiść jest dla mnie czymś normalnym. Uczucie jak każde inne

0

@AlicjaFCB to wyjedź mieszkać do rezerwatu przyrody skoro nienawidzisz innych ludzi

0

@konraden Nie będziesz mi życia układał, ja wiem że lewicowe podmioty lubią to robić, ale mam prawo żyć jak chce i lubić kogo chce. :p

0

@AlicjaFCB tobie układać nie można ale ty innym bardzo byś chciała ...

0

@konraden Ciekawe w którym miejscu cokolwiek takiego zasugerowałam, dopisuj sobie dalej teorie na temat innych. :p

0

@AlicjaFCB mówisz innym czym jest normalność , to nie jest układanie ładu społecznego pod własne przekonania ?

0

@konraden W moim mniemaniu jest to normalne, naucz się czytać ze zrozumieniem zamiast bezsensownie komuś coś sugerować. :p

0

@AlicjaFCB no właśnie , w twoim przekonaniu coś jest normalne, a w moim to jest nienormalne. Nienawiść do ludzi innych od siebie jest dla mnie nienormalna.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Liga typerów

1 KOLAKM 20 pkt
2 norbi77 17 pkt
3 DESPac 17 pkt
4 boronez 16 pkt
5 tribo 16 pkt
Zobacz tabelę

Sonda

Czy Barcelona powinna starać się jeszcze o podpis Ousmane'a Dembele pod nową umową?