1

7 zwycięstwo odniósł Harald Oestberg Amundsen w zawodach Pucharu Świata w biegach narciarskich.
Norweg wygrał bieg łączony 2x 10 km. Było to jego 18 podium w zawodach PŚ.

Pozostałe miejsca na podium również dla Norwegii.
Drugi był Jan Thomas Jenssen (4 podium w zawodach PŚ), a trzeci Martin Loewstroem Nyenget (18 podium w zawodach PŚ).
---
Johannes Hoesflot Klaebo dopiero na 8 miejscu, a więc liderem PŚ wciąż Harald Oestberg Amundsen, który powiększa przewagę nad bardziej utytułowanym kolegą z drużyny.
---
Dominik Bury na 41 miejscu. Jedyny Polak z punktami PŚ. Mimo wszystko wynik słaby.

0

@Pnog37 Niestety nie mogłem oglądać. Dopiero dzisiaj jakieś powtórki i skróty.
Liczę, że dzisiaj będzie równie dobry konkurs i że więcej Polaków będzie w 2 serii.

1

@korn234 Mimo wszystko IO i MŚ są równie ważne bo pokazuje też kto jest odporny psychicznie, a to bardzo ważne w sporcie.
Popatrz choćby na Halvora Egnera Graneruda - gościa, który dwa razy zdominował Puchar Świata, a na imprezach mistrzowskich póki co nie dojeżdża.
Oczywiście Adam Małysz jest zupełnie innym przykładem bo on poza 4 PŚ ma 4 tytuły MŚ (łącznie 6 medali) i 4 medale olimpijskie (pechowo nie zdobył kta w SLC) ale chcę tylko zwrócić uwagę, że Puchar Świata jest bardzo ważny ale ostatecznie można pozwolić sobie na większą ilość błędów przez co psychika tak nie siada jak na imprezach mistrzowskich.

0

@Terapuls Dokładnie, Barca nie wygra potrójnej korony bo wygra wszystkie 4 trofea.

2

@matkep Nie obraź się ale napisałeś takie bzdury, że szok.

Janne Ahonen, Gregor Schlierenzauer, Sven Hannawald, Martin Schmitt, Severin Freund, Wolfgang Loitzl, Andreas Goldberger, Andreas Kofler, Roar Ljoekelsoey, Jakub Janda, Andreas Widhoelzl, Toni Nieminen, Espen Bredesen, Armin Kogler, Hubert Neuper (i pewnie wielu innych) - co łączy tych panów? Żaden nie skończył kariery będąc na szczycie.
Jedyni kończyli ją po słabszym sezonie - dwóch, a inni męczyli się latami (niektórzy mieli problemy zdrowotne).
Wszyscy popsuli swoje legendy z tego powodu?

W takim razie Japonia żadnych legend w skokach narciarskich nie ma.
Noriaki Kasai skacze do dzisiaj, Kazuyoshi Funaki, Takanobu Okabe, Hideharu Miyahira czy Masahiko Harada także dosyć długo skakali bez żadnych sukcesów psując swoje legendy.

0

@FcPortoFan1999 Tak. Zrobiłem błąd bo miało być w 21 wieku, a 2000 rok to jeszcze 20 wiek, a więc w 21 wieku czyli od 2001 roku Daniel Tschofenig jest pierwszym, który wygrał zawody PŚ w skokach narciarskich.

2

Daniel Tschofenig pierwszym skoczkiem urodzonym w 2001 roku i dalej ze zwycięstwem w zawodach Pucharu Świata.
Austriak odniósł wczoraj pierwsze zwycięstwo w karierze notując 8 podium.
Danej Tschofenig wygrał zawody w Wiśle.

Na drugim miejscu pierwszy w tym sezonie skoczek spoza Austrii i Niemiec na podium zawodów PŚ.
Szwajcar Gregor Deschwanden z 3 miejscem na podium.

Na trzecim miejscu lider PŚ Niemiec Pius Paschke (7 podium).

Polacy w kratkę. Niezły wynik Pawła Wąska (11 miejsce) i Aleksandra Zniszczoła (16). Punkty zdobyli jeszcze: Dawid Kubacki (25) i Jakub Wolny (26).
---
Aleksander Zniszczoł zdobył wczoraj 15 punktów i przekroczył granicę 1000 punktów zdobytych w PŚ w karierze.

Licząc od sezonu 1993/94 jest 7 Polakiem, który przekroczył 1000 punktów w PŚ w karierze, a gdyby przeliczyć punkty do sezonu 1992/93 na obecną punktację to Zniszczoł byłby 8 Polakiem z 1000 punktów w PŚ.

1

@Criss18Barca Było tak źle, że szkoda w ogóle o tym pisać.
Kacper Jarząbek był 56 tracąc około 1,5 minuty do 55 miejsca, a Andrzej Waliczek był 56.
Sklasyfikowanych było uwaga 56 zawodników.

Wśród kobiet trochę lepiej bo Joanna Kil zajęła 19 miejsce i zdobyła punkty PŚ. Sklasyfikowano 32 zawodniczki.

5

Merketa Davidova odnosiła wczoraj 4 zwycięstwo w zawodach PŚ w biathlonie.
Czeszka wygrała sprint w Kontiolahti. Było to jej 12 podium w zawodach PŚ.

Drugie miejsce zajęła Szwedka Elvira Oeberg (22 podium), a trzecie Finka Suvi Minkkinen (1 podium).

Joanna Jakieła zajęła 21 miejsce i była to jedyna Polka z punktami PŚ. Pozostałe 4 nasze zawodniczki skończyły zawody poza 60-tką.

1

75 zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata w kombinacji norweskiej odniósł wczoraj Jarl Magnus Riiber.
Norweg wygrał zawody w Lillehammer notując 101 podium w zawodach PŚ.

Drugie miejsce po walce na finiszu zajął Niemiec Julian Schmid (13 podium w zawodach PŚ), a trzecie Austriak Johannes Lamparter (41 podium w zawodach PŚ).
---
Wśród kobiet najlepsza okazała się także Norweżka Ida Marie Hagen. Było to jej 11 zwycięstwo i 23 podium w zawodach PŚ.
Drugie miejsce dla Niemki Nathalie Armbruster (11 podium), a trzecie dla Norweżki Gyda Westvold Hansen (33 podium).

1

38 zwycięstwo w zawodach PŚ w narciarstwie alpejskim odniósł wczoraj Marco Odermatt.
Szwajcar wygrał super gigant w Beaver Creek. Było to jego 73 miejsce na podium w zawodach PŚ.

Drugie miejsce zajął Francuz Cyprien Sarrazin (9 podium w zawodach PŚ), a trzecie Austriak Lukas Feurstein (1 podium w zawodach PŚ).

1

@Pnog37 Nie wiem czy za tydzień będę mógł rywalizować tutaj z Wami więc nawet oddanie bez walki może być trudne.
Poza tym często zapominam.

1

Johannes Hoesflot Klaebo wygrał wczoraj 86 zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich.
Norweg wygrał sprint stylem dowolnym w Lillehammer. Było to jego 110 miejsce na podium w zawodach PŚ.

Drugie miejsce zajął jego rodak Even Northug (6 podium w zawodach PŚ), a trzeci był Włoch Frederico Pellegrino (45 podium w zawodach PŚ).

Najwyżej z Polaków i jedynym, który zdobył punkty PŚ był na 24 miejscu Maciej Staręga.
---
Wśród kobiet najlepsza okażą się Szwedka Jonna Sundling (10 zwycięstwo w zawodach PŚ).
Było to jej 35 podium w zawodach PŚ.

Drugie miejsce zajęła jego rodaczka Johanna Hagstroem (8 podium w zawodach PŚ), a trzecie Norweżka Julie Myhre (2 podium w zawodach PŚ).

2

@emeu Pojedynek jak Maxa z Lewisem? Mam nadzieję że to ja wygram, a Ty skomentujesz to w ten sposób: "Stinger się zbliża, Stinger będzie nurkował, nurkuje, jest przed @Pnog37 , Stinger jedzie po 3 miejsce. @Pnog37 je traci. Wygląda na to, że jest po walce, wygląda na to, że Stinger będzie na 3 miejscu.

2

Al Hilal 3-2 w 104 minucie meczu, a przypominam, że to nie jest dogrywka.

0

Anders Mol i Christian Sorum wygrali World Tour Finals w siatkówce plażowej.

Norwegowie w meczu finałowym pokonali (21-18, 22-20) Szwedów, Davida Ahmana i Jonatana Hellviga.

1

@emeu A już widziałem gratulacje dla mnie i nagle usunąłeś.
Jutro za garażami.

1

@emeu Polonia Warszawa

1

@emeu Groclin Dyskobolia. Sezon 2004/05.
Tym razem wolniej. Szkoda.

2

@emeu Dobrze jest mieć dobrą rękę i szybkie palce. Lata treningu robią swoje.

1

@emeu Zagłębie Sosnowiec vs Ruch Chorzów na stadionie Śląskim

3

@Axoon Bez przesady. Nawet słabe Newcastle zatrzymało Liverpool więc i Barcelona nie musiałaby od razu przegrać.
Wiadomo, że faworytem byłby Liverpool ale nie oznacza to, że na pewno by wygrali.

2

@emeu Wisła Kraków

0

@emeu Lublin prawdopodobnie

2

Najpierw 15 bramka Roberta Lewandowskiego, a teraz 3 bramka Ferrana Torresa w tym sezonie La Liga!

Lamine Yamal z 9 asystą w tym sezonie La Liga.
Barcelona prowadzi!

0

@Rust_Cohle 1. 2/ +2,5
2. 1/ +2,5
3. 2/ -2,5
4. 2/ +2,5
5. X/ -2,5
6. 2/ +2,5
7. 1/ +2,5
8. 1/ +2,5
9. 2/ +2,5
10. X/ -2,5

0

@OBSERWATOR2021 Tylko Kamil Stoch jest bardziej wyeksploatowany od Manuela Fettnera będąc latami na szczycie. I to zarówno fizycznie jak i psychicznie, a to też ma znaczenie - spójrz na Ammanna czy Schlierenzauera, który już dawno nie skacze, a talentem wydawał się największy w historii.
Manuel Fettner oczywiście jest w pewnym sposób ewenementem ale to taki jednorazowy przykład, coś jak Kasai ale w mniejszej skali.

Jeśli chodzi o Andreasa Wellingera to jednak tutaj bardzo decydował wiek. Oczywiście wrócić po takich kontuzjach to duża sprawa - nic nie ujmuję ale co innego jeśli masz je w wieku 24-26 lat (choć to też duży problem) i wciąż jesteś przynajmniej fizycznie nie wyeksploatowanym zawodnikiem, a co innego jeśli w wieku 36-37 lat łapiesz urazy/kontuzje w kluczowym momencie przygotowań.
Poza tym wciąż podajesz dobre przykłady ale ani Wellinger ani Fettner w sumie nic nie wygrali. Oczywiście Stoch i o takich wynikach w tym momencie może tylko pomarzyć ale jednak nie zamieniłbym kariery Kamila na karierę Niemca czy Austriaka i żeby teraz było w tym wieku w czołówce.

Jeśli mówimy o Małyszu to jednak od dostał Lepistoe w dużo młodszym wieku także nie spodziewam się powrotu Stocha do czołówki w tym wieku z Doleżalem i Kruczkiem. Oczywiście jest możliwe, że pojedyncze wyniki zrobi naprawdę dobre ale koniec końców jako całość moim zdaniem powyżej 20 miejsca w klasyfikacji generalnej PŚ nie wejdzie.

Tak naprawdę nie da się tego wytłumaczyć. Nawet sami skoczkowie często nie wiedzą co się dzieje. Czemu stracili formę albo nagle jej dostali.
Pamiętasz. Martina Schmitta? Dominowała dwa sezony, później jeszcze jeden miał na wysokim poziomie i nagle w wieku idealnego dla sportowca zaczął "klepać" bulę.
Podobnie tylko w drugą stronę było z Granerudem. Gość upadł tak nisko, że miał problemy z punktowanjem w PK, a za rok zdobył PŚ z pełną dominacją.

0

@OCZYmm A jak się odniesiesz do Igi Świątek?

0

Justin Murisier wygrał pierwsze zawody w Pucharze Świata w narciarstwie alpejskim.
Szwajcar wygrał Zjazd w Beaver Creek.
Bo to jego drugie podium w karierze.

Drugie miejsce zajął jego rodak Marco Odermatt (72 podium w zawodach PŚ), a trzeci był Słoweniec Miha Hrobat (1 podium w zawodach PŚ).

0

@OCZYmm Nie, ja po prostu nie mówię od razu, że to doping i skoro nie wiem co brały i nikt nie potwierdził niczego to po prostu w to nie wnikam.

Iga Świątek też oszukuje?

Media

Sonda

Czy Barcelona powinna sprzedać Ferrana Torresa?