O sobie

  • Zainteresowania Astrofoto
  • Ulubiony zawodnik Luisito
  • Ulubione zespoły Barça i Lechia
  • Barcelonie kibicuję od 10 lat

Statystyki

  • Dni w serwisie 3069
  • Liczba komentarzy 53
  • Polecenia 109

Komentarze

1

Widzisz, uważam że jest to spowodowane postawą samego zawodnika. O ile pod kątem sportowym nie można mu nic zarzucić, to zakładam, że dochodzi aspekt finansowy i może jeszcze o „ducha drużyny”. Chcemy Cię, chcemy dać Ci nowy kontrakt( może po to żeby Cię sprzedać za lepsze pieniądze), ale Ty nie chcesz. Trzymanie w drużynie kogoś, kto jawnie nie chce u nas być, to jak trzymanie zgniłych jabłek w koszyku. Może prowadzić do niesnasek, jakichś zakulisowych działań zawodnika przeciw klubowi. Odsunięcie od składu jest niemedialne( zły klub- zawodnik męczennik), tak jak kiedyś było z Llorente, ale czasem konieczne celem pokazania zawodnikom, kto rozdaje karty, a poza tym jak już wspomniałem dogrywanie zawodnikiem nieperspektywicznym sezonu do końca, „bo i tak odejdzie” nie ma sensu. Ćwiczysz schematy z kimś, kto za chwile już odejdzie, a w tak newralgicznym dla współczesnego futbolu jak pomoc, miejscu- potrzeba stabilizacji. Pamiętaj też, że Tuchel to żadne ciepłe kluski. W BVB pokazywał pazurki, z Dembele tez się nie patyczkowali.

1

Może mu o „asylum” chodziło?:) jak Arkham Asylum- bo trzeba być wariatem, żeby wejść do tej klatki( chociaż tutaj inaczej bo Rabiot się wychowywał w PSG, chyba już przed szejkiem)

2

Myślę, że nie do końca masz rację. Najbardziej prawdopodobny scenariusz wg mnie to taki, w którym to trener odsuwa piłkarza od składu. Po co mu gracz, który chce odejść i na którego nie może liczyć? Wypowiada się dyrektor sportowy, bo przecież nie trener się będzie wypowiadał w takich sprawach. Trener jest od trenowania zespołu, a Henrique bez problemu przyjmie ew. hejt na PSG- od tego jest. Co do Twojej dedukcji, to też „szwankuje”. Zawodnik podpisuje z klubem, ale odpowiada przed trenerem. Nie jestem w stanie sobie wyobrazić takiej sytuacji u nas, że Abidal, mówi Valverde, kto ma grać, a kto ława. Skoro trenera rozliczają z wyników drużyny, to oczywistym się wydaje, że decyzję podjął Tuchel, a Henrique tylko ją przedstawił mediom, jako osoba odpowiedzialna za kontakt drużyny z mediami.

1

Neymar jest po prostu jednym z kilku piłkarzy na świecie, zdolnym wygrać mecz w pojedynkę. Potrzeba nam tego piłkarza. Pokazywał to już u nas podczas nieobecności Messiego.

4

Mam takie przemyślenie, ponieważ:
1. Barcelona serio ma problem wychowawczy z Dembele( nie kwestionuje jego jakości piłkarskiej).
2. Łatwiej wymienić się z PSG na piłkarza francuskiego, młodego, droższego niż Malcom. Dla Szejka to będzie łatwiejsze finansowo i wizerunkowo.
3. Czysto marketingowo Dembele już jest wg prasy crackiem( krnąbrnym, ale crackiem). Natomiast Malcom( którego cenię zdecydowanie wyżej niż Dembele), jest niestety jeszcze no name’em marketingowym i jakościowym. Potencjalnie wspaniałym piłkarzem, ale przy potrzebie wzmocnienia napadu, która u nas występuje, to łatwiej i wygodniej pozbyć się piłkarza droższego, i wizerunkowo o większym talencie( zaliczył poza Barceloną jeszcze BVB, więc potrafi grać na światowym poziomie) niż Malcoma.
Dodatkowo z uwagi na Espai Barça, najlepiej, żebyśmy jak najmniej musieli dołożyć do interesu, wiec idealnym kandydatem wydaje się Dembele.

Zobacz wszystkie

35

Jak ostatnio liczyliśmy na Anglię to zanim się ogarnęli to już mieliśmy po wojnie :)

17

Uważam, że to chwalebne, ale niepotrzebne. Nazwa stadionu nie, ale nazwa trybuny jak np. Sir Alex Stand byłoby OK.

11

Pod względem czysto piłkarskim jestem zdecydowanie na TAK, dla tego transferu i mam nadzieję, że do niego dojdzie. Pewnie wtedy będzie musiał odejść Dembele. Co do kwestii charakteru- ten się nie myli, kto nic nie robi. Neymar odszedł, zobaczył, że mniejsze szanse ma na trofea drużynowe i indywidualne, więc myśli o powrocie( mam nadzieję). Zauważcie, ze cicho się zrobiło o tych premiach za podpis, sprawie sądowej, itp. Widocznie coś jest na rzeczy- takie delikatne tematy, bo transfer Neymara- do i z tego klubu- stanowi kość niezgody między Barçą, a PSG- załatwia się po cichu. Myślę, że dojdzie do wymiany Neymar za Dembele. Barcelona zyska piłkarza na juz( ostatnią ligę mistrzów zdobyło MSN), a szejkowi będzie łatwiej przekonać kibiców, że:
1. Kupuje piłkarza rodzimego( Francuzi są wyczuleni na punkcie świadomości narodowej).
2. Młodszego, a więc perspektywicznego.
3. Większe szanse na trzymanie go w ryzach( jest w domu, nadzieja francuskiej piłki obok Mbappe, mama pilnuje).
Tak to widzę i mam nadzieję mieć rację.

10

A Cuenca ukąsił Atleti:)))))

7

Mówienie o tym, że ktoś jest problemem jest wybitnie nieeleganckie Panie Bartomeu... do sukcesów, dzięki tym piłkarzom podkleiłeś się od razu. Należałoby powiedzieć, problemem jest klęska urodzaju na danej pozycji, a nie że piłkarz to problem.

Media

Liga typerów

1 barcatv 107 pkt
2 marius64 101 pkt
3 piotrtrzebinia 99 pkt
4 TrogluS 97 pkt
5 biczu 97 pkt
Zobacz tabelę

Sonda

Kogo Barcelona powinna sprowadzić w zastępstwie Ousmane'a Dembele?