1

@sebsbastiams.fcb.fan92 pewnie tak.
Napiszę tylko co by nie było, jeżeli to zrobił to należy się kara i to wysoka. Jednak jeśli są to pomówienia to babeczka w drugą stronę powinna dostać to co groziło oskarzonemu

0

Tylko tak znaczy tak" — to ustawa zaostrzająca przepisy w sprawie gwałtu. Mówi ona, że zgoda na seks nie może być domyślna, a sam brak sprzeciwu to za mało. Nowe prawo mówi, że każdy stosunek bez wyraźnej zgody może być uznany za przestępstwo.27 sie 2022 za onetem.

Dosyć duży wysyp tego typu spraw w Hiszpanii. Zgłasza się potencjalna osobę i z automatu jest uważana za gwałciciela, dopiero później ma się bronić.
Tutaj zeznania nie pokrywają się z monitoringiem więc ciekawe co wyjdzie na samym końcu


0

@Doren01 na to wychodzi, afera kręcona na zdaniach z znakami "?"

1

Czy portal napisze o doniesieniach dziennikarzy RMF?

Cała afera z dupy, wszystko oparte na kłamstwie. Tekst WP fajnie zredagowany, same znaki zapytania, przypuszczenia, żadnego pewnika. Jak pozwą to nic nie wywalczą, sprostowania nie ma, a sprawa wyjaśniona. Oburzenie społeczeństwa jest, bo kaa mimo, że nic takiego nie padło :)

0

20 letnie umowy, na sponsora?!

Któryś z klubów posiada tak długoterminowe umowy sponsorskie?

0

@Magicc89PL wielkie dzięki:)

0

Jak to jest z Emersonem, tj. Kupowaliśmy go na spółkę z betisem, część zysków nie idzie do nich? Czy już opłaciliśmy?

3

@cinero1996 przecież artykuł mówi, że się nie zgodził na obniżkę . Jedyne czego się dowiadujemy to fakt, że zgodził się na odroczenie płatności.

0

@AduŚ07 umtiti, dembele...

2

GP Austrii, nie Australii :)

1

Przypomnę tylko,żyjemy sobie w Polsce z wyjątkami, kibicujemy klubowi oddalonemu o parę tysięcy km. Ktoś kiedyś na mecz pojedzie i wow, socios w większości chodzą na te mecze parę razy w roku.
Niemniej socios pamiętają barcelone sprzed Rijkardaa i chyba to niebylo coś "pieknego". Barcelona nie odnosiła aż tylu sukcesów na arenie międzynarodowej, presją była ale nie aż taka. Tłumaczenie że mamy najlepszego zawodnika w historii i nie wygrywamy jest także zle, był Roni, Maradona itd. Tytuły za tym nie szły.
Rozumiem że krytyka Valverde, ale nie lepiej było za van Gaala czy nawet Rijkardaa na koniec. Tak samo ekipa Enrique bez msn była krucha.

Niemniej dąże do tego, że mamy wspaniała ekipę, zdobywamy sukcesy jednak umniejszamy im ponieważ wpadliśmy w pętle LM. Po Enrique myślałem że ekipa się rozpadnie jednak resztki EV poskładal. Zwyczajnie są silniejsze ekipy, proponuję zobaczyć głupia tabelkę kto i kiedy lm zdobywał. Odejmijmy triumfy guardioli i Rijkardaa, Enrique miał już poukładane ekipę. Wychodzi na to że trafili nam się fenomenalni zawodnicy oraz głównie trenerzy. Jednak to przyzwyczailo nas do sukcesów i nie mówię że jest to zle, jednak trzeba na to spojrzeć w miarę trzeźwo. Byliśmy na fali a obecnie nie jesteśmy. Trzeba wrócić jednak są potrzebne gruntowne zmiany i z cały szacunkiem patrząc na to co ma trener do dyspozycji jestem w pełni usatysfakcjonowany. Zapraszam do dyskusji. Pozdrawiam Sebastian

4

Zarabiam ponad średnią krajową, ale mandat 100 czy 200zł zawsze mnie boli :) tu chyba tak samo to zadziała

0

Osobiście w dzisiejszym meczu wolałbym Vermaelena na środku oborny zamiast Umtiti. Niech chłopak odpocznie po ostatnim meczu gdzie grał inne spotkanie. Zresztą był to jego 2 albo 3 mecz gdzie był rozkojarzony. Verma, pokazał już, że nie zawiedzie zaufania, a ewentualne braki z powodu braku gry nadrabia doświadczeniem.

Natomiast na środku pomocy zamiast Sergio B. z chęcią zobaczyłbym Andre G., myślę, że ta pozycja pozwoliła by się mu bardziej pokazać, niż klasycznie boki pomocy czy nawet obrona.

Nie patrząc już jednak jaka jedenastka ostatecznie wyjdzie, myślę, że chłopaki będą chcieli odbić sobie ostatnie spotkanie. Ewentualna porażka wprowadzi nerwowe nastroje, jako, że końcówka sezonu, a tu nagle spadek formy.

0

To zawodnik nie może zakończyć kariery w klubie, który kocha? przez pogoń za kasą i przyzwolenie takich ludzi jak Ty, Bartomeu rządzi...

1

Propaganda, wątpię. Raczej niesprecyzowanie głównej myśli autora artykułu. Różnica 10 bramek przy 100 meczach więcej na korzyść C. Ronaldo.

0

Broń Boże jutro Vidal...
Za słaby w defensywie na obronę, w napadzie daje za mało a pomoc ma dominować, nie liczyć na jeźdźca bez głowy.


Swoją drogą z chęcią bym zobaczył barce dominującą w środku pola w sposób fizyczny. Tj. Rakitic, paulinho oraz roberto. Zwyczajnie jestem ciekawy jakby to wyszło. Nawet osztem 3pkt w lm.

0

Swego czasu Ronaldinho był jak Messi obecnie. Wygwizdano go również...

4

Czy trudniejsze to bym dyskutował. Na ostatnich mistrzostwach świata w 1/8 było 8 drużyn z Ameryk, 6 z Europy to pokazuje, że akurat Amerykańskie drużyny są mocniejsze.

0

2015. Messi i LM 2 C.Ronaldo
2014. C. Ronaldo zdobywa LM 2. Messi
2013. Ronaldo bez LM ani sukcesu reprezentacji 2. Messi
2012. Messi bez tytułu LM ani reprezentacja 2. C.Ronaldo
2011. Messi LM bez reprezentacji 2.C.Ronaldo
2010. Messi bez LM i reprezentacji 2.Iniesta mistrzostwo swiata
2009.Messi LM bez reprezentacji 2. C. Ronaldo

Rozumiem, że ostatnie lata nie były decyzjami samych dziennikarzy. Lecz łatwo zauważyć można pewną prawidłowość. Od 2008 nagroda trafiała do
Ronaldo bądź Messiego. Powód jest jeden, obecnie nie ma na świecie zawodnika na ich poziomie. Widać więc, że tytuły też nie grały roli. Statystki w tym sezonie ma lepsze Messi, lecz to Ronaldo ma 2 głośnie trofea LM i Mistrzostwo Europy, przeciwko Mistrzostwa i Pucharu Hiszpanii oraz 2 miejsca w Copa America. Zobaczymy co przeważy...
XXI wieku czy końcówka XX gdzie było dużo bardzo dobry zawodników, dziś legend i można było spokojnie wybierać, który w danym roku jest najlepszy. Obecnie sprowadza się to do 2 zawodników, którzy zdominowali światową piłkę swoimi wizerunkami, a przez to i plebiscyty...

2

oj często zapomina się o Copa America...

0

Problem jest taki, że ostatnie lata szkółka wypuszcza samych średniaków europejski, a tak potęgi się nie zbuduje.
Pokolenie Xaviego, Iniesty, itd. już minęło. Ciężko do tego będzie wrócić.

Hmm może inaczej, szkółka ma zawodników ok, jednak poziom jaki jest w pierwszej drużynie jest zbyt duży. Tego nie da się przeskoczyć...

0

Panowie, taka kolej rzeczy. Już najwyższa pora aby zespół przyzwyczaić do nowego lidera środka pola. Iniesta ma już swoje lata, a ostatnie 2 sezony, pokazały, że można go zastąpić. Niemniej jest on ważny dla drużyny mentalnie jak i sportowo, lecz nie w każdym meczu i nie w 90 minutach. Takie mam zdanie na ten temat.

Masche natomiast przegrywa rywalizację z Umtitim, co jest teoretycznie ok. Kupiliśmy młodego zawodnika aby uczył się i przebijał się spokojnie do składu. Lecz on wszedł od razu do pierwszej 11 i jest postacią wyróżniającą się w linii obrony. Można być tylko ucieszonym zamiast irytować się informacją, która jest faktem przytoczonym przez dziennikarza Madryckiej gazety.

Gdyby chcieli być uszczypliwi to mogliby zwyczajnie przypomnieć, kto aktualnie jest pierwszy w tabeli, tak jak to miała w zwyczaju większość na tym forum. Przez ostatni sezon oczywiście...

0

to jest sport, liczę, że z nr 2 zrobi się gość nr 1. Tj. ten który będzie walczył o nr 1 z ter Stegenem na tym samym poziomie...

0

Nieraz ratował i nieraz pogrążał, w chwili obecnej według mojej opinii jest dobrym zmiennikiem, wchodzi i uspokaja grę, bądź ostro zaatakuje pewnego gracza żeby ten stracił ochotę na grę. Na dzień dzisiejszy to czas Umtitiego, co nie zmienia faktu, że jest on kontuzjowany i zagrać nie może...

0

Messi wypowiadał się, że jego syn nie przepada za piłką nożną. Duża część zawodników na świecie często się wypowiadała, że ich dzieci nie przepadają za dyscypliną sportu, którą uprawiają rodzice. Rodzi to częste problemy na linii rodzice dziecko. Tego typu zajęcia mają pokazać jak dany sport wygląda oraz sprawić to żeby dzieciaki w miarę polubiły daną dyscyplinę. Nie chodzi o to żeby robić sobie przyszłych zawodników, ale w jakiś sposób ogarnąć dzieciaków. Pamiętam, że u jednego z moich rodziców było coś podobnego. Organizowano nam zajęcia sportowe a raz na jakiś czas pokazywano jak rodzic pracuje i na czym to polega... Fajna inicjatywa

0

Odstępne to nie wszystko. Dany gracz jeszcze musi wyrazić zgodę na grę w zainteresowanym klubie. Kwota ta daje jedynie to, że klub właściciel niema nic do gadania w momencie jej dania. Wszystko zostaje w rękach gracza. S. Roberto z tego co pamiętam, wypowiadał się, że tu chce grać przez całe życie więc zbytnio nie martwiłbym się jego odejściem, zwłaszcza, że dostanie więcej minut gry w tym sezonie.

0

Co ma odpalić? Gracz bez większego talentu? był średniakiem wśród średniaków w Brazylii to czego się spodziewać? Niech lepiej Vidal odpali, Roberto już jest klasa światowa, ale mimo wszystko widziałbym go w środku pola.

Pozdrawiam

0

Pozytywny felieton, który do mnie trafił. Czytając zacząłem się zastanawiać kiedy oglądałem po raz pierwszy mecz Barcelony, a w którym rozpoczęło się kibicowanie.
Pierwsze co pojawia się w mojej głowie to dwumecz w fazie grupowej ligi mistrzów z Newcastle. Dwa ciężkie mecze, które kosztowały dużo wysiłku każdy z zespołów. Później oglądałem mecze sporadycznie od okazji, jednak w sezonie 99/2000, w ostatnim roku kadencji van Gaala zaczęło się kibicowanie na całego Barcelonie. Od tego czasu rzadko zdarzyło mi się przegapić mecz Blaugrany. Pamiętam jak od sezonu 2002 Xavi zaczął się robić wielki, oglądałem jego odejście. Przewineło się w tym czasie wielu innych wielkich zawodników. Mam przyjemność oglądania rywalizacji Messiego z Ronaldo, dwóch najlepszych zawodników w historii. Piękny klub, piękna historia, wiele pięknego przed nami. Visca el Barca!

0

Nie zagrał ani jednego meczu w barwach Barcy, więc lipą byłoby chwalenie się takim graczem. Niech zagra sezon, dwa, dopiero wtedy można go chwalić za ewentualne występy na wielkim turnieju. Za jego obecną postawę odpowiedzialny jest wyłącznie on sam i jego były klub, a nie Barca, która za niego zapłaciła...

Jeśli to był sarkazm z Twojej strony, to sorry :)

7

Mimo wszystko był w kadrze, uczestniczył w treningach i w każdej chwili był gotowy wyjść na boisku. Jest to lepsze reprezentowanie swego narodu niż siedzenie z brzuchem przed TV i wyśmiewanie innych.

Media

Sonda

Czy Barcelona powinna pożegnać się z Frenkiem de Jongiem?