David_Martin
Dołączył/a: styczeń 2022
5 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Mavcin1980 Ansu i Ferran byli w tej samej sytuacji, z tą różnicą, że jak Ansu strzelił z Cádiz to Lewy był na minimalnym spalonym, a gdy Ferran strzelił z Cádiz to Lewy minimalnie się zmieścił. Obaj ciężko pracują, a między nimi nie ma złej krwi. Widać, że Ansu też potrzebuje gola, a gdy jest na boisku to wszyscy starają się mu pomóc. Podobnie jak wszyscy cieszą się z ostatnich występów Ferrana.
1
@AxelF określenie "gorszy Cristiano" to żadna ujma. Facet wchodził na poziom Messiego. Nie sądzę jednak, że Felix pasuje do układanki Xaviego gdzie broni cały zespół i atakuje cały zespół. Do tego trudny charakter piłkarza i kłopot gotowy. Zgadzam się, że w ofensywnie może dużo dać, ale najważniejsza musi pozostać drużyna, nie nadąsana gwiazda. I dlatego go nie chcę.
1
Co do taktyki, wielokrotnie krytykowałem Xaviego za ostatnie mecze, gdzie z zespołami broniącymi się wąsko, zabierał sobie argument w postaci skrzydłowego. Mówiłem również, że na Villareal taka taktyka może się jednak sprawdzić i faktycznie tak było. Wymieniając jednak Araújo na Roberto i Balde na Alonso, widzimy jak bardzo chłopaki odstają poziomem. Co jednak jest istotne, dobrego meczu nie ma również Christensen. Czas na Erica, który także pokazał się z dobrej strony w pretemporadzie, co inni "ławkowicze" - Ferran i Ansu.
0
@Matix90 mówiłem, sprzedać go! ;-)
3
Alonso i Sergi do zmiany natychmiast!
1
@AxelF nie podoba mi się Felix ze względu na brak pracy w defensywie. Taki gorszy Cristiano. Zgadzam się co do Abde, ale widzę potencjał na poprawę.
3
Men nadzieję, że zabraknie środków na Felixa i że Ansu, Abde i Ferran zostaną.
1
Co za mental Bellinghama.
2
@novy1899 wyprzedaż aktywów nie była konieczna dla przetrwania klubu, lecz dla transferów, które były kontrowersyjne. Ferran Torres, Robert Lewandowski, Raphinha, Jules Koundé kosztowali fortunę. Czy nie można było w ich miejsce pozyskać tańszych opcji, ale równie dobrych? Oczywiście, że tak. Przypomnę, że interesowaliśmy się Julianem Alvarezem, którego koszt wyniósł nieco ponad 20 mln. Woleliśmy Ferrana za prawie 60.
0
@novy1899 jeżeli twierdzisz, że jesteśmy na skraju bankructwa, to ekonomia raczej nie jest Twoją mocną stroną. ;-)
Ja zgadzam się z @th@les . Już toczymy dyskusję nad Lewandowskim. Taka dyskusja toczyła się wcześniej nad Piqué, Albą czy Busquetsem. Za dwa - trzy lata może dotyczyć ter Stegena. Zastaw się, a postaw się.
0
@Keisor nie ma podstaw do tego, aby Marc został wyrejestrowany.
0
@MrCental na dwa*
1
Przestańcie to aktualizować!
0
Nie chcę Lo Celso w klubie.
4
Ansu, Ferran i Eric świetnie spisali się w pretemporadzie i szkoda, że tak mało szans otrzymują.
0
Szkoda. Maroko za parę lat mogłoby być pierwszym MŚ z Afryki.
0
Witamy na pokładzie xD!
2
@Edgemoon akurat Frenkie gra świetnie. I nie ma kontuzji!
3
Primo - Lewy out, Ferran in
Segundo, Ansu na lewe skrzydło bądź jako dycha.
Tercero, taktyka pod przeciwnika, a nie sztywne trzymanie się przez Xaviego jego własnych założeń. Teraz graliśmy z drużynami, które bronią się wąsko, a my w ogóle nie graliśmy skrzydłami.
I najważniejsze! Radość. Cieszmy się grą. Chcę widzieć polot, pomysł, szczęście, a nie siermięgę i katorgę z takimi klubami jaki Cádiz czy Getafe.
2
Szybciej niż się spodziewaliśmy...
0
@Darek_Maruszczak i fajnie byłoby, gdybyście nie przestali dodawać materiałów z jego występów.
8
Ściągnięcie kolejnego pomocnika nie ma sensu. Fermín jest idealnym rozwiązaniem na najważniejszą część sezonu, gdy kalendarz będzie napięty i trzeba będzie odciążyć Pedriego czy Gundogana.
1
Abde za Frimponga.
0
@th@les uważam, że Lewy został oceniony właściwie. Asysta podciągnęła ocenę.
1
Mimo wszystko uważam, że najlepszy był Marc. Gdyby nie Niemiec, już po pierwszej połowie byśmy przegrywali. Nie zapominajmy jednak o jego grze do przodu. Asysta drugiego stopnia przy drugim golu, którą rozpoczął tę akcję, definitywnie zamknęła mecz.
2
@Mroziu no, bez przesady ile na tym zaoszczędzimy? Czy pokryje to pensję chociaż Roberto? Za chwilę obsypiemy Cancelo złotem, a dzieciaki z Katalonii będą miały utrudniony dojazd. To jest FC Barcelona, nie Wisła Płock.
0
Fresneda nie jest typem piłkarza, którego potrzebujemy. Fakt, ma spory potencjał, ale zmarnowalibyśmy go.
Arnau Martínez świetnie by do nas pasował. Wcale nie droższa opcja niż Cancelo.
Ciekawe jest to, że Alemany słuchał tego, co chce Xavi, bo wcześniej były z tym problemy.
0
@Rewolucja123 musimy rozciągać grę w starciach z takimi rywalami jak Cádiz czy Getafe, które bronią się wąsko i zagęszczają obręb swojego pola karnego. Pomysł z Balde nie jest zły, jednak nie ma on żadnego wsparcia, gdyż gramy czwartym pomocnikiem. Faktem jest, że Ansu nie bazuje na szybkości czy dryblingu, czego chciałby trener. Ma on raczej inne atuty, jak chociażby grę bez piłki czy ustawianie się. Z Alexem znają się jednak jak łyse konie i doskonale się uzupełniają i tu pełna zgoda. Ta para powinna rządzić i dzielić na lewym skrzydle.
Na takich przeciwników w teorii byłby dobry również Ez Abde, natomiast trochę depczą sobie po piętach z Balde (przewidywałem to przed sezonem).
Xavi może lepiej zarządzać lewą flanką.
Co do prawej strony, tym razem to skrzydłowy nie ma wsparcia defensora. W klubie nie ma prawego obrońcy. Jules czy Ronald się starali, ale pewnych rzeczy nie rozumieją, grając na tej pozycji. Świetne są wejścia Koundé za linie obrony, gdzie może dostać podanie z głębi pola, natomiast nie ma dobrej współpracy ze skrzydłowym. To zrozumiałe, oni są środkowymi obrońcami, a Sergi z kolei jest pomocnikiem. W tym przypadku nie jest to błąd trenera, a brak zawodnika w kadrze.
Brak grania skrzydłami z takimi rywalami przyczynia się do bezużyteczności napastnika, który jest osaczony przez kilku piłkarzy (choć przyznajmy, że Robert jest bez formy). Paradoksalnie z Villarealem może być nam łatwiej, grając tym składem co z Cádiz, choć mam obawy, czy Yamal poradzi sobie tak dobrze z bardziej wymagającym rywalem. To dzieciak i wszystko przed nim.
0
Drugi gol pokazuje jak fenomenalny jest Marc. Nie dość, że facet wszystko broni, to jeszcze rozpoczyna ataki.
6
Ansu - Ferran - Yamal, tego bym chciał na Villareal.