Arkon
Dołączył/a: czerwiec 2011
18 obserwujących
6 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
@Criss18Barca Na miejsce Mane mają już Luisa Diaza. Pewnie znowu kupią kogoś mniej oczywistego jak choćby w/w czy Jota. Oni mają rewelacyjny skauting.
1
@P33ck Na pewno powinni łączyć atrakcyjną grę z walką o trofea. Tylko tam nawet Glazerowie mogą odejść, co pewnie nie byłoby taką złą wiadomością. Bez LM mogą mieć problem z wielkimi transferami.
Kiedyś Khajio pisał, że Angelino nie jest wzorem profesjonalizmu. Szybko odszedłby Szoboszlai. Nie wiem nawet czy on jest tak dobry jak go zapowiadali. Miał być dużym wzmocnieniem Lipska, a tu może odejść nie do topowej przecież ekipy z La Ligi. To byłaby strata dla Lipska?
Z drugiej strony może taki Diaby powinien zacząć karierę w silniejszej lidze, ale nie od razu w topowym teamie? Newcastle na wiosnę byli czołową ekipą w Premier League. Przy mądrych wzmocnieniach mogą o LE powalczyć, bo chyba na LM jest na wcześnie.
Niestety Allegri jest hamulcowym Juve, co pokazują choćby przykłady Kulusevskiego i Bentancura, którzy świetnie wyglądają u Conte. Niestety ma chyba spory kredyt zaufania u Agnellego, ponoć Nedved był przeciwny jego zatrudnieniu.
Niespecjalnie podobają mi się wzmocnienia AV za kadencji Gerrarda, myślałem że będą się bili o puchary, ale jakoś tego nie widzę. Suarez raptem rok starszy od Lewego, ale na boisku wygląda jak jego ojciec.
Najważniejsze jest to, żeby wszyscy kluczowi gracze Liverpoolu byli w formie i przede wszystkim zdrowi. Niepokoją urazy Salaha, Thiago. Ciekawe na kogo postawi Klopp obok Van Dijka. Matip jest wolniejszy, ale na dziś pewniejszy niż Konate. Benzema i Vini to niesamowity duet.
1
@P33ck Byłem przekonany, że MU ruszy po Dumfriesa, choćby ze względu na narodowość trenera. Chyba jednak ich fundusz transferowy jest mocno ograniczony. Będzie śmiesznie jak znowu wylądują za plecami Totków i Arsenalu. Angelino chyba nie jest już tak dobry jak wcześniej. Nawet w Bundeslidze tylko 5 asyst. Na razie plany Newcastle wyglądają zacnie- Paqueta i Diaby. Wcale mnie nie zdziwi jak w nadchodzącym sezonie powalczą o puchary.
Nawet Kane niby może przedłużyć kontrakt, choć tu wolałbym jednak go zobaczyć w innym, lepszym klubie.
Juve uwielbia podpisywać kontrakty z wolnymi graczami- pewnie trafią tam Pogba i Dembele. Nasz Francuzik 5 lat się obijał i dziwnym trafem na koniec kontraktu zaczął grać dobrze. Jeśli uda się kupić Raphinhę nie będę płakał. Jako że za Juve też nie przepadam, to nie będę zawiedziony jak znowu będzie leczył kontuzje pół sezonu.
Morata nie jest zły, ale jako rezerwa. Jeśli przedłuży Nketiah, to skupiłbym się na Jesusie.
Dużo plotek, choć to byłby strzał w stopę jakby AV kupiła Suareza. Szkoda byłoby Mane w Bundeslidze, ale jeśli to pomoże kupić Lewego do Barcy, to może być.
1
@P33ck Też nie chce mi się wierzyć, choć Wrocław ma wszystko, żeby mocniej zaistnieć w polskiej piłce- piękny stadion, duże miasto. Ja trzymam kciuki za Ojrzyńskiego z Korony.
Raczej nie po to przedłużał, żeby teraz odchodzić. Pewnie dużo drużyn będzie czekało na potwierdzenie przez Schicka formy z tego sezonu i jak zagra w LM. Ponoć Newcastle chce Diaby'ego, a MU Nkunku i Mukiele. Kiedyś Khajio chwalił tego ostatniego, ale chyba ostatnio obniżył loty?
Camposa czeka ciężkie zadanie w PSG, choćby sprzedaż Neya jest prawie niemożliwa z taką pensją. Coś czuję, że Dembele pójdzie do Juve.
Może tak być, choć może w końcu Milan zyska na tyle bogatego sponsora, że nie będą musieli sprzedawać.
Mnie jakoś Diego Carlos nie przekonuje, trochę niezrozumiały ruch AV, ale masz rację z Sevilli idzie do jakby nie patrzeć średniaka Premier League, a tu miałby LM o co w AV będzie bardzo trudno.
Tak kogoś z Salzburga mają kupić, chyba Marscho go polecił. Mam nadzieję, że Barcę będzie stać na Raphinhę, choć może być ciężko. Ponoć Phillipsa chce Pep w MC.
0
@FCB_dimiC Liczę, że Viaplay będzie taniej w Canal+. Najlepsze promocje daje teraz UPC.
1
@FCB_dimiC Niestety tak.
1
@P33ck Też mam taką nadzieję, bo polska piłka potrzebuje mocnych ekip. Jakieś plotki się pojawiły, że Inwestor z Arabii Saudyjskiej chce wykupić Śląsk. Nie bardzo chce mi się w to wierzyć, ale już chyba nic mnie nie zdziwi. Z tym klubem łączony jest Brosz, czyli naprawdę solidny trener.
Ten sezon będzie prawdziwym sprawdzianem dla Nagelsmanna, więc będzie musiał jakoś ich wkomponować. Na pewno na nich nie stracą. Jasne, Bayer trudno traktować poważnie, ale podpisanie Schicka na tak długo jednak świadczy że myślą perspektywicznie. Zobaczymy czy się wzmocnią, czy osłabią.
Tak słyszałem o tym, podobno to Mbappe pomógł go ściągnąć, bo znają się jeszcze z Monaco i ponoć nawet przyjaźnią. Już są plotki, że nie chce Dembele, bo ma dość problematycznych gości.
Trudno oczekiwać, że mecz ekipy Mou będzie ciekawy. :) Raczej nie tęsknią za Smallingiem, to chyba gracz na takie ekipy jak Roma. Za to na pewno Chelsea może żałować sprzedaży Tomoriego do Milanu.
1
@Khajio Tak nie do końca ciszyłeś się z podpisania Oscana przez BVB, a tu znalazł się z 11 sezonu. Może nie jest taki zły? No i najlepsza para stoperów w lidze będzie w Dortmundzie. :) Schick do 2027 w Bayerze, to chyba oznacza, że raczej z transferu nici?
1
@P33ck Gdzieś czytałem, że jednak ma powstać jakiś porządny stadion w Częstochowie, więc może nie będzie tak źle. Gravenberch chyba jeszcze nie potwierdzony, po jeździe z Mbappe już nie wierzę mediom, czekam na oficjalkę. Jak na dwóch utalentowanych graczy, to kosztowali bardzo mało- pierwszy za darmo, drugi za 25 mln. Niestety masz rację, z Ajaxu ostatnio było wiele wtop, choć to tylko Bundesliga, więc powinni mieć łatwiej.
Chyba nie, bo przedłużył kontrakt do 2027 roku. Może to Bayer będzie najsilniejszym konkurentem Bayernu? Najważniejsze, żeby Diaby został. Teraz będzie prawdziwy test dla Schicka, bo będą grali w LM. Wydaje się graczem bardziej wszechstronnym od Immobile.
Oby Conte został, bo jednak zrobili niesamowity progres pod jego wodzą. W LM pewnie znowu zawiodą jak niemal zawsze u tego trenera. Jednak Zielka chciałbym tam zobaczyć.
Teraz dostałem za darmo do 10 sierpnia Viaplay i oglądałem fragmenty tego meczu, ale po pierwsze bramce dla Romy wyłączyłem. Nie jestem w stanie oglądać zespołów prowadzonych przez Mou, a z ich rywali nie kojarzyłem żadnego gracza. Taki puchar dla słabiaków.
1
@P33ck Ja już nawet nie marzę o tak częstym świętowaniu mistrzostwa przez Legią jak ostatnio. Nie mam nic przeciwko temu, żeby to Lech, Legia i Raków walczyły co roku o mistrza i grały przynajmniej w LK. Ciekawe jak zespół z Częstochowy będzie wyglądał po ewentualnym odejściu Papszuna. Niby gwarantem tam jest Świerczewski, ale czy w końcu jemu nie znudzi się finansowanie tego klubu, przy tak małym wsparciu miasta?
Pewnie w nadchodzącym sezonie obejrzę więcej meczów Bundesligi, bo pewnie wykupię Viaplay, choć patrząc na ciągłe problemy techniczne, to zapowiada się niezła jazda. Na pewno Bowen, James i Robertson zasługują na wyróżnienie. Generalnie Tuchela trochę tłumaczą kontuzję kluczowych wahadłowych, bo przecież na pół sezonu wypadł świetny na początku Chilwell. Ponoć mają nawet 200 mln przeznaczyć na wzmocnienia. Nie przepadam za tym klubem, ale im większa rywalizacja w Premier League tym lepiej dla widza. Nowych właścicieli niemal wszyscy chwalą, zobaczymy jak to będzie wyglądało. Abramowicz zawiesił wysoko poprzeczkę.
Szczerze mówiąc obrony z Bundesligi niespecjalnie kojarzę, potem już bez specjalnych zaskoczeń.
Ta druga wygląda spoko, z Juve tylko Vlahović i to pewnie głównie za rundę jesienną. Fatalnie zarządza kadrą Allegri. Bremer, Berardi i Milinković- Savić powinni trafić do silniejszych ekip.
1
@P33ck Ostatnio gdzieś natknąłem się na taką statystykę, że w ligach chorwackiej czy czeskiej medalistami w lidze było raptem kilka klubów w ciągu ostatnich lat, u nas kilkanaście. To niby powoduje, ze liga jest ciekawsza, ale też najlepsze kluby są za słabe na coroczną grę w Europie. Musi być max 3-4 kluby, które dominują nad resztą. Już liczyłem, że w Legii nie będzie kolejnej rewolucji, ale znowu się na taką zapowiada. Mogą odejść nawet Josue i Wieteska, a więc absolutnie fundamentalni piłkarze. Runjaić może zastać prawdziwy plac budowy.
Ja dawno nie widziałem Lipska i liczyłem na fajną grę w finale, ale niestety się rozczarowałem. Też chciałbym, żeby w końcu Bayern miał z kim rywalizować w lidze, ale nie jestem optymistą. BVB czeka przebudowa, a Lipsk pewnie też straci kilku kluczowych graczy, najwięcej jest plotek o Nkunku i Gvardiolu.
Nie wiem co brali pod uwagę głosujący, bo jeśli tylko ligę, to jednak Pep, a jeśli też puchary to jednak Klopp.
Generalnie się zgadzam z tym wyborem 11, choć chyba na wyrost wygrał Ramsdale, lepsze wrażenie robili Alisson i Jose Sa.
0
@P33ck Pewnie tak, ale jakoś straciłem resztę sympatii do Mbappe. Jednak tyle goli Sona w Premier League robi wrażenie, a nie wykonywał karnych.
1
@P33ck Jest Lewy z Bundesligi. :) Jeszcze myślałem o Maignanie, Theo i Leao z Milanu, ale chyba nie są lepsi od w/w.
1
@P33ck Ja jeszcze czekam na finał LM. :) Na dziś
Courtois
TAA Dias Alaba Cancelo
De Bruyne Rodri
Salah Son
Lewy Benzema
1
@Gracek10 Z dawnych Van Basten, z obecnych Verratti i Lewy.
1
@Foro Oczywiście, że to rozumiem. Nie pojmuję jednak, że po tak słabym sezonie można tak wychwalać Messiego i pisać bzdury, że nie miał z kim grać w PSG, bo w meczach z Realem, czyli najważniejszych spotkaniach dla PSG błyszczał Mbappe, a nie Messi. Jestem choćby fanem Maradony, ale to nie znaczy że nie widzę jego słabości, czy faktu iż w pewnym sensie zmarnował karierę przez używki. Tak samo Leo popełnił błąd idąc za kasą do PSG, a teraz reklamując Arabię Saudyjską. To mi się nie podoba, a nie całokształt kariery.
0
@mekston Jasne, że odejście Messiego osłabiło siłę ofensywną Barcy, ale mnie się podoba ta młoda drużyna. Nie zapominajmy też o pladze kontuzji i niemal całym straconym sezonie Fatiego.
1
@mekston My się kompromitujemy w LM od czasu zakończenia kariery przez Xaviego i Iniestę. Nie odszedł tylko Messi, ale też Griezmann czy Cou. Nie wiem czy zauważyłeś, ale Barca jest zadłużona po uszy.
3
@Foro Dokładnie na stronie Barcelony, a nie stronie Leo, który od roku gra w PSG. Jak Ronalldinho odchodził do Milanu, to nie zacząłem nagle kibicować zespołowi z Mediolanu. Są pewne granice. Nikt nie jest większy niż Klub, nawet Leo.
1
@mekston Zawiódł w najważniejszym dwumeczu LM. Mecze w grupie, tak samo jak na mundialach to rozgrzewka. Liczą się play offy.
1
@BART97 Jestem pewien, że dam sobie radę w bandą płaczków. Nie mylmy całej kariery z jednym, nieudanym sezonem. To już przegięcie, żeby nawet po takim sezonie twierdzić, że Leo był decydującym graczem.
1
@Bagsik88 Rozumiem i wiele razy nie podobał mi się ten algorytm. Ja oglądam mecze, oni patrzą w statystyki.
4
@BART97 Ja tu już jestem ponad 10 lat, więc jak powiedział Kaczor Donald im jesteś starszy tym więcej osób może cię pocałować w.. nos. :)
2
@Bagsik88 Subiektywnie Premier League nie jest najsilniejszą ligą świata? Kolejny rok w Finale LM jest drużyna angielska, oczywiście przez przypadek. :)
9
Pewnie się narażę wielu na La Rambli, ale naprawdę nie rozumiem tego kultu Messiego. Miał co najwyżej średni sezon i totalnie zawiódł w LM, a nadal według wielu powinien być w 11 sezonu w Europie. Za co? To już Diego w Napoli miał lepsze statystyki, a też grał głębiej jak ostatni Leo. To że ktoś jest wybitnym graczem nie oznacza, że każdy sezon ma niebywały, ten ostatni Leo miał średni i nikt rozsądny nie uważa inaczej, nawet w 11 ligi francuskiej się nie znalazł przegrywając choćby z Terrierem.
3
@Bagsik88 W 6 lidze Europy, wielkie osiągnięcie. Dziwne, że wielu deprecjonuje tytuły Bayernu w jednak sporo silniejszej Bundeslidze. Tak osiągnięcia w Premier League znaczą dużo więcej niż w Ligue 1.
1
@Bagsik88 Zapoznałem się i uważam, że to nieporozumienie. Uważasz, że samej Francji nie oglądają swojej ligi. Tam wyżej cenią choćby Terriera, który miał niesamowity sezon, a Leo zawiódł szczególnie w LM. Son dał Totkom top 4, a Salah zaprowadził Liverpool do finału LM.
2
@Lionel_Messi10 Brak Salaha i Sona to jakieś grube nieporozumienie. Obecność Leo chyba za historyczne osiągnięcia. Przecież jego nie było nawet w najlepszej 11 sezonu ligi francuskiej.
1
@P33ck Oby Runjaić potrafił pogodzić efektowny styl gry z sukcesami. Nie mam nic przeciwko dominacji trzech drużyn Rakowa, Lecha i Legii. Fajnie jakby to przełożyło się na stałe występy w Europie. Cała ekstraklasa by na tym zyskała wizerunkowo, ale też finansowo, bo piłkarze byliby drożsi. We wtorek tak jak pisałem testy medyczne Tiby i Kramera. Mnie się przyda odpoczynek od piłki, bo już czasem odczuwałem przesyt meczów. Tym bardziej, że ani Barca, ani szczególnie Legia nie zachwycały i nic nie wygrały.
Są jakieś przesłanki, że możemy trochę odbić się finansowo od dna. Teraz najważniejsze są dobre wzmocnienia za rozsądne pieniądze.
Zizou jednak podobno marzy o kadrze, ale wcale mu się nie dziwię, że nie idzie do tego bałaganu. Ewentualne niepowodzenie mogłoby zaszkodzić jego wizerunkowi, a kadra to jednak mniejszy stres.
Coś tam słyszałem, ale jak gra nie kojarzę. Na pewno 9 jest niezbędna.
Tchouameni ponoć jednak do Realu, choć mocno starał się o niego Liverpool. Po akcji z Mbappe ja już czekam na oficjalną informację.
1
@P33ck Jestem przez Legię rozpieszczony, więc zawsze wymagam walki o mistrza. Na razie trudno być optymistą, ale może Zielińskiemu uda się zbudować silny zespół. Oprócz tego fajnie jakby Legia grała atrakcyjny futbol i rozwijała młodych zawodników. Jedyny plus dla nowego trenera, że szczyt formy nie musi być już na początku lipca, bo nie gramy w Europie. Kadra też nie musi być taka szeroka. Na pewno wzmocnienia wymagają lewa obrona, skrzydło i 9, to przy założeniu że nikt istotny nie odejdzie, bo jak nie uda się zatrzymać Wszołka, to dwóch skrzydłowych jest potrzebnych.
Też o tym czytałem, nawet w Napoli go chwalili, że na treningach wymiata, ale często nie ma to przełożenia na mecze. Chyba nawet Brzęczek go za to skrytykował. Może Conte by do niego trafił, ale przede wszystkim powinien z psychologiem popracować.
Trudno negatywnie oceniać Xaviego patrząc na wszystkie zawirowania wokół klubu. Trochę rzeczywiście za bardzo stawiał na Torresa, ale to pewnie jego transfer, więc chciał odpowiednio go wkomponować. Ilość kontuzji też mu nie pomogła. Dembele jedną nogą w PSG podobno. Kolejny dla którego tylko kasa ma znaczenie. Jakoś nie wierzę w ten projekt Mbappe- już chcą jakiegoś trenera Sportingu zatrudnić. Czym on zaimponuje Messiemu, Neyowi czy Verrattiemu? Taki Zizou wchodzi do szatni i od razu ma szacunek, a tu kolejny trener bez doświadczenia z pracy z gwiazdami.
O Carvalho było głośno już zimą. Fajny ruch Liverpoolu- mieszanka rutyny z młodością, bo jest jeszcze niezwykle zdolny Elliot.
Niestety nie kojarzę tego Kamary, liczb dobrych nie ma, ale może będzie wzmocnieniem AV.
Tak widziałem, ale tak jak piszesz totalnie zmarnowany talent. Mógł być jedną z najlepszych 9 w historii Włoch, a teraz gdzieś się błąka na obrzeżach.