La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 308 Culés

#Tiki-taka

Podczas najbliższego zgromadzenia socios compromisarios nie zostanie poddane pod głosowanie uznanie Josepa Marii Bartomeu i członków jego zarządu za persona non grata w FC Barcelonie i odebranie im statusu socio. Zebrano jedynie 2000 z wymaganych 3600 podpisów w tej sprawie, ale można je zachować do następnego zgromadzenia. [Sport]

35

Socios to równie mocna patologia co ten Bartek

38

Socios to największa zaraza tego klubu. Banda leni i ignorantów.

6

I takie sytuacje pokazują, że socios mają w czterech literach ten klub.

1

Tak patrząc się jak oni czasem głosują to się zastanawiam czy nie lepiej by było gdybyśmy byli spółką....
Ale z drugiej strony nie chciałbym abyśmy byli drugim Psg czy tym bardziej Valencia.

13

Dlatego Barcelona powinna przestać być klubem socios. Oni mają w dupie ten klub. Jak na Bartusia trzeba było zagłosować bo ochy i achy tryplecik wpadł, którego wygrali piłkarze, których on do klubu w większości nie ściągnął to pierwsi lecieli, a potem jak niszczył klub to go nie potrafili odwołać. Szkoda w ogóle komentować.

1

Ci socios co nie dalo podpisów powinni zostac usunieci zenada i tyle. Bartek byl jednym z najgorszych prezesow w histori pilki noznej z potezne machiny finansowej zrobil prawie bankruta.

2

@tbas @kejdzi @Barcanajlepszyteam @Firestone @Litman
Trzeba być bardzo dużym ignorantem, by nie rozumieć czemu socios nie chcą NA OBECNĄ CHWILĘ podpisać się pod czymś takim. I pokazują zarazem, że to dobrze, że oni zarządzają klubem, a nie np. Wy. Zamiast bazować jak wszyscy na emocjach, Socios muszą zachować logikę i rzetelność. Jeżeli zagłosują za usunięciem innego Socio tylko na podstawie pogłosek, artykułów prasowych, zdaniach obecnego zarządu to stworzą niebezpieczny precedens do usuwania w przyszłości przeciwników. Socios z pewnością poczekają na PRAWOMOCNY wyrok sądu z którego jasno będzie wynikało, że Bartomeu i jego ludzie działali niezgodnie z prawem na szkodę stowarzyszenia i wtedy w 1 dzień zbiorą podpisy od wszystkich. Tak to powinno działać w cywilizowanym kraju i naprawdę nie uważam, że w Barcelonie Socios powinni przyjmować zasady rodem wyjęte z ruskiego/putinowskiego reżimu, gdzie nie liczą się fakty i wyroki, tylko prywatna opinia określonego kręgu osób.

2

@Destroyer_of_Worlds logikę? Na wszystkie wybory, a nawet teraz online idzie ich 30%. O jakiej logice mowisz+ do tego te ich pytania na tych spotkaniach. Stare leśne dziadki

0

@Destroyer_of_Worlds A to ja znowu takiego podejścia nie rozumiem. Tu nie chodzi o jego odpowiedzialność karną. Nie brakuje spraw, które są jasne bez jakiegokolwiek postępowania sądowego – zgoda na uznanie klubu za przestępcę podatkowego, rozpasanie budżetu płac, zupełna nieudolność w sprawie Espai Barça czy zwyczajnie doprowadzenie wizerunku klubu do stanu powszechnego pośmiewiska – to wszystko nijak nie zależy od jakichkolwiek prawomocnych wyroków, a dla wielu socios mogłoby spokojnie wystarczyć do podpisania się pod takim wnioskiem. I przede wszystkim to nie są plotki z gazet, tylko fakty.

0

@Destroyer_of_Worlds Co Ty za bzdury opowiadasz? Nie widzisz jaka jest nasza sytuacja? Nie widzisz ile dźwigni trzeba było zrobić żeby uratować klub od bankructwa? Nie widzisz jak gigantyczne wypłaty mają nasi piłkarze? Ja nie muszę mieć prawomocnego wyroku żeby kopnąć (tfu!) Bartomeu w dupę. Sądy niech sobie robią co chcą ale ta kanalia nie ma prawa być dalej socio.
Z resztą tu nie chodzi tylko o tą sytuację, nasi socios to banda leni i udowodnili to juz wiele razy.

0

@Herbert @kejdzi
Wy naprawdę świetnie byście się sprawdzili w administracji putina. Podobny sposób myślenia. Na szczęście FC Barcelona należy do zachodniego świata, gdzie promowane jest poszanowanie prawa, w tym prawa proceduralnego. Pewnie to dla was szok, ale FC Barcelona to stowarzyszenia, tj. działa w określonej formie prawnej. Stowarzyszenia mają statuty czy w Hiszpanii może inne podobne akty założycielskie i prawno-kształtujące. W "statucie" jest jasno wskazane w jaki sposób można zostać członkiem stowarzyszenia, a także w jaki można kogoś usunąć ze Stowarzyszenia. Jeżeli usuniesz Bartomeu niezgodnie z postanowieniami statutu - nie dość, że w sądzie odzyska te prawa, to jeszcze dostanie odszkodowania/zadośćuczynienie, a dopóki nie ma ŻADNEGO prawomocnego wyroku stwierdzającego, że działał na szkodę Stowarzyszenia (czyt. klubu), to nie ma zapewne podstaw do podejmowania takich działań na ten moment. Będzie wyrok - to od razu go usuną, bo będzie do tego prawna podstawa.

0

@Destroyer_of_Worlds Obawiam się, że zapomniałeś o jednej drobnej rzeczy – „u Putina” pod tym wnioskiem podpisałoby się 99% socios, tak że tego. :)

Zawsze mogą przecież tego nie przegłosować. Czy nie było w historii klubu np. odrzuconych w głosowaniu wniosków o wotum nieufności? Ano były.

0

@tbas przecież socios to nie tylko stare leśne dziadki ale też niektórzy piłkarze, np. Messi i jego synowie. Wyobrażasz sobie 5 letniego syna Messiego głosującego za tym żeby Bartomeu był persona non grata?

« Powrót do wszystkich komentarzy