La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1070 Culés

28

Mamy całkowicie niezależny od władzy Trybunał Konstytucyjny. Najpierw w dogodnym dla władzy momencie wydał wyrok wywracający kompromis obowiązujący ćwierć wieku. Potem wstrzymywal się z publikacją uzasadnienia, które było gotowe już w listopadzie, żeby dać Pisowi pretekst do niepublikowania wyroku w Dzienniku ustaw. Teraz w dogodnym dla PiS momencie ujawnił dawno napisane uzasadnienie,dzięki czemu był pretekst do publikacji wyroku i przykrycia tym problemów w covid.
Wspaniały przykład instytucji po przeprowadzeniu w niej "dobrej zmiany".

0

@Przemek2323 No tak. Bo dotychczas różne partie które rządziły nigdy przenigdy nie umieszczały tam "własnych" ludzi. Cóż za perfidia PISu, że jako pierwsi w historii tak wykorzystali swoją większość w Sejmie.

12

@maroon pewnie, tekst "za po było gorzej" rozwiązuje wszystkie problemy :)

12

@maroon chciałeś być ironiczny, ale ci się nie udało. PiS jako pierwsza partia po PRL upolutycznił TK i ignorował jego wyroki. Właściwie morawiecki powinien siedzieć w więzieniu

7

@maroon Może i robiły ale nie w takim stopniu. To co zrobił obecny rząd z TK czy np. z TVP to jakiś szczyt szczytów. Tego już nikt nie przebije.

Wcześniej te instytucje też były nieco upolitycznione ale nieporównywalnie do obecnej sytuacji. To tak jakby powiedzieć że jedni i drudzy kradaną, tyle że wcześniejsi ukradli batonika ze sklepu a obecni obrabowali starszą babcię z oszczędności jej życia metodą na wnuczka.
To mniej więcej skala porównania tego co się działo u poprzednich ekip rządzących a obecnej.

2

@maroon co to jest za argument? "bije cie żona? Przestań narzekać, poprzednia też biła", problem rozwiązany.

6

@Przemek2323 kiedy ludzie wychodzili protestować w obronie sądów, większość patrzyła jak na wariatów i pukała się w czoło myśląc „dużo szumu w szklance wody”, „realnie mnie to nie dotyczy” „zmienić to sędziowskie kółko wzajemnej adoracji”. Pamietam ile hejtu wylało się na KOD, że zadymiarze, ze prowokatorzy, ze z byle gowna protestują, aby tylko dowalić DOBREJ ZMIANIE (początek 2015 roku).
Ciemny naród na fali nienawiści do PO i Tuska, przeżarty martyrologia smoleńską sam stracił swoją demokracje.
Jeżeli nie obalimy tego (nie)rzadu- a nie zanosi się, wciąż ok 30% poparcia, to my, kurwa, po prostu nie zasługujemy na demokracje.

0

@mokrychlopiec Demokracja to idiotyzm więc nie ma za czym płakać.

konto usunięte

1

@mokrychlopiec trudno żeby ludzie nie śmiali się z Kod-u skoro na jego czele stał Mateusz Kijowski. To strzał w kolano, niestety nasza opozycja popełnia masę błędów i gdyby tylko był ktoś kto umiałby ogarnąć naszą opozycje to dziś PiS nie byłby juz u władzy. Każdy kto chce rządzić tym krajem powinien w swoim programie wyborczym obiecać rozliczenie PiS-u.

0

@przemek14qwe TK zawsze był polityczny. I zawsze będzie. Dlatego jest to irracjonalny zarzut. Każdy wsadza tam swoich ludzi obojętnie kto by nie rządził. Co do ignorowania wyroków to racja - takich wałków jeszcze nikt nie zaserwował. Dlatego to jest wręcz śmieszne ze można ignorować wyroki TK i nikt tak naprawdę za to nie odpowiada. Państwo prawa normalnie.

0

@maroon daj przykład. Kiedy TK wydawał takie polityczne wyroki? Bo jak zwykle łatwo pieprzyć że każdy robił to samo w ciężej podać przykład który to obroni.

0

@Bykunn Gdy TK orzekał w sprawie zwiększenia wieku emerytalnego, poprosił o wyliczenia jaki wpływ na budżet państwa będzie miała jego decyzja. Czyli albo TK ma orzekać według przepisów prawa, albo ma się martwić o budżet państwa. Chyba nie taka jest rola TK.

0

@maroon Super, gdzie to orzeczenie polityczne? :D

0

@Bykunn A do jakich zaliczysz orzeczenie wydane nie na podstawie przepisów, ale pod wpływem analiz i wyliczeń?

0

@maroon Racjonalnych? :D Jaki przepis Konstytucji zabrania podnoszenia wieku emerytalnego? "Choć Trybunał nie kwestionuje, że podwyższenie wieku emerytalnego to zmiana o bardzo istotnych konsekwencjach społecznych, stoi na stanowisku, że rząd wprowadzając nowe przepisy, nie naruszył Konstytucji. To dlatego, że kierował się dobrem ogólnym państwa i przesądził o tym czynnik ekonomiczny. "Państwo zobowiązane do świadczeń emerytalnych na rzecz obywateli, mające zarazem świadomość złej kondycji systemu emerytalnego, ma nie tylko prawo, ale i powinność podjęcia działań naprawczych"- wyjaśniała sędzia Sławomira Wronkowska - Jaśkiewicz." Już wiesz dlaczego była analiza? Żeby sprawdzić czy podniesienie wieku ma konstytucyjne uzasadnienie.

0

@Bykunn Oczywiście,że konstytucja wprost nie odnosi się do wieku emerytalnego. Uzasadnienie zaskarżenia wymieniało konkretnie jakie artykuły konstytucji mogą być naruszone. Natomiast co do analiz to jest oczywiste, że zależnie od potrzeb można napisać taką która uzasadni wszystko co w danym momencie potrzeba Dlatego prawo opiera się na przepisach a nie na analizach.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

W który meczu zadebiutuje Wojciech Szczęsny?