La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj. By Użytkownikom La Rambli ułatwić korzystanie z tego działu w zgodzie z regulaminem, stworzyliśmy dla Was Kodeks La Rambla. To zbiór sugestii i wskazówek, które pozwolą Wam poruszać się po La Rambli bezpiecznie, bez narażenia na blokadę konta. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z Kodeksem!

La Rambla

Online: 609 Culés

32

Ja w wieku 13-stu czy tam 15-stu lat to wracałem ze szkoły i szedłem z chłopakami pograć w piłkę, a potem się jakieś bajki w domu oglądało, ewentualnie pograło na kompie w NFS czy cs 1.6, a tutaj dzieci zachodzą w ciążę, a drugie dzieci je mordują. O wypiciu alkoholu czy seksie to mi nawet przez głowę taka myśl nie przeszła. Masakra.

0

@Zoker ja w wieku 15lat mialem wiecej okazji wykorzystanych niz Griezman rzutow karnych

8

@Zoker W wieku 15 lat nie przeszło Ci przez głowę picie alkoholu? No wybacz że nie uwierzę

0

@Rust_Cohle To niezbyt dużo.

2

@Zoker wydaje mi się ze takie rzeczy też miały miejsce kiedyś tylko nie były tak bardzo naglasniane

Komentarz usunięty

13

@Zoker
Ja w wieku 13 lat zaliczałem już dupeczki. A jak miałem 15 lat to wziąłem sobie za żone 11 latkę Aldonę i zrobiłem jej dziecko. Kazimerz III Wielki. Król Polski.

3

@Zoker myślę, że w wieku 15 znaczna większość polskiej młodzieży jest po pierwszym kontakcie z alkoholem, co do sexu to nie wiem jakie są statystyki, ale pamiętając czasy podstawówki to się wiele dziwnych rzeczy działo. Teraz o tym trąbią, jak u mnie na wiosce na początku lar 90 3 braci na dysce zatłukło typa na śmierć to nikt o tym nigdzie nie mówił a i chłopaki mają teraz firmy pozakładane i sobie dostatnio żyją. Inne czasy, inne media.

1

@Bartunek no sila rzeczy akurat sie ubierales bo czesto sie mijalismy u niego

2

@Zoker z drugiej strony w średniowieczu taka 15latka to już była prawie stara panna

2

@Bykunn Nie nudziliśmy się, więc nie szukaliśmy też zabawy w alkoholu

1

@Zoker No my też się nie nudziliśmy, a co więcej ja byłem raczej "grzecznym dzieckiem" xD A mimo to w wieku 15 lat już na pewno miałem kontakt z alkoholem i to pewnie więcej niż raz. Co więcej w moim roczniku 16latka już była w drugiej ciąży, a rok potem już w trzeciej. To oczywiście skrajnie patologiczny przypadek, ale takie rzeczy się działy zawsze. Nie mówię oczywiście o morderstwach.

5

@chosenone Powinni gnić w pierdlu, a nie firmy zakładać.

2

@Bykunn gościu... czepiasz się. Nawet jeśli myslal o alko, to nikogo nie zabil i nie bzyknął swojej dziewczyny tak, ze zaszła w ciąży mając 13 lat. On tylko pokazał patologie jaka teraz można spotkac

0

@Bykunn Są tacy co pewnie mieli kontakt z papierosami, dopalaczami i narkotykami. Tylko czy to jest normalne i należy to akceptować? To jest większa lub mniejsza patologia, która powinna być coraz bardziej likwidowana ze społeczeństwa, bo niczemu dobremu nie służy.

1

@Tomo1989 Ale nie mówię, że to trzeba akceptować. Ale na kontakt młodzieży z alkoholem nie da się poradzić dosłownie nic. Zakazy działają tylko w drugą stronę, edukacja jest najlepszym wyjściem, ale też nie trafi do wszystkich. Co do seksu to oczywiście rozwiązaniem jest edukacja seksualna, wtedy jest ogromna szansa, że ten seks (który sam w sobie nie jest zły) będzie bezpieczny i za wzajemną zgodą. Ale tutaj mamy duży opór społeczny bo ludzie wolą zamykać oczy na problem. Ja tu tylko oponuję przed mówieniem jak to teraz jest źle, a kiedyś to takich patologii nie było -,- Były, zawsze były, teraz więcej ludzi o nich wie bo są nagłaśniane

1

@Bykunn Edukacja jest niezbędna i nagłaśnianie takich problemów, a z czasem można sobie z nim poradzić. Młodzież pije, bo inni piją (rodzice, rodzina, znajomi, osoby publiczne) i jest to publicznie akceptowane w Polsce, a przecież wielokrotnie to prowadzi do tragedii. Czy seks w wieku 13 lat nie jest czymś złym? Aż tak bym nie powiedział, pewnie dlatego granica ustawowa jest o dwa lata wyżej. Teraz jest źle, bo masz dostęp do wiedzy, która nawet nie śniła się wielkim mózgom w średniowieczu. Ludzie nie są na co dzień mordowani, nie giną w wojnach, w wyniku chorób itp. Wciąż się rozwijamy i potrafimy likwidować coś co nas niszczy.

2

@Zoker Teraz? W sensie w twojej młodości takie zjawiska nie miały miejsca? Mylisz się. Bardzo się mylisz.

0

@Zoker Przykro mi to pisać, ale jeśli myśl o seksie nie przyszła ci przez głowę w wieku nastoletnim, to jesteś upośledzony. Naturalne jest, że dojrzewające dziecko zaczyna się interesować seksem i to zainteresowanie jest większe niż później, u ustabilizowanej hormonalnie osoby, która okres dojrzewania ma już za sobą. Zupełnie inną kwestią jest, że spora część nastolatków (na szczęście) nie ma możliwości uprawiania seksu, z różnych względów i ograniczają się do rękodzieła.
Alkohol, papierosy czy nawet narkotyki są typowymi elementami dojrzewania. Myślę, że większość młodzieży próbuje wymienionych przeze mnie rzeczy w wieku 13-18 lat. Nie oznacza to, że taki dzieciak jest jakąkolwiek patologią.
Oczywiście pojawia się też kwestia zachowania umiaru, nienadużywania żadnej z tych rzeczy itd.

Pisanie, że takie rzeczy kiedyś nie miały miejsca jest zaklinaniem rzeczywistości.
Kompletnie odrębnym tematem jest tak jak piszesz mordowanie, jednak nie jest to typowe zachowanie dzisiejszej młodzieży, a pojedyncze przypadki i dawniej się zdarzały.

0

@Ghostface No niestety mi jest to przykro pisać, ale to Ty jesteś upośledzony, bo jako jedyny chyba nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi. Nie chcę tutaj się zwierzać, ale jak już zacząłem to Ci wytłumaczę, bo jesteś zbyt mało inteligentny żeby zrozumieć oczywistość.
Chodziło o to, że nie myślałem żeby uprawiać seks w tym wieku, bo oczywistym, że same sprawy intymne mnie interesowały, intrygowały (jak każdego zresztą). Jakbym miał w wieku 15 lat wybór czy uprawiać seks czy nie to na bank bym tego nie zrobił. Teraz mam narzeczoną, a alkohol pijam sobie okazjonalnie ze znajomymi/rodziną, więc normalnym człowiekiem jestem, który przeczyta xcoś dwa razy zanim napisze głupotę.

0

@Zoker Już, już, uspokój się. Napisz mi jeszcze z 5 razy, że jestem głupi.
Ja nigdzie nie próbowałem cię obrazić. Napisałem tylko fakt - każdy nastolatek (zdrowy, nieupośledzony) myśli o seksie. Sam dalej rozwinąłeś myśl potwierdzając, że myślałeś o nim i chodziło ci o coś trochę innego. Skąd więc takie oburzenie?
Nie znam cię więc nie powiem co byś zrobił w wieku 15 lat, ale obawiam się, że ty z przeszłości mógłbyś się trochę rozczarować. Myślę, że gdybyś miał okazję do uprawiania seksu, to hormony przyćmiły by ci (jak i każdemu, zdrowemu nastolatkowi) myślenie i byś uległ. Powtarzam - okazję. Nie nazywam posiadaniem okazji chodzenie z dziewczyną i namawiania jej na seks. Okazją nazywam sytuację, w której dziewczyna przychodzi ci do domu i proponuje, sama się rozbierając. I z takich właśnie "okazji" bierze się wiele wpadek młodzieńczych.
Pozdrawiam, głupek.

« Powrót do wszystkich komentarzy