La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1299 Culés

konto usunięte

5

Często słychać że sportowiec czuje dolegliwości czy też dyskomfort mieśniowy. Czasem jest to mięsień brzuchaty łydki innym razem mięsień dwugłowy czy też czworogłowy. Takie dolegliwości są reakcją organizmu na zmęczenie. Nasze ciało jest bardzo mądre i kiedy czuje się osłabione wtedy puka nam do głowy i mówi byśmy uważali. Wszystkie naderwania naciągnięcia są efektem drobnych urazów które nie leczone doprowadzają do dłuższych przerw. Mądry piłkarz dbający o swoje nogi słucha uważnie tego co się dzieje z jego organizmem. Młodzi piłkarze natomiast często bagatelizują lekkie naciągnięcia i to jest wielki błąd. Nic nie dzieje się bez przyczyny. Kontuzje mieśniowe to często efekt zaniedbań ale też bardzo wysokiej formy piłkarza przez co organizm pracuje na maksymalnych obrotach i można łatwo go zatrzeć jak silnik w aucie. Regeneracje, nawadnianie, prawidłowe odżywianie i sen. Jeżeli tego piłkarz będzie się trzymał i będzie słuchał się organizmu to kontuzje mięsniowe nie powinny psuć mu kariery.

3

@Janiama Prawdziwy piłkarz czuje dyskomfort tylko wtedy, gdy ma kaca po chlaniu dzień przed meczem ;-)

konto usunięte

1

@norbi77 takich kozaków już nie ma :)

1

@Janiama To akurat jest podstawowa wiedza kazdej osoby, ktora czesto uprawia jakis sport/sporty.

A ci, ktorzy nie wiedza, w koncu sie przekonuja i konsekwencje ignorowania ciala daja im dobra lekcje na przyszlosc.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?