La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1212 Culés

11

Griezmann plusy:


1:50 – Dobre przyciśnięcie Cucurelli i przejmuje dzięki temu Pedri.
https://streamable.com/g4w1fp
6:55 – Dobre przedłużenie do Dembele, który zepsuł kontrę.
https://imgur.com/NFidtxn
18:52 – Dobre pociągnięcie akcji przez Antka, które po pierwszym podaniu powinna zakończyć się ciastkiem do Dembele od Pedriego.
https://streamable.com/doy46o
25:40 – Dobry pressing z Pedrim i przechwyt.
https://streamable.com/iljeiz
42:00 – Dobre przedłużenie do Pedriego.
https://imgur.com/ykpRMMa
50:44 – dobre rozciągnięcie pod presją do Roberto.
https://streamable.com/0pn3i3
59:39 – Dobre zablokowanie podania i przejmuje dzięki temu piłkę De Jong.
https://imgur.com/5LRcAVq
71:13 – Dobre zablokowanie podania.
https://imgur.com/FSiVlgi


Griezmann minusy:


5:53 – Mały minus za złe podanie do Roberto.
https://imgur.com/RxNHYye
11:33 – Minus za niedokładne podanie do Busquetsa.
https://imgur.com/QQrDbDj
22:40 – No to potwierdza mnie w przekonaniu, ze Antek to jednonożny piłkarz. Dobre intencje miał, ale jednak nie dograł, ale też słabszą nogą w obrocie próbować tak zagrać, no cóż szkoda, że nie wyszło.
https://streamable.com/1o4b0g
29:25 – Zapamiętany głównie za to, DUŻY MINUS za zmarnowanie setki.
https://imgur.com/TZFNlwM
74:20 – Mały minus za brak pokazania się do gry Pique.
https://streamable.com/xi30dm
75:22 – Znowu zła decyzja o wybiegnięciu.
https://imgur.com/31Xalrb
77:51 – Za późno podał do Roberto.
https://imgur.com/8AgHhta

Podsumowanie


W 1 połowie można powiedzieć, że jeden z lepszych piłkarzy, ale mimo wszystko zmarnowana setka i słaby przerzut w 23’ obniżają jego ocenę, ale mimo tego i tak spisał się dobrze. 2 przechwyty, 1 dobre napędzenie akcji, które powinno zakończyć się podaniem za linie obrony od Pedriego i dużo klepek z kolegami. W pierwszych 20 minutach parę razy cofnął się na 35-40 metr od bramki, żeby dać opcję w rozegraniu, ale piłki nie dostał. W 18’ zrobił co mógł, aby wygrać piłkę, którą zagrał niedokładnie Lenglet, ale nie wygrał jej. W drugiej trochę znikł, ale dał o sobie znać dobrymi dwoma zablokowanymi podaniami, a po wejściu Cou można powiedzieć, że go już nie było na boisku i nie wiedział co ma ze sobą zrobić, czego efektem była zła decyzyjność na chwilę przed zejściem z boiska oraz słabe podanie do Roberto. Moja ostateczna ocena to 5.5, mimo wszystko zmarnowana setka zadecydowała o tej ocenie, to powinien być gol, a tak to gdyby nie to, przyzwoite zawody.

Na życzenie użytkownika @tristan87 Proszę.

@semafor

0

@Rewolucja123 Pózniej zerknę ;v

1

@Rewolucja123 znowu ten podrabianiec

18

@Rewolucja123 Jeżeli plusami Griezmanna w meczu jest to, że zablokował podanie, albo rozciągnął do Roberto, no to nie, faktycznie zajebisty mecz zagrał. W sumie wczoraj miałem wrażenie że nie ma go na boisku, a teraz wiem że był kapitalny bo rozciągnął do Roberto.

0

@kamilop No to o to samo zapytam sie Ciebie o Cou, bo 2 kluczowe podania, to jednak biednie wyglądają przy nim. Zagrał tak jak on z Villareal w 1 polowie (Antek w 1 mam na mysli, z tym że nie miał jakiejś specjalnej sytuacji, by podać i zaliczyć asyste komuś na wolnym polu). Z reszta, czemu nie moge pochwalic gry w destrukcji? U Cou to zrobilem w kontekscie meczu z Sevilla i Celta, to czemu nie moge u Antka? A no tak, bo on jest mistrzem swiata, kosztowal 120 milionow (Cou 140) i jest nie lubiany przez LR.

5

@Rewolucja123 Uważam że na siłę starasz się szukać plusów gry Griezmanna. Jeżeli zagra choćby przyzwoicie, to sama jego gra się obroni, ale niestety nie jest żadnym zagrożeniem dla przeciwnika. Co do Cou, statystyki nie są zawsze odzwierciedleniem tego, co piłkarz pokazuje. Na razie początek sezonu Cou bardzo obiecujący, według mnie w końcu bierze na siebie jakikolwiek ciężar gry drużyny.

0

@kamilop Na siłę? Ja się staram być obiektywny. Jakbym na siłę chciał ich szukać, to pewnie bym niektóre klepki pod presją rywala dał jako plus, a nie dałem. A co do Cou, to on nie zagraża specjalnie rywalą, on głównie miał dwa momenty, gdzie znalazł się we właściwym miejscu i tyle. Dobrze pociągnął akcje z Villareal po czym padł gol i tez tyle. Do tej pory gra lepiej od Antka, ale tylko z Celta zagrał dobre zawody. Z Villareal średnie, Antek również, z Sevillą słabe i wczoraj słabe wejście z łąwki, bodaj jedno dobre podanie do Fatieg o i wyglądał, jakby znikł. Co do ciężaru gry, to nie widziałem by brał go na siebie, jedynie z Celtą to pokazał w niektórych momentach. Na plus u niego gra w pressingu i statystyki, a poza tym nie wiele za nim przemawia, wczoraj Antek w tych pierwszych 20-25 minutach grał, tak jak Cou powinien, czyli cofnął się parę razy po piłkę, mimo że nie otrzymał, a do tego poklepał z kolegami z tyłu, Cou zazwyczaj na połowie rywala z pivotami i stoperami, bądź po lewej stronie robi to tylko.

konto usunięte

0

@Rewolucja123 ciekawa analiza tego co było. Ciekawe jednak jak przeanalizować coś, czego nie było, a czego kibice oczekują.

0

@Avatarr Tak, zabrakło tego co Cou pokazał chociażby w meczu z Celtą, podania za linie obrony, Cou próbował wtedy 2 razy, ale jedno było tylko dokładne, jednak Antek trochę nie miał komu. Bodaj raz Dembele, ale ten za późno chyba ruszył.

0

@Rewolucja123 Prawie zapomniałem, @LuisSalvano podobno też oczekiwałeś analizy gry Griezmann'a.

konto usunięte

0

@Rewolucja123 myślę, że by Ci życia nie starczyło na taką pełna analizę więc dzięki za tą, jaka jest xd Dodanie czegoś w stylu "trucht przy kontrze", "chowanie się za przeciwnika", "brak urwania się", "zły wybór partnera do podania i zwolnienie akcji" niestety mogą się mnożyć i mnożyć. Fajnie ze to wyłapujesz.

0

@Avatarr Ale w czymś problem? Może sam zrób taką, skoro Ci coś nie odpowiada w mojej. No chyba, że coś źle zrozumiałem.

konto usunięte

1

@Rewolucja123 Źle zrozumiałeś. Analiza jest super. Chodzi o to, że niektórych rzeczy po prostu nie przeanalizujesz, bo po prostu się nie da. Pytanie np. jakim cudem na ponad 20 ostatnich strzałów jedynie 2 weszły do bramki? Gdzie popełnia błąd, który powoduje, że w sile ataku staje się niewidoczny? Dlaczego Koeman nie daje mu pełnych 90 minut? Na takie pytania niezmiernie ciężko odpowiedzieć, o ile w ogóle się da, a mają ogromny wpływ na grę.

1

@Avatarr A dobrze, dziękuję. W sumie nie wiem. Napewno jedno z trzech ostatnich powinien trafic. I mowie tu o tym wczorajszym. Z Sevilla 1 akcja ujdzie, bo źle ułożył piłkę, a obrońca i tak był w porę ustawiony, a druga to kompletnie w końcówce akcji spowalniając tempo na ostatniej prostej zawalił.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?